Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Forum 3.0, nowe komentarze, notyfikacje - ajajaj, znalazłem/am błąd!

335 postów w tym temacie

> Babol w przycisku logowania. Gdy zmieniam ustawienia powiadomień pojawia się literówka:
> "Wszytstko gra". I kurczę, jak dodać swój podpis, tak jak było na starym forum?

Nie ma podpisów z tego co widzę, przynajmniej jeszcze nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Isildur
> > Babol w przycisku logowania. Gdy zmieniam ustawienia powiadomień pojawia się literówka:
>
> > "Wszytstko gra". I kurczę, jak dodać swój podpis, tak jak było na starym forum?
>
>
> Nie ma podpisów z tego co widzę, przynajmniej jeszcze nie ma...

A jest tu cokolwiek ponad podstawową funkcjonalność (czyt. dodawanie postów)?

Odpowiedzi na posty nie działają (swoją drogą, ten bug istniał od momentu pojawienia się nowego layoutu głównej strony, gdy chciało się komuś odpisać z poziomu strony a nie forum)
Sygnaturek nie ma
Zmiany tła nie ma

Jak już wymienia się layout, to przynajmniej trzeba zrobić to tak, by funkcjonalności (w dodatku podstawowe) ze starego laya działały a nie żeby ich nie było lub działały źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa, mam Chroma i Firefoxa. W Firefoxie zmienił się wygląd, ale wszystko działa bez problemu, są stare zakładki ulubionych tematów. Za to w chromie niby jestem zalogowany , ponieważ kiedy wchodzę na główną widzę swój awatar , natomiast na forum jest widoczny przycisk zaloguj. Naciskam go i nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawa sprawa, mam Chroma i Firefoxa. W Firefoxie zmienił się wygląd, ale wszystko działa
> bez problemu, są stare zakładki ulubionych tematów. Za to w chromie niby jestem zalogowany
> , ponieważ kiedy wchodzę na główną widzę swój awatar , natomiast na forum jest widoczny
> przycisk zaloguj. Naciskam go i nic się nie dzieje.


Wywal ciasteczka z Chrome, powinno pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie uwagi mi przyszły do głowy, wydaje mi się, że nikt o tym jak dotąd nie wspomniał:
1. Wróciły przypięte tematy, ale (przynajmniej w moim przypadku) razem z tymi, które miałem przyklejone do momentu "ulepszenia" forum, pojawiły się też takie, które odpiąłem już kilka(naście) miesięcy temu. Da się ich jakoś pozbyć, bo nie są mi już potrzebne?
2. Brakuje mi linków do poszczególnych stron danego wątku (te przyciski 1, 2, 3... 9) na górze strony. Taka sytuacja: wczoraj w danym temacie było 5 stron, dzisiaj jest 6. I jak wejdę do tego wątku, to jestem na szóstej stronie i muszę przewinąć na sam dół, żeby zobaczyć nieprzeczytane posty z piątej.
Na razie więcej uwag nie mam, bo za bardzo nie korzystam teraz z forum. Jest trochę trudno, mając biały tekst na białym tle na stronie głównej i komunikat "Microsoft SQL Native Client error ''80040e14'' Incorrect syntax near '')''. /forum.asp, line 608" pod moimi przypiętymi tematami, co sprawia, że więcej wątków poza "moimi" nie widzę. :D

EDIT: O, brakuje mi jeszcze jakiejś kropki albo wykrzyknika na końcu komunikatu "Świetnie! Twój post został opublikowany! Inni użytkownicy forum mogą go teraz przeczytać. Udanej dyskusji", który się pojawia po dodaniu posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zalogowaniem na innym systemie. Ikona "zaloguj się" powoduje jedynie odświeżenie strony, nawet po wpisaniu loginu i hasła. Podobnie wszelkie pozostałe ikony wymagające zalogowania przed wykonaniem akcji (odpowiedź na posta, założenie tematu). Nie mogę używać forum na Windowsie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam problem z zalogowaniem na innym systemie. Ikona "zaloguj się" powoduje jedynie odświeżenie
> strony, nawet po wpisaniu loginu i hasła. Podobnie wszelkie pozostałe ikony wymagające
> zalogowania przed wykonaniem akcji (odpowiedź na posta, założenie tematu). Nie mogę używać
> forum na Windowsie...

Usuń ciasteczka powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamiast scrollowania wole klawisze home/end/page up.
Czytanie newsow przez liste tematow na starym forum, tez tak robilem, ale na starej wersji na forum pojawialy sie newsy, dopiero, gdy byl komentarz. Wiec o istnieniu ilus newsow sie nawet nie wiedzialo(jak sie pomijalo glowna).

Moze to okres przejsciowy, ale licznik komentarzy pod newsami z system Disque (czy jak to leci) wynosi stale 0-pewnie powiazanie do starego systemu.
Disque ponizej komentarzy ma polecane komentarze w w tym odnosnik do " http://www.gram.pl/news/2011/09/03/garriott-chcialby-zrobic-nowa-ultime-ale.shtml" z wpisem usera napisanym kilku dni temi. A artykul jest z 2011. Dziwne, moze news, byl krolikiem doswiadczalnym przy wprowadzeniu disque?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Usuń ciasteczka powinno pomóc.
Chyba pomogło, dzięki.

W tym momencie coś innego przykuło moją uwagę. Zaginanie czasoprzestrzeni przez nasze posty, rzekomo dodane godzinę temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kliknięciu na avatara w prawym górnym rogu strony wyświetlaja sie ''powiadomienia'' ale po wybraniu opcji ''ustawienia'' nie ma żadnej reakcji ze strony forum, personalizacja oraz zmiana danych itp itd w żaden sposób nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że nie przejrzałam całego wątku, ale wychodzi na to, że osoby korzystające z forum albo te, które używają avatarów w większych rozmiarach rozjeżdżają się na sajtach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czemu na dole strony nie ma przycisku dodaj nowy post. tylko na górze?
Bo jest przycisk przy każdym poście "Odpowiedz w wątku". Robi dokładnie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Przyznam się, że nie przejrzałam całego wątku, ale wychodzi na to, że osoby korzystające
> z forum albo te, które używają avatarów w większych rozmiarach rozjeżdżają się na sajtach.

Bo sajty nie są przystosowane jeszcze do nowego forum i rozmiaru avatarów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> A poza tym oddajcie mi proszę czarne tło ;c

Jak nie chcesz czekać na oficjalną wersję od gramu (a obawiam się że może im się nie spieszyć, mówili że bardzo mało użytkowników z tego korzystało i że chcą spójnej szaty całego serwisu) to odwiedź:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=102812&u=8

Wrzuciłem kilka modyfikacji layoutu gramu żeby miał ciemne kolory itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe forum jest zupełnie nie funkcjonalne. Nie wiem czy były wcześniej przeprowadzane jakieś testy. Mam wrażenie, że jest ono po prostu nie przemyślane. Po pierwsze brakuje mi czarnego stylu. Biały jest jak dla mnie za jasny. Owszem, pewnie można jakoś to przeżyć. Może dla wygody to co mi się nie podoba wymienie w punktach:

- Za duża czcionka w za dużej tabelce. Żebym mógł dotrzeć do moich ulubionych tematów muszę długo scrollować
- Brak opcji dodania nowego postu na dole. Przejrze sobie wątek, poczytam co inni użytkownicy mają do powiedzenia, chcę dodać nowy post, który nie jest odpowiedzią post użytkownika, tylko zupełnie nowy i... muszę przewinąć całą stronę do góry. Jest to baaaaaardzo nie wygodne.
- Nie podobają mi się avatary w tych okręgach
- Po co jest napis "dodaj swój post". Nie lepiej i prościej byłoby napisać po prostu "dodaj post". No chyba, że można też dodać cudzy post...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nowe forum jest zupełnie nie funkcjonalne. Nie wiem czy były wcześniej przeprowadzane
> jakieś testy. Mam wrażenie, że jest ono po prostu nie przemyślane. Po pierwsze brakuje
> mi czarnego stylu. Biały jest jak dla mnie za jasny. Owszem, pewnie można jakoś to przeżyć.
> Może dla wygody to co mi się nie podoba wymienie w punktach:
>
> - Za duża czcionka w za dużej tabelce. Żebym mógł dotrzeć do moich ulubionych tematów
> muszę długo scrollować
> - Brak opcji dodania nowego postu na dole. Przejrze sobie wątek, poczytam co inni użytkownicy
> mają do powiedzenia, chcę dodać nowy post, który nie jest odpowiedzią post użytkownika,
> tylko zupełnie nowy i... muszę przewinąć całą stronę do góry. Jest to baaaaaardzo nie
> wygodne.
> - Nie podobają mi się avatary w tych okręgach
> - Po co jest napis "dodaj swój post". Nie lepiej i prościej byłoby napisać po prostu
> "dodaj post". No chyba, że można też dodać cudzy post...

Masz opcję dodania nowego posta, przy każdym poście innego usera, nie musisz wracać na górę strony ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować