Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Forum 3.0, nowe komentarze, notyfikacje - ajajaj, znalazłem/am błąd!

335 postów w tym temacie

Ja też dopiero teraz jestem online i zobaczyłem maila Muradina. Edytowany został wpis z częścią kodu, ale o co dokładnie chodzi, nie umiem powiedzieć, bo nastąpiło to bez mojej wiedzy. Zorientujemy się z Muradinem co i jak, i damy znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tylko zostaje mi oficjalnie napisać, że tak - chodziło o ten fragment kodu i potencjalne zagrożenie szukaniem dziur przez tych, którzy chcieliby tutaj trochę namieszać.

Za zamieszanie przepraszamy i tak jak wspomniałem wcześniej - nikt cenzury tutaj nie wprowadza, o to możecie być spokojni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze ewentualna prośba - jeśli możecie to nie umieszczajcie tych błędów z kodami tutaj tylko podsyłajcie je na mojego maila:

michal.grabowski@gram.pl

Będę podawał je dalej w miarę możliwości, a jeśli będą się pojawiały edycje postów to będą także się pojawiać oznaczenia, że post był edytowany przez dział IT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarniam tego, co dzieje sie na forum. W watku o Gwiezdnych Wojnach zamiescilem posta. Chwile pozniej zamiescilem drugiego. Tego drugiego dodalo mi dwa razy, wiec sprobowalem go zedytowac. Po edycji byly juz TRZY posty jeden pod drugim - oryginalny, edytowany oraz, z jakiegos powodu, kopia pierwszego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi się wydaje, że jak się przyjrzeć "zaspojlowanym" postom to można dostrzec zarys trochę jaśniejszych od tła literek i przeczytać (o zgrozo) np. jak kończy się MGSV?! Jeżeli ktoś już o tym pisał to wybaczcie xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2015 o 12:30, Net_com napisał:

Czy tylko mi się wydaje, że jak się przyjrzeć "zaspojlowanym" postom to można dostrzec
zarys trochę jaśniejszych od tła literek i przeczytać (o zgrozo) np. jak kończy się MGSV?!
Jeżeli ktoś już o tym pisał to wybaczcie xd


Tylko ci się wydaje. Aż z ciekawości zrobiłem screenshota posta ze spoilerami. Wszędzie w środku jest dokładnie ten sam kolor, absolutna biel:
http://puu.sh/kR3EB/4a57546e63.png

No, chyba że masz jakąś przestarzałą przeglądarkę. Wtedy kto wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.10.2015 o 16:03, ziptofaf napisał:

Tylko ci się wydaje. Aż z ciekawości zrobiłem screenshota posta ze spoilerami. Wszędzie
w środku jest dokładnie ten sam kolor, absolutna biel:

Nie no, jak znajdziesz posta, który jest troszkę bardziej szary (co drugiego) to rzeczywiście widać. COŚ. Ale żeby doszukać się tam jakiejś litery, a tym bardziej sensu musiałbym się wpatrywać przez 10 minut. A skoro ktoś ma tyle samozaparcia, żeby to odszyfrować, funkcja spoiler nie jest mu potrzebna i niech po prostu kliknie i zobaczy co ona skrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2015 o 16:09, Rick napisał:

Nie no, jak znajdziesz posta, który jest troszkę bardziej szary (co drugiego) to rzeczywiście
widać. COŚ. Ale żeby doszukać się tam jakiejś litery, a tym bardziej sensu musiałbym
się wpatrywać przez 10 minut. A skoro ktoś ma tyle samozaparcia, żeby to odszyfrować,
funkcja spoiler nie jest mu potrzebna i niech po prostu kliknie i zobaczy co ona skrywa.


Nie trzeba się wcale wpatrywać ani doszukiwać liter - na niektórych monitorach wystarcz spojrzeć pod kątem i widać bardzo dobrze tekst za spojlerem. Nie mówiąc już o nietypowych konfiguracjach z podbitym kontrastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2015 o 16:54, rob006 napisał:

> Nie no, jak znajdziesz posta, który jest troszkę bardziej szary (co drugiego) to
rzeczywiście
> widać. COŚ. Ale żeby doszukać się tam jakiejś litery, a tym bardziej sensu musiałbym

> się wpatrywać przez 10 minut. A skoro ktoś ma tyle samozaparcia, żeby to odszyfrować,

> funkcja spoiler nie jest mu potrzebna i niech po prostu kliknie i zobaczy co ona
skrywa.

Nie trzeba się wcale wpatrywać ani doszukiwać liter - na niektórych monitorach wystarcz
spojrzeć pod kątem i widać bardzo dobrze tekst za spojlerem. Nie mówiąc już o nietypowych
konfiguracjach z podbitym kontrastem.

Otóż to, mam monitor della z ustawioną funkcją movie więc kontrast jest trochę zmieniony i pewnie to bardziej moja wina. Inna sprawa, że tego monitora używam od pół roku i na starym forum nie miałem takich problemów. Nie wpatrywałem się nawet 20 sekund, po prostu widziałem wyraźnie odcinające się od tła literki układające się w słowa i coś tam nawet sobie zaspojlowałem xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2015 o 17:25, Net_com napisał:

Otóż to, mam monitor della z ustawioną funkcją movie więc kontrast jest trochę zmieniony
i pewnie to bardziej moja wina. Inna sprawa, że tego monitora używam od pół roku i na
starym forum nie miałem takich problemów. Nie wpatrywałem się nawet 20 sekund, po prostu
widziałem wyraźnie odcinające się od tła literki układające się w słowa i coś tam nawet
sobie zaspojlowałem xd


A rzeczywiście, na innym poście było widać pod kątem ;O

Podpowiem gramowi rozwiązanie bo mój ciemny skin tego problemu nie ma, będzie jedna zmiana w CSS''ie:

.post:nth-child(2n) .spoiler {
color: #FAFAFA;
}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mowa o spoilerach, może ktoś by się zainteresował tym, że na głównej stronie forum, jeśli ktoś odpisuje spoilerem, w okienku avkiem, godziną odpowiedzi i początkiem posta, tekst jest widoczny, ma tylko na początku "[ s ]"? Ja wiem, że widać tylko pierwsze kilka słów, ale czasem nawet i to wystarczy, a wyłączyć tego nie ma jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie tu tydzień, dwa czy ile tam ... nie pamiętam. Sądziłem że po tych ''''za...rąbistych zmianach'''' nic nie wróci do starego ... stylu. Może czasem niedziałającego, może czasem się sypiącego forum, czasem dziwnych decyzji moderatorskich, wyłączanych dodatkach typu statystyki oficjalne, irc, grasz i ... a to niespodzianka - nie zawiodłem się.

Szkoda tylko że negatywnie.

Napisałem tu blisko 19.000 postów (:o), pierwszego w 2006, regularnie od 2008 aż do teraz. A teraz jest koniec. Nowego lepszego, nieoczorypnego ciemnego/czarnego skina nie ma (chyba że ja go nie widzę, wtedy mea culpa), zmian na lepsze nie widzę, forum jak dobrze widzę coraz bardziej pustoszeje.

Chcieliście to macie drodzy administratorzy. Macie to czego chcieliście od dawna.

Fajnie, ba - bardzo fajnie mówiąc kolokwialnie było tu można porozmawiać z wieloma osobami, część miałem okazję poznać nieco bliżej. Na szczęście ta platforma to nie jedyne miejsce gdzie ich można znaleźć.

Ci wspomniani odeszli już dawno, odchodzą lub mniemam niedługo odejdą tak jak i ja. Myślę że jeżeli jakimś cudem jeszcze to przeczytają to będą wiedzieć że to o nich mówiłem i że ceniłem wszystkie rozmowy z nimi jakie miałem okazję przeprowadzić. Prywatne jak i te forumowe. A teraz idę i chyba nawet podczytywać przestanę choćby z tego względu że patrzeć na to się na bez obrzydzenia nie mówiąc o czytaniu czy regularnym udzielaniu się. I może znajdę sensowniejsze miejsce w sieci ...

Droga administracjo - FUNK U VERY MUCH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A właśnie miałem zamiar odpisać Tylerowi na jego post, a tu proszę zniknął... xd Kwintesencja nowego forum gramowego. Ze swojej strony chciałbym podziękować temu właśnie użytkownikowi bo choć niezbyt często wdawaliśmy się w dyskusje to zawsze śledziłem jego posty i z wieloma punktami się zgadzałem. Szkoda, że odchodzisz, ale obawiam się, że sam nie zagoszczę tu na dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2015 o 18:59, Tyler_D napisał:

Napisałem tu blisko 19.000 postów (:o), pierwszego w 2006, regularnie od 2008 aż do teraz.
A teraz jest koniec. Nowego lepszego, nieoczorypnego ciemnego/czarnego skina nie ma (chyba
że ja go nie widzę, wtedy mea culpa)


Jak nie ma jak jest! Dwie godziny nad nim siedziałem łącznie!
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=102812&u=21
Nie jest toto idealne ale na pewno wali po oczach mniej niż normalna wersja:
http://puu.sh/kSrQr/b275c99781.png

Fakt że wymaga niestety wtyczki do przeglądarki by działać, oficjalnej wersji od gramu jeszcze nie ma. A szkoda bo to... naprawdę nie jest dużo roboty. Podmienienie stylu CSS, bo do tego się to sprowadza, można zrobić jednym guzikiem i 5 liniami kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziptofafie a to przepraszam w takim razie, biję się w pierś. Co nie zmienia faktu że zrobiłeś to TY czyli szeregowy user a nie admini, właściciele strony, programiści czy tam wdrażający te ''szumne'' zmiany ... W każdym razie ja tam Cię podziwiam, choćby za to że Ci się chciało - nawet jeżeli to dla Ciebie była chwila na to poświęcona ...<br /><br />Net_com - cóż ... miło usłyszeć nawet na odchodne że miało się tu cichego wielbiciela. :P<br /><br />Możesz dostać buzi jak chcesz a jak nie to nie. :*

EDIT: czy ktoś mi może powiedzieć do ciężkiej cholery dlaczego jak zmieniam literówkę to po edycji posta są te żałosne znaczki? Ja tam się nie znam ale to chyba nie powinno mieć miejsca żeby trzeba było je ręcznie usuwać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2015 o 20:43, Tyler_D napisał:

EDIT: czy ktoś mi może powiedzieć do ciężkiej cholery dlaczego jak zmieniam literówkę
to po edycji posta są te żałosne znaczki? Ja tam się nie znam ale to chyba nie powinno
mieć miejsca żeby trzeba było je ręcznie usuwać ...


Wyjaśnienie jest dość proste. Otóż kiedy klikasz na edytuj post to najprawdopodobniej kopiowana jest jego zawartość do tego pola edycji. A <br></br> odpowiada enterowi i choć niewidoczne dla użytkownika na co dzień, robi się widoczne w kodzie:
http://puu.sh/kSAy8/a7cf6c4f0a.png

Ot, po kliknięciu na ikonkę edytuj posta należałoby te znaczniki zastąpić czymś co wygląda normalnie. Dodajmy - podobny błąd występuje na stronie głównej forum gdzie czasem zobaczysz znaczki pogrubienia/spoilera. Ot, skutek tego iż skórkę na stronę główną wsadzono na forum a niektóre elementy są przerabiane w locie (edycja po wprowadzeniu nowej szaty graficznej przez jakiś czas była taka sama jak wcześniej to działała poprawnie).

Jak gram będzie się zbytnio lenić to pewnie nawet to poprawię w swoim ciemnym skinie, pracy za dużo przy tym nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować