Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

Widzę parę nowych dobrych rzeczy, system powiadomień to fajna rzecz (przyda się pewnie nie tylko użytkownikom ale i moderatorom), możliwość odkrycia zaspoilerowanego tekstu jednym kliknięciem, oraz wyświetlanie na stronie głównej forum zajawki ostatniego dodanego w temacie posta to te które na razie zauważyłem choć pewnie jest tego więcej.

Niestety póki co zmiana jest zdecydowanie na gorsze. Najbardziej odrzuca to jak wszystko się rozjechało po ekranie - lista tematów na stronie głównej forum to w większości puste miejsce oddzielające osamotnione linijki tekstu. Jeszcze gorzej jest z postami gdzie te pojedyncze linijki tekstu z treścią posta są oddzielone przez pół ekranu bieli. Zamiast przejrzystości i szybkiego ogarnięcia zawartości jest ciągłe scrollowanie.

Drugi męczący mnie problem to skórka której nie można zmienić, ja od samego początku pobytu na forum miałem ciemne tło i ta rażąca w oczy jasność mnie zwyczajnie odrzuca. Oprócz zmiany skina brak też innych możliwości dostosowania wyglądu forum (chyba że ich nie znalazłem).

Mam nadzieje że te powyższe problemy nie są czymś zamierzonym i podobnie jak dublowanie postów i przymulanie (zrozumiałe zgrzyty zaraz po starcie nowego wyglądu strony) zostaną rozwiązane jak tylko uda wam się to wszystko postawić na nogi (nie gdzieś w przyszłości tylko w najbliższych dniach lub najdalej paru tygodniach). Na razie poczekam na patche, dopiero potem podejmę ostzteczną decyzję czy gram.pl jest wciąż "grywalne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rick:

Dzieci też rodzą się brzydkie, ale ludzie się nie zniechęcają. ;) Daj mu szansę. ;)

Owszem, ale to przypomina operacje plastyczne, przeprowadzane na zywym, przytomnym pacjencie, bez znieczulenia i wbrew jego woli.

Jak juz tu pare razy powiedziano, tego typu zmiany sie TESTUJE! Puszcza sie w obieg (albo dla wszystkich chetnych, albo dla niektorych) nowa wersje forum do przetestowania, i to zarowno pod wzgledem kosmetycznym, jak i funkcjonalnosci oraz poziomu zabugowania, podczas gdy stara wersja caly czas funkcjonuje.

Tymczasem gram, jak zawsze, wszystko wie lepiej i robi po swojemu. Kij z tym, ze pozytywne opinie (jesli takowe wystepuja, bo do tej pory te "pozytywne" sa tak naprawde mocno mieszane) mozna policzyc na palcach jednej reki. Kogo by obchodzilo zdanie ludzi, ktorzy tu zagladaja codziennie, prawda?

Jakis czas temu w innym watku zostalem zjechany za to, ze osmielalem sie zasugerowac, iz zmiany na forum nie beda zmianami przemyslanymi, nie beda zrobione z glowa, tylko wprowadzi sie costam, byle co, aby tylko moc powiedziec "patrzajta, ludziska, ewoluujem!". Wychodzi na to, ze z takimi zdolnosciami powinienem w koncu zagrac w totka... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu wszystko jest takie wielkie?
Czemu opcja dodania posta jest na samej górze a nie logicznie na końcu dyskusji?
Czy można gdzieś zmienić skórkę na jakąś ciemniejszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czemu wszystko jest takie wielkie?
Bo jest 2015 rok :) Niemniej - dokonamy pewnych szlifów względem niektórych rozdzielczości.

> Czemu opcja dodania posta jest na samej górze a nie logicznie na końcu dyskusji?
Przy każdym poście masz nie tylko cytowanie, ale i możliwość odpowiadania w wątku. Oddzielny button na dole pojawi się jednak jako bugfix.

> Czy można gdzieś zmienić skórkę na jakąś ciemniejszą?
Nie, ze statystyk wynikało, że wykorzystywała ją naprawdę znikoma część użytkowników. Stawiamy w tej chwili na spójność całego serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Czy można gdzieś zmienić skórkę na jakąś ciemniejszą?
> Nie, ze statystyk wynikało, że wykorzystywała ją naprawdę znikoma część użytkowników.
> Stawiamy w tej chwili na spójność całego serwisu.

Ci częściej odwiedzający forum użytkownicy raczej z ciemnej korzystali.

Właściwie to chociaż tło (boczne kolumny strony występujące w panoramicznych rozdzielczościach) trzeba by zmienić na ciemne. Tak jak w przypadku newsów. Ogólnie, powtórzę się - posty dodane bezpośrednio pod newsami, czyta się lepiej niż forum. Proponuję "tuning" poczynić w tę stronę.

PS: i po dodaniu posta, mogłaby się strona po przeładowaniu przewijać na na sam dół, a nie robić powrót "home" na górę strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę stare forum, było czytelniejsze...
Chciałbym chociaż opcji wyboru.

To jest ładne i wygodniejsze pod korzystanie ze smartfonów/tabletów, ale wielkie nazwy zniechęcają.
Na starym wszedłem i od razu widziałem czy ktoś napisał coś w tematach które śledzę, oraz pobieżnie inne nowe/aktywne tematy.
Aktualne forum jest dla.. miłośników i gorliwych użytkowników, a resztę pewnie zniechęci przez niepraktyczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już ktoś napisał - forum przegląda się lepiej na tabletach, albo smartfonach (z większymi ekranami). Niestety na komputerach i telefonach niedotykowych jest beznadziejnie. Te wielkie awatary, białe tło i bardzo często JEDEN POST widoczny na ekranie bez przewijania to przegięcie. Moglibyście chociaż dać wybór - stara wersja i nowa. Wtedy na tablecie miałbym włączoną obecną skórkę, a na PC tą starą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po niecałym dniu stwierdzam, że jestem zdecydowanie na nie. Odnoszę wrażenie, że ta zmiana spowoduje, że rzadziej będę tu zaglądał bo niestety forum sprawia wrażenie mocno nieprzyjaznego i nieprzystępnego użytkownikowi. Wygląda to tak jakbyście chcieli wprowadzić drastyczne zmiany, żeby forum 3.0 mocno odróżniało się od poprzedniej wersji, nie do końca licząc się z ich konsekwencjami. A wystarczyło po prostu popracować bardziej nad nią, usprawnić, wprowadzić jakieś zmiany, a nie nagle łubudu i wywrócić wszystko do góry nogami. W telefonie (galaxy note 4 - spory wyświetlacz) na jednej stronie wyświetlają mi się raptem 4 tematy. Trochę to niedorzeczne, w poprzedniej wersji miałem prawie całą stronę, bardzo wygodnie się po nim nawigowało, a teraz jest po prostu źle. Czemu nie przeprowadziliście jakichś ankiet czy czegoś wśród uczestników czego oczekiwaliby od nowego forum, tudzież wyraziliby swoje zdanie odnośnie planowanych zmian?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz się zacznie:
Forumowicze: jest nieczytelnie/dajcie jakieś ustawienia rozmiaru/cokolwiek
Ekipa: przecież jest świetnie hejterze
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy można gdzieś zmienić skórkę na jakąś ciemniejszą?
Na chwilę obecną w zasadzie niczego nie można, i biorąc pod uwagę że mamy weekend i forum w wersje pre-alfa szybko się to nie zmieni.

2015101009542331

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Opere 12 i Windows 7 64. Wszystkie strony na forum po kilku/nastu sekundach same, lub przy nawet delikatnym poruszeniu kursorem, scrolluja mi sie do gory przez co przegladanie nowego forum jest czysta katorga. Z tego samego powodu dodanie nowego posta jest u mnie mozliwe tylko poprzez wczesniejsze napisanie go w innym programie i skopiowanie go do okienka nowej wiadomosci. Po kliknieciu w tym polu stronka oczywiscie wywala mnie do gory, jade nizej, ctrl+v, znowu scrolluje - dodaj wiadomosc. Chcac zobaczyc, co tam nabazgralem - oczywiscie - scrollowanko. No please.. Dolaczam rowniez do zwolennikow wprowadzenia opcji wyboru ciemniejszego tla. Jest bardziej niz zrozumiale, ze wiekszosc uzytkownikow nigdy nie zmieniala backgroundu, gdyz zapewne nawet o takiej opcji nie wiedzieli. Ja dopiero po roku obczailem ta funkcje, dzieki wrzuconemu w jakims temacie screena z forum. Wypowiedzi sa strasznie rozjechane i nawet na FHD czesto widac tylko 1-2 posty (a wiec - znowu przewijamy :/). Zalet nowego forum jeszcze nie napotkalem, ale dam znac, jak cos znajde :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- mniejsza czcionka
- ciemne tło
- widoczność podzielenia postów
- możliwość wyświetlania więcej niż 20 postów na stronę

I dla mnie będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciemne tło plz.

Anyway, ludzie narzekają na design, na kafelki a za parę lat, jak gram wprowadzi forum 4.0 to będą nostalgiczne posty jak to kafelki były najlepsze i że ludzie chcą ich powrotu. Patrz każda zmiana designu strony ever.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A poza tym - Chryste, forum nareszcie jest czytelne na monitorach większych niż FullHD (1440p i 4K). Stare miało strasznie małe.... wszystko. Od fontów aż po same przyciski. Teraz da się tego używać bez lupy :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - z perspektywy mobilków wszystko wygląda naprawdę dobrze. Przeglądałem posty, które tutaj się pojawiały przez te kilkanaście godzin od wejścia forum i well... jest dobrze.

Natomiast co do reszty - pamiętajcie, że będziemy to wszystko dalej szlifować. Nic nie jest idealne, wiele rzeczy jest nowych i takie czy inne reakcje są naturalne. Teraz, tak jak zresztą nie raz rozmawialiśmy w tematach o obradach, jest tak, że nie pasuje bo "jest nowe, stare było lepsze", ale to raczej nie jest nic złego. Tak więc dajcie nam szansę, zapewne niedługo będziemy mieli Forum 3.0.1 :>

20151010103442250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako webdeveloper do zmian w designie przyzwyczajam się szybko, ale niefunkcjonalny design dalej będzie niefunkcjonalny. Czy rzeczywiście większość użytkowników przeglądała forum i pisała posty z platform mobilnych? Czy designer zdawał sobie sprawę, że to forum, a nie dział komentarzy pod newsem i specyfika korzystania z obu tych rzeczy jest inna - na przykład, żeby zmienić stronę na wcześniejszą, muszę scrollować na sam dół, serio? Jeśli rzeczywiście toczy się jakaś dyskusja to nie interesuje mnie tylko ostatni post, ale większy kontekst - śledzenie go jest teraz utrudnione. Najczytelniejszy jest pierwszy port na stronie, bo zastosowany gradient tła wyróżnia się tam od tła postu, dalej wszystko zlewa się jedną papkę. Granice między postami też niewidoczne - przecież można było zrobić jak na FB każdy post jako osobny box, albo przynajmniej jak na Twitterze, żeby wskazany myszką post zmieniał tło (skoro już nie chcecie naprzemiennego tła postów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Teraz, tak jak zresztą nie raz rozmawialiśmy w tematach o obradach, jest tak, że nie pasuje
> bo "jest nowe, stare było lepsze", ale to raczej nie jest nic złego.
Nie Muradin. Nie pasuje dlatego że jest przerosty formy co sprawia, że nie da się sprawnie czytać forum. Na rozdziałce 1440x900 jedyną możliwością by jako tako dało się na to patrzeć jest powiększenie 75%. Śnieżna biel od Viziru też w mojej ocenie robi więcej złego niż pożytku, jest po prostu za jasno. Flux nie daje sobie rady z tą bielą w nocy, a to już jest osiągniecie.
Tu nie chodzi żeby wam teraz wyrzucać, że porażka itp. ale miło by było gdybyście dali użytkownikom możliwość wyboru takich ustawień forum by dobrze im się z niego korzystało. Rozciągniecie na boki, rozmiar czcionki, rozmiar avataru. W tym momencie pole postów mają tyle pustego, niewykorzystanego pola pod tekstem ze spokojnie zmieściłby się tam jeszcze jeden post.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować