Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

Cieniowanie jest tak samo subtelne jak podświetlenie tematu gdy najedzie się nań kursorem.
Generalnie jak ktoś ma na monitorze trochę bardziej stonowane kolory, to dalej się to zlewa, dopiero jak an chwilę zmieniłem schemat kolorów na taki wyjątkowo dający po galach to było to widać wyraźniej.

Imho wystarczyło by to jeszcze z 5-10% przyciemnić i było by idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> U mnie bardzo wyraznie widac, moze juz poprawili ;)

Cóż, wybrane zostały barwy #FFFFFF i #FAFAFA, między którymi różnica jest bardzo subtelna i jej widoczność dosyć zależy od ekranu, a nawet kąta widzenia dla danego LCD, jak widać po odczuciach użytkowników :P (to coś jakby 100% i 98% białości). Ale nie chcę się czepiać w tym miejscu, bo dopasowanie odcieni to niewielki problem. Widać, że coś się dzieje w kierunku czytelności i to się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoria o słabym monitorze, może być trafna ponieważ teraz przeglądam forum w pracy i nie mam jakiegoś wypasu. Aczkolwiek to nie jest usprawiedliwienie dla forum. Nadal nie widzę różnicy. Wszystko jest białe. Próbowałem ustawiać kontrast na min/max ale nic to nie dało.

Natomiast jak dłużej popatrzę na belkę z numerem to faktycznie jest minimalnie ciemniejsza ale równie dobrze to mózg może płatać mi figle od tego wpatrywania się w śnieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
>
> Pewnie ktoś o to pytał i dostał odpowiedź, ale wyszukiwarka mi nie działa i nie mogę
> poszukać:
>
> 1. Jak odpiąć temat z ulubionych?
> 2. Gdzie są ustawienia strony (zmiana statusu i inne)?
> 3. Gdzie się wyświetla znaczek odpowiedzi, jak ktoś odpowie?

Nie ma żadnej z tych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką propozycję funkcjonalności:
Jeśli wchodzę do wątku ze strony głównej forum klikając na informację o ostatnim poście, a nie nazwę tematu, to strona po załadowaniu mogłaby automatycznie przescrollować się do tego ostatniego postu. Wydaje mi się to intuicyjne (kontekstem przejścia do wątku jest konkretny post) i oszczędza szturchania rolki myszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 16:54, Ranveld napisał:

Mam taką propozycję funkcjonalności:
Jeśli wchodzę do wątku ze strony głównej forum klikając na informację o ostatnim poście,
a nie nazwę tematu, to strona po załadowaniu mogłaby automatycznie przescrollować się
do tego ostatniego postu. Wydaje mi się to intuicyjne (kontekstem przejścia do wątku
jest konkretny post) i oszczędza szturchania rolki myszy.


Na to bym nie liczył, wygląda na to, że obecnie forum nie przechowuje informacji o tym który temat/post przeczytałeś, a który nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Na to bym nie liczył, wygląda na to, że obecnie forum nie przechowuje informacji o tym
> który temat/post przeczytałeś, a który nie.

Skoro po najechaniu na avatar i początek posta wyświetla się informacja "Przejdź do ostatniego posta", to raczej taka funkcjonalność ma być. A przynajmniej byłoby miło.
Edit. Nawet zaczęło działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Rokuto
> Edit. Nawet zaczęło działać.

Wow, mam moc sprawczą :D A tooltipa z informacją o przejściu do ostatniego postu nie zauważyłem, więc nie wiedziałem, że taki mechanizm był planowany, choć wydaje się oczywisty ;)

Gdyby przechodziło do pierwszego nieprzeczytanego posta, to już w ogóle by była bajka. Może na 20-lecie forum ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A odnosząc się do zmian na forume, to śmiesznie się czyta ten płacz użytkowników

Nie rozumiem, co Cie w tym smieszy. I czemu wuazasz, ze to placz. Stare forum potrzebowalo zmian i tego ludzie nie neguja. Krytyka w tym temacie dotyczy tego, jakie zmiany zostaly wprowadzone oraz sposobu ich wprowadzenia. No, chyba, ze uwazasz, iz kompletne oddzielenie forum od newsow jest dobrym posunieciem. Tylko w takim razie uzasadnij to jakos. Bo dla mnie (i, jak widze, nie tylko dla mnie) jest to najgorszy z pomyslow, wprowadzonych podczas radosnej kampanii reform. Na glowna nie zagladam wcale, bo jest nieczytelna, nie da sie jej przegladac bez oczoplasu, wiec newsy przegladalem z poziomu forum. Teraz tego nie moge zrobic, bo ktos wpadl na genialny pomysl, zeby wprowadzic disqusa. Po przyslowiowego, ja sie pytam, skoro przytlaczajaca wiekszosc dyskusji na forum miala miejsce wlasnie pod newsami. Zagladales do nich teraz? Kilka wypowiedzi to max.

Uwazasz, ze poprawiono funkcjonalnosc? Oto jak wyglada odpowiadanie na posty na telefonie: http://i62.tinypic.com/2jcamc9.png DWIE LINIJKI TEKSTU sa widoczne, bo reszta to durne zapychacze, ktorych nie bylo, gdy bylo osobne okno odpowiedzi :[

Piszesz, ze nikt nie kosultuje zmian, bo opinie sa podzielone. Gdzie tu widzisz jakas rownowage? Liczba zwolennikow nowego forum plasuje sie na poziomie bledu statystycznego! Reszta to komentarze ze jest zle, bardzo zle, albo tragicznie.

Reakcja "gory" na shitstorm liczacy prawie 400 postow - kompletny brak. Jak zawsze przy problemach, udaja, ze sprawy nie ma i czekaja, az to minie. Baaaaardzo dojrzale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 17:48, Ranveld napisał:

Wow, mam moc sprawczą :D A tooltipa z informacją o przejściu do ostatniego postu nie

>zauważyłem, więc nie wiedziałem, że taki mechanizm był planowany, choć wydaje się oczywisty

Dnia 12.10.2015 o 17:48, Ranveld napisał:

;)

Proś o więcej, a będzie Ci dane. :)

Dnia 12.10.2015 o 17:48, Ranveld napisał:

Gdyby przechodziło do pierwszego nieprzeczytanego posta, to już w ogóle by była bajka.
Może na 20-lecie forum ;p

Ja bym nie pogardził cytowaniem więcej niż jednej wypowiedzi (sprawdzałem, resetuje całego posta), odpowiadanie na kilka postów plus odpowiednia notka dla wołanych osób.

Edit. Aha! Udało się! Wystarczy, że zamiast znaku ">" użyjecie "& gt ;" (bez przerw) i będzie ramka. :) (chyba, że już naprawili)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 17:49, Ring5 napisał:

> A odnosząc się do zmian na forume, to śmiesznie się czyta ten płacz użytkowników


Nie rozumiem, co Cie w tym smieszy. I czemu wuazasz, ze to placz. Stare forum potrzebowalo
zmian i tego ludzie nie neguja. Krytyka w tym temacie dotyczy tego, jakie zmiany zostaly
wprowadzone oraz sposobu ich wprowadzenia. No, chyba, ze uwazasz, iz kompletne oddzielenie
forum od newsow jest dobrym posunieciem. Tylko w takim razie uzasadnij to jakos. Bo dla
mnie (i, jak widze, nie tylko dla mnie) jest to najgorszy z pomyslow, wprowadzonych podczas
radosnej kampanii reform. Na glowna nie zagladam wcale, bo jest nieczytelna, nie da sie
jej przegladac bez oczoplasu, wiec newsy przegladalem z poziomu forum. Teraz tego nie
moge zrobic, bo ktos wpadl na genialny pomysl, zeby wprowadzic disqusa. Po przyslowiowego,
ja sie pytam, skoro przytlaczajaca wiekszosc dyskusji na forum miala miejsce wlasnie
pod newsami. Zagladales do nich teraz? Kilka wypowiedzi to max.

Uwazasz, ze poprawiono funkcjonalnosc? Oto jak wyglada odpowiadanie na posty na telefonie:
http://i62.tinypic.com/2jcamc9.png DWIE LINIJKI TEKSTU sa widoczne, bo reszta to durne
zapychacze, ktorych nie bylo, gdy bylo osobne okno odpowiedzi :[

Piszesz, ze nikt nie kosultuje zmian, bo opinie sa podzielone. Gdzie tu widzisz jakas
rownowage? Liczba zwolennikow nowego forum plasuje sie na poziomie bledu statystycznego!
Reszta to komentarze ze jest zle, bardzo zle, albo tragicznie.

Reakcja "gory" na shitstorm liczacy prawie 400 postow - kompletny brak. Jak zawsze przy
problemach, udaja, ze sprawy nie ma i czekaja, az to minie. Baaaaardzo dojrzale.


Miałem się nie odzywać, ale jednak... A dasz może chwilę aby można było faktycznie zobaczyć co z tego, co udało mi się rozczytać z Waszych ponad 300 postów można faktycznie zrobić? Czy faktycznie już założyłeś, że nic się z tym nie da zrobić i nawet nie ma sensu niczego do góry podrzucać? Pytam serio, bez żadnych spin czy też docinków (jak niektórzy je odczytują), bo od momentu kiedy umieściłem swojego posta odnośnie wysłanego feedbacku minęło niecałe... pięć godzin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zrobić ankietę na temat wprowadzonych zmian? Przemyśleć możliwe do zaznaczenia odpowiedzi i poddać całe to forum pod ankietę? Może to da przodownikom zmian do myślenia? W końcu to zmiany są dla nas a nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 18:14, Citkowsky napisał:

A może by tak zrobić ankietę na temat wprowadzonych zmian? Przemyśleć możliwe do zaznaczenia
odpowiedzi i poddać całe to forum pod ankietę? Może to da przodownikom zmian do myślenia?
W końcu to zmiany są dla nas a nie odwrotnie.



Starego forum nie da się przywrócić, takie info rzucił tu naczelny.
Ankietę dla samej ankiety mogę nawet na własnym gramsajcie założyć, tylko co ci z niej, skoro główne założenie jakie mantrujesz [przywrócenie forum 2.0] to jedyna opcja która nie istnieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dramat! oddajcie mi moje stare forum?! chce by było takie jak dawniej, szybko sie ładowało było mało reklam, a tu w komórce mi loto, jakaś masakra. Dla mnie im prostsze tym lepsze. Na stronę główną nie wchodziłem w ogóle, bo jest nieczytelna, a teraz to samo spotkało forum.. czas się wynieść i poszukać innego miejsca do pisania :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 17:35, Rokuto napisał:

Skoro po najechaniu na avatar i początek posta wyświetla się informacja "Przejdź do ostatniego
posta", to raczej taka funkcjonalność ma być. A przynajmniej byłoby miło.
Edit. Nawet zaczęło działać.


Mój błąd, nie doczytałem i źle zrozumiałem że chodzi o przejście do pierwszego nieprzeczytanego posta.

@Muradin
Magic. :P Zresztą już to poprawili i przestałem być wyjątkowy... :(

Swoją droga ciekawiło mnie, czy komuś działały powiadomienia o odpowiedzi, ale nikt się nie chwalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 18:03, Muradin_07 napisał:

Czy faktycznie już założyłeś, że nic się z tym nie da zrobić i nawet nie ma sensu niczego
do góry podrzucać?


Szczerze? Po dotychczasowch doswiadczeniach z tym, jak gram olewa sugestie gramowiczow, nie mam wielkich nadziei. Tyle naszego, co sobie tu ponarzekamy, za tydzien czy dwa ten watek zostanie odpiety, ludziom sie przestanie chciec pisac i sprawa padnie. Tak bylo z gramstatami, tak bylo z niedzialajacymi odpowiedziami z poziomu artykulu na starym forum. Moze, jak dobrze pojdzie, wprowadzone zostana kosmetyczne zmiany na zasadzie usuniecia avkow z informacji o ostatnim wpisie czy poszerzenia "okna" forum, zeby nie bylo tyle pustej przestrzeni. Ale to bedzie wszystko. Bedziesz sie staral, nie watpie, ale glowa muru nie przebijesz.

A jesli nadal masz jakies watpliwosci co do tego, o czym rozmawialismy wczesniej, czyli zasadnosci wprowadzenia disqusa i tego, jak chetnie z niego korzystaja gramowicze, to popatrz sobie na liczbe komentarzy pod dzisiejszymi newsami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2015 o 18:29, Ring5 napisał:

A jesli nadal masz jakies watpliwosci co do tego, o czym rozmawialismy wczesniej, czyli
zasadnosci wprowadzenia disqusa i tego, jak chetnie z niego korzystaja gramowicze, to
popatrz sobie na liczbe komentarzy pod dzisiejszymi newsami.



Jeśli sugerujesz się samymi zerami w okienku z licznikiem komentarzy - to jest to błąd strony głównej, która nie podlicza tam komentów z Disqusa. Inna kwestia to rozpięcie forum i komentów, co dla mnie też było chybionym pomysłem i takie stanowisko miałem cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować