Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

> - niektóre funkcjonalności, jak przypinanie postów, wrócą w glorii i chwale :)

W platnym DLC do forum? :D:D

Kazde kolejne forum coraz gorsze :P

Pamietam jeszcze stare forum CDPowe, gdzie pisalem codziennie. Potem to poprzednie forum, gdzie w zasadzie udzielalem sie sporadycznie. I teraz to nowe, kompletnie nieczytelne, gdzie pewnie zostane juz niemal wylacznie obserwatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie.
Mam w takim razie tylko pytanie: Dlaczego? O_o
Na 5 stron 100 postów mówi wam że wygląda to tragicznie i kompletnie nie ma sensu. I są to ludzie którzy tak jak ja są tu w sumie od początku i widzieli już wiele zmian. Więc dlaczego idziecie w zaparte wbrew użytkownikom dzięki którym to forum jeszcze żyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam w takim razie tylko pytanie: Dlaczego? O_o
Od postawienia forum chyba nawet 4 godziny nie minęły. Tylko zgaduję, ale pewnie dlatego, że z takim założeniem nie da się wprowadzić żadnych zmian. Dzieci też rodzą się brzydkie, ale ludzie się nie zniechęcają. ;) Daj mu szansę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ja się w sumie wychowałem (jeżeli chodzi o fora) na forum gramu. Nie widziałem przed tym chyba żadnego innego. I było fajnie. I potem dopiero znajdywałem jakieś inne fora, te "tradycyjne". I zawsze się zastanawiałem "jak tu ludzie mogą coś pisać, przecież to jest jakieś średniowiecze internetu, zero intuicyjności, tragedia, jak tu rozmawiać?". Może, to ja miałem zawsze jakieś niedobre podejście do tego forum, ale jak patrze na te ficzery typu "opowiedzi: 600, posty 15" to kurde sobie tak myślę, że wy sami nie rozumiecie jak działało to wasze forum. Przycisk obok tematu "przejdź do ostatniego posta". Serio? Tak jakby forum gramu domyślnie nie otwierało tematu na ostatniej stronie. Mam wrażenie, jakby ktoś po prostu kupił, albo wziął za darmo jakąś skórkę forum ze stocków jakichś. Ja wiem, że moja opinia nic nie znaczy, bo sam nawet wychodzę z założenia, że konsumentów słuchać nie można, ale kurde dawno tak nie byłem pewny siebie mówiąc, że ktoś coś zepsuł tak sromotnie.
Przepraszam, ale to na prawdę wygląda tak jakbyście na szybko bez żadnego przemyślenia sprawy stwierdzili, że skoro wszyscy takie mają, to my też powinniśmy. Na prawdę nie chcę narzekać dla narzekania, bo ja tu w sumie już nie piszę, ale mi jest autentycznie smutno z tego powodu.

No kurde no, serio. Mam nadzieje, że uda wam się to poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, jak widzę posty pod newsami po otwarciu z głównej, to od razu jest lepiej niż jak wchodzę na podstronę forum! Chociaż tło (boczne kolumny) zmieńcie na ciemne.
Szary pasek oddzielający posty z informacjami (kto i kiedy napisał) oraz nickiem i miniaturką MUSI wrócić. Przecież pasuje do nowego designu gram.pl i jest lepszy niż to na forum. Wybór dużego (z boku) lub małego (na szarym tle u góry) "obrazka tożsamości" to bardzo dobra opcja! A przynajmniej opcja wybory tego paska lub info o piszącym po lewej stronie posta powinna być do wyboru. Jest bardzo nieprzejrzyście na forum. Ramka cytowania też tam jest lepsza!

I ten przycisk "dodaj post" tak nieszczęśliwie umiejscowiony - dajcie go na dole!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Od postawienia forum chyba nawet 4 godziny nie minęły. Tylko zgaduję, ale pewnie dlatego,
> że z takim założeniem nie da się wprowadzić żadnych zmian.
Dlatego przy tak poważnych zmianach stawia się betę nowego forum, dodaje się odnośnik i komunikat o możliwości jego testowania i przez pewien okres czasu stara skórka działa równolegle z nową. Pomijam fakt, że nowe forum wdrożono w PIĄTEK WIECZOREM, czyli zgłoszone problemy będą naprawiane najwcześniej w poniedziałek albo gramowi programiści będą zasuwać przez weekend (co jest raczej wątpliwe, patrz wcześniejsze awarie, wprowadzenie nowego wyglądu głównej strony itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Nie.
> Mam w takim razie tylko pytanie: Dlaczego? O_o
> Na 5 stron 100 postów mówi wam że wygląda to tragicznie i kompletnie nie ma sensu. I
> są to ludzie którzy tak jak ja są tu w sumie od początku i widzieli już wiele zmian.
> Więc dlaczego idziecie w zaparte wbrew użytkownikom dzięki którym to forum jeszcze żyje?

Bo jeśli miałeś zmiany również w backendzie to to nie jest coś co można zrobić od ręki. Zwłaszcza o 24:00 (skądinąd dziwna godzina na wprowadzanie zmian, współczuję osobom które jutro będą się tym zajmować).

Tyle dobrego że poza brakiem funkcjonalności to większość niezbędnych modyfikacji to tylko kilka zmian w CSS''ie. Samemu już sobie tymczasowo rozwiązałem problem poprzez jego modyfikację i korzystanie z własnej wersji zamiast gramowego. Przy okazji rozjechało mi to kilka elementów (jak to prowizorka) ale jest toto już nawet czytelne więc ekipa Gramu nie będzie miała AŻ TAK dużo roboty by doprowadzić to forum do niezłego stanu. Tak na szybko u mnie wyszło coś takiego, IMHO lepsze :P

http://puu.sh/kEsWm/8c51200a52.png < spis tematów
http://puu.sh/kEsY7/fdb78233a1.png < ten temat

Ot, zmniejszyć nieco czcionki i odstępy między elementami i jest już nieźle. Jakby jeszcze w spisie tematów albo zmniejszyć awatar albo po prostu usunąć go i zostawić tylko imię oraz to uporządkować nieco to byłoby całkiem estetyczne, można by nawet czcionkę tam wówczas walnąć nieco większą, przy jednoczesnym pozmniejszaniu obramowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym hejcił. Ale to wygląda jak wersja dla niedowidzących. Znajdzie się jakas slim?
No i koniecznie dark. Bo oczy troszke bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Pomijam fakt, że nowe forum wdrożono w PIĄTEK WIECZOREM, czyli zgłoszone
> problemy będą naprawiane najwcześniej w poniedziałek albo gramowi programiści będą zasuwać
> przez weekend (co jest raczej wątpliwe
Cóż, a jednak zasuwają. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nowy wygląd jest żałosny i idealnie pasuje do niego zdanie wygłoszone przez pewnego polityka: "Ch**, du*a i kamieni kupa".

Rozumiem, że wszędzie panuje moda ''na kafelki'' ale to juz lekkie przegięcie.
- Posty i tematy są wielkie jakbym wszedł na forum dla niedowidzących
- Nie mam możliwości "schowania" belek z działami na forum które nijak mnie nie interesują
- Tło razi po oczach podczas gdy stare forum umożliwiało wybranie czegoś bardziej stonowanego
- WSZYSTKIE odnośniki jak leci znalazły się w miejscach tak ustawionych iz korzystanie z forum utraciło na intuicyjnym korzystaniu

Z plusów jest tylko jeden - nowy post nie pojawia się w nowym oknie, reszta niestety mocno rozczarowuje:
Stare forum wyglądało jak profesjonalny portal, obecne jak witryna sklepowa dla niedorozwiniętych dzieci którym trzeba "mówić wielkimi literami" by coś zrozumiały... Nie idźcie tą drogą Ekipo - tym bardziej, że na 10 komentarzy macie po 7-8 zawierających krytykę tego "światłego pomysłu". O wiele lepiej by było, gdybyście do starego forum dodali nowe opcje i możliwości zamiast zastępować je takim gniotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie krok w tył i dajcie nam stare forum.

Nowe postawcie w wersji beta, dla zainteresowanych do testów i zbierania opinii - bo taka niespodzianka to jak widać, jak za karę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie da rady wrócić do starego wyglądu?

Przepraszam za to co zaraz powiem ale delikatnie mówiąc to w ch...olerę nieczytelne. BARDZO nieczytelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staremu forum przydałoby się co prawda trochę usprawnień i nowości, ale to nowe to coś całkiem innego, ciężko mi się tu odnaleźć. Wygląda jakby to nowe forum robiono głównie pod smartfony tak swoją drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zlosc calkowicie rozumiem...ale poki co zgadzam sie z reszta uzytkownikow. Bardzo to nieintuicyjne. Nie odrozniam przypietych tematow od reszty, wszystko sie zlewa. Na moim telefonie zanim wszystko zaladuje(lg f60, nie taki zly) mijaja wieki. I wciaz jak napisze @Martivar nie dostaniesz powiadomienia, a tak bardzo cale forum o to prosilo.

Bede obserwowal rozwoj forum ale nie jest dobrze. Zwykle odwiedzalem forum z 6 razy dziennie a od czasu update zajrzalem drugi raz, nie sprawdzajac wszystkiego co chcialem bo zmeczylem sie szukaniem tego, co chce. No i nawet nie wiedzialem, ze jakas odpowiedz czeka na mnie w temacie.
Mam wrazenie ze odpowiedzialni za to ludzie w ogole nie posluchali opinii spolecznosci i pojechali totalnie pod prad :) ale to tylko moje zdanie.


BTW SPROBUJCIE ZEDYTOWAC POST, CZEKA WAS WIDOK STAREGO GRAMA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować