Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Forum 3.0, nowe komentarze, notyfikacje - ajajaj, znalazłem/am błąd!

335 postów w tym temacie

To spod znaku "Killing Joke" ;-)

Widać "zabija" i trafia w słabe i wyczulone punkty co niektórych, że żyłki pękają. Na dworach tylko błazny miały moc wytknięcia królowi jego błędów, potknięć, ułomności i niekompetencji....

https://33.media.tumblr.com/f8b683a58f2360e1fc9f8011aee810bf/tumblr_mugzvaPIBE1sj86ado1_500.gif

A tak bardziej serio. Jak tu nie ironizować czy wręcz nie kpić ? ;>. Zwykły użytkownik z dobrego serca zamiata, wręcz odkurza to co tu się dzieje. I wielu gramowiczów to dostrzegło. Jakby tego było mało.... W innym wątku wręcz jawnie Zip napisał, że stary model forum jako tako jest wstanie przywrócić w jeden dzień O_o. [Oczywiście nie woła za to ani centa] To kim on jest przy dziale IT gram.pl ?? Kevinem Mitnickiem ???!!! <--- nie sądzę ;-). Chcąc nie chcąc Zip nieświadomie [choć obstawiam, że w zamiarze tego nie ma] to i tak upokarza cały dział IT. rob006 swego czasu zrobił to samo. Gdy oficjalne staty padły a wielu z nich korzystało rob006 napisał swoje i dał je wszystkim nie biorąc ani grosza. Ile mu to zajęło ?? Czasu na to pewnie poświęcił tyle co przysłowiowy "kot napałakał" I gdy na Twoim miejscu drogi Muradinie siedział wtedy Laid_back to rob006 otrzymał jedno zdanie podziękowań oraz małą uwagę aby zmienił to i owo by nie było oficjalnego loga czy coś w ten deseń.

Ile to już dni od nowego forum ? i co oni zrobili przez ten czas? Bo osobiście do Ciebie Muradin to ja nic nie mam bo wiem, że sam czekasz na "rozkazy z góry" i po części masz wręcz związane ręce. =/ Naprawa aby jako tako posty można było dodawać oraz przywrócenie realnego czasu dodawania postów ? By nie wyświetlało za każdym razem "dodano godzinę temu" RLY ?? O_o

Ile jeszcze ta "operacja na otwartym sercu" będzie trwać ? ;>
Miesiąc, trzy miesiące ? aż to wszystko będzie jako tako banglać ?. Ja wiem, że ponarzekać to sobie każdy może a drugi może sypać tekstami na zasadzie "Nie pasuje Ci to idź sobie. Nikt tu Cię na siłę nie trzyma, zmień forum" bla bla bla w ten deseń.... Chyba niektóre rzeczy na serio czasem trzeba nazwać po imieniu.

[A teraz sam się poddam chłoście i idę do kąta na tydzień bo może nabroiłem. Przepraszam] Miłego wieczoru. =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 17:35, Muradin_07 napisał:

Brave... zaczynasz powoli przesadzać, tak tylko mówię... ;]



Brave moze uzyl troche niewybrednego slownictwa, ale nie, nie przesadza. Minely trzy tygodnie, na forum nie zmienilo sie praktycznie nic. Jak byl bajzel, tak jest bajzel. Forum jest nieczytelne, niefunkcjonalne, nieprzyjazne i niedopracowane. Jeden gosc, dzialajac w prywatnym czasie, zrobil wiecej w ciagu jednego, dowolnie wybranego tygodnia, niz caly Wasz dzial IT od wprowadzenia zmian. I ciagle usprawnia swoj projekt. W tym samym czasie Ty sam przeszedles od "bedzie super, dajcie nam szanse" do "nikt ze mna nie rozmawia". Naczelny chyba dosc jednoznacznie pokazal, gdzie dokladnie ma forum i gramowiczow. Ale to Brave przesadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tak - nie jestem na miejscu Laid_Backa. Nie jestem community managerem i nigdy nim tak naprawdę nie byłem. Powtarzam to po raz... nie wiem który, ale powtarzam ;]

@Ring5: Widzisz, bo tak jak wspomniałem Ci na początku całej tej sprawy - w momencie kiedy wchodzi coś nowego i miało to być wszystko dokręcane daję szansę każdemu projektowi. Taką mam naturę, że nie spisuję niczego na straty od razu po starcie. Natomiast później zaczęło się pojawiać coraz więcej kłopotów i obaw z mojej strony, które po części się spełniają. I dlatego też powiedziałem, że jest mi przykro że wygląda to tak jak to wygląda w tej chwili, bo sam miałem o wiele inne wyobrażenie tego wszystkiego. Proste.

Wiem, że cały czas rzeczy związane z nowym forum są "in progress" jeśli chodzi o poprawki. Natomiast jak też wspomniałem wcześniej - czekam na wieści co do tego co dalej ze wszystkim robimy, w którym kierunku podążamy. Czy idziemy w to dalej czy będziemy coś zmieniać. To już nie ode mnie zależy a od redaktora naczelnego, zapewne także od tych, którzy siedzą wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 20:11, Ring5 napisał:

>


Trzeba czytać między wersami. Zależało im na ładnym (dobra kwestia dyskusyjna) spójnym wyglądzie serwisu. Cel osiągnęli, zmian nie będzie. Te cytaty z wielkim ''portretem'' na głównej przy każdym temacie to jak na złość.

Wcale bym się nie zdziwił gdyby ktoś odpowiedzialny za oprawę zwyczajnie się obraził i olał sprawę.

Dodanie oficjalnego czarnego layoutu całego serwisu nie zajęłoby im sporo czasu, jednak po co się męczyć?
Jak się dowiedzieliśmy statystka nie kłamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 19:56, Braveheart napisał:

Jakby tego było mało.... W innym wątku wręcz jawnie Zip napisał, że stary model
forum jako tako jest wstanie przywrócić w jeden dzień O_o.


Bo to nie jest trudne. Ba, w siedzibie gramu mogą zrobić to dużo szybciej bo wciąż mają stary arkusz stylów. Sama podmiana tego jak wyświetlane są niektóre elementy jest rzeczą absolutnie trywialną.

W sumie jakby gramowy dział IT podzielił się starym css''em i dwoma podstronami w htmlu (główna forum oraz jakiś losowy temat) to mógłbym im odtworzyć większość starego wyglądu od ręki w zasadzie (większość bo ja się nie znam dobrze na front-endach - te wszystkie javascripty i animacje na stronie są dla mnie enigmą i nie mam pojęcia jak się je koduje, ja się zajmuję zupełnie innymi rzeczami na co dzień ;)).

>Chcąc nie chcąc Zip nieświadomie [choć obstawiam, że w zamiarze

Dnia 02.11.2015 o 19:56, Braveheart napisał:

tego nie ma] to i tak upokarza cały dział IT.


Hm? To bardziej się zaczęło jako rodzaj mojej krytyki i fakt że nowe forum wypalało mi oczy (mam dość wysoką jasność monitora). Bo jak ktoś mi pisze że coś jest skomplikowane/czasochłonne a WIEM że nie jest to o wiele lepiej to po prostu pokazać aniżeli coś pisać. A jak już to napisałem to uznałem że mogę się podzielić (co wymagało ode mnie poczytania jakby to zrobić sensownie, plus dla gramu za dokształcanie programistów :P).

Dnia 02.11.2015 o 19:56, Braveheart napisał:

Ile mu to zajęło ?? Czasu na to pewnie poświęcił tyle co przysłowiowy "kot napałakał"

Oj nie. To co Rob napisał to akurat całkiem sprytny kawałek kodu. Mi by to zajęło z 3-4 dni mniej więcej żeby zrobić to bez nadmiernej ilości błędów przy założeniu że robię to w swoim czasie wolnym i "chce mi się" (choć on lepiej ode mnie ogarnia programowanie aplikacji sieciowych więc jemu może poszło szybciej).

Dnia 02.11.2015 o 19:56, Braveheart napisał:

Naprawa aby jako tako posty można było dodawać oraz przywrócenie
realnego czasu dodawania postów ? By nie wyświetlało za każdym razem "dodano godzinę
temu" RLY ?? O_o

Naprawa tego elementu trwałaby... 3 sekundy akurat. W sumie wytłumaczę w czym rzecz.

Po pierwsze - realny czas dodawania postów jak najbardziej jest w kodzie. Dopiero w twojej przeglądarce i na podstawie twojego zegara jest toto zamieniane na "X minut temu". Innymi słowy - tutaj nie trzeba dodawać niczego. Przeciwnie. Masz wziąć i wywalić 10 linii kodu, problem rozwiązany.

A skąd w ogóle ten problem z dziwnymi godzinami się bierze? Z serwera gramu.
Podpowiem:
http://puu.sh/l6ZYE/8a18f3ea72.png < to jest to co widać na forum.
http://puu.sh/l6ZZO/6dab630510.png < a to jest realna godzina.

Ot, serwer gramu od wielu wielu lat z nikomu nieznanych powodów spieszy się o parę minut. Więc o godzinie 20:39 realnego czasu widzisz post który został, zgodnie z tym co twierdzi forum, napisany o godzinie 20:42. I pojawiają się bzdury, aż dziwne że jeszcze nie zaczął twierdzić iż post pojawił się "za trzy minuty".


Od siebie tylko jednak jako adwokat diabła dodam - w przypadku sporej ilości witryn i programów najpierw zgłasza się błędy, potem pisze poprawki i wprowadza nową wersję. Co trochę trwa w przypadku dużych portali ale jak już zmiana jest to wyraźna od razu a nie krok po kroku. Ot, najpierw pełen plan działania, wyznaczenie co zrobić i dopiero implementacja. Wyjątkami są błędy krytyczne uniemożliwiające działanie aplikacji.

No, jest tylko jedno ale. To podejście (które określamy jako Waterfall) jest coraz rzadziej stosowane w IT właśnie dlatego że jest wolne i nie pozwala na dynamiczne zmiany (co przy okazji sprawia że masz wkurzonych użytkowników którzy sądzą że masz ich gdzieś NAWET jeśli tak akurat w twoim przypadku nie jest). Ale to już taka dygresja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2015 o 21:01, ziptofaf napisał:

Po pierwsze - realny czas dodawania postów jak najbardziej jest w kodzie. Dopiero w twojej
przeglądarce i na podstawie twojego zegara jest toto zamieniane na "X minut temu".
Innymi słowy - tutaj nie trzeba dodawać niczego. Przeciwnie. Masz wziąć i wywalić 10
linii kodu, problem rozwiązany.


Tylko że to nie byłaby naprawa. Akurat podpięcie timeago, który podmienia daty na różnicowe, to naprawdę fajna zmiana, w końcu wyraźnie widać czy post był napisany dzisiaj, czy równo rok temu. Gdyby tylko ten cholerny zegar w końcu przestawili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale mnie to nurtuje.
Po zalogowaniu, tematy z którymi się zapoznaliśmy są "wygaszane". Te, w których pojawią się nowe odpowiedzi, są wyróżniane przez "podświetlony" (pogrubiony) temat. Do tej pory wszystko ok. Niestety nie działa to jak w poprzedniej wersji Forum. Obecnie, po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu, nawet tematy z którymi się zapoznaliśmy, a w których nie pojawiły się nowe odpowiedzi, są podświetlone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany mam stary dobry problem odwrotnej natury- po wylogowaniu się i ponownym zalogowaniu wszytkie możliwe tematy mam oznaczone jako przeczytane. Skoro przetrwał problem istniejący od początków Forum, to najwyraźniej Forum 3.0 nie różni się aż tak bardzo w warstwie technicznej od poprzednika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe dziwne "AJAJAJ" wczoraj miałem. Wręcz taki hmmmmmm. "Event" ;]

Miało to miejsce jakoś kilka minut po 22:00. Lata temu [praktycznie na samym początku od rejestracji na gram.pl] w ustawieniach wybrałem maksymalną ilość wyświetlanych postów na stronę: 50
Co znacznie redukuję ilość stron danego wątku jak ich przeglądania. Chcąc nie chcąc wchodząc w jeden z ulubionych tematów zauważyłem, że "nagle samo z się" powróciło do podstawowej opcji: 20 postów na stronę. Jakby tego było mało, wisienką na torcie był brak możliwości dodawania postów. Więc z miejsca poszedł w ruch: Alt + F4 = Google Chrome closed. Gdzie następnym krokiem było odpalenie programu CCelaner . Po wyczyszczeniu całej przeglądarki i ponownym zalogowaniu [z tym akurat problemów nigdy nie miałem. Bo od premiery forum 3.0. Wszystko śmiga ładnie, pięknie. Storna się nie wczytuje jak u niektórych czyli: długo i nie zamula. Dobrze, że chociaż ta bolączka mnie nie dopadła :P]

Po zalogowaniu i wejściu na forum wszystko wróciło do normy i wszechświat znów jakoś zaczął funkcjonować;-). Ilość wyświetlanych postów na stronę [50] oraz możliwość dodawania postów wróciła po "przejechaniu" CCleanerem.

Nie wiem czy inni gramowicze mieli podobny problem, ale to już drugi raz mnie spotkało. Gdzie klikając button "Dodaj post" albo "Cytuj ten post" Strona z automatu się odświeża. Jakby te buttony tymczasowo miały funkcję wciśnięcia klawisza F5. Tyle. Have a nice day. =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka, zróbcie coś z logowaniem na forum.
Forum regularnie mnie wylogowuje ( najczęściej tuż po uruchomieniu przeglądarki ), co ciekawe, wylogowuje mnie z forum ale jestem zalogowany na portalu ( np. pod newsami ) i żeby zalogować się na forum muszę wylogować się z portalu ;)\Na dodatek w oknie logowania nie ma opcji zapamiętania hasła, nie można go też wkleić, tylko przepisać ( u Was hasło jest generowane losowo i ciężko jest je zapamiętać ).
Dodam jeszcze, że nawet jak zaloguję się poprawnie to najczęściej raz dziennie forum mnie ponownie wylogowuje ... jednym słowem, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 11:15, lis_23 napisał:

nie ma opcji zapamiętania hasła, nie można go też wkleić, tylko przepisać ( u Was hasło
jest generowane losowo i ciężko jest je zapamiętać ).


Nie wiem jak inni, sprawdzilem i moge wklejac tekst w login i haslo(probujesz przez ctrl-v czy PPM-wklej?) , a haslo mozesz sprobowac zmienic w profilu/zarzadzaj kontem/ moj e-mail i haslo. problem z wylogowaniem nie wiem, moze sprobuj innej przegladarki albo w przegladarce ustaw cos w stylu pamietanie/autouzupelnianie loginu i hasla?


Brakuje mi guzika powrot do forum/listy tematow w dolnej czesci tematow pod postami. Musze jechac na gore ekranu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2015 o 13:36, Sarinew napisał:


Nie wiem jak inni, sprawdzilem i moge wklejac tekst w login i haslo(probujesz przez
ctrl-v czy PPM-wklej?) , a haslo mozesz sprobowac zmienic w profilu/zarzadzaj kontem/
moj e-mail i haslo. problem z wylogowaniem nie wiem, moze sprobuj innej przegladarki
albo w przegladarce ustaw cos w stylu pamietanie/autouzupelnianie loginu i hasla?


PPM - kopiuj i wklej i nie przyjmuje hasła ( czerwony kolor ), trzeba je wpisać ręcznie i wtedy jest ok.
Czyli można sobie ewentualnie ustawić własne hasło? Ja już parę razy pisałem o przypomnienie hasła i za każdym razem Gram wysyła mi hasło generowane losowo , gdzie są małe i duże znaki, litery i cyfry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że użycie jakiegokolwiek formatowania wewnątrz spoilerowanego tekstu (pogrubienia, na przykład) powoduje, że formatowany tekst jest widoczny:

Spoiler

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 15:57, Ring5 napisał:

Zauważyłem, że użycie jakiegokolwiek formatowania wewnątrz spoilerowanego tekstu (pogrubienia,
na przykład) powoduje, że formatowany tekst jest widoczny:

Wow.... zaburzyłeś mi teraz lekko system wartości bo ja podobny problem miałem kilka dni temu w wątku filmach. Ta sama "przypadłość"

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=36074

Tekst w spoilerze a tylko [w tym przypadku] formatowane cytaty widoczne jak na dłoni.

Myślałem, że to z mojej winy. Bo w pewnym momencie ogarniając całego posta na zasadzie [czy czegoś nie spartoliłem podczas pisania], zauważyłem, że cytat, który formatując go na kursywę dałem nie chcący takie coś: ["i] Dochodząc jednak do mylnego wniosku [po Twoim poście] że to błąd spowodowany z mojej strony....

Jednak nie jest to błąd ze strony człowieka a systemu. ]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 14:00, lis_23 napisał:

PPM - kopiuj i wklej i nie przyjmuje hasła ( czerwony kolor ), trzeba je wpisać ręcznie
i wtedy jest ok.
Czyli można sobie ewentualnie ustawić własne hasło? Ja już parę razy pisałem o przypomnienie
hasła i za każdym razem Gram wysyła mi hasło generowane losowo , gdzie są małe i duże
znaki, litery i cyfry.


Jesteś pewien, że przy kopiowanie nie kopiujesz np spacji na końcu/początku hasła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.11.2015 o 14:00, lis_23 napisał:

Czyli można sobie ewentualnie ustawić własne hasło? Ja już parę razy pisałem o przypomnienie
hasła i za każdym razem Gram wysyła mi hasło generowane losowo , gdzie są małe i duże
znaki, litery i cyfry.


No to nie klikaj za każdym razem przypomnienia hasła, tylko wejdź w zarządzanie kontem, wpisz stare (w twoim przypadku to, które wysłali ci na maila) i wymyśl sobie nowe - takie, według własnego uznania. Jeśli za każdym razem bierzesz przypomnienie to ja się nie dziwie, że generuje ci nowe hasło. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2015 o 16:06, Braveheart napisał:

Jednak nie jest to błąd ze strony człowieka a systemu. ]:->


I owszem. Taki śmieszny błąd w sumie (zresztą nawet nie błąd, niedopatrzenie raczej), wiąże się z szeregiem czynników:
- po pierwsze, co drugi post ma nieco inny kolor tła.
- po drugie, sam spoiler jeszcze dodatkowo zmienia kolor czcionki (w sumie nie wiem czy ekipa gramu w końcu to poprawiła, w swoim czasie na co drugim poście było widać prześwitujący tekst)
- po trzecie zaś - pogrubienie, kursywa, podkreślenie powinny dziedziczyć swój kolor czcionki od spoilera który sam powinien zmieniać swój kolor zależnie od tego który to post. Taka kolorystyczna drabinka :P

Jak łatwo zgadnąć mój layout już to ma ( http://puu.sh/ldcYD/8a48974cf9.png), dla odmiany całe 2 linie kodu :P

Ot, taka zabawa z dużą ilością konfliktujących ze sobą wartości co do problemu pt. "jakiego koloru powinna być czcionka w tym miejscu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2015 o 00:07, ziptofaf napisał:

Ot, taka zabawa z dużą ilością konfliktujących ze sobą wartości co do problemu pt. "jakiego
koloru powinna być czcionka w tym miejscu".

A nie dało by się zrobić tak, żeby spoiler rozmywał tekst, który ukrywa? Było by po kolorowym problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować