Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

Buahahahha XD

Na początku nie mogłem znaleźć przycisku "Dodaj post" a następnie miałem problemy z dodaniem owego. Ogólnie pomijając to co napisali poprzednicy, może tak warto zadać sobie pytanie, czy ktoś was w ogóle o to prosił? Błąd popełniany przez dużą część witryn, które z powodu nudy i zastoju dostają zachcianki w iście kobiecym stylu by "zmienić coś w swoim życiu". Zwykłe, jak i niestety, pada na bogu ducha winny layout, który zostaje sprowadzony do poziomu, kulturalnie mówiąc, kupy

Ogólnie mało tu pisze, ale wpaść poczytać zawsze lubiłem. Teraz to raczej już nawet usunę stronę z paska zakładek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar okienek na forum i ilość postów na stronę sprawia, że moje oczy płoną żywym ogniem =P
Liczę, że za kilka dni ktoś tu doda opcje zmniejszenia tego do sensownych rozmiarów, bo obecnie to wygląda jak forum dla niedowidzących nietoperzy xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Rozmiar okienek na forum i ilość postów na stronę sprawia, że moje oczy płoną żywym ogniem =P
> Liczę, że za kilka dni ktoś tu doda opcje zmniejszenia tego do sensownych rozmiarów, bo obecnie to wygląda > jak forum dla niedowidzących nietoperzy xD

Też mi to nie przypasowało, na szczęście to akurat jest łatwe do poprawki, nawet na szybko modyfikując CSS''a zajęło mi to dosłownie dwie minuty ( http://puu.sh/kEntY/7bf0766c0d.png - po modyfikacji i http://puu.sh/kEnAD/cc9a973afe.png - przed).

Ktokolwiek kto robił ten layout bardzo lubuje się w pakowaniu olbrzymich wartości paddingu i min-heighta :P Co jest dobre dla telefonów ale dla PC-ta nieco mniej.

Ech, jaki śliczny bug! Nawet nie widać że odpowiadałem na posta Zekzta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > obecnie to wygląda jak forum dla niedowidzących
> Na pewno jeden z użytkowników się ucieszy. ;d


Jeden kontra tysiące =P
Nie no, czekamy, jutro jak wrócę po 19 z pracy liczę, że jednak będzie już trochę lepiej technicznie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Dodaj post powinno być na dole
2. Nie podoba mi się że pisze post "dodano xxx temu" nawet w przypadku starszych postów. Powinno być tak - posty starsze powyżej dnia powinny wyświetlać datę, a posty z tego samego dnia - godzinę dodania.
3. Lepiej żeby awatary były w kształcie kwadratów.
4. Przy edytowaniu postu ciągle wyskakuje stare okienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem trochę poużywać forum... Cóż tego no... znalazły się ulubione... To jedyne co mogę powiedzieć na + w stosunku to poprzedniego posta. Na kolejny minus PO 5 MINUTACH OD TEJ SKÓRKI CZŁOWIEKA PO PROSTU ŁAPIĄ MDŁOŚCI I BOLĄ OCZY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobre dwie minuty szukałem jak dodać posta. Ehhh... Za dużo pustego miejsca, chcę zmienić na ciemne tło, miałem tak od 9 lat!
Czuję się jak ślepiec na plaży podczas zachodu słońca :(

Ale jedno powiem - przepowiedziałem, że nowe forum pojawi się w tym tygodniu (hmm - właściwie było to oczywiste).

PS: Co daje wykrzyknik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając zbiorczo na część spraw:
- działamy na bieżąco, część z błędów nie dała się przewidzieć, nie występowały na testowej bazie, próbujemy czyścić sprawy jedna po drugiej
- niektóre funkcjonalności, jak przypinanie postów, wrócą w glorii i chwale :)
- postaramy się wziąć część rzeczy pod uwagę i na dniach dopracować m.in. wielkość pól na wpis czy czcionki

Niemniej, dzięki za wszystkie wpisy. Czekamy na kolejne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Odpowiadając zbiorczo na część spraw:
> - działamy na bieżąco, część z błędów nie dała się przewidzieć, nie występowały na testowej
> bazie, próbujemy czyścić sprawy jedna po drugiej
> - niektóre funkcjonalności, jak przypinanie postów, wrócą w glorii i chwale :)
> - postaramy się wziąć część rzeczy pod uwagę i na dniach dopracować m.in. wielkość pól
> na wpis czy czcionki
>
> Niemniej, dzięki za wszystkie wpisy. Czekamy na kolejne :)

A możemy dostać mniejsze okienka samych tematów żeby więcej się ich mieściło a nie 5 na cały ekran oraz ciemny layout? Za dużo tej bieli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Odpowiadając zbiorczo na część spraw:
> - działamy na bieżąco, część z błędów nie dała się przewidzieć, nie występowały na testowej
> bazie, próbujemy czyścić sprawy jedna po drugiej
> - niektóre funkcjonalności, jak przypinanie postów, wrócą w glorii i chwale :)
> - postaramy się wziąć część rzeczy pod uwagę i na dniach dopracować m.in. wielkość pól
> na wpis czy czcionki
>
> Niemniej, dzięki za wszystkie wpisy. Czekamy na kolejne :)
A możecie nam po prostu dać możliwość włączenia starego wyglądu forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dawna czekałem na odświeżenie forum. Jestem fanem wszelkich zmian. Zmiany są dobre. Ale po moich pierwszych 30 sekundach mam mieszane uczucia. Może najpierw przejdę do tego co mi się nie bardzo podoba, a potem napiszę o tym, co uważam za dobre. Nie będę oceniał tego czy coś działa czy nie (np. logowanie na chromie mi w ogole nie działało i musiałem przejść na edge). Może być tak, że w tych 30 sekundach nie odkryłem tego i owego, ale uważam, że pierwsze minuty są najważniejsze i jeżeli czegoś muszę szukać na stronie dłużej to jest to złe.

To co mi się najbardziej nie podoba to to jak nowe forum bardzo przypomina wszystkie inne fora. Stare forum było inne niż wszystkie, było świetne. Nigdy nie lubiłem tego jak wyglądają i jak działają inne fora. Były dobre do tego, aby założyć temat na jedno pytanie i zamknąć go po otrzymaniu odpowiedzi. Forum gramu było inne, bo było stworzone do tego, aby każdy temat był czymś większym, żeby faktycznie był "tematem" na który wiele ludzi rozmawia przez nawet kilka lat. Jasne, "treść" się nie zmieniła, ale sposób podania jest zły. Zamiast wymyślić sposób na udoskonalenie niemal idealnego rozwiązania, ktoś wymyślił, że skoro wszystkie fora są takie, to nasze nie może być inne. Nie mam pojęcia czy ktoś w ogóle rozumie o co mi chodzi. :/ Chodzi mi o to, że fora nie bez powodu umarły. Były do dupy. A forum gramu było jedyne, które było intuicyjne i wygodne. Było przyjazne i wręcz zachęcało do wielopostowych rozmów na jakiś temat. Forma tych wszystkich for była znośna, jeżeli to było forum na jeden temat. Na przykład takie o wędkarstwie, gdzie nikt nie pyta się o inne rzeczy niż o wędkrastwo i każdy wątek jaki ktoś zakłada jest tylko na parę dni, aż ktoś mu wytłumaczy, że na kaszankę nie złowi okonia. Na forum gramu wędkarstwo jest osobnym tematem i jest to tylko jakiś procent całego contentu forum. Dlatego gram nie może być takie jak inne fora. Po prostu za bardzo ktoś to zrobił w stylu "tradycyjnego forum". A ja zawsze czuję się zagubiony na tym tradycyjnym forum.
Avatary są trochę za duże i wygląda to trochę "wieśniacko" (?). Jakoś tak odciągają uwagę od treści postów. No i każdy ma rozmazanego avatara z tego powodu.
Nie ma (chyba) możliwości przypinania tematów do ulubionych. Nie potrzebne jest to w tych "tradycyjnych forach", ale jak już pisałem, forum gramu zawsze było inne. I nie chodzi tutaj o to, że "kiedyś było lepiej", tylko o to, że to forum jest mega ogromne i nie jest to forum o jednej grze, ani nawet o grach ogólnie, tylko o, dosłownie, wszystkim. Wszystkich nas tutaj łączy zamiłowanie do gier, ale możemy rozmawiać na jakikolwiek temat i znaleźć ludzi, którzy interesują się tym samym. Nowe forum jakoś nie pomaga w tym. Wiem, że niezłe wnioski wyciągnąłem, po dosłownie 30 sekundach scrollowania, ale boje się, że się nie mylę. Nie podoba mi się też usunięcie kwadracików z kolorami oznaczającymi z jakiego działu jest temat.
W sumie to tyle co mi nie pasuje, bo to najważniejsza rzecz. Do tych awatarów to się tak trochę czepiam. Ale nadal uważam, że są za duże.
To, ze jest biało i wąsko, mi nie przeszkadza, bo stare forum też miałem tak ustawione.

Podoba mi się natomiast większa czcionka, bo większe czcionki zawsze są lepsze. Wizualnie jest ogólnie lepiej, ale kurde ucierpiała na tym "używalność" forum.
Kurde, na prawdę nie chcę, żeby to brzmiało jakoś hejtersko, ale też nie chcę słodzić, że wszystko jest pięknie, mimo, że uważam, że ktoś schrzanił sprawę upodobniając to forum do innych for.

Starałem się, żeby wyjaśnić jak najlepiej co mi nie pasuje, nie wiem czy mi się udało, ale mam nadzieje, że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować