Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

Nie wchodziłem na forum już ponad tydzień z myślą, że jak wrócę, to COŚ będzie poprawione. Tymczasem nie zmieniło się nic. Dalej to samo białe tło wypalające oczy, przycisk "dodaj post" na górze strony, wielkie avatary i topografia strony, która pozwala mi na widoczność 3-4 tematów na stronie głównej i 1 posta po wejściu w dany temat. Najgorsze jest jednak to, że strona WCALE NIE OTWIERA SIĘ na mobilnej przeglądarce OPERA MINI.

Już pogodziłem się z faktem, że dawna wersja forum nigdy nie zostanie przywrócona, bo admini praktykują podejście "Kij z tym, że nowe forum nikomu się nie podoba i coraz mniej osób odwiedza gram.pl. Ważne, że jest nowe forum i trzeba się do niego przyzwyczaić, choćby było to męczące i niewygodne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na operze mobilnej otworzysz forum jak włączysz jej ekstremalne oszczędzanie transferu. Tylko dalej będziesz miał z nim kupę problemów a dodanie posta będzie prawie niewykonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2015 o 13:50, J-Kow napisał:

Zero zmian wg sugestii forumowiczów?


Oj, tam, czepiasz się. Najważniejsze zmiany przecież wprowadzono. Przycisk "Dodaj Post" jest na dole strony... A te mniej istotne, jak ponowne połączenie forum i newsów, są niewykonalne, bo nie zgadzają się z linią partyj... eee... znaczy, z wizją redakcji.

Ja w tej chwili mam jeden temat, w którym w miarę regularnie coś piszę ("fszystkie czy" posty dziennie), czyli wątek o Gwiezdnych Wojnach. Pozostałe growe tematy, które mnie interesują lub interesowały (np. Bloodborne, Terraria czy Battlefront) chwilowo zamarły. Na starym forum najwięcej pisałem w newsach, ale obecnie szkoda mi na to zdrowia - na telefonie strony głównej właściwie nie da się przeglądać, więc całkowicie sobie odpuściłem. Jak widzę - nie tylko ja. Ale ogólnie jest dobrze, bo w końcu się coś zmieniło, prawda? PRAWDA?! :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2015 o 09:46, SplitGrave napisał:

przycisk "dodaj post" na górze strony,

Ale przeciez przycisk dodaj post jest obok KAZDEGO z postow ;). Taka niebieska strzalka. Nazwa dziwna i nie wiem jaki mozg to wymyslil, ale jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy tak nieczytelny? Trochę głupia nazwa, taka mało intuicyjna "odpowiedz w wątku", bo ktoś może to odebrać jako odpowiedź na ten konkretny post w który klika [a ta funkcja jest pod cytatem posta].
Zmienił bym to albo na zwykłe "dodaj post" albo nie wiem, np "dodaj odpowiedź", chociaż to też trochę mało trafione o.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pominę kwestię żałosnego design bo to pisano od zmiany a mimo to szefostwo ma w głębokim poważaniu ale... moglibyście coś zrobić by zoptymalizować forum? Obecnie wczytuje się i działa z szybkością chorego na parkinsona paralityka na wózku inwalidzkim podczas gdy stare chodziło jak marzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2015 o 17:10, Tuldor1 napisał:

Pominę kwestię żałosnego design bo to pisano od zmiany a mimo to szefostwo ma w głębokim
poważaniu ale... moglibyście coś zrobić by zoptymalizować forum? Obecnie wczytuje się
i działa z szybkością chorego na parkinsona paralityka na wózku inwalidzkim podczas gdy
stare chodziło jak marzenie.


Nie licz na to że tutaj coś zostanie poprawione. Z tego co widzę bowiem:
- samo wygenerowanie witryny po stronie serwera trwa 3-5 sekund.
- dalej - samej treści witryny mamy 3600 linii kodu.
- http://tools.pingdom.com/fpt/#!/bOfBXp/forum.gram.pl - zgodnie z testerem pobierane jest 113 dodatkowych plików zewnętrznych (AUUUU). Znaczna ich część to te wielgaśne awatary które są absolutnie niezbędne w liście tematów. Tak dla porównania - jak to wygląda na onecie: http://tools.pingdom.com/fpt/#!/eyga4k/onet.pl i wersja mobilna (która na gramie nie istnieje, zawsze dostajesz to samo): http://tools.pingdom.com/fpt/#!/dumGI4/http://m.onet.pl/


Problemem głównym jaki widzę jest bardzo wysoki czas generowania witryny po stronie serwera w niektórych godzinach. Na to dobrego rozwiązania nie ma, poza rzucaniem pieniędzmi w problem (aka mocniejszy serwer, nie wiem na czym gram trzyma swoje forum). No, można też poprawić sam kod witryny, zająć się lepszym cachowaniem, zoptymalizować bazę danych itp ale nie wiem jak wygląda back-end gramu więc nie mogę powiedzieć co tam jest nie tak.

Poza tym jest po prostu za dużo grafik wszelkiej maści, zewnętrznych czcionek itd. Jednorazowo mowa bowiem o 2MB czystych danych. Co nie jest problemem jeśli masz szybki internet ale jeśli siedzisz na urządzeniu mobilnym które akurat pracuje w sieci 3g i próbujesz po raz pierwszy załadować stronę gramu to możesz sobie poczekać powyżej 10 sekund :P
No i samo ładowanie strony jest brutalne dla sprzętu - mówimy bowiem o mniej więcej 2-3 sekundach przy pełnym obciążeniu rdzenia w Celeronie G1820 w Firefoxie.

Ot, moim skromnym zdaniem gram popełnił faux pas z aktualizacją forum i za bardzo poszedł w stronę "dizajnu" a za mało w stronę czytelności (przykład - reddit. Już pomijając kwestię jego rozmiarów wystarczy krótka wizyta na ich stronie głównej by zrozumieć że grafik tam za dużo nie ma ani ton zaawansowanych stylów. Właśnie po to by całość dobrze reagowała). O ile na stronie głównym taki design jest rzeczą okej o tyle na forum, które ma być miejscem dyskusji, niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z redditem to bym nie przesadzal, bot juz pojscie kompletnie w druga strone - zero czegokolwiek.

Dla mnie stylistycznym i artystycznym idealem jest neogaf. Wszystko jest na miejscu, naprawde nie ma sie tam do czegos przyczepic.

BTW, taki sobie o to obrazek ustrzelilem dokladnie tydzien temu w nocy w newsie dot Syberii II ;D. Jak sie pieknie wszystko zgralo ;D

20151022000941656

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem ciekaw, czy dzial IT skonczyl choc technikum o profilu informatycznym. Jako totalny len, na b. sredniej uczelni, na kierunku gdzie programowanie i informatyka, sa byle byly, jestem pewien, ze w dany tydzien na poprawki (w sensie, nowe forum wlazlo-> zle opinie i co naprawic-> tydzien na poprawe) bylbym w stanie to zrobic. Ja. Ziptofaf poprawil w kilka godzin jesli mnie pamiec nie myli. I tu osobiscie kieruje pytanie do naczelnego (o ile, laskawie sie wypowie)- what the fuck?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2015 o 12:27, Zekzt napisał:

Na operze mobilnej otworzysz forum jak włączysz jej ekstremalne oszczędzanie transferu.
Tylko dalej będziesz miał z nim kupę problemów a dodanie posta będzie prawie niewykonalne.

Tak by się stało, jeśli używałbym opery mini w wersji na smartfona. A ja mam Nokię E52 i opera mini na takie urządzenia nie posiada nawet opcji tego typu. I takim sposobem wchodzę na gram.pl coraz rzadziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Nokii niestety nie pomogę. Ostatni telefon tej firmy jaki miałem to była legendarna 3310 =P
Ze smartfonów trzymałem chyba 5 minut w reku Lumię kolegi i tyle mojej przygody z nowymi "fonami" tej marki.

Na moim samsungu forum działa poprawnie tylko na chromie [i też nie do końca bo obcina mi w każdym widoku dolny pasek z numeracją stron, więc cofnąć się na poprzednią stronę od aktualnie wyświetlonej nie mam szans, jak temat ma ich 5-8+]

Mobilnie jest naprawdę bardzo marnie, główna tez miewa kaprysy - ogółem ziptofaf to idealnie podsumował w kilku swoich postach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli jesteśmy w kropce? Niedługo miną dwa tygodnie od "ulepszenia" forum i jak na początku były jeszcze jakieś pojedyncze reakcje / wprowadzanie poprawek, to teraz panuje cisza i marazm...

Ja naprawdę nie chcę żeby ta społeczność umarła i nie rozumiem dlaczego ktoś właśnie na to pracuje. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2015 o 14:26, Alamut napisał:

nie rozumiem dlaczego ktoś właśnie na to pracuje. :(


Ekhm... "pracowanie" na to oznacza aktywne podejmowanie jakichś działań. Na tym forum nikt żadnych działań nie podejmuje. Jutro mijają dwa tygodnie od czasu wprowadzenia zmian, aktywność na forum drastycznie spadła i tylko ślepy by tego nie zauważył, a mimo to redaktor naczelny w tym czasie pojawił się na forum bodajże dwa razy. Błędy poprawiane są metodą chałupniczą przez "szeregowych" gramowiczów, bo IT ewidentnie przestało robić cokolwiek.

Pamiętaj jednak, że jest to wszystko robione dla naszego dobra, po prostu musimy się przyzwyczaić do nowego layoutu, problemy przy wprowadzaniu zmian są zawsze, należy jednak być dobrej myśli, bo z czasem wszystko się wyprostuje. Tej wersji się trzymamy. Głównie dlatego, że jest to wersja oficjalna i innej po prostu nie ma. A że z rzeczywistością ma tyle wspólnego, co kangur z kontenerem... Deal with it.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2015 o 18:35, Henrar napisał:

Swoją drogą, właśnie patrzę na liczbę komentarzy pod newsami na głównej i kolorowo nie
jest :D


To tak jakby odczepić dwa koła z samochodu, wczepić zamiast nich kółka od wózka dziecięcego i dziwić się dlaczego lepiej nie jeździ. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2015 o 19:18, Rick napisał:

To tak jakby odczepić dwa koła z samochodu, wczepić zamiast nich kółka od wózka dziecięcego
i dziwić się dlaczego lepiej nie jeździ. ;)


Cóż, ja się dzisiaj w ostatniej chwili powstrzymałem - chciałem napisać komentarz na FB z podziękowaniem, że od czasu do czasu wrzucają linki do newsów też tam, bo od czasu odłączenia niusów od forum nie czytałem żadnego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei w ogóle nie byłem w stanie się zalogować od czasu wprowadzenia nowego forum. Dopiero dzisiaj się udało. I jak zaglądałem tu codziennie od czasów forum cdprojektu, tak dzisiaj zacząłem się rozglądać za jakąś alternatywną stroną z newsami. Dobra robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2015 o 21:42, Noirr napisał:

>


Nic dziwnego, to była karkołomna decyzja, pewnie z czasem przekona do siebie nowych użytkowników. Zaglądam tutaj na chwilę codziennie, sprawdzić czy ekipa zastosowała się do postulatów zamieszczanych od dłuższego czasu.

Wszyscy znamy postęp: Dodaj post na dole :)

Co do stron zbiorczych z informacjami to mogę od siebie polecić nieco chaotyczną (ale często aktualizowaną) www.n4g.com / www.gamenewshq.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować