Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

Dnia 26.10.2015 o 10:46, Muradin_07 napisał:

ogólnie jest kocioł i od następnego tygodnia
(patrz: obecnego) powinny wejść jakieś zmiany.


Nie wiem, jak to wyglada ze strony redakcji. Z mojej, czyli zwyklego szaraczka, wyglada to tak, ze w ciagu 2 tygodni od rewolucji pazdziernikowej na gramie, w tym watku naczelny wypowiedzial sie bodajze dwukrotnie, zmiany na forum szybciej i skuteczniej wprowadza Ziptofaf, ekipa IT gramu powoli zyskuje status Latajacego Holendra (lub uczciwego polityka, na jedno wychodzi), forum pustoszeje, a dwie strony temu wkleilem podsumowanie, jak wygladala liczba komentarzy pod newsami przed i po wprowadzeniu disqusa.

To jest ten moment, kiedy moglbym przypomniec nasza dyskusje w watku o potrzebnych zmianach, kiedy uprzedzalem, ze tak to sie skonczy. Ale tego nie zrobie. Ale moglbym.

Jak to bylo? #dedgram.pl? #ripgram.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to wszystko wiem (wiemy)... tylko co ja mogę Ci powiedzieć w tym momencie? Czego dokładnie oczekujesz, może tak powinienem zadać to pytanie.

Nie mówię tego w złośliwości czy innych. Po prostu pytam, bo mówiąc zupełnie na serio - nie wiem kompletnie co mógłbym Wam jeszcze powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2015 o 12:58, Muradin_07 napisał:

Czego dokładnie oczekujesz, może tak powinienem zadać to pytanie.


Absolutnie niczego. Pisalem juz wczesniej - nigdy nie mialem i nadal nie mam do Ciebie nic, uwazam, ze jestes w wyjatkowo glupiej sytuacji, poniewaz postawiles sie w roli "rzecznika prasowego", przez co tak naprawde pomyje leca na Ciebie. I, ewidentnie, reszcie redakcji jest z tym wygodnie. Jako jedyny utrzymujesz kontakt ze spolecznoscia, czyli robisz cos, co tak naprawde powinien robic naczelny.

To, co pisze tu ja, co pisza inni, to po prostu przejaw frustracji cala sytuacja, kompletnym olaniem nas przez rednacza i brakiem solidnych poprawek pomimo uplywu dwoch tygodni. Ponad. A, jak sam zauwazyles, jedyna reakcja "gory" na to wszystko jest milczenie i udawanie, ze jest dobrze, a bedzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy nie, bardziej zapytałem o to w kontekście tego, co napisałem wcześniej jeśli chodzi o oczekiwanie na dalsze rozkazy względem zmian.

I tak jak wspomniałem - cisza jest gorsza od nadmiernego hałasu, bo nie wiem kompletnie jak może się coś skończyć. Dlatego też czekam na to, co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2015 o 13:24, Muradin_07 napisał:

To znaczy nie, bardziej zapytałem o to w kontekście tego, co napisałem wcześniej jeśli
chodzi o oczekiwanie na dalsze rozkazy względem zmian.


Troche sie w tym pogubilem. ;) Czego oczekuje? Jakiejs reakcji ze strony wladz gramu na to, co sie tu dzieje. Oznaki, ze przyjeli do wiadomosci to wszystko, co w tym watku zostalo napisane. Ze ktos w ogole to czyta. Ze kogos faktycznie interesuje to forum, ta spolecznosc. Przyznania, ze sprawe polozono na calej linii. I, przede wszystkim, informacji o tym, co dalej. Bo obaj chyba widzimy, do czego doprowadzilo trzymanie tego wszystkiego w wielkiej tajemnicy.

Obecnie wyglada to tak, ze mamy jakies 500 postow krytki, sugestii i, co najciekawsze, "amatorskich" latek (ktore w praktyce bija na glowe wszystko to, co w ciagu ostatnich 2 tygodni wypocil dzial IT gramu - czyli bardzo, BARDZO niewiele) i totalna olewke ze strony rednacza, ktory jakos dziwnie zamilkl.

Tylko tyle. I az tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Well... Chyba "bingo".

Zresztą tak jak pisałem - jest mi źle z tym, że tak to wszystko działa, a w zasadzie nie działa. Jeszcze te kilka tygodni temu byłem całkiem pozytywnie nastawiony do tego, w sensie że wiedziałem iż będzie to rozwijane w niedalekiej przyszłości. Ostatecznie już dwa tygodnie temu miałem "zaburzenia mocy" i nie chciałem jakoś podchodzić sceptycznie do tego tematu.

Ogólnie po części przeżyłem śmierć kliniczną gramsajtów, raczej takowej w przypadku forum bym już nie przeżył. I przyznaję się bez bicia - po prostu osobiście czuję się za to odpowiedzialny. Jednak tutaj jestem nie tylko jako członek community od praktycznie samego początku jego istnienia (z dużą przerwą na starcie, ale jednak), ale także osoba z ekipy gramowej. A sam też uważam, że nie ma nic złego w próbach wprowadzenia czegoś nowego. Trzeba jednak w momencie, kiedy coś nie wychodzi powiedzieć "no po prostu sprawa się rąbnęła, próbujemy dalej". Nic w tym złego nie jest, gry balansują całe lata i nie potrafią tego dobrze zrobić do dziś to i można poprawiać wszystko na forum dziesiątki razy aby było wszystko super i odpowiadało wszystkim.

Tylko trzeba mieć do tego motywację. Mi ona tak naprawdę umknęła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2015 o 19:24, Muradin_07 napisał:

A sam też uważam, że nie ma nic złego w próbach wprowadzenia czegoś nowego.


Amen.

Tyle tylko, że jednak czasem dobrze jest posłuchać tego głosu społeczności, nie tylko doradców finansowych. A najbardziej potrzebnymi zmianami na gramie nie było wprowadzenie disqusa i zmiana wyglądu forum, tylko to wszystko, o czym już wielokrotnie pisałem - doprowadzenie cen do rozsądnego poziomu, stworzenie programu lojalnościowego, czyli po prostu zadbanie o to, żeby osoby wchodzące na forum/gram jako taki, lub już tu przebywające, chciały robić zakupy, de facto finansując w ten sposób dalszy rozwój portalu.

Tymczasem zrobiono dokładnie na odwrót - wprowadzono na "odp... się ode mnie" totalnie zbędne zmiany, które wiele osób do tego miejsca zniechęciły, na dodatek wprowadzono je nieudolnie, czego skutkiem były byki i niedoróbki, a następnie kompletnie olano (tak to wygląda z tej strony monitora) naprawianie błędów i wprowadzanie poprawek. I, co najgorsze, cała "góra" nabrała wody w usta, totalnie znikając z forum. Może uważają, że jeśli będą nas ignorować, to w końcu nam się znudzi i przestaniemy truć. Najgorsze jest to, że pewnie mają rację - rzeczywiście w końcu się nam znudzi pisanie w kółko tego samego, skoro nic z tego nie wynika.

Smutne to wszystko. Naprawdę nie sądzę, byśmy (jako "community") zasłużyli w jakikolwiek sposób na takie traktowanie. Gdyby nie Ty, praktycznie bylibyśmy tu zostawieni samym sobie. A mimo najlepszych chęci, sam wiele nie zdziałasz :(

Naprawdę mam nadzieję, że w najbliższych dniach to się zmieni. Ale nie liczę na to za bardzo. Podejrzewam, że po prostu rednacz ma zamiar przeczekać (i przemilczeć) cały ten shitstorm, poczekać, aż nawet największym krzykaczom się znudzi i albo sobie odpuszczą narzekanie i pogodzą ze status quo, albo zwyczajnie sobie pójdą w diabły, aby, w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, móc zameldować swoim przełożonym o wykonaniu zadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2015 o 10:19, Ring5 napisał:

Naprawdę mam nadzieję, że w najbliższych dniach to się zmieni. Ale nie liczę na to za
bardzo. Podejrzewam, że po prostu rednacz ma zamiar przeczekać (i przemilczeć) cały ten
shitstorm, poczekać, aż nawet największym krzykaczom się znudzi i albo sobie odpuszczą
narzekanie i pogodzą ze status quo, albo zwyczajnie sobie pójdą w diabły, aby, w poczuciu
dobrze spełnionego obowiązku, móc zameldować swoim przełożonym o wykonaniu zadania.

Cholipka. Jakbym czytał siebie :3. Coś podobnego pisałem w temacie "aj aj aj" kilka dni temu. Fajnie wiedzieć, że nie byłem sam.

Cisza nie ma końca a czas jakby zastygł na zegarach ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2015 o 10:19, Ring5 napisał:

Tyle tylko, że jednak czasem dobrze jest posłuchać tego głosu społeczności, nie tylko
doradców finansowych. A najbardziej potrzebnymi zmianami na gramie nie było wprowadzenie
disqusa i zmiana wyglądu forum, tylko to wszystko, o czym już wielokrotnie pisałem -
doprowadzenie cen do rozsądnego poziomu, stworzenie programu lojalnościowego, czyli po
prostu zadbanie o to, żeby osoby wchodzące na forum/gram jako taki, lub już tu przebywające,
chciały robić zakupy, de facto finansując w ten sposób dalszy rozwój portalu.


Ok, bo też w sumie nie napisałem o tym otwarcie, w sumie powinienem wysłać chyba do Ciebie osobno maila - ten temat też poruszyłem, wiem że była na ten temat dyskusja u nas. Nie wiem jednak gdzie temat ostatecznie utknął.

Tak jak też pisałem wcześniej: ja to wiem, Ty to wiesz, większość użytkowników zapewne także.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2015 o 12:58, Muradin_07 napisał:

No dobra, to wszystko wiem (wiemy)... tylko co ja mogę Ci powiedzieć w tym momencie?
Czego dokładnie oczekujesz, może tak powinienem zadać to pytanie.

Muradinie, jedną z rzeczy jakiej ja osobiście oczekuję (nie wiem jak inni ale podejrzewam, że to chyba wszystkich dotyczy) jest optymalizacja forum. W którymś poście pod toną spamu zaginął post zip''a jaki przedstawiał dlaczego przy wczytywaniu jego jest taki a nie inny burdel i syf. Obecnie gdy klikam na link (póki co mam gram na pasku szybkiego wybierania w przeglądarce) strona wczytuje się 15 s., słownie PIĘTNAŚCIE SEKUND by wczytać listę tematów na głownej stronie forum... to lekka kpina (stare forum odpalało się w 1s). Nawaliliście tyle danych jakie strona wrzuca na chama że i efekt jest taki jakby forum stało na starej amidze ewentualnie podrasowanym komodorze... a to jest o wiele bardziej zniechęcające w 2015 roku niż fakt że na starym nie było ''sw33t nju didżajnu''.
Innymi słowy jeśli do starego forum nie ma powrotu (szkoda, acz jak sam widzisz chyba byłoby to lepsze niż próba obrony tego co jest teraz) należałoby obecne odchudzić i to ostro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O optymalizacji działania forum też pisałem w feedbacku. Był tak naprawdę jednym z pierwszych punktów, ponieważ pojawiał się najczęściej w Waszych postach.

Zresztą głównie w ten sposób go tworzyłem - to co pojawiało się najczęściej na start, inne pojedyncze pytania/prośby/zażalenia później. Ewentualnie stawiałem na wyjaśnienie "co autor miał na myśli" w przypadku niektórych elementów jak np. dark skin do forum. Tak, cały czas na niego choruje. Wiem, że już nawet było działane w tej kwestii - i to bardzo szanuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2015 o 20:13, Muradin_07 napisał:

O optymalizacji działania forum też pisałem w feedbacku. Był tak naprawdę jednym z pierwszych
punktów, ponieważ pojawiał się najczęściej w Waszych postach.

Szkoda, że póki co nic z tego nie wyszło, ba mam wrażenie, że jest coraz gorzej bo... najpierw ładuje mi sie forum takie jakie było na start (całe białe), dopiero potem część postów (co drugi) nabiera ''super-mega-delikatnie-szarego koloru'' i na sam koniec staje się takim jakim być powinno dzięki nakładce Zip''a.. o ile to ostatnie jest oczywiste i w pełni opcjonalne o tyle sytuacja z wyszarzaniem co drugiego posta pokazuje ze ktoś kto zajmował się kodem strony pokpił z deka sprawę... bo zamiast sprawić by finalny wygląd odpalał się od razu też wygląda to tak jakby forum samo sobie nakładkę zapewniało... przez co wczytują się najpierw dane designu 1.0 a dopiero potem tego 1.1 że tak to określę i w efekcie mamy dwa razy wolniejsze działanie...

Dnia 28.10.2015 o 20:13, Muradin_07 napisał:

Tak, cały czas na niego choruje. Wiem, że już nawet było działane w tej kwestii - i to
bardzo szanuję.

Jeśli ''działane'' masz na myśli oficjalne zmiany to eee łat? :P I nie choruj, zrób to co robią inni: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=102812&u=29 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2015 o 21:07, Tuldor1 napisał:

Szkoda, że póki co nic z tego nie wyszło, ba mam wrażenie, że jest coraz gorzej bo...
najpierw ładuje mi sie forum takie jakie było na start (całe białe), dopiero potem część
postów (co drugi) nabiera ''super-mega-delikatnie-szarego koloru'' i na sam koniec staje
się takim jakim być powinno dzięki nakładce Zip''a.. o ile to ostatnie jest oczywiste
i w pełni opcjonalne o tyle sytuacja z wyszarzaniem co drugiego posta pokazuje ze ktoś
kto zajmował się kodem strony pokpił z deka sprawę... bo zamiast sprawić by finalny wygląd
odpalał się od razu też wygląda to tak jakby forum samo sobie nakładkę zapewniało...
przez co wczytują się najpierw dane designu 1.0 a dopiero potem tego 1.1 że tak to określę
i w efekcie mamy dwa razy wolniejsze działanie...

Wiesz, tak naprawdę mogę tylko podać to co mówi ktoś, kto zna się nieco więcej niż ja na sprawach związanych z programowaniem, bo mimo jakiejś tam wiedzy to niestety - mało co mogę powiedzieć o tym co byłoby rozwiązaniem lepszym/gorszym tego problemu.

Dnia 28.10.2015 o 21:07, Tuldor1 napisał:

Jeśli ''działane'' masz na myśli oficjalne zmiany to eee łat? :P I nie choruj, zrób to
co robią inni: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=102812&u=29 :P

No właśnie o tym mówię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2015 o 00:19, rob006 napisał:

Czyżby zmieniono sposób wyświetlania obrazków załączonych do postów?


Tak, wcześniej działały po staremu, a teraz wyświetla się osobne, flashowe okienko (przycinające obrazek, jeśli jest zbyt duży) z opcją otwarcia oryginału w nowym oknie. Czyli dział IT jednak działa i poprawia stronę na bieżąco! A wszyscy tutaj narzekają, że jest źle i nic nikogo nie obchodzi. Prawda, całość leży i kwiczy, ponieważ nasz feedback jest zwyczajnie ignorowany, ale na szczęście mają czas udziwniać i komplikować elementy, które dotychczas działały bez zarzutu.

Po prostu kocham tę Kafkaeskę ;3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2015 o 01:42, Alamut napisał:

Tak, wcześniej działały po staremu, a teraz wyświetla się osobne, flashowe okienko (przycinające
obrazek, jeśli jest zbyt duży) z opcją otwarcia oryginału w nowym oknie. Czyli dział
IT jednak działa i poprawia stronę na bieżąco!


Przynajmniej są konsekwentni i jak już zaczęli coś psuć, to psują do końca. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja pierwszy raz wszedłem na forum od jakiegoś czasu. I chciałem napisać - nie podoba mi się. Rozumiem czemu tak jest. Telefony, tablety. Kapuję, naprawdę.

Ale zbyt dużo tutaj telefonu i tabletu w tej funkcjonalności, zbyt mało komputera. Za duże to wszystko - na moje laickie oko. Ale jeśli tak zostanie to, cóż, przyzwyczaję się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2015 o 14:40, Cedricek napisał:

To ja pierwszy raz wszedłem na forum od jakiegoś czasu. I chciałem napisać - nie podoba
mi się. Rozumiem czemu tak jest. Telefony, tablety. Kapuję, naprawdę.
Ale zbyt dużo tutaj telefonu i tabletu w tej funkcjonalności, zbyt mało komputera.


Nie wiem jak u Ciebie, ale na moim LG forum w ogóle nie chodzi xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2015 o 14:40, Cedricek napisał:

Rozumiem czemu tak jest. Telefony, tablety. Kapuję, naprawdę.


Tak? To sprobuj dodac zalacznik do posta z telefonu. Niespodzianka - nie da sie, bo jakis geniusz wymyslil, ze zamiast prostego i sprawdzonego przycisku "Dodaj obrazek", trzeba go przeciagnac. To moze sie sprawdza na kompie, ale nie na telefonie.

A skoro juz o tym mowa, o o jaka wygode moze chodzic, skoro na ekranie telefonu widac DWIE LINIJKI posta, bo reszte zaslania jakas reklama i pasek nawigacji po forum? http://tinypic.com/r/16a7ew4/9 (galaxy s4 mini) Rzeczywiscie, zadbali o wygode... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2015 o 16:52, Ring5 napisał:

na ekranie telefonu widac
DWIE LINIJKI posta

No lol. ;d

Znaczek jakości się za taki design należy jak nic. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować