Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

Pro-tip:

Jakiś czas temu Ring napisał list odnośnie sklepu gramowego, napiszcie taki i Wy. Mogę tylko powiedzieć, że w tym tygodniu (chyba, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem) postaram się wysłać takowy ze strony swojej, Moderatorów i Waszej. Dlatego też chciałbym, abyście w imieniu społeczności coś od siebie także napisali. Możecie nawet się wszyscy podpisać nickami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2015 o 10:43, Muradin_07 napisał:

Pro-tip:

Jakiś czas temu Ring napisał list odnośnie sklepu gramowego, napiszcie taki i Wy. Mogę
tylko powiedzieć, że w tym tygodniu (chyba, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem)
postaram się wysłać takowy ze strony swojej, Moderatorów i Waszej. Dlatego też chciałbym,
abyście w imieniu społeczności coś od siebie także napisali. Możecie nawet się wszyscy
podpisać nickami.

Świetnie! Mogę tutaj?
Masz mój topór!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 08:30, Akwyx napisał:

Świetnie! Mogę tutaj?
Masz mój topór!


Możesz i tutaj. Możemy zrobić to też tak, że każdy niech napisze coś od siebie, a ja to wrzucę w jeden dokument. Ogólnie traktuję to jako coś w rodzaju "one last ride", jak to całkiem fajnie określił Zekzt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2015 o 10:43, Muradin_07 napisał:

Pro-tip:

Jakiś czas temu Ring napisał list odnośnie sklepu gramowego, napiszcie taki i Wy. Mogę
tylko powiedzieć, że w tym tygodniu (chyba, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem)
postaram się wysłać takowy ze strony swojej, Moderatorów i Waszej. Dlatego też chciałbym,
abyście w imieniu społeczności coś od siebie także napisali. Możecie nawet się wszyscy
podpisać nickami.


Serio? Okej, może jestem dziwny, ale muszę trochę ponarzekać.
Rozumiem, że użytkownicy poczuwają się do walki o wygląd i funkcjonalność forum, bo w końcu sporo czasu spędzili tutaj na dyskusjach, integrując (lub dezintegrując) z innymi ludźmi - nostalgia, tworzenie części społeczności i inne takie. Mnie też jest trochę smutno, że zasługą głupich decyzji forum, na które wchodzę codziennie, po prostu wymiera.
Natomiast proszenie się użytkowników o to, żeby sklep zaczął być konkurencyjny jest dla mnie czystą abstrakcją. Czy to nie w interesie właścicieli powinno być jego dobre funkcjonowanie? Na przełomie lat zamawiałem kilka rzeczy ze sklepu i zupełnie nie czuję z nim żadnej więzi. Przy obecnych realiach rynkowych mogę przy użyciu kilku kliknięć znaleźć sobie bardziej atrakcyjną ofertę, łaski bez, dziękuję, dobranoc. Może nawet lepiej by się stało, gdyby tutejszy sklep zbankrutował i całkiem upadł, bo wtedy istnieje chociaż szansa na to, że osoby odpowiedzialne za decyzje rozwojowe na stronie bekną za swoje lekkomyślne podejście.
Muradin, żebyś mnie źle nie zrozumiał - to nie jest atak na Ciebie, bo widzę, że robisz co w Twojej mocy, żeby uratować tę społeczność. Po prostu osłabia mnie cały absurd sytuacji, która ma tutaj miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2015 o 11:42, Jaracz napisał:

Natomiast proszenie się użytkowników o to, żeby sklep zaczął być konkurencyjny jest dla
mnie czystą abstrakcją.

Muradinowi chodziło o to, żeby napisać list odnośnie forum, społeczności i obecnej sytuacji, nie odnośnie sklepu. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko podałem tekst Ringa jako przykład jak on to zrobił. Nie musicie pisać co jakiś czas "drogi gramie", ale chodzi mi o podobną formułę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można wtrącić?

Dnia 12.11.2015 o 11:42, Jaracz napisał:

Natomiast proszenie się użytkowników o to, żeby sklep zaczął być konkurencyjny jest dla
mnie czystą abstrakcją.


Wiesz, nie wszyscy uważają programy lojalnościowe i obniżanie cen za dobrą politykę. Weźmy na przykład koncerny paliwowe. W promieniu kilometra ode mnie są cztery stacje benzynowe: LukOil, StatOil, Bliska i BP. StatOil ZAWSZE ma najwyższą cenę, potem jest BP, najtaniej jest na LukOilu i Bliskiej (zwykle dokładnie taka sama cena). W teorii wszyscy powinni tankować tylko na tych dwóch ostatnich stacjach, ale tak się nie dzieje. Co jeszcze ciekawsze, więcej osób tankuje na najdroższym StatOilu, niż na tańszym BP. LukOil często świeci pustkami. I nie ma swojego programu lojalnościowego. StatOil ma Premium Club (a przynajmniej kiedyś miał, nie wiem, czy nadal ma), Orlen ma swój program, BP swój. A mimo to wszyscy jakoś funkcjonują.

Gram sprawia wrażenie funkcjonowania na podobnych zasadach. Nie opłaca im się obniżyć cen do poziomu zbliżonego do reszty rynku. Biorąc pod uwagę fakt, że funkcjonują niezależnie od CDP już kilka lat, widocznie taka polityka generuje wystarczająco wysoki zysk, by umożliwić dalsze funkcjonowanie. W takiej sytuacji stworzenie programu lojalnościowego mogłoby jedynie doprowadzić do obniżenia tego zysku (bo ludzie płaciliby za gry mniej), a to może się nie podobać władzom Gramu.

Oczywiście, dla mnie (i podejrzewam, że nie tylko dla mnie) jest to głupota i nic więcej. Battlefronta zakupiłem u konkurencji, bo 5% wartości zamówienia dostaję w formie "wirtualnej waluty", którą mogę wykorzystać do obniżenia ceny kolejnych zamówień albo zakupienia różnych gadżetów. Gdyby gram wprowadził taki program, wszystkie gry kupowałbym tutaj. Ktoś mógłby stwierdzić, że w ten sposób jestem pasożytem, żerującym na krwawicy redaktorów Gramu. Mógłby, gdyby nie ten wątek -> http://www.gram.pl/news/2014/12/12/lubisz-czytac-gram-pl-wylacz-adblocka.shtml Skoro każda moja wizyta na gramie generuje przychód, to chyba mam prawo tu pisać ;)

A wracając do tematu "pospolitego ruszenia" i pisania odezwy do władz gramu - czy ktoś naprawdę jeszcze wierzy, że to coś da? Półtora miesiąca od zmian, zero odezwy ze strony "góry" (ani na ten wątek, ani na opracowanie, które przygotował Muradin), skąd zatem pomysł, że kilka maili by tu cokolwiek zmieniło? Przecież to banalnie proste - jeśli komuś z wierchuszki komuś na tym forum zależy, to na pewno tu zagląda i czytał ten wątek. Skoro nie było żadnej reakcji, oznacza to, że pies z kulawą nogą się tym miejscem nie interesuje. W takiej sytuacji i tysiąc maili nic nie zmieni, bo trafią one do kosza i tyle.

Przykro mi, czas pogodzić się z brutalną rzeczywistością: stałych bywalców olano, zmieniono gram zgodnie z "genialnym" pomysłem jakiegoś decydenta, który nie ma pojęcia o tym, co się tu dzieje (lub go to nie obchodzi), forum umiera, wypowiada się tu kilka osób na krzyż (w jednym z najbardziej aktywnych ostatnio wątków, czyli w Gwiezdnych Wojnach, pisze może pięć-sześć osób). Możemy to przyjąć do wiadomości i tyle, albo prowadzić walkę z wiatrakami. Obawiam się, że ja się z tym pogodziłem. Po prostu już mi się odechciało kopać się z koniem. To nie ma najmniejszego sensu. Szkoda mojego czasu, szkoda moich nerwów. Na forum zaglądam i będę zaglądał. Nie tak często jak kiedyś, ale jednak. Na główną (do newsów) nie zaglądam, bo mnie odrzuca jak na nią patrzę. Podejrzewam, że za kilka miesięcy, ktoś na górze stwierdzi, że mała aktywność na forum nie usprawiedliwia dalszego jego utrzymywania i się pożegnamy. Gram ograniczy się do disqusa pod newsami, gdzie będzie się pojawiać kilka komentarzy dziennie, powstanie nowa "stara gwardia" stałych komentatorów i tyle.

Jak to ładnie ktoś kiedyś napisał - coś się kończy, coś się zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę spróbować, jeśli nic się nie stanie (nawet głupia odpowiedź w stylu "wiemy, pracujemy") będę musiał poważnie zastanowić się nad wszystkim, co tutaj robię w sprawie społeczności. Powiem wprost - jestem honorowym gościem i jak widzę, że zadanie nie jest wykonane to po prostu mówię, że zrąbałem, a czuję że tak jest w przypadku wielu akcji gramikowych.

Już w kwestii gramsajtów odpuściłem temat, choć cały czas uważam że kilka dobrych ruchów z naszej strony (nie będę pisał "ekipy", bo jestem jej częścią") pozwoliłyby na fajnie wypromowanie nie tylko gramsajtów jako blogów, ale i serwisu, który sprzyja takim aktywnościom. Podobnie jest z forum i innymi elementami tego miejsca.

Mała wtrątka - to, że topka GSowa zniknęła z główne o tym nie świadczy, bo nadal mogę najciekawsze wpisy wrzucać do czytelni. Z tego co wiem po dwóch wpisach (które były imho ciekawe i warte podania dalej) to ten system sprawdza się podobnie jak topka. Jedyne co się zmienia to to, że nie wiszą one non-stop.


Kwestii sklepu, systemu lojalnościowego nie poruszam z prostej przyczyny - kompletnie w tym nie siedzę. Natomiast co do adblocka - wiele stron wprowadziło tego typu informacje, niektóre nawet blokują dostęp do zawartości jak tylko zostaje on wykryty. Tutaj pojawiło się info i mimo że można to uznać za... dziecinadę, to wydaje mi się że jest to o wiele bardziej sprawiedliwe postawienie sprawy niż blokada na stronę za jakimś firewallem na adblocka. Możesz, wcale nie musisz. Wylewanie jadu w tym temacie jest "takie sobie", ponieważ nikt nie każe tego robić.

A to, że niekiedy reklamy na gramie dają popalić wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy najlepszą formą protestu nie byłoby przypadkiem całkowicie zaprzestanie pisania tu? Brak aktywności na forum = likwidacja forum, które sami popsuli, czyli zakończenie wszystkich problemów, które teraz trapią tą społeczność.

Nie wierzę, że jakiekolwiek nasze "listy" pomogą, w ogóle nie wierzę, że ktoś się nimi przejmie, nawet gdy je otrzyma. Muradin ma niby kilka levelów więcej, nawet niż Moderatorzy, którzy to mają wiele levelów więcej niż my, a nic nie może.

W ogóle nie pojmuję, jak mogło dojść do obecnej sytuacji. Ktoś specjalnie takiego bubla wypuścił, by wyludnić forum i mieć pretekst do jego zamknięcia, czy ktoś teraz wstydzi się odezwać, że przydarzył się taki wypadek przy pracy?
Generalnie zawsze mam odpowiedź na wszystko, ale w tej chwili brak mi słów. Smutne to, gdyż tyle lat się tu było. Zaaplikowana nam taką gramowo-społeczną eutanazję. :|

Jako optymista muszę to napisać, choć wyda się to śmieszne i pewnie jest śmieszne: może po cichu robią mega patcha dla forum? I jak go wgrają, to padniemy z wrażenia? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 15:52, Ring5 napisał:

http://www.gram.pl/news/2014/12/12/lubisz-czytac-gram-pl-wylacz-adblocka.shtml
Skoro każda moja wizyta na gramie generuje przychód, to chyba mam prawo tu pisać ;)

Na starym forum reklamy były ale jakoś je znosiłem dlatego i bez adblocka wchodziłem.
Teraz (po cudownym przejściu na forum 3.0) nie dość ze forum muli jakby stało na starej amidze (młodsze pokolenie zapraszam do wujka google a dowiedzą się co to było) to jeszcze zdjęcia mają wielkość kostki brukowej... dlatego włączyłem go ponownie i ciekaw jestem czy byłem w tym osamotniony ale cóż - nie moje pieniądze a skoro posty, komentarze i muradinowe wnioski idą psu pod ogon to może trzeba ''po sakiewkach'' trzepnąć administracji by się zastanowiła nad tym czy tamtym... na pewno będzie to bardziej efektywne niż pisanie listów i wysyłanie groźnego listonosza pod adres :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 16:29, Kakarotto napisał:

Ktoś specjalnie takiego bubla wypuścił, by wyludnić forum i mieć pretekst do jego zamknięcia


To była moja pierwsza teoria gdy sprawy zaczęły się sypać i nie było żadnej reakcji ze strony góry. I gdy patrzę na to, jak niewielu nas tu zostało, jedyne, co przychodzi mi do głowy, to "Mission Accomplished" :(

Dnia 12.11.2015 o 16:29, Kakarotto napisał:

może po cichu robią mega patcha dla forum?


Obyś miał rację. Choć nawet Blizzard nie trzyma ludzi w takiej niepewności ;) Podejrzewam, że szanse na "naprawę" forum są raczej nikłe.

@ Muradin

Dnia 12.11.2015 o 16:29, Kakarotto napisał:

Chcę spróbować,


Naprawdę mam nadzieję, że Ci się uda. Serio. Ale sam pisałeś, że już próbowałeś, wysyłałeś sprawozdania... Nie sądzę, żeby kolejna porcja postów nagle coś zmieniła. Tym bardziej, że tych postów będzie teraz raczej niewiele. W pierwszych dniach/tygodniach po zmianie pisało tu wiele osób. Teraz zostało nas kilku. Skoro narzekania kilkudziesięciu osób nic nie zmieniły, narzekania kilku też nie pomogą.

Dnia 12.11.2015 o 16:29, Kakarotto napisał:

Wylewanie jadu w tym temacie jest "takie sobie", ponieważ nikt nie każe tego robić.


A wiesz, co w tym wszystkim jest najśmieszniejsze? Że jestem pewnie jedną z bardzo niewielu osób na tym forum, które nie korzystają z AdBlocka :D Bo nadal jestem tym idealistycznym przygłupem, któremu na tym miejscu zależy. To tak w kwestii wylewania jadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 16:53, Ring5 napisał:

Naprawdę mam nadzieję, że Ci się uda. Serio. Ale sam pisałeś, że już próbowałeś, wysyłałeś
sprawozdania... Nie sądzę, żeby kolejna porcja postów nagle coś zmieniła. Tym bardziej,
że tych postów będzie teraz raczej niewiele. W pierwszych dniach/tygodniach po zmianie
pisało tu wiele osób. Teraz zostało nas kilku. Skoro narzekania kilkudziesięciu osób
nic nie zmieniły, narzekania kilku też nie pomogą.


Zostało nas kilku... Możliwe, że nam po prostu jeszcze jakoś zależy i mamy jakieś ździebko motywacji aby powalczyć z tym wszystkim. Ja głównie chcę zapytać się o dwie rzeczy: co dalej z tym co mamy teraz i czy jesteśmy w stanie zrobić coś, aby faktycznie ta społeczność nadal istniała. Choć wydaje mi się, że ostatecznie uszkodzenia jako takie są zbyt wielkie, aby mówić o ocaleniu czegokolwiek.

Dnia 12.11.2015 o 16:53, Ring5 napisał:

A wiesz, co w tym wszystkim jest najśmieszniejsze? Że jestem pewnie jedną z bardzo niewielu
osób na tym forum, które nie korzystają z AdBlocka :D Bo nadal jestem tym idealistycznym
przygłupem, któremu na tym miejscu zależy. To tak w kwestii wylewania jadu.

Ja też nie korzystam - na gramie, niektórych kanałach YT czy Twitch, bo uważam że niektórym za to co robią należy się ten grosik z reklam. Mam tak także z wieloma serwisami, które cenię sobie za to co robią. Na reszcie korzystam z AdBlocka głównie po to, aby nie wyświetlało mi się coś, co mogłoby przyprawić mnie o zawał serca albo kazało mi myśleć gdzie u licha warczy ten pies z kolejnej, przeglądarkowej gierki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2015 o 16:53, Ring5 napisał:

Obyś miał rację. Choć nawet Blizzard nie trzyma ludzi w takiej niepewności ;) Podejrzewam,
że szanse na "naprawę" forum są raczej nikłe.


Bo nie robią. Jedynym co zmieniło się na tym forum przy okazji aktualizacji jest tylko i wyłącznie szata graficzna, dodano też bodajże jedno zapytanie SQL''owe (tak żebyś na stronie głównej forum widział skrót ostatniego posta - skądinąd fatalny krok od strony wydajnościowej a widać że ich baza danych kuleje).

Już samo to podejście jest zresztą dość przerażające - ten sam od lat back-end i prawdopodobnie ten sam gnijący już serwer z wolnymi jak diabli trzewiami (bez obrazy ale śmiem twierdzić iż mój własny DOMOWY serwer warty obecnie z 1800 zł dałby radę obsłużyć kilkakrotnie więcej osób niż to na czym trzyma się obecne forum zanim zacząłby tak samo jak ten ścinać). Że nie wspomnę o współczesnych profesjonalnych serwerach. Aby tak nieco przybliżyć temat na realnym przykładzie - 2000-3000 użytkowników forum NARAZ da się obsłużyć w dzisiejszych czasach na jednej maszynie (choć będzie to całkiem niezła maszyna ;)). Tutaj mamy tych osób do 100.

Ogółem zresztą przy tak małym ruchu jaki tutaj panuje (jeden nowy post raz na 5-10 minut?) to całość gdyby była zrobiona porządnie to cache''owała by wyniki. Co na ludzki należy rozumieć w ten sposób - robisz po stronie serwera "kopię witryny" w momencie gdy dodawany/edytowany jest jakiś post. Dopóki nie pojawi się kolejny nowy post - po prostu wszystkim pozostałym osobom serwujesz tę kopię. W ten sposób w ogóle nie dotykasz bazy danych ani w ogóle nie generujesz w locie treści (bo już sobie raz to przygotowałeś) i problem z głowy, nawet najbardziej syfna maszyna nagle radzi sobie z tysiącami odwiedzających naraz (choć jak łatwo zgadnąć - zysk jest tym mniejszy im więcej osób się tutaj udziela). W przypadku forum nie aż tak trywialne do wykonania (choć stronę główną aka spis tematów można by w ten sposób potraktować) ale możliwe.

Gdyby komuś zależało na poprawieniu tego forum to właśnie tego rodzaju wąskie gardła które mordują wydajność powinny być pierwszym krytycznym elementem wymagającym zmian - w obecnej chwili miejscami czekamy po 5+ sekund na odpowiedź zanim w ogóle nasza przeglądarka dowie się co gdzie wsadzić i jakie obrazki pobrać. I to już pomijając olbrzymie wymagania sprzętowe samego forum od strony odwiedzającego - przeładowane toto kodem i dziesiątkami obrazków (a każdy obrazek to jedno zapytanie do serwera :P), wolę nawet nie myśleć jak długo musi się ładować na urządzeniach mobilnych.

Ale już pomijając ten aspekt - jedynym co przy okazji premiery nowego forum się zmieniło jest tak naprawdę front-end. I akurat poprawienie samej szaty graficznej to... nie jest dużo czasu. To może zająć kilka dni, może nawet tydzień-dwa... ale nie ponad miesiąc. Nawet zakładając że tematem miał się zająć stażysta to dałby radę z jednym niezłym podręcznikiem do CSS''a. Zresztą - ja sam to częściowo zrobiłem i jakoś się dało jak widać (a śmiem twierdzić że jestem w tym cokolwiek mało obeznany). O ile przypadkiem Gram nie outsource''ował tworzenia swojego nowego layoutu do Indii to nie widzę co mogłoby komukolwiek zająć tak wiele czasu zwłaszcza że gramowicze w większości naprawdę nie prosili o wiele - a to nieco mniejsza czcionka, a to ciemniejszy layout, a to możliwość dodawania obrazków z poziomu urządzenia mobilnego czy chociaż możliwość podglądu newsów z forum (tutaj nie ukrywam, zrobienie tego dobrze wymagałoby już pewnych zmian w back-endzie więc rzeczywiście poziom trudności znacząco rośnie. Ale już sam spis newsów widoczny tutaj zajął mi dwie godzinki łącznie a i to tylko dlatego że jestem ułomny i nie zauważyłem że dało się to zrobić dużo prościej co później zresztą wskazał mi Rob :P).

Ot, jeśli kogokolwiek skierowano do poprawek tego burdelu to rozsądek nakazywałby wysłać kogoś z IT na "przeszpiegi" żeby popytał co byśmy chcieli i co jest do zmiany. Większość, jak już wspominałem, do zrobienia na poczekaniu i na drugi dzień można już wprowadzać (zakładam że nie da się aż tak łatwo wprowadzić w locie zmian i trzeba zrestartować serwer więc najlepiej poczekać do północy czy tam innej pory gdy ruch jest minimalny). Kilka rzeczy rzeczywiście trudniejszych więc pozbierać opinie i zobaczyć jak ważne jest to dla nas i dać jakiś chociaż orientacyjny deadline.

Zwłaszcza że nasza społeczność duża nie jest, to nie jest tak że dostaniesz zalew 10000 postów z czego 1/3 to groźby karalne. Zresztą - nawet tacy giganci jak Blizzard choćby kilka dni temu prosili o info co do serwerów EU - kiedy nie działały, co było z nimi nie tak itd. Ot, nawet jeśli mieli pełne dane i to bogatsze niż użytkowników to chociaż uznali istnienie problemu i przyznali publicznie że coś jest nie tak.

Jak jakiś list mamy zrobić do gramu to się chętnie podpiszę pod nim ale prawdę mówiąc - na cuda nie ma co liczyć. Co prawda nie wierzę w teorię spiskową pt. "zrobiliśmy nową szatę po to by uciekli od nas użytkownicy" ale jestem raczej przekonany że po prostu "budżet na dalsze poprawki się wyczerpał". I nasz apel tego faktu nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Gram chorował od dłuższego czasu. Jego stan się pogarszał i osiągnął status krytyczny kilka tygodni temu, wraz z tym rewolucyjnym forum 3.0. Obecnie znajduje się w śpiączce, a lekarze nie robią nic, by go z tej śpiączki wybudzić. W ogóle przewiduję, że nawet w przypadku "sukcesu" zmiany w mózgu są już tak nieodwracalne, że pacjent będzie co najwyżej warzywem.

Serio, odpuściłem sobie forum około 2 lat temu, bo zauważyłem, że zaczęło zanikać. Kiedyś miejsce rozmów o wszystkim, porad na każdy temat zamieniło się co najwyżej w średnie plotki o nadchodzących grach, miejsce narzekań na ostatnio wydane +garstka pojedynczych tematów.
Kilka lat temu serwis ten, w moim odczuciu, był jednym z najlepszych o grach i naprawdę niezłym do pogadania na inne tematy, niemal wszystkie. W tym te kompletnie z grami niezwiązane. Od co najmniej kilkunastu miesięcy jako portal około growy jest góra mizerny, a reszta praktycznie nie istnieje.

Podziwiam Was, że wciąż tu siedzicie.
Ale chyba nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 00:30, Pitej napisał:

Podziwiam Was, że wciąż tu siedzicie.
Ale chyba nie rozumiem.


Hmm... pomyśl o tym w ten sposób: masz zwierzaka, który poważnie zachorował. Mieszka u Ciebie od lat, a teraz weterynarz mówi, że jest źle. Próbujesz go ratować, dopóki jest jakaś nadzieja, czy po prostu usypiasz i bierzesz nowego?

Mnie jest ciężko pogodzić się z tym, że to może być koniec gramowego forum. Wprawdzie jest gorzej, niż było kiedykolwiek wcześniej (nazywając rzeczy po imieniu - jest tragicznie; forum nie tylko wymaga hospitalizacji, ale powinno trafić na OIOM), liczbę aktywnych forumowiczów można policzyć na palcach jednej ręki (i nie jest to przesada...), ale cały czas słyszę cichutki, nieśmiały głosik, mówiący, że może jednak wszystko wróci na dobrą drogę, że w końcu ktoś tam na górze pacnie się w czoło, zauważy, ile szkód narobiono i weźmie się za ratowanie gramu.

Jedyne, co mnie martwi, to powszechnie panująca opinia, że słyszenie głosików jest powszechnie uważane za przejaw choroby umysłowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ring5

tak ciezko mityczny dzial sie napracowal przy forum, ze wakacje sobie zrobili.

Ot, duzo nie zdzialasz, jesli Twoj zwierzak umiera, Ty robisz co mozesz, ale weterynarze maja to we dupie mowiac wprost.

20151113101426140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 10:15, Ichvander napisał:

Ot, duzo nie zdzialasz, jesli Twoj zwierzak umiera, Ty robisz co mozesz, ale weterynarze
maja to we dupie mowiac wprost.


Żeby była jasność, chodziło mi tylko o wyjaśnienie, czemu nadal tu jestem (sympatia do tego miejsca, upór, głupota), a nie wyrażanie wiary w skuteczność działu IT gramu (bo albo coś takiego nie istnieje, albo istnieje ale nic nie robi, albo istnieje, próbuje robić, ale są to ludzie tak niekompetentni, że są w stanie przypalić wodę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego czytając sobie archiwalne posty nie mam DOKŁADNEJ DATY, kiedy dany post został napisany? Zamiast tego jest jakieś "miesiąc temu", "2 miesiące temu", "6 lat temu", "7 lat temu" itp. Nawet tak prostą rzecz musieliście spieprzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 11:14, SplitGrave napisał:

Nawet tak prostą rzecz musieliście spieprzyć?


Ja wiem, że marudzenie jest w modzie (a zresztą i jest na co marudzić, wiec nie bronię), ale na tekst wystarczy najechać żeby dostać konkretną datę i godzinę dodania posta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2015 o 12:17, Adjatha napisał:

> Nawet tak prostą rzecz musieliście spieprzyć?

Ja wiem, że marudzenie jest w modzie (a zresztą i jest na co marudzić, wiec nie bronię),
ale na tekst wystarczy najechać żeby dostać konkretną datę i godzinę dodania posta...


Może tak się dzieje na komputerze. Ja wchodzę na forum głównie z tableta i smartfona, na których nic się nie pojawia po "najechaniu" albo "kliknięciu", mimo że w obu urządzeniach posiadam google chrome i operę mobile. Także kolejna rzecz spieprzona na tym forum. Wcześniej dokłada data była wyświetlana pod postem i było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować