Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

Dnia 25.11.2015 o 00:39, Braveheart napisał:

Czy dużym problemem by było zrobienie osobnej rangi dla Zipa czyli "Forumowicz
Dekady"
? Przeca wszyscy którzy jeszcze zaglądają na to forum wiedzą, że jemu się
to należy bez dwóch zdań. :)


Oj tutaj bym aż tak nie był pewny, pamiętaj że dekada to 10 lat, a tutaj wielu użytkowników przez Forum się przewinęło. Niektórzy z nich już tutaj się nie udzielają i widzieliby ktoś innego na tym miejscu. Poza tym tyle nagród ile żeś podał... chodziło mi bardziej o formę, która już mieliśmy dwa razy tutaj wprowadzoną z małymi upominkami. Jeśli mielibyśmy ogarnąć tylu użytkowników i zrobić tyle kategorii to zapewne mało kto by się zgodził na takie rozdawnictwo ;]

Chyba, że robimy to faktycznie bez większych nagród i dla czystej zabawy. Co do plakietek - raczej wiesz dobrze jaka będzie moja odpowiedź na to pytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2015 o 15:10, Muradin_07 napisał:

Niektórzy z nich już tutaj się nie udzielają i widzieliby
ktoś innego na tym miejscu.


No to maja problem, bo nieobecni glosu nie maja. Proste. A naprawde nie sadze, by ktokolwiek w historii gramu zrobil dla spolecznosci tyle, ile w ostatnich tygodniach zrobil Zip, odwalajac robote, za ktora dzial IT Gramu jakos nie moze sie wziac do dnia dzisiejszego. Ale skoro problemy zaczynaja sie juz teraz, na starcie, to moze rzeczywiscie lepiej sobie to odpuscic. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nah, źle mnie zrozumiałeś - po prostu według mnie uznawanie kogoś "z góry" byłoby no... słabym posunięciem i nieco nieuczciwym w stosunku do wszystkich, którzy się w przeszłości przez gram przewinęli. Raczej jeśli miałbym zrobić to zrobiłbym głosowanie na Gramowicza Dekady. Proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2015 o 15:32, Muradin_07 napisał:

Nah, źle mnie zrozumiałeś - po prostu według mnie uznawanie kogoś "z góry" byłoby no...
słabym posunięciem


Nie, no, ok, rozumiem - słuchanie tych kilku osób, które mimo wszystko zdecydowały się zostać na gramie i stanowią jakieś 90% obecnej aktywności na forum rzeczywiście może być słabym posunięciem. Na pewno mogłoby zaszkodzić wizerunkowi gramu i zniechęcić do niego użytkow... oh, wait...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee... Nie, po prostu jeśli robimy coś dla całej społeczności na glównej to robimy dla CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI.

Nuff said

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2015 o 16:31, Ring5 napisał:

Nie, no, ok, rozumiem - słuchanie tych kilku osób, które mimo wszystko zdecydowały się
zostać na gramie i stanowią jakieś 90% obecnej aktywności na forum rzeczywiście może
być słabym posunięciem.


Na pewno rozdawanie tytułu gramowicza dekady na podstawie tego co działo się w przeciągu jednego miesiąca, i olanie wcześniejszy 10 lat różnych działań organizowanych przez różne osoby, to świetny pomysł. A nawet jeśli nie, to przecież my tu jesteśmy, nas trzeba słuchać, nam się należy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2015 o 17:15, rob006 napisał:

to świetny pomysł.


Cieszę się, że się ze mną zgadzasz. Może więcej takich głosów poparcia przekona Muradina, że warto Zipowi coś przyznać za to, co zrobił dla tej społeczności :) Oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Welp, ja to odebrałem nieco inaczej, ale co ja tam wiem...

Nie wiem czy pamiętasz, ale mówiłem o tym, że w przypadku osób pracujących dla dobra społeczności będę wnosił o to, aby ich jakoś wyróżnić. Nadal to podtrzymuję. Nie mniej jednak sorry, nie przekonasz mnie że wręczanie tytułu Gramowicza Dekady olewając kompletnie 10 lat istnienia gram.pl i branie pod uwagę ostatnich miesięcy jest dobre. Po prostu są osoby, które innych użytkowników nominowałyby do tej kategorii, a użytkownik który nadal ma tutaj konto nadal jest użytkownikiem gram.pl i nie zmienia tego fakt, że nie odzywał się przez ostatnie np. dwa lata.

I żeby była jasność - nie jestem przeciwko Zipowi, jestem przeciwko dzieleniu użytkowników na równych i równiejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2015 o 18:18, Muradin_07 napisał:

Welp, ja to odebrałem nieco inaczej, ale co ja tam wiem...


...

O_o

Ale Ty tak poważnie? Wiesz co? Kolejny racjonalizatorski pomysł mam. Oprócz pogrubienia, kursywy, podkreślenia i spoilera, dajcie jeszcze IRONIĘ.

Dnia 25.11.2015 o 18:18, Muradin_07 napisał:

Nie mniej jednak sorry, nie przekonasz mnie że wręczanie tytułu Gramowicza Dekady olewając kompletnie
10 lat istnienia gram.pl i branie pod uwagę ostatnich miesięcy jest dobre.


Masz rację. Absolutnie. Mea culpa. Zrób tak, żeby było dobrze. Zignoruj kompletnie to, o czym od kilku stron pisze ta nędzna garstka, która stanowi resztki społeczności gramowej. W przeszłości ignorowanie głosów owej społeczności gramowi wyszło tylko na dobre, jesteście świetni w forsowaniu swoich pomysłów bez słuchania tego, co Wam się delikatnie sugeruje. Rezultaty tego widzimy wszędzie na tym forum. Widzę, że jednak z wydarzeń ostatnich tygodni nie wyciągnąłeś żadnych wniosków. Jak to ładnie napisałeś w którymś temacie, "I''m out, guys". Podobno człowiek nie sznurek i wszystko wytrzyma, ja jednak właśnie znalazłem granice mojej cierpliwości i wytrzymałości. Znikam z tego wątku, bo dalsze wypowiadanie się w nim mija się kompletnie z celem. Od ponad 30 stron toczę walkę z wiatrakami, ale widzę, że to najzwyczajniej w świecie nie ma żadnego sensu. Miłej zabawy życzę, ja zmykam na forum ogólne.

Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2015 o 22:39, Ring5 napisał:

Ale Ty tak poważnie? Wiesz co? Kolejny racjonalizatorski pomysł mam. Oprócz pogrubienia,
kursywy, podkreślenia i spoilera, dajcie jeszcze IRONIĘ.

Tak, ja na poważnie - bo myślałem, że rozmawiamy poważnie, a nie robimy zawody na przerzucanie się ironiami ;]

Dnia 25.11.2015 o 22:39, Ring5 napisał:

Masz rację. Absolutnie. Mea culpa. Zrób tak, żeby było dobrze. Zignoruj kompletnie to,
o czym od kilku stron pisze ta nędzna garstka, która stanowi resztki społeczności gramowej.
W przeszłości ignorowanie głosów owej społeczności gramowi wyszło tylko na dobre, jesteście
świetni w forsowaniu swoich pomysłów bez słuchania tego, co Wam się delikatnie sugeruje.
Rezultaty tego widzimy wszędzie na tym forum. Widzę, że jednak z wydarzeń ostatnich tygodni
nie wyciągnąłeś żadnych wniosków. Jak to ładnie napisałeś w którymś temacie, "I''m out,
guys". Podobno człowiek nie sznurek i wszystko wytrzyma, ja jednak właśnie znalazłem
granice mojej cierpliwości i wytrzymałości. Znikam z tego wątku, bo dalsze wypowiadanie
się w nim mija się kompletnie z celem. Od ponad 30 stron toczę walkę z wiatrakami, ale
widzę, że to najzwyczajniej w świecie nie ma żadnego sensu. Miłej zabawy życzę, ja zmykam
na forum ogólne.

Wrócę do tego, co napisałem wcześniej - więcej ironii, więcej tekstu gdzie trzeba doszukiwać się wszystkiego. To pomaga w komunikacji!

Zapytałem się po prostu - jakie jest Wasze zdanie na temat tego typu inicjatywy i czy takową chcemy, bo nie wiem czy mam ten temat poruszać czy nie w najbliższym czasie. Oczywiście jak zwykle pojawia się wszystko - od tego czego oczekuję czyli feedbacku po ironię. Przecież bez niej byłoby tutaj źle. Ja myślałem, że można gramową społeczność brać na poważnie w wielu kwestiach. I chyba się najzwyczajniej w świecie przeliczyłem. A nie raz tłumaczyłem to, że wiele osób ironię w postach podłapuje i tworzą się kolejne, gramowe legendy (nawet to chyba była moja mała sprzeczka z Zekztem jak jeszcze nie był Moderatorem...).

Więc faktycznie, jeśli ma to być w ten sposób prowadzone to może źle że w ogóle temat wpadł. I tak jak mówisz - nie ma sensu walczyć z wiatrakami, ani po jednej, ani po drugiej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2015 o 16:49, Muradin_07 napisał:

Eee... Nie, po prostu jeśli robimy coś dla całej społeczności na glównej to robimy dla
CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI.

Nuff said


OK, to podczas głosowania na kategorie typu post roku, najlepszy avek, gramowicz roku czy najbardziej estetyczny kod IP zwyczajnie dodać pytanie:

Czy Zip za swoje zasługi dla forum w jego najczarniejszą godzinę powinien otrzymać adekwatny do nich tytuł? TAK / NIE

I po sprawie.
Z racji, że w wyborach zagłosuje przede wszystkim szkieletowa załoga, która jeszcze się tutaj udziela (aka osoby z tego wątku), oraz ci łasi na łapówki, to nie powinno być problemów.

Zresztą, podzielam zdanie przedmówców, że gdyby Zip chciał, to może sobie ustawić nawet tytuł BÓG PONAD BOGI w swoim rozszerzeniu i nikt nie byłby w stanie go powstrzymać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to po co Zipowi ten tytuł? Swego czasu w sejmie był projekt, żeby nadać Chrystusowi tytuł Króla Polski. Tylko że wszyscy przedstawiciele Kościoła mówili, że wg Kościoła Chrystus już jest Królem Wszech świata, więc ten tytuł nie jest mu potrzebny. A więc czy jeśli damy Zipowi tytuł gramowicza dekady to to coś zmieni? Ci co pozostali na forum wiedzą, że Zip to kozak, wiedzą ile zrobił dla społeczności i chyba to się liczy. Bo czy różowa ramka nad avatarem, na którą swoją drogą długo się zawsze musimy prosić, jest aż tak ważna? Nawet samemu zainteresowanemu jest to absolutnie wszystko jedno. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tytuł tytułem, ja bardziej mówię o tym, że faktycznie - taką kategorię także można utworzyć, bo jednak te 10 lat gramu stało się faktem i byłoby to jakieś urozmaicenie wyborów.

A tytuł to tak naprawdę jakbyśmy weszli tam gdzie trzeba to nadać mogę już teraz, pytanie tylko czy będzie to miało jakiekolwiek znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2015 o 00:19, Rick napisał:

A tak w ogóle to po co Zipowi ten tytuł? Swego czasu w sejmie był projekt, żeby nadać
Chrystusowi tytuł Króla Polski. Tylko że wszyscy przedstawiciele Kościoła mówili, że
wg Kościoła Chrystus już jest Królem Wszech świata, więc ten tytuł nie jest mu potrzebny.



To może nadajmy Zipowi tytuł Króla Polski, skoro Chrystusowi się nie przyda. A Zip może ogarnie ten burdl jak zaczął ogarniać forum.:)
A poważnie, zaglądam tu od czasu do czasu, praktycznie tylko do tego wątku, żeby zobaczyć czy coś się zmienia i niestety widzę, że oprócz modków reszta już ekipy chyba już sobie darowała. Odwalili co mieli odwalić, a teraz robią na przeczekanie. Mają nadzieję, że ludzie sobie ponarzekają, a potem się przyzwyczają. No cóż, szkoda, kolejna stronka wypadnie z obiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, w związku z tym, że przez ostatnie tygodnie był dosłowny "zalew" reakcji góry, daje tej górze czas do poniedziałku by się odezwać i zapowiedzieć dalsze plany.

Jeśli ignorowanie problemu przez władzę będzie kontynuowane do tego dnia (bo sam udział Muradina przez taki czas to jednak za mało), zrezygnuję z tego portalu w ogóle.

Bo naprawdę - ILE można czekać?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że oficjalnie jeszcze nikt tego nie napisał (może kiedyś ktoś o tym napisze na głównej, who knows) to jest jedna rzecz, którą należy wyjaśnić:

Od listopada funkcję redaktora naczelnego w gram.pl od Pawła "Fetta" Borawskiego objął Michał "Myszasty" Nowicki. Wielu z Was go zapewne zna, niektórzy kojarzą, a ci którzy jeszcze nie poznali zapewne poznają. Tak naprawdę nie wiedziałem od kiedy oficjalnie to nastąpi, a sama decyzja odnośnie zmian na stanowisku naczelnego wyskoczyła dość niespodziewanie. Nie wiem także z jakiego powodu to nastąpiło.

Jako, że przekazanie władzy (znowu) spowodowało ogólny chaos komunikacyjny dopiero w ubiegłym tygodniu dostałem znak, iż będziemy dalej wszystkim rozmawiać w sprawach społecznościowych. Nie wiem czy w tym tygodniu jeszcze się wyrobimy, ponieważ zarówno ja jak i reszta ekipy działamy trochę inaczej i trzeba dograć się czasowo.

Możliwe, że będę mógł Wam coś powiedzieć więcej w następnym tygodniu. Pewnie także i Mysza będzie chciał powiedzieć coś od siebie jak już obgadamy temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2015 o 11:43, Kadaj napisał:

Biedny Myszasty. Naczelny na Gramie to jak nauczyciel obrony przed czarną magią w Hogwarcie.
;d


Nic tylko wypada mi się zgodzić... Ta funkcja jest przeklęta od jakiegoś czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2015 o 10:49, Muradin_07 napisał:

Od listopada funkcję redaktora naczelnego w gram.pl od Pawła "Fetta" Borawskiego objął
Michał "Myszasty" Nowicki. Wielu z Was go zapewne zna, niektórzy kojarzą, a ci którzy
jeszcze nie poznali zapewne poznają. Tak naprawdę nie wiedziałem od kiedy oficjalnie
to nastąpi, a sama decyzja odnośnie zmian na stanowisku naczelnego wyskoczyła dość niespodziewanie.
Nie wiem także z jakiego powodu to nastąpiło.


Hm... Czyli jednak potoczyły się głowy za "naprawę" serwisu? Ciekawe i niespodziewane w naszym pięknym kraju.
https://youtu.be/tr6VrmOQY1M?t=198

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nikt nikogo z tego powodu nie "ściął". Nie wiem też dlaczego postąpiono tak, a nie inaczej - nie dociekałem, bo uważam że nie powinienem, ale z tego co wywnioskowałem z maila nie było to "ścięcie".

Natomiast co do Myszastego to po prostu muszę podobnie jak to było w przypadku wcześniej Miela i niedawno Fetta pogadać odnośnie społeczności i tego co dalej z tym wszystkim robimy. Potrzeba jednak na to czasu...

Spoiler

ale dobrze wiem, że ktoś powie "czasu to mieliście już dość"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować