Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2015 o 16:52, Ring5 napisał:

> Rozumiem czemu tak jest. Telefony, tablety. Kapuję, naprawdę.

Tak? To sprobuj dodac zalacznik do posta z telefonu. Niespodzianka - nie da sie, bo jakis
geniusz wymyslil, ze zamiast prostego i sprawdzonego przycisku "Dodaj obrazek", trzeba
go przeciagnac. To moze sie sprawdza na kompie, ale nie na telefonie.

A skoro juz o tym mowa, o o jaka wygode moze chodzic, skoro na ekranie telefonu widac
DWIE LINIJKI posta, bo reszte zaslania jakas reklama i pasek nawigacji po forum? http://tinypic.com/r/16a7ew4/9
(galaxy s4 mini) Rzeczywiscie, zadbali o wygode... :/


Bo desing jest jak zwykle przystosowany tylko pod pionowe ustawienie ekranu :P

Swoją drogą, dziękuję Apple za możliwość instalacji adblocków na iOS, bo byłoby ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, pomijając wypowiedzi Muradina to od ostatniej "oficjalnej" reakcji redakcji minęło 17 dni, ale wszystko jest dobrze...
Znak jakości Vault-Tec xD

201510291729270

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2015 o 17:29, Alamut napisał:

od ostatniej "oficjalnej" reakcji redakcji minęło 17 dni


I jak to nie nazwać inaczej, jak nie przemilczaniem problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2015 o 17:29, Alamut napisał:

Hm, pomijając wypowiedzi Muradina to od ostatniej "oficjalnej" reakcji redakcji minęło
17 dni, ale wszystko jest dobrze...
Znak jakości Vault-Tec xD


Może nowy redaktor naczelny będzie się tu częściej udzielał :)
Zresztą bardziej przydałyby się działania niż "oficjalne" wypowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2015 o 16:52, Ring5 napisał:

A skoro juz o tym mowa, o o jaka wygode moze chodzic, skoro na ekranie telefonu widac
DWIE LINIJKI posta, bo reszte zaslania jakas reklama i pasek nawigacji po forum?


U mnie przez pierwszych kilka dni forum na telefonie w ogóle nie działało, a właśnie chciałem sprawdzić czy tak pięknie to wygląda jak było planowane.
Teraz już w ogóle odpuściłem bo szkoda moich nerwów i czasu.
Ale spokojnie. rob006 i tak będzie bronił nowego wyglądu, bo przecież to, że wszystko takie duże, to tylko nasze przyzwyczajenia do starego forum ;)

@rob006
Sorrki za ten sarkazm, stary :) No offense :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2015 o 17:19, Henrar napisał:

Bo desing jest jak zwykle przystosowany tylko pod pionowe ustawienie ekranu :P


Cieszę się ich szczęściem, ale raz, że pionowe ustawienie jest może wygodne na tabletach, ale na pewno nie na telefonach, a dwa, że wystarczyłoby wprowadzenie osobnego okna odpowiedzi (jak na starym forum), które można swobodnie skalować, i w którym nie byłoby reklam. Ale byłby za to przycisk (PRZYCISK!) "Dodaj Obraz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2015 o 20:11, Adjatha napisał:

Może nowy redaktor naczelny będzie się tu częściej udzielał :)
Zresztą bardziej przydałyby się działania niż "oficjalne" wypowiedzi ;)


Przynajmniej odgórne (z najwyższej góry) oświadczenie, że "ciężko pracujemy nad tym, by forum działało jak należy, cierpliwości", choć ewidentne "na odczepne", ale byśmy wiedzieli, że ktoś również wie, że na forum jest źle.

Nowe forum to bubel, wóz bez kół, ponton bez powietrza, kot bez wąsów, samolot bez skrzydeł. Ile już czasu minęło od jego "premiery"? I praktycznie nic się nie zmieniło. Wersja alfa forum 3.0. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2015 o 10:58, Phobos_s napisał:

@rob006
Sorrki za ten sarkazm, stary :) No offense :)


Mnie to niezbyt rusza, bo te przycinki są bez sensu. Zmniejszenie czcionki zmieniłoby 2 linijki tekstu na najwyżej 3 - no faktycznie, wszystko wtedy byłoby dobrze. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą pytanko odnośnie gramsajtów - nie przepadam za ''blogaskami'' w jakie niektórzy je zmienili ale było na nich nieco przydatnych informacji i linków - można toto jakoś odzyskać czy starą bazę danych już ktoś z Ekipy wykasował by zrobić na dysku miejsce na filmiki z redtuba? Muradinie, masz jakie info na ten temat? :)

EDIT
Mówiąc o odzyskaniu mam na mysli dostęp do tekstu nie dalszą ich egzystencję bo o tym nawet nie ma co marzyc patrząc na postęp z forum prowadzony przez IT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musiałem przeczytać chyba z trzy razy to co napisałeś, ale dobra... Chyba wiem o co chodzi

Ogólnie z tego co wiem dostęp do tekstów masz nadal jeśli masz dostęp do gramsajta. Założenia były też takie, że w przypadku ewentualnych zmian na gramsajtach (niby widziałem coś w tym temacie, ale nie jestem pewny co dalej z tym projektem) wszystkie teksty będą przeniesione do nowego miejsca. Natomiast co do samego wyciągania tekstów z gramsajtów w formie .txt musiałbym się zapytać - pewnie nie jest to niemożliwe, ale możliwe że jest to dość problematyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, trzy tygodnie od "ulepszenia" minęły, a ja (i trochę innych osób zapewne też) ciągle praktycznie nie mogę korzystać z forum. Można wiedzieć, czy ktokolwiek zajmuje się problemem występującym po zmienianiu ustawień filtra tematów? Nie żebym uważał się za ważniejszego użytkownika forum, ale chyba wypadałoby się najpierw zająć ludźmi, którzy widzą jedynie przypięte wątki, a dopiero potem brać się za drobniejsze usterki, czy tez inne usprawnienia. No chyba że mnie tu już nie chcecie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2015 o 10:36, Muradin_07 napisał:

Natomiast co do samego wyciągania tekstów z gramsajtów w formie .txt
musiałbym się zapytać - pewnie nie jest to niemożliwe, ale możliwe że jest to dość problematyczne.


Jak uznacie że to zbyt problematyczne a znajdą się gramowicze którzy tego potrzebują to mogę wam to napisać, nie wymaga nawet dostępu do bazy. Cała zabawa ogranicza się bowiem do:

1.) odwiedzamy interesujący nas gramsajt.
2.) Znajdujemy wszystkie elementy HTML w klasie news - tam są bowiem wszystkie wpisy. Tytuł danego wpisu jest pomiędzy znacznikami h3, zaś jego treść wewnątrz klasy "txt". Kopiujemy je sobie.
3.) Powtórzyć dla wszystkich wpisów na stronie.
4.) Jeśli znajdzie się guzik "starsze wpisy" to za nim podążamy i wracamy do kroku 1 za adres gramsajtu podstawiając link do starszych wpisów.

5.) Zapisujemy wszystko do pliku txt.

Przyznam się że może mi to zająć nawet ponad godzinę. Albo nawet nieco dłużej jakby sobie tak powstałą listę wpisów ładnie sformatować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeśli uważasz, że zrobisz to szybciej to nawet nie mam powodu Cię powstrzymywać. Zresztą powiem jeszcze jedno - ja pamiętam osoby, które w czasie tego "nowoforumowego" zamieszania pomagają innym. Mam nadzieję, że ta pamięć na coś się przyda niedługo, bo uważam że takie zrywy powinno się jakoś dodatnio punktować.

Zresztą jako przykład ewentualnego trybu kompaktowego czy innych podawałem Wasze wtyczki i modyfikacje. Pytanie ile z tego wezmą sobie do serca inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2015 o 14:43, Muradin_07 napisał:

No jeśli uważasz, że zrobisz to szybciej to nawet nie mam powodu Cię powstrzymywać. Zresztą
powiem jeszcze jedno - ja pamiętam osoby, które w czasie tego "nowoforumowego" zamieszania
pomagają innym.


No to oki, już jest :P Przerabiacz gramsajtów na pliki .txt z treścią wszystkich wpisów.

Nie wygląda zbyt pięknie ( http://puu.sh/l4opW/def521bc4a.png) ale robi swoje:
http://puu.sh/l4oyk/ed91d8eafa.png (skądinąd, masz chyba jeden z najdłuższych gramsajtów na gramie... z 30 sekund trwa ładowanie tego do pliku .txt ;P)

Fakt że jest to plik wykonywalny więc muszę znaleźć mu jakieś miejsce hostingowe.

Na tymczasem leży na moim własnym serwerze (liczę na to że będzie się dawało uruchamiać u innych, teoretycznie powinno ale w praktyce różnie bywa ;)):

http://techstorm.info/content/images/2015/10/scraper.exe
I jeszcze kopia na puushu (jako .zip bo execa bezpośrednio tam się chyba nie da wrzucić):
http://puu.sh/l4p2S/3b22890a87.zip

Ogółem, tutaj kod źródłowy (przerobiony na .exe gemem Ocra jeśli ktoś już koniecznie musi wiedzieć):
https://github.com/ziptofaf/fixinggram/blob/master/scraper.rb

I wynik analizy antywirusowej żeby nie było że wrzucam na forum jakieś wirusy :P
https://www.virustotal.com/en/file/c4252ae61250dc6812b4df20191babc905294a262688a6f40a5007c71dc63fe4/analysis/1446304333/

Jak używać:
- Uruchomić, wpisać imię gramowicza którego gramsajt chcemy jako .txt
- Zaczekać chwilę
- Po chwili wewnątrz katalogu w którym jest ten program dostaniemy 2 pliki .txt zawierające całą treść GS-a. Jeden łatwiejszy dla odczytu przez człowieka, drugi jako JSON jeśli przypadkiem chcecie z tego korzystać poprzez narzędzia programistyczne.

A tak, całość ma pewien błąd - nie lubi się z gs'ami z "treściami dla dojrzałych użytkowników". Poprawię w wolnej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to akurat chyba prawda, być może ilością wpisów więcej ma Ced, Prosiaq, Osioł może też... Na pewno takich osób będzie więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2015 o 16:33, Muradin_07 napisał:

No to akurat chyba prawda, być może ilością wpisów więcej ma Ced, Prosiaq, Osioł może
też... Na pewno takich osób będzie więcej :D


No i widzisz, przy okazji wymienienia tych trzech nicków zrozumiałem że mój program ma błąd i nie lubi się z gs''ami z treściami dla dojrzałych użytkowników. Upierdliwe do poprawienia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2015 o 16:33, Muradin_07 napisał:

No to akurat chyba prawda, być może ilością wpisów więcej ma Ced, Prosiaq, Osioł może
też... Na pewno takich osób będzie więcej :D


O, już poprawione. Nie lubię dwóch własnych postów pod sobą ale tego nie uniknę :P

Linki:
http://techstorm.info/content/images/2015/10/scraper.exe (ten samo co wcześniej)
http://puu.sh/l4qHn/5ad659e244.zip (a tutaj nieco inny bo puush już taki jest)

Więc jak ktoś potrzebuje czyjegoś gramsajtu w formie pliku .txt to to malutkie narzędzie powinno się już sprawdzać ze wszystkimi GS''ami, więcej poważnych błędów chyba już nie ma.

Od razu jednak uprzedzę - to program niepodpisany cyfrowo (bo certyfikat kosztuje a firmowego do własnej aplikacji napisanej na poczekaniu nie wsadzę...) więc np. Windows 10 może go nie lubić.
Jeśli więc zobaczycie takie coś:
http://puu.sh/l4r1z/5b49a7de5e.png
To klikamy na więcej informacji i uruchom mimo to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zip, powoli zbierasz na browar (bo już sporo gramowiczów ci piwo wisi za to coś zrobił do tej pory) ale coś mi tym razem z Twoim pliczkiem nie gra:
"FATAL ERROR: Failed to create process (C:\DOCUME~1\Tuldor\USTAWI~1\Temp\ocr81.tmp\bin\ruby.exe): 193"
taki komunikat mi się pojawia po odpaleniu pliku jaki ściągnałem i wyładowałem na pulpit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2015 o 21:13, Tuldor1 napisał:

Zip, powoli zbierasz na browar (bo już sporo gramowiczów ci piwo wisi za to coś zrobił
do tej pory) ale coś mi tym razem z Twoim pliczkiem nie gra:
"FATAL ERROR: Failed to create process (C:\DOCUME~1\Tuldor\USTAWI~1\Temp\ocr81.tmp\bin\ruby.exe):
193"
taki komunikat mi się pojawia po odpaleniu pliku jaki ściągnałem i wyładowałem na pulpit
:)


Ech, problem leży w tym że środowisko pod które stworzyłem tą wersję to 64-bitowy Windows 10. I może się nie lubić z innymi systemami operacyjnymi (choć nie powiem, liczyłem na to że będzie bezkonfliktowo ale okazuje się że nie).

Dziś bądź jutro zrobię wersję online''ową, działającą na moim serwerze i wtedy będzie toto chodzić z poziomu przeglądarki więc problemy znikną. Ale do tego czasu, jeśli ci nie chodzi, to możesz mi dać jakąś listę gramowiczów których gramsajty chcesz to ci zrobię z nich .txt''ki i podrzucę paczkę z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować