Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Forum 3.0, nowe komentarze, notyfikacje - ajajaj, znalazłem/am błąd!

335 postów w tym temacie

> Czemu nie można komentować artykułów? Musze ręcznie szukać wątków? Jakaś masakra...
Można, ale trzeba się zalogować.
Dopiero teraz zauważyłem, że przy newsach można oceniać komentarze gramowiczów. Ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jestem zalogowany i z takim statusem kończąc czytać np. recenzję fify... nie ma opcji aby ocenić artykuł. Oślepłem?

Dobra ... znalazłem - kurcze ale to nieintuicyjne... MA-SAK-RA. Przuynajmniej polacy weszli do finałów EURO2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Masz opcję dodania nowego posta, przy każdym poście innego usera, nie musisz wracać na
> górę strony ;]
Przecież to jest totalnie nieintuicyjne i w trybie desktopowym, gdy ktoś napisze długi post, to trzeba scrollować, by te przyciski znaleźć, bo są w połowie postu. Na mobilnej wersji o dziwo te ikony są na dole każdej wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że żyjemy w erze stron mobilnych, ale czy oznacza to, że forum na desktopie musi wyglądać jak strona dla osób niedowidzących?
Na ekranie pracującym w Full HD widać 2 (słownie: dwa) posty? Dlaczego? Czy serio tak ważne jest by forum miało ustaloną szerokość a avatary były tak wielkie, że pół ekranu jest niewykorzystywane a ilość białego tła powoduje, ze trzeba mrużyć oczy?
Lista tematów jest teraz tak długa, że zanim dojadę do wątków, które nie należą do moich ulubionych, to odechciewa mi się już scrollować ekrany.
Nie ma także powiadomień, że ktoś opowiedział na napisany przeze mnie post.
Odpowiedzi na posty nie działają prawidłowo. Tekst cytowany nie jest odpowiednio zaznaczony tak jak było to niegdyś - "Odpowiedź na post napisaną przez XXX".
Mam nadzieję, że forum szybko zostanie doprowadzone do ładu. A osoby, które przeprowadzały testy przed, wrzuceniem forum na produkcję, to chyba pójdą do zwolnienia.

Edycja: Aha i jeszcze dwie rzeczy:
- okno edycji postów jest nadal jak ze starego forum. O ile do miłe przypomnienie o forum, które działało, to jest to totalnie niespójne.
- dlaczego w recenzjach (np recenzja filmu Legenda) wykorzystujecie do postów Disqus??? Po co całe forum, skoro żeby skomentować korzysta się z zewnętrznego serwisu?? Gorzej, że te posty nie pojawiają się na forum ogólnym.
Chyba ktoś ostro dał tu ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest teraz czas na edycję postów? Edytowałem przed 30 sekundami. Ponowna edycja już niemożliwa. Czy ktoś w ogóle testował to nowe forum przed wrzuceniem na produkcję?
Poziom frustracji rośnie z każdą minutą.

I jeszcze, po edycji wątek nie wyświetla się prawidłowo. Właściwie nie wyświetla się wcale. Pozostaje górne menu i trzeba kliknąć link forum i ponownie odszukać wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Phobos_s
> - dlaczego w recenzjach (np recenzja filmu Legenda) wykorzystujecie do postów Disqus???
> Po co całe forum, skoro żeby skomentować korzysta się z zewnętrznego serwisu?? Gorzej,
> że te posty nie pojawiają się na forum ogólnym.
> Chyba ktoś ostro dał tu ciała.

To się tyczy nie tylko recenzji, ale też każdego newsa od momentu zmiany designu forum. Disqus to nowy system komentarzy pod newsami na gramie. It''s not a bug, it''s a feature.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem, że żyjemy w erze stron mobilnych, ale czy oznacza to, że forum na desktopie
> musi wyglądać jak strona dla osób niedowidzących?

Co wy z tymi niedowidzącymi? Dopiero teraz da się to forum czytać wygodnie na monitorach FullHD bez powiększania całej strony. O ile można krytykować kiepskie zagospodarowanie przestrzeni, to czepianie się wielkości czcionki to zwykłe marudzenie w stylu "kiedyś trawa była bardziej zielona".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już to było zgłaszane - na głównej po zmianie systemu komentarzy mimo faktu, ze pod danym wpisem komenty są, licznik pokazuje zero.

@edit

Jeszcze jedna sprawa która mnie osobiście irytuje jak mało co - ranga nad nickiem.
Jest to imho kompletnie "na opak", człowiek się przyzwyczaił jednak, ze pierwszy napis nad awatarem to nick danego usera a nie jego wt/ranga =.=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Co wy z tymi niedowidzącymi? Dopiero teraz da się to forum czytać wygodnie na monitorach
> FullHD bez powiększania całej strony.

Nie zgodzę się. O wiele wygodniej czytało mi się, gdy każdy post na forum nie był wielkości słonia. Teraz o wszystko jest po prostu za wielkie.
Tobie odpowiada, ok. Ale jeśli nie tylko ja uważam, że strona wygląda źle to chyba jest coś na rzeczy. I nie jest to marudzenie tylko faktyczny głos, że może jednak należałoby to poprawić.

@ Henrar
> It''s not a bug, it''s a feature.

Faktycznie. O boże, widzisz i nie grzmisz. To po co w ogóle to forum? Zaorać w ogóle to wszystko i niech gram.pl przeniesie się na facebooka bo przecież tak łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej brakuje właśnie tego powiadomienia (dymka czy czegokolwiek) o tym, że ktoś odpowiedział na nasz post w danym temacie oraz tego, że w tematach nie ma informacji, że dany post jest odpowiedzią na post napisany przez XYZ oraz co za tym idzie brak różnicy koloru czcionki cytowanych fragmentów. Te elementy jednak mocno utrudniają użytkowanie forum i prowadzenie czy nawet czytanie dyskusji, więc powinny być poprawione jak najszybciej. Poza tym nie wiem czy dobrze przypuszczam, ale czy o odpowiedziach na nasz post nie ma w teraz informować ten dzwonek z powiadomieniami obok avka na górnej belce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 14:45, Phobos_s napisał:

Nie zgodzę się. O wiele wygodniej czytało mi się, gdy każdy post na forum nie był wielkości
słonia. Teraz o wszystko jest po prostu za wielkie.


Nie jest za wielkie i posty nie są wielkości słonia. Czcionka jak na dzisiejsze standardy nie jest wcale duża, jest nawet dość mała. Głupotą jest rezerwowanie kolumny po prawej na buttony do odpowiedzi - to niewygodne i nieergonomiczne rozwiązanie. Ale poza tym nowa wielkość czcionki i wygląd posta jest jak najbardziej na plus, większość narzekań wynika z przyzwyczajeń i "bo inaczej". Z tym że poprzedni layout powstał w czasach 20-calowych monitorów z oszałamiającą rozdziałką 1024x800. Stary layout na dzisiejszym sprzęcie wyglądał tragicznie, widać było przepaść pomiędzy tym forum a resztą świata.
Poza tym gwarantuję ci że "głosów niezadowolenia" okraszonych przycinkami o niedowidzących i słoniach nikt decyzyjny nie bierze poważnie pod uwagę. Na zmiany zawsze są narzekania i nawet mimo największych chęci dogodzenia społeczności nie da się zadowolić wszystkich. Z krytyki wybiera się wiec te wyważone i konstruktywne wypowiedzi, a reakcje typ "łojezu, białe, duże, idą sobie stąd!" na pewno się na takie nie kwalifikują. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> jest niewykorzystywane a ilość białego tła powoduje, ze trzeba mrużyć oczy?
Co wy macie z oczami ? pytam serio.... Mienicie się tym jacy to nie jesteście zaawansowani i jak to nie idziecie z duchem czasu bo przeglądacie internet z jakiś nędznych smartfonów mimo wszystko małych ekranów czy też odrobinę większych tabletów... to Was i oczu nie męczy ? Bo gdy ja muszę korzystać z neta na "szpanfonie" to mnie osobiście krew zalewa a robię to rzadko i często z musu. Chyba jestem tradycjonalistą czytaj "oldschoolowcem" ;-) Boże o ile istniejesz i jeśli mam ci dziękować to dziękuje ci za wspaniały wzrok....... ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 19:58, Ichvander napisał:

Co do bugow, chyba nikt tego jeszcze nie napisal- brak polskich czcionek w rangach, np.
"PRZEWODNICZ?CY".

Nihil novi, ten błąd występuje od kilku dobrych lat na gramie. Nawet sam kiedyś poruszyłem tę kwestię w temacie o rangach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2015 o 20:02, Prince_Miki napisał:

> Co do bugow, chyba nikt tego jeszcze nie napisal- brak polskich czcionek w rangach,
np.
> "PRZEWODNICZ?CY".
Nihil novi, ten błąd występuje od kilku dobrych lat na gramie. Nawet sam kiedyś poruszyłem
tę kwestię w temacie o rangach.


Dziwne... W poprzedniej wersji forum nie widziałem tego błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2015 o 20:47, Piotrbov napisał:

Dziwne... W poprzedniej wersji forum nie widziałem tego błędu.

Nie zwróciłes uwagi. Przy niektórych przewodniczących było napisane "Przewodniczacy", a przy innych "przewodniczcy". Jeszcze inni mieli normalnie "przewodniczący". I też pamiętam jak Miki poruszał tę kwestię na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To forum jest tragiczne -zero czytelności.
Dawniej codziennie wchodziłem i nawet jak nie pisałem to czytałem te moje przypięte wątki, oblookałem newsy itp. Teraz to już nawet zaglądać mi się nie chce i chyba już całkowicie przestanę pisać.

Zmiana forum na obecną formę (mnie przynajmniej ) wydaję się pomysłem całkowicie nietrafionym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować