Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Witajcie na Forum 3.0 oraz w odświeżonej społeczności gram.pl!

786 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2015 o 21:13, Tuldor1 napisał:

Zip, powoli zbierasz na browar

Na browar to zip uzbierał już 3 tygodnie temu. Teraz to już do beczki dociąga. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak powiedziałem wczoraj - jest już wersja online''owa mojego pobieracza gramsajtów, powinno to rozwiązać wszystkie problemy z wczorajszą edycją która u kogoś mogła nie działać.

http://techstorm.info (wchodzimy do zakładki dodatki gramowe). Przy okazji jest tam poradnik jak wrzucić sobie ciemny layout, uznałem że to lepsze niż przypięty post bo mogę to łatwiej aktualizować gdyby proces instalacji się kiedyś zmienił :P

W sumie tym razem przygotowanie tego wszystkiego zajęło mi nie jedną a dwie(!) godziny - postawienie serwera WWW z obsługą Railsa, napisanie sobie całej witryny (z góry przepraszam za niezbyt piękny layout! Za to przynajmniej jest bardziej responsywny niż ten na samym gramie i lubi się ze smartfonami/tabletami :P) itp jednak zajmują odrobinę czasu.

Z góry też uprzedzę - nie chciało mi się bawić w robienie jakichkolwiek pasków postępu itp więc po wpisaniu nicka gramowicza możliwe że zaczekacie do 1 minuty zanim się pokaże plik do pobrania. Fakt że tylko za pierwszym razem - kolejna osoba chcąca pobrać ten sam GS dostanie go w zasadzie od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat moze niewlasciwy, ale niniejszym pragne z tego miejsca zaproponowac, by odpuscic sobie w tym roku glosowanie na Gramowicza Roku i od razu przyznac ten tytul Zipowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2015 o 12:25, Ring5 napisał:

Temat moze niewlasciwy, ale niniejszym pragne z tego miejsca zaproponowac, by odpuscic
sobie w tym roku glosowanie na Gramowicza Roku i od razu przyznac ten tytul Zipowi.


Nawet nie wiem czy w ogóle będziemy z tym startować w tym roku, choć w podsumowaniu akcji gramowych pojawiła się wzmianka o zeszłorocznej edycji.

Nie mniej jednak będę miał to na uwadze. Zresztą w tym roku byłoby naprawdę krucho z jakimikolwiek kategoriami. Gramsajtowa praktycznie by nie istniała, forumowa może jeszcze i fair play także. Czwartej raczej bym nie wymyślił jako gramsajtowy wpis roku, bo mało co się pojawia na nich. Być może więc ja bym zamknął się w ogólnym Gramowiczu Roku i jednej nagrodzie. Ale zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2015 o 22:21, Rick napisał:

> Zip, powoli zbierasz na browar
Na browar to zip uzbierał już 3 tygodnie temu. Teraz to już do beczki dociąga. :P

Chodziło mi o browar-browar (patrz http://www.carlsbergpolska.pl/SiteCollectionImages/Firma2/Browar%20Okocim%20-%20Le%C5%BCakownia%201920%20rok.jpg ) a nie browar-piwko bo na piwo i to niejedno już dawno faktycznie uzbierane :P

Ring jestem za :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2015 o 12:25, Ring5 napisał:

Temat moze niewlasciwy, ale niniejszym pragne z tego miejsca zaproponowac, by odpuscic
sobie w tym roku glosowanie na Gramowicza Roku i od razu przyznac ten tytul Zipowi.


Zip zostaje królem forum przez aklamację? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2015 o 12:45, Rick napisał:

Zip zostaje królem forum przez aklamację? ;)


[unosi buzdygan]


@Muradin

Dnia 01.11.2015 o 12:45, Rick napisał:

Nawet nie wiem czy w ogóle będziemy z tym startować w tym roku


Wiesz co? Wcale mnie to nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chodzi o sam fakt tego, że dzieje się tak jak się dzieje, bo już w ubiegłym roku miałem w głowie myśl, że w tym roku być może nic z tego nie będzie jeśli utrzyma się spadek ilości wpisów na gramsajtach. To, że na forum dzieje się jak się dzieje mało ma wspólnego. Poza tym myślałem o tym, aby nieco bardziej społecznościowo wyjść z tym niż ogólnogramowo, bo najzwyczajniej w świecie mało kto głosował lub wysyłał maile spoza forum/gramsajtów.

Boli to, ale taka niestety prawda. Było ok jeśli chodzi o głosy, ale w przypadku społeczności gramowej, a nie całości. Bo w przypadku całości byłoby tak samo jak ze statystykami odnośnie czarnego skina na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2015 o 13:05, Muradin_07 napisał:

Było ok jeśli chodzi o głosy, ale w przypadku społeczności
gramowej, a nie całości.


Nie ukrywam, ze nie mam zielonego pojecia, o czym piszesz. "Spolecznosciowo"? "Ogolnogramowo"? Huh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2015 o 13:05, Muradin_07 napisał:

Boli to, ale taka niestety prawda. Było ok jeśli chodzi o głosy, ale w przypadku społeczności
gramowej, a nie całości. Bo w przypadku całości byłoby tak samo jak ze statystykami odnośnie
czarnego skina na forum.


Istnieje takie bardzo trafne pojęcie - 1% rule. Które zapewne zresztą znasz ale i tak o nim wspomnę:
https://en.wikipedia.org/wiki/1%25_rule_%28Internet_culture%29

I dotyczy ono większości społeczności internetowych. Nieważne jak wielu jest teoretycznie zarejestrowanych użytkowników, realnie tylko ich bardzo niewielki procent coś robi. Dobrym przykładem ostatnimi czasy był blackout na reddicie - ot, zwolniono jednego z adminów i to dość istotnego. Ale kto by się przejmował, 99.90% użytkowników nawet nie wiedział o jej istnieniu. Ale ci co jednak ją znali byli moderatorami najróżniejszych subredditów i nagle połowa tego olbrzymiego portalu na pół dnia znikła z sieci. Ot, ten 1% to najważniejsza część niejako :P

Więc jeśli masz niewielki procent głosujących to nie oznacza to że jest coś nie tak i że należy próbować to zmienić. Głosują ci którzy aktywnie zaangażowali się w społeczność a ten procent nigdy nie jest duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 07:55, J-Kow napisał:

Zaczynamy kolejny tydzień.

Czy tradycja milczenia góry będzie kontynuowana?

To nie tradycja.... To część ich "partyjnego programu" :D ale wciąż czekamy w nadziei "na coś". W nadziei, która ponoć umiera ostatnia i jest matką głupców. Cóż ja chyba jestem jej dzieckiem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 09:14, Braveheart napisał:

wciąż czekamy w nadziei "na coś".


Nie, no, co Ty? Przeciez w tym tygodniu to juz na pewno cos sie ruszy...

:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Aklamacją ogłaszamy Zipa Bogiem-Imperatorem tych ruin z nadzieją, że poprowadzi nas ku świetlanej retro-przyszłości opartej na starym model forum? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 12:34, Alamut napisał:

Czyli co? Aklamacją ogłaszamy Zipa Bogiem-Imperatorem


<wskazuje znaczaco na ciagle uniesiony buzdygan>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 12:34, Alamut napisał:

Czyli co? Aklamacją ogłaszamy Zipa Bogiem-Imperatorem tych ruin z nadzieją, że poprowadzi
nas ku świetlanej retro-przyszłości opartej na starym model forum? xD


Mniej więcej stary model forum to mogę wam przywrócić w jeden dzień (mniej więcej bo nie musiałbym odtwarzać jego wygląd z pamięci, ostatecznie wyszłaby pewnie hybryda między starym wyglądem a moim ciemnym layoutem). No, ciężko by było odzyskać niektóre funkcje jak choćby działające odpowiedzi - dać się da ale wymagałoby to ode mnie sporej ilości kodowania. Problem leży w tym że wydajności forum by to nie zwiększyło bo nadal najpierw ładuje się "podstawowa wersja" forum a dopiero potem to co ja wrzucam. Da się to ominąć ale wiązałoby się z comiesięcznymi kosztami po mojej stronie... więc odpada.

Zwłaszcza że to niezbyt ciekawa rzecz do napisania i określa się ją w 3 krokach:
- pobierz widoczny kod forum.gram.pl
- wywal z niego ok. 50% zawartości (w sumie nawet nie przesadzam)
- prześlij taką lekkostrawną porcję dalej

No i nie rozwiązuje to problemów - zmiany jako takie były wskazane, ten portal potrzebował pewnych modernizacji. Choć tutaj wyszedł regres (zwłaszcza pod kątem czystej wydajności, to forum ma większe wymagania sprzętowe niż sporo starszych gier :P) a nie modernizacja ale to już inna sprawa.

To co mogę w wolnych chwilach popoprawiać to dodanie nowych opcji których temu forum brakuje (skądinąd - jak macie jakieś propozycje to piszcie, może akurat uznam że to wykonalne), ale dalszymi optymalizacjami to się zajmować nie będę - po pierwsze - to jest po prostu nudne. Po drugie - na wygodnych interfejsach itp. to ja się nie znam, na co dzień piszę zupełnie inne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować