Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

Jako że nie miałem za bardzo dostępu do forum przez parę dni nie wiem czy to było pisane, ale dodam od siebie:

- niech liczba stron tematu będzie również na samej górze wątku, tak jak kiedyś: jeśli widzę nowe posty, to czemu mam scrollować na sam dół, by cofnąć stronę by nadrobić dyskusję?

- tak samo przycisk "powrót" powinien znaleźć się również na dole wątku, tak jak kiedyś. Tak to sobie doczytam najnowsze posty i co, muszę scrollować do góry by cofnąć?

:S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2015 o 15:39, Muradin_07 napisał:

Piterus: możliwe, że to kwestia optymalizacji. W swoim feedbacku zaznaczyłem,
że strona ma problemy z szybkim ładowaniem się na mobilkach, na komputerach aż tak mocno
tego nie widzę, ale też o tym napisałem, bo o tym wspominaliście.


U mnie na PC forum działa koszmarnie wolno, a korzystanie z głównej to męka. Mam dużo podpiętych tematów i samo wygenerowanie strony po stronie serwera trwa ok 5 sekund + renderowanie w przeglądarce. A przy pierwszym wejściu to w ogóle można sobie wyjść herbatę zrobić - na głównej mam teraz ponad 180 awatarów do wczytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2015 o 23:16, Outlander-pro napisał:

Ano fakt, forum wczytuje się naprawdę wolno, mam nadzieję, że jakieś prace w tym kierunku
również idą.

Wróc: mam nadzieję, że jakiekolwiek prace trwają :D


Ano jest tragedia, gdybym wiedział jakie są inne najlepsze polskie fora to bym tu w zasadzie nie zaglądał. Muszę się rozejrzeć za czymś innym, bo na ten bajzel tutaj już przestaje mi się chcieć wchodzić, gdy pomyśle jak długo się wszystko wczytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wczytuje się już o wiele szybciej niż wcześniej. Wszystko nie jest już takie wielkie. Brakuje mi tylko jakiegoś ciemnego tła i właściwie to już by to jakoś grało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie coś z logowaniem na forum.
Forum nie zapamiętuje logina i hasła, nie przyjmuje też hasła, gdy się je wklei, trzeba wpisywać ręcznie, za każdym razem.
Czasem trzeba się ponownie logować, gdy chce się dodać posta.
Mało tego, w newsach trzeba się ponownie logować.
Jednym słowem, masakra ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w ubiegły weekend uparcie przekonywano mnie, że mylę się, krytykując nowy system na forum, że Disqus jest najlepszym wynalazkiem od czasu krojonego pieczywa, że powinienem dać gramowi przynajmniej tydzień, zamknąłem buzię, odczekałem tydzień, jednocześnie robiąc małe obliczenia.

Otóż wziąłem sobie newsy z 2 tygodni przed wprowadzeniem nowego systemu (od 26.09) i sprawdziłem, jak aktywnie komentowano newsy wtedy, a następnie sprawdzałem każdy dzień "nowego, lepszego gramu", licząc odpowiedzi pod newsami. Tu od razu mała uwaga. Liczba postów ze starego systemu może być ZANIŻONA. Z jakiegoś powodu, gdy wybierałem konkretny dzień, forum wyświetlało obok newsa np. 7 jako liczbę komentarzy, ale faktycznie mogło być ich np. 11. Różnica brała się stąd, że jeśli wybrałem tylko jeden, konkretny dzień (powiedzmy, 29.09), forum liczyło tylko i wyłącznie posty z tego dnia, jeśli ktoś napisał dzień czy tydzień później, forum tego nie brało pod uwagę. Ponieważ jestem leniwe bydlę, uznałem, że pozwolę mu na to oszustwo, dając w ten sposób fory nowemu systemowi, w którym wszystko liczyłem ręcznie. Nie wiem, czy nadal tak jest, jeśli komuś się chce, może sprawdzać ;)

A teraz wyniki, proszę ja Was.

TYDZIEŃ PIERWSZY

Sobota (26.09)
10 newsów – 74 komentarze = 7,40 komentarza
Niedziela (27.09)
7 newsów – 22 komentarze = 3,14 komentarza
Poniedziałek (28.09)
17 newsów – 81 komentarzy = 4,76 komentarza
Wtorek (29.09)
17 newsów – 67 komentarzy = 3,94 komentarza
Środa (30.09)
20 newsów – 70 komentarzy = 3,50 komentarza
Czwartek (01.10)
17 newsów – 118 komentarzy = 6,94 komentarza
Piątek (02.10)
18 newsów – 102 komentarze = 5,66 komentarza

Razem średnio 5,04 komentarza dziennie pod newsem

TYDZIEŃ DRUGI

Sobota (03.10)
9 newsów – 44 komentarze = 4,88 komentarza
Niedziela (04.10)
7 newsów – 41 komentarzy = 5,85 komentarza
Poniedziałek (05.10)
18 newsów – 64 komentarze = 3,55 komentarza
Wtorek (06.10)
23 newsy – 200 komentarzy = 8,69 komentarza
Środa (07.10)
17 newsów – 65 komentarzy = 3,82 komentarza
Czwartek (08.10)
18 newsów – 98 komentarzy = 5,44 komentarza
Piątek (09.10)
16 newsów – 123 komentarze = 7,68 komentarza
LUB
15 newsów – 74 komentarze = 4,93 komentarza (jeden news, o urodzinach gram, korzystał już z nowego systemu, czyli Disqusa, dlatego podane są dwie wartości)

(razem średnio 5,70 LUB 5,38 komentarza pod newsem)

WEJŚCIE NOWEGO SYSTEMU:

Sobota (10.10)
10 newsów – 43 komentarze = 4,30 komentarza
Niedziela (11.10)
7 newsów – 34 komentarze = 4,85 komentarza
Poniedziałek (12.10)
18 newsów – 63 komentarze = 3,5 komentarza
Wtorek (13.10)
19 newsów – 81 komentarzy = 4,26 komentarza
Środa (14.10)
22 newsy – 45 komentarzy = 2,04 komentarza
Czwartek (15.10)
18 newsów – 55 komentarzy = 3,05 komentarza
Piątek (16.10)
19 newsów – 92 komentarze = 4,84 komentarza

(razem średnio 3,83 komentarza pod newsem)

Zauważyłem też, że w nowym systemie wiele newsów w ogóle nie ma komentarzy (faktycznie, nie tylko na liczniku!). Na starym forum takich newsów było raczej niewiele. Jeden komentarz, dwa, ale jakieś były.

Oczywiście, można stwierdzić, że liczby te niczego nie pokazują, w żaden sposób nie oddają rzeczywistości i nawet nie można ich zaliczyć do prawdziwej statystyki. Pewnie tak. Ale ja widzę w nich to, co mówiłem już tydzień temu - popełniono ogromną głupotę przesiadając się na nowy system, który jest niewygodny, nieintuicyjny i nieprzyjazny dla użytkownika. Potwierdza to także, że wiele osób, które w newsy wchodziły z poziomu forum i dopiero tam czytały/komentowały, już tego nie robi (w tym obok podpisany - w tym tygodniu skomentowałem 0.00 newsów, przeczytałem bodajże trzy). W samych newsach nastąpił spadek o kilkaset komentarzy. O jakieś 20+%, pi razy oko! Rozumiem, że to nie ma najmniejszego wpływu na propagandę sukcesu?

Zauważyłem też inną rzecz, która zapewne jest tylko moim subiektywnym odczuciem - forum zamarło. Nie wiem, jak wygląda to w "Na każdy temat", bo od zawsze śledziłem tylko newsy, teksty i gry, ale widzę, że niewielu osobom chce się cokolwiek pisać. Takiej posuchy nie widziałem już dawno. Chyba jedynym wątkiem, w którym coś się działo w miarę regularnie, był temat poświęcony Battlefrontowi, gdzie ludzie na bieżąco dzielili się wrażeniami z bety.

Nie wiem, może ja się nie znam, może uprzedzony jestem, może to przemawia przeze mnie nostalgia, sentyment i przyzwyczajenie, ale coś mi podpowiada, że szanowna redakcja jednym posunięciem nie tylko nic nie naprawiła, ale wręcz pogorszyła sytuację gramu. Niby powoli wprowadzane są "nowe" funkcje (czyli, tak naprawdę, wszystko to, co mieliśmy już dawno), ale jakoś nie wydaje mi się, by to wiele zmieniło. Ale co ja tam wiem, przecież jest super! Wszystko jest nowe, piękne i funkcjonalne! A ja tylko stary zgred jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak jak sam mówiłem - odpięcie komentarzy od forum było gwarantem znacznie zmniejszonej aktywności.
O ile tematy zielone nadal sobie żyją własnym rytmem [temat o filmach, anime, wybiórczo tematy o grach] o tyle sam ruch jako taki zmniejszył się drastycznie bo zwyczajnie nie ma wysypu nowych wątków-newsów.
Sam tez byłem w tej grupie która wchodziła na newsy z poziomu forum, więc tez się identyfikuję z tym nowym "problemem"

Dalej czekam, aż się to wszystko dokręci technicznie, bo jest jeszcze sporo do zrobienia i wtedy sobie porównam stare vs nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co tutaj się wydarzyło?!

Przeglądam forum od kilkunastu minut, po dłuuuuuższej nieobecności i oczom nie wierzę.

HAHAHAHAHAHA!

Doskonała robota gram.pl. Właśnie takich zmian domagali się użytkownicy.
Taką ślepotą i działaniem na niekorzyść obywateli to nawet PO się nie cechuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2015 o 23:56, Damianuss1 napisał:

U mnie wczytuje się już o wiele szybciej niż wcześniej. Wszystko nie jest już takie wielkie.
Brakuje mi tylko jakiegoś ciemnego tła i właściwie to już by to jakoś grało.


Jak chcesz ciemnego tła to zapraszam tutaj:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=102812&u=19 :P

Po tych niewielkich zmianach forum prezentuje się u mnie tak:
http://puu.sh/kNizl/04f02078fb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szacunek, że chciało Ci się to robić. :)
Choć można mieć wątpliwości do profesjonalizmu Twoich badań, zgadzam się w całej rozciągłości z wydźwiękiem wypowiedzi - sam wchodziłem w newsy wyłącznie z poziomu forum (z powodu zebrania wszystkiego w jednym miejscu i większej przejrzystości niż na stronie głównej). Szczerze, jeśli zależałoby mi na najświeższych newsach, gram.pl nie byłoby u mnie choćby w pierwszej piątce serwisów o tematyce gier. Na anglojęzycznych stronach mają je szybciej i z pierwszej ręki, dysponują większym budżetem i redakcjami, więc gram.pl zazwyczaj bawi się w kalkowanie po innych i zbieranie nowinkowych ochłapów. Publicystyka już stoi lepiej, aczkolwiek nie zachęca mnie na tyle, żebym obserwował ją specjalnie z poziomu kafelkowato-pseudo-nowoczesnej strony głównej.
Nie ma wątpliwości, że rozdzielenie forum od newsów wpłynie na mniejsze wyświetlanie tych drugich. Może podjęto tę decyzję ze względu na ułatwienie w prowadzeniu oddzielnych statystyk dla forum i strony, ale zrobiono to w bardzo pochopny sposób i (zdaje się) bez głębszego przemyślenia sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jestem grupie tych, którzy na newsy wchodzili z poziomu forum. Ba, gdy te zmiany zostały nam (ekipie moderatorskiej) zapowiedzianie, jednogłośnie orzekliśmy, że to zły pomysł.
Boli to, że nikt decyzyjny z góry się nie wypowiada. Modkowie też mają kontakt zerowy. Przekazujemy zgłaszane błędy i to co zauważymy sami, ale żadnej odpowiedzi nie dostajemy. Niestety komunikacja leży i kwiczy również. Nie wiem, chyba pozostaje czekać, choć też mnie to wszystko boli i irytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2015 o 13:58, Outlander-pro napisał:

Niestety komunikacja leży i kwiczy również. Nie wiem, chyba pozostaje czekać, choć też
mnie to wszystko boli i irytuje.


Optymistyczny nastrój jaki panuje obecnie na forum sprawia, że muszę przypomnieć jedną z moich ulubionych postaci i jej nastawienie życiowe:
https://www.youtube.com/watch?v=M2zNKq-8BWw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2015 o 14:25, Alamut napisał:

Optymistyczny nastrój jaki panuje obecnie na forum sprawia, że muszę przypomnieć jedną
z moich ulubionych postaci i jej nastawienie życiowe:
https://www.youtube.com/watch?v=M2zNKq-8BWw


A mi się to kojarzy z tą całą sytuacją :D https://www.youtube.com/watch?v=WlBiLNN1NhQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2015 o 13:58, Outlander-pro napisał:

Ja sam jestem grupie tych, którzy na newsy wchodzili z poziomu forum. Ba, gdy te zmiany
zostały nam (ekipie moderatorskiej) zapowiedzianie, jednogłośnie orzekliśmy, że to zły
pomysł.
Boli to, że nikt decyzyjny z góry się nie wypowiada. Modkowie też mają kontakt zerowy.
Przekazujemy zgłaszane błędy i to co zauważymy sami, ale żadnej odpowiedzi nie dostajemy.
Niestety komunikacja leży i kwiczy również. Nie wiem, chyba pozostaje czekać, choć też
mnie to wszystko boli i irytuje.

+5 za szczerość ;-)
Dołączam się do osób, które wchodziły na newsy z poziomu forum. Było to, wygodniejsze, bardziej czytelne a samo odpowiadanie i komentowanie newsa [co tu dużo mówić] też było wygodniejsze. Nie ma to jak klasyczna odpowiedź.
Od dnia wprowadzenia forum 3.0 nie skomentowałem ani jednego newsa [a dodają jakieś nowe ? :3] Cały czas na głównej tylko ten jubileuszowy pr0gram i to że gram obchodzi 10 urodziny. Nic innego nie rzuciło mi się w oczy co by przykuło mą uwagę i zachęciło do czytania danego newsa / artykułu. W wielkim mega skrócie. Forum już od dawna przypominało pacjenta w ciężkim stanie ale bądź co bądź stanie stabilnym. Teraz widzę w tym scenariusz rodem z serialowego House M.D. Gdzie to pacjent nagle dostaje jakiegoś częstoskurczu, zapaści ładewa co tam jeszcze i trzeba podawać jakiś ciężki lek typu lorazepam albo w ostateczności serce trzeba poddać defibrylacji bo inaczej pacjent wyzionie ducha...
Nasi "lekarze" coś nie bardzo się starają.... oj nie bardzo :P :P Choć może coś wykombinują ale czy forum i społeczność wytrzyma do tego momentu ? We will see. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2015 o 13:58, Outlander-pro napisał:

Boli to, że nikt decyzyjny z góry się nie wypowiada.


Mnie to w najmniejszym stopniu nie dziwi. Tak samo było na starym forum - były problemy, problemy były zgłaszane, odzewu nie było. Podobnie pomysły - nikt z ekipy (poza Muradinem, ma się rozumieć) nie zniżył się do tego, żeby chociażby zareagować na sugestie dotyczące zmian na forum. Od tygodnia (ponad) widać, że na forum źle się dzieje. Reakcja naczelnego - jeden post. Nie zapominajmy jednak, że to wszystko jest dla naszego dobra, że redakcja dba o użytkowników i zależy im na tym, by gram był jak najbardziej przyjaznym miejscem.

Dnia 17.10.2015 o 13:58, Outlander-pro napisał:

Modkowie też mają kontakt zerowy.


Co jest, moim zdaniem, jawną kpiną. Pozwolę sobie zauważyć, że Muradin też cały czas pisał o jednym - że przekazał informacje dalej. Ani razu nie wspomniał o tym, że na te wszystkie komentarze, uwagi i zastrzeżenia był jakikolwiek odzew. To naprawdę przykre. Ale szacunek ogromny za szczerość. Na pewno nie było łatwo napisać coś takiego.



Niestety, wszystko wskazuje na to, że tego tematu równie dobrze mogłoby nie być. Poza możliwością wyładowania frustracji, nie służy on absolutnie niczemu. Władze gramu mają swoją własną wizję tego, jak gram powinien wyglądać, I wizję tę realizują, nie zważając na to, jakie będą tego skutki. Oczywiście możemy się tu przekonywać, że trzeba poczekać jeszcze tydzień... i jeszcze jeden... i jeszcze... i tak będziemy czekać w nieskończoność. Tak samo, jak czekaliśmy na naprawienie dodawania komentarzy z poziomu artykułów, tak samo, jak czekaliśmy na naprawienie statystyk, tak samo, jak czekaliśmy na doprowadzenie gramsajtów do stanu używalności.

Ze swojej strony mogę tylko napisać, że jestem na gramowym odwyku. Zwykle forum.gram.pl było pierwszą stroną, jaką odpalałem rano. Od paru dni najpierw sprawdzam "wiadomości", potem odpalam fejsa, dalej pocztę i dopiero na samym końcu gram. Przez pierwsze dni bardzo brakowało mi aktywnego udzielania się na forum. Niestety, tak naprawdę jedyną aktywną dyskusją, w której mogłem (i miałem ochotę) brać udział, był wątek o Battlefroncie. Teraz, gdy skończyła się beta, tam również zapanowało milczenie. Rezultat - ten post jest drugim napisanym przeze mnie postem w ciągu ostatnich kilku dni. I wiecie co? Wygląda na to, że ta tendencja się utrzyma. Z każdym mijającym dniem mam coraz mniejszą ochotę tu zaglądać, bo wiem, że w interesujących mnie tematach nic się nie rusza, do newsów nie zaglądam, bo nie chcę sobie psuć nastroju tym, jak wygląda główna strona (tym bardziej, że zwykle newsy te są przynajmniej o kilka godzin spóźnione). Nie sądzę, bym w ogóle przestał gram odpalać, bo jakiś sentyment do tego miejsca mam (pisuję tu od ponad 8 lat), ale będą to raczej sporadyczne wizyty. Szkoda. Naprawdę szkoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem gram nie jest przygotowywany do sprzedaży wp.pl? Dziś wchodzę na pocztę tlenu, a tam praktycznie ten sam design. To jakaś moda, czy coś się kroi? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe forum osobiście bardzo mi się nie podoba. Jest jak paw w porównaniu do jastrzębia. Wszystko jest duże, kolorowe i przyciągające uwagę, ale mało funkcjonalne, niewygodne i irytujące. Sprawia, że nie mam ochoty wchodzić na forum.
Gdyby ktoś zapytał, czy wolałbym wrócić do poprzedniej wersji, to odpowiedzią byłoby zdecydowane ''tak, proszę''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować