Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2016 o 08:58, Muradin_07 napisał:

Własnej, ponieważ swoją rolę w sumie wykonał.

No cóż, nie chcę domyślać się jaka to rola była. Chciałem się odnieść do kwestii "robienia szumu przy odchodzeniu", ale w sumie to nieważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie odchodzę z gramu. Natomiast udało się jakoś wreszcie ruszyć znowu ten temat. Nie mówię, że dzięki temu - po prostu dobrze, że wreszcie problem został zauważony... ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2016 o 16:23, Muradin_07 napisał:

Nie, nie odchodzę z gramu.

Ech, w ogóle nie o to mi chodzi.
Napisałeś tam, że jak ktoś odchodzi i robi z tego "wielkie wyjście" (chyba takich słów użyłeś, nie mam jak sprawdzić) to to szkodzi serwisowi. Jako, że tamten wpis był po części sprowokowany moim, to chciałem się odnieść do powyższej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aaa, o to chodzi.

Nie nie, nie chodziło mi o Ciebie. Chodziło mi o niektórych użytkowników, którzy odchodzili z wielkim łupnięciem drzwiami i później wracali podsycać ogień w sytuacjach kryzysowych. Chociażby sprawa Wojmana była takim czymś, gdzie pojawili się użytkownicy, którzy "są bardzo zaniepokojeni sytuacją, co prawda już nie są tutaj od dawna, ale...". O tym mówię ;)

Natomiast wpis był bardziej podyktowany ostatnimi odejściami, a także dyskusją w temacie o Moderatorach. Mogłem to napisać w komentarzu, mogłem napisać to na gramsajcie. Ogólnie sytuacja w community jest gorzej niż fatalna, a powoli nie ma tutaj dla kogo pisać czy też czegokolwiek organizować. Prawda też jest taka, że wielu użytkowników spoza forum (mówię chociażby o tych facebookowych) nie ma zamiaru tutaj się udzielać, bo nie widzi w tym żadnego sensu, a starsi stażem użytkownicy odchodzą i raczej nie wracają.

Jako, że temat wrócił poniekąd na tapetę jestem znowu w gotowości. Jeśli ktoś potrzebuje mojej pomocy to chętnie jej udzielę lub służę wskazówkami. Tamten wpis odnosił się głównie do sytuacji sprzed i tygodnia, gdy kolejni użytkownicy odeszli ze społeczności. Ci, z którymi zapewne nie raz przyszło mi dyskutować. Dlatego wtedy powiedziałem, że dopóki ktoś sobie nie przypomni o tym miejscu ja nie będę zapewniał czy też uspokajał wszystkich, że "jakoś to będzie", bo robiłem to już wystarczająco długo. Natomiast teraz wiem, że nie mogę powiedzieć - będzie dobrze. Dopóki nie będę wiedział, że jest konkretny plan ruszenia tego i że zostanie on wdrożony nie będę tego robił. Będę czekał na efekt.

Ogólnie wydaje mi się, że wszyscy chcielibyśmy (jako społeczność) powrotu do rozwiązań sprzed rewolucji forumowej. Którą nadal uważam za po prostu niedokończoną i zła wcale być by nie była. Wiele rzeczy można by było usprawnić bądź też dostosować, podobnie z odpowiedziami na spod newsów na forum. Natomiast innymi rzeczami jest chociażby kontakt między ekipą a użytkownikami, a także wydaje mi się ze potrzeba po prostu grupy osób, które zajmowałyby się tym tematem. W tej chwili na gramie robi to Przemek na Facebooku i niekiedy tutaj udzielając się chociażby w DOKu i ja, choć nadal uważam, że robię to jako coś dodatkowego w ramach opieki nad Moderatorami i CMem nigdy nie byłem z nadanych mi praw i obowiązków. No ale niech będzie - ja działam na Forum, Gramsajach (może trochę mniej) konkursach i moderacji. Potrzeba jednak także tutaj czegoś innego, świeżych pomysłów na społeczność i aktywności, które według mnie powinny być tylko i wyłącznie dla nas. Tak, aby pokazać że warto tutaj wrócić i działać jeśli faktycznie mielibyśmy temat community podjąć ponownie.

To jest do zrobienia, ale będzie to bardzo ciężkie zadanie. Z jednej strony odbudować zaufanie, z drugiej ciągłość tego wszystkiego i zachęcić do powrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować