Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie


> Klikasz na obrazek, przeciągasz go na przeglądarkę (tak żeby się pojawiła w oknie) i
> przesuwasz na "Przeciągnij tu obrazek" w oknie tworzenia nowego posta.

Chyba się udało ale jest to nieintuicyjne i bardziej skomplikowane niż wcześniej.
Co oznaczają re ikonki przy poście? G R A i trójkąt z wykrzyknikiem?

20151010145118234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś w ogóle czy tylko pytasz dla samego pytania? To co zwykle jest przy tworzeniu postów:
pogrubienie
kursywa
podkreślenie

Spoiler

spoiler


Chociaż nie wiem co to za tęgie głowy postanowiły zrezygnować z domyślnych liter określających daną czynność (B I U) na rzecz GRA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie forum akurat jest dostosowane do polowy szerokości monitora :D
Wcześniej również miałem biały layout, więc nie mam problemu z dostosowaniem się do nowej szaty graficznej, ale i dla mnie jest teraz zbyt dużo białej przestrzeni.

20151010150152875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tak, dlatego też jeśli nawet dla nas (w sensie mnie i ekipy moderacji) nie udało się
> tego zrobić, to w przypadku innych użytkowników też ciężko byłoby o tym mówić.

To może zamiast robić wielką tajemnicę ze wszystkiego, warto było chociaż powiedzieć, co planujecie, jak będzie wyglądał layout, co chcecie zmienić w pierwszej kolejności itp? Byłby feedback już od jakiegoś czasu i byłby czas na wprowadzanie zmian ZANIM pokazano tego... potworka.

> Problem leży też w tym, że (dobra, dostanę po głowie, ale zaryzykuję) na innych forach
> też taka praktyka jest stosowana i nie ma z tym większego problemu.

Wiesz, jeśli robisz forum dla forum, to owszem, czemu nie. Tylko w takim razie może rozważcie, czemu tak wiele osób krytykuje główną? Może zróbcie ankietę, ile osób faktycznie tam zaglądało, ale ile czytało newsy z poziomu forum? Bo wydaje mi się, że to akurat właśnie newsy utrzymywały to forum przy życiu i to tam pojawiało się najwięcej postów. Bez newsów na forum będzie wył wiatr, po kątach będą się bzykać pająki, a co jakiś czas przetoczy się kępa trawy.

> Potraktujmy to jako taki test dla naszego community czy faktycznie lubi się integrować.

Naprawdę nie ogarniam takiego (nie wiem: Twojego? Waszego?) podejścia - ludzie mówią, że jest do bani, Waszą reakcją jest "hmm, zobaczymy, co na to powie społeczność".

> Ale... uwierz lub nie zastanawiam się cały czas jak to uatrakcyjnić, co zrobić aby faktycznie
> warto było tutaj wpadać na "pogaduchy".

No to też wiele osób już Ci powiedziało, co zrobić - wrócić do starego systemu, gdzie newsy pojawiają się na forum i to tam prowadzone są dyskusje.

> Spokojnie, tutaj też warto się po prostu przyzwyczaić do nowego systemu plus - licznik
> komentarzy jeszcze nie współdziała chyba z disqusem jako takim. Więc cierpliwości.

Wiesz, mam wrażenie, że cały ten wątek jest tak naprawdę psu pod ogon. Bo niezależnie od tego, co ludzie mówią, reakcja jest, jak widzę, taka sama - przyzwyczaicie się.

> na dole masz też feed najnowszych materiałów.

Uh... nie. Nie mam. Na dole jest archiwum tematów sprzed wejścia Forum 3.0 i nowe newsy się tam nie pojawiają.

> Ale czekaj czekaj... To teraz faktycznie przechodzimy w etap gróźb? Come on guys, chill...

Ale to nie są groźby "zróbcie tak, bo zabiorę zabawki i pójdę do innej piaskownicy". Gramowicze (i z tego, co widzę, przytłaczająca większość, to stali bywalcy, zasłużeni i znani na forum) mówią Wam, że forum w obecnej postaci nie oferuje im nic ciekawego, nic z tych rzeczy, które ich tu trzymały. Może zatem zamiast próbować wmówić im (nam), że jednak tylko im się wydaje, że jest źle, warto się zastanowić, czy przypadkiem nie robicie sobie sami pod górę? Kurde, naprawdę nie wiem, jak to można prościej ująć :/ Jesteście na najlepszej drodze do uśmiercenia forum i zamiast się tym przejąć, udowadniacie wszystkim wokół, że nie mają racji.

> Dlatego mówię - rozmawiajmy, mówmy co jest tak/nie tak.

A ja powtarzam - ludzie Wam od wczoraj mówią. W postach przewijają się te same rzeczy. Jaka jest Wasza reakcja? "My wiemy lepiej, co dla gramowiczów będzie dobre". Gdzie tu widzisz miejsce na jakąkolwiek rzeczową dyskusję? Przecież sprawa jest oczywista - przyjęliście (wybacz, że wliczam Cię do tego, ale przemawiasz niejako w imieniu władz gramu, więc siłą rzeczy obrywasz rykoszetem), że będzie tak, jak chcecie, niezależnie od tego, czy się to społeczności podoba czy nie, a jedyne, co mogą zrobić, to ponarzekać w tym wątku, który za jakiś czas i tak zniknie.

> Mówię tylko o tym, że rozumiem pewną niechęć lub też to, że coś się nie podoba. Mówię
> tylko o tym, że tak jak podejrzewałem zmiany wywołują emocje, które nie muszą być pozytywne
> jeśli chodzi o rozwiązania względem tego co było.

Raz... dwa... trzy... woooosah... Ok. Już jest dobrze. Mam prośbę - nie rozmawiajmy tu o emocjach, bo odnoszę wrażenie, że próbujesz wszystko do nich sprowadzić. Rozmawiajmy o konkretach. Ludzie nie piszą "gópi jesteście, kto was prosił o zmiany, ciule?!11!!!!!!!eleven!!oneone!", tylko piszą jasno i wyraźnie: w newsy wchodziłem z poziomu forum, bo było wygodniej; główna strona jest nieczytelna; layout forum jest mało przejrzysty; na urządzeniach mobilnych wygląda kiepsko. To są konkrety! To nie jest sentyment, to nie jest nostalgia, to są jasno i wyraźnie wypunktowane wady nowego systemu!

> Do wielu rzeczy idzie się przyzwyczaić, niektóre z nich można dostosować.

Czyli tak, jak powiedziałem - całość sprowadza się do trzech słów: DEAL WITH IT. Ubrane są może inaczej, ale przekaz jest dokładnie ten sam. Ktośtam, kto zapewne rzadko kiedy zagląda na forum, ma taką, a nie inną wizję i już. Wprowadzono zmiany, o które nikt nie prosił, zmian, o które proszono - nie wprowadzono. Jasne, pewnie dramatyzuję, ale aż chce się powiedzieć "a nie mówiłem?".

> Nie ma co do tego tematu podchodzić w kontekście gróźb odejścia, bo tak też jak kiedyś mówiłem - motywacja
> spada do zrobienia czegokolwiek, nawet zastanawiam się czy nie był to powód dlaczego
> przez pewien czas na gramie nie zmieniało się praktycznie nic.

A wiesz co? Patrząc na to, jaki kierunek te zmiany przyjęły, naprawdę się zastanawiam, czy jednak nie było lepiej. A skoro rozmawiamy o motywacji, o tym, że "tym na górze" niby zależy itp... Możesz mi powiedzieć, czemu uznano, że najlepiej będzie w ogóle tych zmian nie konsultować ze społecznością? Pytam bardzo poważnie, bez ironii - kto i w którym momencie stwierdził, że najlepiej będzie wziąć stare, działające forum, zamiast niego puścić w obieg wersję alfa nowego forum, na której prawie nic nie działa tak, jak powinno, i że to wszystko robione jest dla dobra społeczności?

> Nikt nie mówił że będzie łatwo, miło i przyjemnie.

Czyli z góry założono, że będzie shitstorm. I, co ciekawe, nie zrobiono absolutnie nic, by temu przeciwdziałać. Nie przeprowadzono "konsultacji społecznych", nie przetestowano odpowiednio funkcji forum, skutecznie pozbyto się tego, co było siłą napędową forum, ale to wszystko jest ok, bo przecież nie może być łatwo, miło i przyjemnie... -_-

> Ale nie wierzę, że będzie tak tragicznie jak mówicie.

Może jednak w takim razie czas zacząć wierzyć. Bo tu nie ma jakiejś wielkiej rozbieżności zdań, nie ma za bardzo podzielonych opinii. Poza, jak słusznie zwrócił mi uwagę Dared00, kilkoma gramowiczami, będącymi na poziomie błędu statystycznego, przytłaczająca większość komentarzy w tym wątku odnosi się do zmian negatywnie lub bardzo negatywnie. Skoro teraz nie wierzysz, że może być źle, w którym momencie zaczniesz? I w którym momencie władze gramu jednak stwierdzą "ooops, cholercia, może trzeba było jednak posłuchać tych kilkuset komentarzy?" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzałeś w ogóle czy tylko pytasz dla samego pytania?

Nie sprawdzałem, obawiałem się jakiś błędów, problemów, itp.

> Chociaż nie wiem co to za tęgie głowy postanowiły zrezygnować z domyślnych liter określających
> daną czynność (B I U) na rzecz GRA.

No właśnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, po blisko dniu prób udało mi się wreszcie zalogować na "brave new frontie..." znaczy się forum, a wystarczyło tylko usunąć ciasteczka...

Najchętniej bym tu chwilkę ponarzekał i popłakał nad zgonem mojej ulubionej społeczności i narodzinami tej, jak to piszą moderatorzy "community", ale chyba oszczędzę sobie trudu pisania trenów. Nie jesteśmy w końcu płatnymi użytkownikami, więc nie mamy prawa wymagać.

Przejdźmy do konstruktywnej krytyki:

1. Podpisuję się pod wcześniejszymi komentarzami odnośnie podziału newsów od forum - ja również należałem do tych użytkowników, którzy nie wchodzili na nieczytelną stronę główną i klikali w co ciekawsze tytuły z poziomu forum. Wydaje mi się, że w ten sposób obydwa działy wzajemnie się "napędzały", ponieważ forumowicze czytali wiadomości, a Ci wchodzący ze strony głównej byli zmuszeni zajrzeć na forum aby przejrzeć całą zażartą dyskusję. Zakładając, że taka w ogóle miała miejsce.

2. Sam przez ostatnie siedem lat zawsze korzystałem z podstawowej wersji skórki z białym tłem (szykujcie stos), ale to co widzę teraz strasznie razi w oczy...

3. Strasznie zmalała przejrzystość forum - kiedyś pojedynczy ekran obejmował większość tematów na głównej i sporą część postów na najnowszej stronie tematu. Teraz trzeba przewijać i przewijać i przewijać i przewijać...

4. Mile widzieć większą rozdzielczość avków, ale troszkę rażą te wolne przestrzenie z jednej i drugiej strony.

5. Brakuje mi informacji o konkretnej dacie i godzinie dodania posta.

6. KTO WPADŁ NA ZUPEŁNIE NIEINTUICYJNY POMYSŁ DODANIA PRZYCISKU DODAJ POST NA GÓRZE STRONY?!

No i to by było na tyle... Muradin miał dobry pomysł #dedgrampeel ale bardziej adekwatne byłoby #ripforumgrampl xD

EDIT:
Dlaczego nie można przywrócić starego forum, skoro edycja posta działa w ten sam sposób co jeszcze w czasach Złotej Ery dwa dni temu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Może jednak w takim razie czas zacząć wierzyć. Bo tu nie ma jakiejś wielkiej rozbieżności
> zdań, nie ma za bardzo podzielonych opinii. Poza, jak słusznie zwrócił mi uwagę Dared00,
> kilkoma gramowiczami, będącymi na poziomie błędu statystycznego, przytłaczająca większość
> komentarzy w tym wątku odnosi się do zmian negatywnie lub bardzo negatywnie. Skoro teraz
> nie wierzysz, że może być źle, w którym momencie zaczniesz? I w którym momencie władze
> gramu jednak stwierdzą "ooops, cholercia, może trzeba było jednak posłuchać tych kilkuset
> komentarzy?" ?

Raczej tak nie stwierdzą, bo cel przebudowy jest prawdopodobnie inny. Pracuję w branży (choć bardziej niż design, to backend) + moja obecna firma specjalizuje się w rozwiązaniach wspierających sprzedaż powierzchni reklamowych na stronach internetowych, więc mogę obstawić, że stwierdzono tak: stali bywalcy forum nie klikają reklam, nie kupują często w sklepie, więc nie róbmy nic pod nich, bardziej opłaca się postawić na nowych lub nawet jednorazowych użytkowników - czysta kalkulacja biznesowa. Nie raz to widziałem i zawsze nie można przy tym mówić wprost, ale ogłaszać nowe ekstytujące zmiany, nowy początek, otwarcie na szerszą publikę itd. . Jeśli gram miał inny cel niż to co powyżej napisałem, to ewidentnie źle to zaplanowali i zakomunikowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A na serio to ja to nazywam "doszlifowaniem", ale chodzi bardziej o dostosowanie wszystkiego
> plus nie ma tutaj jeszcze wszystkiego, co mieliśmy zaplanowane. Zmiany wchodzą stopniowo,
> raczej nie widzę tego w ten sposób co kiedyś, że na jakiekolwiek ruchy czekaliśmy kilka
> lat, serio...

Przede wszystkim, to na nowe forum czekaliśmy kilka lat. W tym kontekście tydzień więcej nie zrobiłby nikomu większej różnicy, a może przynajmniej byłoby okej pod względem funkcjonalności? Takiej jak sprawne przypinanie tematów chociażby?
Przecież jedna głupia sprawa, jaką jest zły tekst wyświetlający się po dodaniu posta (info o poprawnym założeniu tematu) sugeruje, że albo zabrakło testów, albo ktoś coś zrobił ''na odwal się''. Nie trzeba też raczej specjalnej bety po to, żeby zauważyć jak beznadziejnie wygląda teraz system odpowiedzi - cytowany tekst nijak się nie wyróżnia, nie wiadomo do kogo należy cytat. Przy okazji, wygląda też źle z pozycji głównej strony forum (to samo znaczniki modyfikacji czcionki).

(Edit: tekst już jest poprawny, niemniej jednak uwaga dotycząca błędnego aktualna - można było tego uniknąć. Widzę też w innym temacie, że ramka z odpowiedzią jest normalna, tutaj nadal nie - nie wiem o co chodzi, być może zostanie wprowadzona, ale nadal uwazam, że to jest coś, co powinno być zrobione od razu.)

Pomijam już jedyną słuszną skórkę (mało osób korzystało z ciemnej - ja bym powiedział, że mało osób korzystało z forum w ogóle; poza tym podejrzewam [być może niesłusznie], że wliczone są osoby, które korzystały tylko i wyłącznie z komentarzy, a podejrzewam że takie nie zagłębiały się w opcje forum, co często było widać po tym, jak mało ludzi korzystało z funkcji odpowiedzi), ale to są rzeczy, których implementacja nie powinna opóźnić startu nowego forum o więcej niż tydzień (a jeszcze czasu by starczyło na sporo testów chyba).

Zmiany są ok, ale jak mają być wprowadzane tylko po to, żeby były, to nie mają sensu i nic dziwnego, że użytkownikom się nie podobają. Do designu można się przyzwyczaić, odświeżony wygląd jest w porządku (pomijając przesadnie ogromne wszystko) i tu oczywiście jest standardowy efekt ''starsze było lepsze'' w dużej mierze (chociaż biel boli i zdecydowanie mniej przyjemnie przegląda się forum imo), ale wypadałoby, żeby funkcjonalność na start była przynajmniej taka sama, jaka była dostępna wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> mogę obstawić, że stwierdzono tak: stali bywalcy forum nie klikają reklam, nie kupują często w sklepie,
> więc nie róbmy nic pod nich,

Pewnie tak, ale ten element też był wałkowany długo i namiętnie. Niejednokrotnie pisano (w tym również ja) o tym, że gram nie ma żadnego programu lojalnościowego (ewenement na skalę europejską w tych czasach, gdzie nawet w kiosku można zbierać punkty), ma ceny z księżyca (zwykle kilka-kilkanaście procent wyższe, niż konkurencja), fatalne promocje... A ja naprawdę chciałbym tu robić zakupy. W najbliższych miesiącach kupię Battlefronta, Dark Souls 3 (zapewne), może jakieś inne gry. Tylko czemu mam je kupować tu, przepłacając i płacąc za odbiór osobisty (a tak, tak właśnie jest na gramie), skoro mogę kupić u konkurencji taniej, z darmową dostawą i z punktami w programie lojalnościowym? Po raz kolejny na gramie ktoś nie pomyślał, zabrano się za zmiany od niewłaściwej strony i rezultat jest taki, jak widzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw, jeszcze taka ciekawostka (może ktoś o tym pisał, ale nie rzuciło mi się w oczy). Wiem, że o gramsajtach już nikt dawno nie pamięta, ale nowe awatary rozsypały listy znajomych. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> To może zamiast robić wielką tajemnicę ze wszystkiego, warto było chociaż powiedzieć,
> co planujecie, jak będzie wyglądał layout, co chcecie zmienić w pierwszej kolejności
> itp? Byłby feedback już od jakiegoś czasu i byłby czas na wprowadzanie zmian ZANIM pokazano
> tego... potworka.
Welp, mi się ogólnie całość podoba (nie, to nie jest moje zdanie od którego zależało czy to działa czy nie działa w takiej formie).

> Wiesz, jeśli robisz forum dla forum, to owszem, czemu nie. Tylko w takim razie może rozważcie,
> czemu tak wiele osób krytykuje główną? Może zróbcie ankietę, ile osób faktycznie tam
> zaglądało, ale ile czytało newsy z poziomu forum? Bo wydaje mi się, że to akurat właśnie
> newsy utrzymywały to forum przy życiu i to tam pojawiało się najwięcej postów. Bez newsów
> na forum będzie wył wiatr, po kątach będą się bzykać pająki, a co jakiś czas przetoczy
> się kępa trawy.
No dobra, krytykuje główną - gdzie? Pokaż mi, bo ja tego nie widzę zbytnio. Wiem, widziałem krytykę odnośnie materiałów i poziomu newsów. Ale głównej?

> Naprawdę nie ogarniam takiego (nie wiem: Twojego? Waszego?) podejścia - ludzie mówią,
> że jest do bani, Waszą reakcją jest "hmm, zobaczymy, co na to powie społeczność".
Nie, to moje podejście. Bo tak jak powiedziałeś "newsy nakręcały forum". Więc wychodziłoby na to, że community samo przez siebie praktycznie dawno jest martwe... Raczej jako community nie odbieram tylko rzuconego komentarza raz na jakiś czas ale także rozmowę poza tematami newsów.

> No to też wiele osób już Ci powiedziało, co zrobić - wrócić do starego systemu, gdzie
> newsy pojawiają się na forum i to tam prowadzone są dyskusje.
No ale też przecież naczelny powiedział - nie jest to możliwe

> Wiesz, mam wrażenie, że cały ten wątek jest tak naprawdę psu pod ogon. Bo niezależnie
> od tego, co ludzie mówią, reakcja jest, jak widzę, taka sama - przyzwyczaicie się.
Y, nie... powiedziałem, że disqus jeszcze sam w sobie w stu procentach nie jest działający. Zobacz, ze jeszcze wprowadzony zostanie system związany z samymi profilami, rangami i tak dalej, aby udzielający się w newsach też miał coś z tego na forum. My to nazywamy tutaj rangami, punktami i tak dalej... O tym pisałem.

> Uh... nie. Nie mam. Na dole jest archiwum tematów sprzed wejścia Forum 3.0 i nowe newsy
> się tam nie pojawiają.
Doprawdy? Patrz obrazek poniżej...

> Ale to nie są groźby "zróbcie tak, bo zabiorę zabawki i pójdę do innej piaskownicy".
> Gramowicze (i z tego, co widzę, przytłaczająca większość, to stali bywalcy, zasłużeni
> i znani na forum) mówią Wam, że forum w obecnej postaci nie oferuje im nic ciekawego,
> nic z tych rzeczy, które ich tu trzymały. Może zatem zamiast próbować wmówić im (nam),
> że jednak tylko im się wydaje, że jest źle, warto się zastanowić, czy przypadkiem nie
> robicie sobie sami pod górę? Kurde, naprawdę nie wiem, jak to można prościej ująć :/
> Jesteście na najlepszej drodze do uśmiercenia forum i zamiast się tym przejąć, udowadniacie
> wszystkim wokół, że nie mają racji.
No dobra, to co takiego oferowało stare forum oprócz layoutu i kilku rzeczy, które będą jeszcze dodane tutaj, bo trzeba to krok po kroku dodać - nowe i stare funkcjonalności?

> A ja powtarzam - ludzie Wam od wczoraj mówią. W postach przewijają się te same rzeczy.
> Jaka jest Wasza reakcja? "My wiemy lepiej, co dla gramowiczów będzie dobre". Gdzie tu
> widzisz miejsce na jakąkolwiek rzeczową dyskusję? Przecież sprawa jest oczywista - przyjęliście
> (wybacz, że wliczam Cię do tego, ale przemawiasz niejako w imieniu władz gramu, więc
> siłą rzeczy obrywasz rykoszetem), że będzie tak, jak chcecie, niezależnie od tego, czy
> się to społeczności podoba czy nie, a jedyne, co mogą zrobić, to ponarzekać w tym wątku,
> który za jakiś czas i tak zniknie.
No moja reakcja jest taka, że zbieram właśnie feedback odnośnie tego co dalej. Powrotu nie będzie - to jedyna rzecz, która w tym momencie jest pewnikiem. A wątek raczej nie zniknie. Zakładam, że to nowy temat podobny do Forum 2.0

> Raz... dwa... trzy... woooosah... Ok. Już jest dobrze. Mam prośbę - nie rozmawiajmy tu
> o emocjach, bo odnoszę wrażenie, że próbujesz wszystko do nich sprowadzić. Rozmawiajmy
> o konkretach. Ludzie nie piszą "gópi jesteście, kto was prosił o zmiany, ciule?!11!!!!!!!eleven!!oneone!",
> tylko piszą jasno i wyraźnie: w newsy wchodziłem z poziomu forum, bo było wygodniej;
> główna strona jest nieczytelna; layout forum jest mało przejrzysty; na urządzeniach mobilnych
> wygląda kiepsko. To są konkrety! To nie jest sentyment, to nie jest nostalgia, to są
> jasno i wyraźnie wypunktowane wady nowego systemu!
No i to widzę ja, widzą też inni! Nad tym będziemy cały czas pracować, bo chcemy żeby wszystko działało jak najlepiej. Nie ma opcji, aby wprowadzić coś i żeby działało wszystko idealnie lub każdemu pasowało. Przecież równie dobrze, starym zwyczajem, można było wrzucić forum i temat zostawić. A tak cały czas rozmawiamy, sam mógłbym ponarzekać na niektóre elementy, ale już sobie zapisałem je, aby się o nie dopytać. Wiem też, że od następnego tygodnia faktycznie będziemy rozmawiać o "grubszych" rzeczach tutaj, więc na razie mniejsze wchodzą w grę. Jakieś błędy, rzeczy które ewentualne IT zauważyło i może załatwić od ręki.

> Czyli tak, jak powiedziałem - całość sprowadza się do trzech słów: DEAL WITH IT. Ubrane
> są może inaczej, ale przekaz jest dokładnie ten sam. Ktośtam, kto zapewne rzadko kiedy
> zagląda na forum, ma taką, a nie inną wizję i już. Wprowadzono zmiany, o które nikt nie
> prosił, zmian, o które proszono - nie wprowadzono. Jasne, pewnie dramatyzuję, ale aż
> chce się powiedzieć "a nie mówiłem?".
No bo niestety - trochę w tym dramatyzmu jest :/

Powtarzam więc - to nie jest 100% rzeczy, które będą tutaj docelowo, część z nich pojawi się niebawem. Zmiany? Zapewne są nieuniknione, bo sam widziałbym jakieś skalowanie, możliwość dostosowania ilości postów, wielkości avków i tak dalej, więc zapewne też takowe się pojawią. Tak więc spokojnie.

> A wiesz co? Patrząc na to, jaki kierunek te zmiany przyjęły, naprawdę się zastanawiam,
> czy jednak nie było lepiej. A skoro rozmawiamy o motywacji, o tym, że "tym na górze"
> niby zależy itp... Możesz mi powiedzieć, czemu uznano, że najlepiej będzie w ogóle tych
> zmian nie konsultować ze społecznością? Pytam bardzo poważnie, bez ironii - kto i w którym
> momencie stwierdził, że najlepiej będzie wziąć stare, działające forum, zamiast niego
> puścić w obieg wersję alfa nowego forum, na której prawie nic nie działa tak, jak powinno,
> i że to wszystko robione jest dla dobra społeczności?
Niestety ciężko jest mi odpowiedzieć na to pytanie, bo to nie ja decydowałem o tym. Natomiast ja bym spojrzał na to z tej strony, że jeśli wymagaliśmy alfy to możliwe, że były dwie opcje:

1. Nie wprowadzamy nic i tak naprawdę na grafikach staramy się pokazać "o będzie to tak, dajcie feedback" co jest bezcelowe - jeśli nie widzisz czegoś w ruchu i nie możesz tego wypróbować to ciężko jest powiedzieć co działa a co nie.
2. Wprowadzić to co już zostało dopracowane (powtarzam, tego jest więcej - to jest trzon bazujący na tym, co ma stare forum) i dopracowywać razem ze społecznością.

Tak jak mówiłem - coś nie do końca działało, dlatego też nie byliśmy w stanie zrobić testów tak jak mówisz "na grupie testowej" nawet Moderatorów. Ale mówię to tylko ze swojej strony i jak to rozumiem.

> Czyli z góry założono, że będzie shitstorm. I, co ciekawe, nie zrobiono absolutnie nic,
> by temu przeciwdziałać. Nie przeprowadzono "konsultacji społecznych", nie przetestowano
> odpowiednio funkcji forum, skutecznie pozbyto się tego, co było siłą napędową forum,
> ale to wszystko jest ok, bo przecież nie może być łatwo, miło i przyjemnie... -_-
Nie, ja tak założyłem nawet przed jakimkolwiek podejściem do tematu forum. Bo niestety - takie mam podejście do tematu od dobrych kilku lat od momentu, kiedy był inicjatywy gramowe. I zawsze zakładam, niestety

> Może jednak w takim razie czas zacząć wierzyć. Bo tu nie ma jakiejś wielkiej rozbieżności
> zdań, nie ma za bardzo podzielonych opinii. Poza, jak słusznie zwrócił mi uwagę Dared00,
> kilkoma gramowiczami, będącymi na poziomie błędu statystycznego, przytłaczająca większość
> komentarzy w tym wątku odnosi się do zmian negatywnie lub bardzo negatywnie. Skoro teraz
> nie wierzysz, że może być źle, w którym momencie zaczniesz? I w którym momencie władze
> gramu jednak stwierdzą "ooops, cholercia, może trzeba było jednak posłuchać tych kilkuset
> komentarzy?" ?
Jesteś w stanie powiedzieć w momencie, kiedy jeszcze wszystkie funkcjonalności się nie pojawiły, że będzie tragedia? Bo ja "nie bałdzo"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto jeszcze dodać, że dawniej wystarczyło przeglądać forum, by wiedzieć mniej więcej, pod jakim newsem jest długa dyskusja do poczytania. Teraz? Meh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, krytykuje główną - gdzie? Pokaż mi, bo ja tego nie widzę zbytnio. Wiem, widziałem krytykę odnośnie materiałów i poziomu newsów. Ale głównej?

Tutaj słowa krytyki są traktowane jak atak po którym należy się okopać i z uporem wprowadzać nowe rozwiązania, z hasłem "my wiemy lepiej".

Dla mnie wasza ''nowa'' główna należy do ścisłej czołówki najgorszych stron jakie widziałem - gdy tylko się pojawiła newsy czytałem tylko z poziomu forum (ze względu na czytelniejszy podział (100+ wątków na stronie) oraz czarne tło) a i wcześniej nieczęsto w ogóle odpalałem staruszka, bo forum zwyczajnie było tutaj idealnym rozwiązaniem.

> Nie, to moje podejście. Bo tak jak powiedziałeś "newsy nakręcały forum". Więc wychodziłoby
> na to, że community samo przez siebie praktycznie dawno jest martwe... Raczej jako community
> nie odbieram tylko rzuconego komentarza raz na jakiś czas ale także rozmowę poza tematami
> newsów.

Wtrącę swoje trzy grosze: rozmowy pod newsami często prowadziły do zupełnie innych, rozbudowanych wypowiedzi i rozmów, trochę bardziej skomplikowanych niż wyrzucenie z siebie jednosylabowego potworka. Skoro tego nie zauważyłeś chyba korzystaliśmy z innego forum :P

E: Dobrze, że stara edycja została = więc się da ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> E: Dobrze, że stara edycja została = więc się da ;D

Też się z tego ucieszyłem, ale może lepiej za bardzo o tym nie wspominać, bo zaraz ktoś ją "poprawi" i przestanie działać ;]

Jak brzmiało motto rodziny Vettinarich?
Si non confectus, non reficiat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to dopiero początek nadchodzących zmian, ale forum w swojej obecnej formie aż odstrasza od użytkowania. :o Większość grzechów została już wymieniona, moim zdaniem najważniejszymi są wątpliwa przejrzystość całości i brak ergonomii; a w nich: ogromna wielkość liter w spisie tematów, masa pustej i niezagospodarowanej białej przestrzeni w postach użytkowników (i nie tylko) oraz szara czcionka, która męczy wzrok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zostało to wspomniane, ale większe obrazki od profilu strasznie niszczą mi gramsajta. W sensie w liście znajomych mam teraz ogromne zdjęcia. Nowości, które psują rzeczy, które też powinny wieku temu zostać zrobione. T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zostało to już tutaj wspomniane, w innych tematach widziałem jakoś działający system odpowiadania - z cytatem wrzuconym w ramkę i odnośnikiem do danego posta. W tym temacie nie wiedzieć czemu tego nie ma. @Muradin , sam zobacz, jak nieczytelnie wyglądają Twoje ściany tekstu. Nie widzę na pierwszy rzut oka gdzie kończy się cytat a gdzie zaczyna nowa wypowiedź, szczególnie, że zacytowane linijki rozpoczęte od znaku ">" nie mieszczą mi się w jednym wierszu i ostatnie słowo jest przerzucone wiersz niżej bez znaku na początku (mam nadzieję, że to kwestia rozdzielczości)... U tych co dają linijkę odstępu między cytatem a własną odpowiedzią jeszcze da się to ogarnąć na pierwszy rzut oka. Dlaczego nie da się teraz odpowiedzieć tak, jak jest w takim przykładowym poście sprzed zmiany? http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=36014 Przecież przed zmianą nie było takich ramek, więc tzn. że to coś nowego, co wprowadzono teraz. Dlaczego nie możemy z tego korzystać?
Co do skórek forum, cóż, ja korzystałem z białej, ale miałem wrażenie, że jestem w mniejszości wśród aktywnych użytkowników.
Muradin, co to tego "newsfeeda", przydałaby się pod tytułami informacja o dacie i godzinie dodania newsa. I w ogóle na jakiej zasadzie trafiają tam newsy? Nie widzę najnowszych tylko te sprzed kilku, kilkunastu dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystko zostało już napisane. Od siebie dodam tylko to co najbardziej mnie dręczy w użytkowaniu nowego forum.

Wszystko jest takie ogromne. Czy dzisiejsza młodzież ma aż taki problem ze wzrokiem?
Brak newsów. Obawiam się, że to może być powód, dla którego moja kora mózgowa przestanie klikać na link do forum.gram.pl. I to będzie koniec. Trochę znam swoją korę i wiem co mówię.

Więcej nie będę dokładał do pieca szczególnie, że ściemnia się więc czas dać odetchnąć oczom (tak, byłem użytkownikiem ciemnego layout-u).

Dodano o godzinie 16:46 dnia 10 października roku pańskiego 2015.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>
> Wszystko jest takie ogromne. Czy dzisiejsza młodzież ma aż taki problem ze wzrokiem?
> Brak newsów. Obawiam się, że to może być powód, dla którego moja kora mózgowa przestanie
> klikać na link do forum.gram.pl. I to będzie koniec. Trochę znam swoją korę i wiem co
> mówię.
>
Mam podobne obawy. Newsy to było 80% tego, co mnie na forum interesowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować