Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Forum 3.0, nowe komentarze, notyfikacje - ajajaj, znalazłem/am błąd!

335 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2015 o 11:05, zadymek napisał:

A nie dało by się zrobić tak, żeby spoiler rozmywał tekst, który ukrywa? Było by po kolorowym
problemie.


Dałoby się. Tylko że nie jestem pewny czy color: transparent i text-shadow (dwie opcje które łącznie dają efekt rozmycia) są dobrze obsługiwane przez wszystkie przeglądarki (od sprawdzania takich rzeczy to są ludzie zajmujący się front-endem, ja się na tym nie znam :P). Poza tym to nie jest tak że rozmyty tekst jest zawsze całkowicie nieczytelny...no i jednak nieestetycznie się prezentuje.

Nadal musisz też stworzyć zasady stylów dla elementów w spoilerze (czyli pogrubienie/kursywa/podkreślenie) które będą nadpisywać ich domyślne zachowanie. Czyli w sumie roboty prawie tyle samo - faktycznie nie musisz pamiętać o tym że w co drugim poście kolor spoilera musi być inny. Więc jedna reguła CSS''a mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2015 o 11:05, zadymek napisał:

A nie dało by się zrobić tak, żeby spoiler rozmywał tekst, który ukrywa? Było by po kolorowym
problemie.

Jakie kolorowe problemy ze spoilerami ty masz ? ;>
Przeca wystarczy kliknąć LPM na zaspoilerowany tekst i Ci wszystko pięknie wyświetla jak na dłoni ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2015 o 11:50, Braveheart napisał:

Jakie kolorowe problemy ze spoilerami ty masz ? ;>
Przeca wystarczy kliknąć LPM na zaspoilerowany tekst i Ci wszystko pięknie wyświetla
jak na dłoni ;-)


Zadymkowi chodziło o to co napisał Zip, że spoiler musi dziedziczyć kolor czcionki po kolorze tła posta, a formatowania (kursywa, pogrubienie, podkreślenie) muszą dziedziczyć kolor po spoilerze.
Problem w sensie drabinki zależności, o której jak widać zapomnieli IT spece z gram.pl, a nie problem, że Zadymek ma kolory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja jestem tak nieogarnięty, że mam problem ze skopiowaniem nicka autora dowolnego posta? Czasem odpowiada się komuś dodatkowo i wolę nie walnąć literówki w takich kwestiach. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2015 o 21:49, Kadaj napisał:

Czy tylko ja jestem tak nieogarnięty, że mam problem ze skopiowaniem nicka autora dowolnego posta?

Spróbuj zaznaczyć pole z prawej strony od rangi - wtedy działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem edytować posta w temacie o Gwiezdnych Wojnach. Zamiast okienka edycji pojawił się komunikat "Post dodany" i pojawił się dubel... Dopiero za drugim razem otworzyło się okno edycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że minął miesiąc i kompletnie nic nie zostało naprawione (czyt. nie powrócono do poprzedniego forum).

Mimo tego, że mam internet 100mb/s to forum ładuje się kilka sekund, aż odechciewa się tu w ogóle zaglądać.
Kwestia przejrzystości również pozostawia wiele do życzenia- po prostu ciężko się korzysta z tego forum.

Nie piszę tego złośliwie, przeciwnie. Spędziłem tu spory kawałek swojego życia, mam świetne wspomnienia (konkursy, wiele ciekawych dyskusji, aż chciało się tu siedzieć) i łezka się w oku kręci gdy sobie pomyślę o tym jak wyglądało forum wcześniej a jak obecnie.
Bardzo bym chciał powrotu do poprzedniej wersji a wszystkich tych cudownych managerów co to wiedzą lepiej czego nam potrzeba wysłałbym w kosmos. A skoro wiedzą lepiej to przynajmniej mogliby zrobić coś od początku do końca a nie przekształcić forum w jakąś kulejącą betę i kazać się cieszyć, że coś zostało zrobione.
Nie wiem skąd wytrzasnęliście ludzi odpowiedzialnych za zagładę graficzną, wydajnościową etc ale wygląda to na zlepek studenciaków którzy będąc na pierwszym roku studiów zniszczyli to forum w ramach pracy zaliczeniowej.

A po wszystkim się obrazili i zostawili konające forum aby samo dokończyło dzieła zniszczenia.

Żal, żal i jeszcze raz żal.
Chciałbym aby jednak się to jak najszybciej zmieniło i można było z powrotem korzystać z tego forum z uśmiechem na twarzy.
Albo czekamy aż konkurencja da o sobie znać i stworzy coś na kształt pierwotnego gramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nikt do wcześniejszej wersji strony wracać nawet nie będzie, bo znowu wiele rzeczy sypałoby się z nową głowną czy też sklepem. Tak więc o tym możemy sobie co najwyżej pomarzyć, choć przyznam - nie wiem czy chciałbym takiego regresu.

Natomiast chciałbym, aby to co mamy tutaj było dopracowane wraz ze wskazówkami społeczności aby spełniało to oczekiwania korzystających z Forum - zarówno mnie jak i Was. I na to miałem cały czas nadzieję. Nadzieję, która najzwyczajniej w świecie już uleciała.

Już z góry uprzedzam: podpowiedź feedbackowa w stylu "powrót do starego forum" to nie jest to. Można powiedzieć, że nie tędy droga, a założę się że wiele osób z Forum zajmujących się programowaniem mogłoby z powodzeniem dostosować to do naszych potrzeb. Zresztą już to zrobiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie byłem na forum gram. Wchodzę sobie przed chwilą i pierwsza reakcja: "Oszzz f*k, zapomniałem, że to teraz tak wygląda...". Skrzywiłem się i smutno mi się zrobiło. Coś się kończy, coś się zaczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2015 o 15:19, Muradin_07 napisał:

Problem w tym, że nikt do wcześniejszej wersji strony wracać nawet nie będzie, bo znowu
wiele rzeczy sypałoby się z nową głowną czy też sklepem. Tak więc o tym możemy sobie
co najwyżej pomarzyć, choć przyznam - nie wiem czy chciałbym takiego regresu.

Natomiast chciałbym, aby to co mamy tutaj było dopracowane wraz ze wskazówkami społeczności
aby spełniało to oczekiwania korzystających z Forum - zarówno mnie jak i Was. I na to
miałem cały czas nadzieję. Nadzieję, która najzwyczajniej w świecie już uleciała.

Już z góry uprzedzam: podpowiedź feedbackowa w stylu "powrót do starego forum" to nie
jest to. Można powiedzieć, że nie tędy droga, a założę się że wiele osób z Forum zajmujących
się programowaniem mogłoby z powodzeniem dostosować to do naszych potrzeb. Zresztą już
to zrobiły.



Dobrze, powiem inaczej: niech to forum zacznie działać tak jak przed tymi durnymi modyfikacjami i w kwestii wydajnościowej i wizualnej.
Skoro tak bardzo im zależy aby z poziomu forum nie można było komentować wpisów z głównej strony czy też obok tematu musi koniecznie pojawiać się avatar osoby która ostatnia dodała post to niech to do cholery działa jak należy.
Skutecznie zostałem zniechęcony do korzystania z tego forum a chyba zmiana ta miała spowodować coś zupełnie innego?

Czy Ci kompetentni są na prawdę tak ślepi i durni i ciągle myślą, że wszystko jest ok i czekają na zwiększone zyski?
Żeby przypadkiem nie było tak, że jeden z drugim za jakiś czas stwierdzą, że przychody maleją, zainteresowanie sklepem i stroną główną jest znikoma i trzeba zwijać interes. I zapewne nie wpadną na pomysł co było tego przyczyną. Bo to pewnie ci durni ludzie mają jakieś problemy i wymyślają.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli, do Ciebie nic nie mam bo Ty za to nie odpowiadasz a raczej złoszczę się na tych których tutaj zapewne już nigdy nie spotkamy z całym tym fettem na czele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tutaj przychodzi etap tego co np. ja sobie wyobrażałem, a co ostatecznie zostało wprowadzone.

W przypadku komentarzy pod newsami miałem nadzieję, że będzie to zrobione w ten sposób, że disqus zostanie dostosowany do gramu, to znaczy - po prostu system ten sam, ale layout i inne elementy będą gramowe. Będzie to po prostu wyglądało dobrze i schludnie. Widziałem na niektórych site''ach jak to może wyglądać i pomyślałem sobie - u nas tak zrobione byłoby super.

W przypadku samego forum to myślałem o tym, że jeśli faktycznie na niektóre elementy będziemy musieli poczekać to nie będzie to długie oczekiwanie - tydzień w porywach do dwóch aby uzyskać ostateczny wygląd i nowe funkcjonalności, a i że będzie możliwe dostosowanie tego wszystkiego do naszych potrzeb.

I w jednym, i w drugim temacie po prostu się przeliczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2015 o 20:14, Muradin_07 napisał:

I w jednym, i w drugim temacie po prostu się przeliczyłem.


Widzisz, a jak ci mówiłem, żeby przedstawić userom wstępną wersję co zostanie zmienione, to zapewniałeś, że trzymasz rękę na pulsie i uwzględnisz wszystkie postulaty. Coś zostało z tych postulatów zrobione? Ktoś ostrzegał przed genialnym pomysłem podpięcia komentarzy pod Disqusa? Nie, ważne żeby zrobić niespodziankę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2015 o 21:45, rob006 napisał:

Ktoś ostrzegał przed genialnym pomysłem podpięcia komentarzy
pod Disqusa? Nie, ważne żeby zrobić niespodziankę...

Cóż mogę ci powiedzieć, że jak tylko dowiedzieliśmy się, że coś takiego będzie wprowadzone, razem zgodnie to odradzaliśmy. Chyba wszyscy w ekipie, bez wyjątku, wchodzili do newsów z poziomu forum. Poza tym to dla nas też jest swego rodzaju utrudnienie, bo zamknięte tematu nie spadają ze strony głównej. Po prostu nie mają jak. Nie pisze się aż tyle, żeby starsze tematy mogły spokojnie wypchnąć te zamknięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić, że tak było. Ja ze swojej strony miałem pomysł, aby jeśli już oddzielamy sekcję komentarzy pod newsami na forum to zrobić tak, aby powstał dział "newsy", gdzie pojawiałyby po prostu w podobny sposób dane tematy, ale wchodziłoby się od razu do newsa i tam komentowało. O czymś takim myślałem, aby był "wilk syty i owca cała".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każde wdrożenie Disqusa byłoby bez sensu. Już nawet pomijając to jak ludzie wchodzili w newsy i jak zmiany zostały przyjęte przez użytkowników, to za jakiś czas będziecie sami przeklinać ten system, ich panel moderacyjny, oraz fakt, że to zamknięte rozwiązanie, na które nie macie żadnego wpływu. Wdrażanie disqusa w kontekście działającego już mostu z forum to po prostu głupota i zrobienie kilkunastu kroków wstecz. I style komentarzy to jest najmniejszy problem w tym kontekście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mnie to tak naprawdę oceniać, to już inna osoba zajmująca się statystykami pewnie będzie w tym grzebać... A przecież wiadomo że to najlepszy wykładnik informacji.

Spoiler

Nie, nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Dla mnie nie jest oczywiste, ze avatar jest linkiem do gramsajta. Oprocz takiego skrotu powinna byc tez osobna specjalna ikona- moglaby inaczej wygladac gdy user nie ma gramsajta albo bez niej bylby.

2. Tekst post "Dodano X temu" to jakis skrypt czy cos, bo jak odswiezam to widze czas napisania posta zamieniajacy sie na "Dodano X temu" Jezeli ustawienia wroca to mozna by ustawic przelacznik albo tak jest albo tylko date albo to i to razem czyli data + (Dodano post X temu)

3.Napisze tutaj, chociaz poruszono to w drugim temacie- program lojalnościowy- faktycznie gram nie ma czegos takiego, ale czy jest to potrzebne???, skoro to w sumie marketingowy lep na klientów - wielki szum, ze zbierasz pkt. A widziałem WPLN-starego gramu-, cdprogram, KG - i inne w innych sklepach.
Wniosek jeżeli nie kupujesz gier w cenach premierowych i w miare regularnie[i ciagle w jednym sklepie ! ] to przydatnosc programu dla klienta maleje im rzadziej i tansze gry kupujesz. Co mi po 5% z 175 gry X(niby mam ~9 zachowane na przyszlosc ) gdy sa oferty 150-160? A jak ktos kupuje gry taniej czy jeszcze taniej-czeka na reedycje czy promocje to program taki to bardzo drobny dodatek bo znizke ma na poziomie 1-2. A jezeli ktos kupujacy gry po 160 chcialby z pkt dostac darmowa gre w premierowej cenie to przy 5% zwrocie to musi kupic 20 gier dla 1 gratisowej, ten kupujacy po 20 chcac z pkt darmowa gre za 20 zl tez 20 gier musi kupic, a moze marzyc o grze za 160, ale tylko marzyc.
Serio mozna by sie tak reklamowac zbieraj pkt i dostawaj darmowe gry [hgh--po X latach--. i moze sie tak reklamuja gdzies ??] W teorii fajnie, w praktyce takie pkt czesciej beda wykorzystywane do obnizania ceny o jej czesc, a nie do zera .-chyba, ze ktos "lamie system". A wprowadzenie programu to koszty, a jaki widac po 3 programach to kiedys zostana zamkniete.- a jak bardzo klient z nich korzysta w miedzyczasie zalezy od "portfela klienta".
*znizka jako obnizenia ceny gry, bo jezeli pkt szly by tylko na jakies przedmioty to byloby troche inaczej, ale czesto przedmioty maja chore wymagania punktowe*

W skrocie ocena programu "lojalnosciowego" przez klienta zalezy od jego preferencji zakupowych tzw. grubosci portfela(i innych czynnikow pewnie tez).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

TAG spoiler zaslania tekst w postach, ale jezeli zaczeto posta od taga spoilera to nie dziala on przy przegladaniu tematow, wiec mozna sie naciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2015 o 19:57, Sarinew napisał:

Spoiler

TAG spoiler zaslania tekst w postach, ale jezeli zaczeto posta od taga spoilera to
nie dziala on przy przegladaniu tematow, wiec mozna sie naciąć.



poza tym tekst pod spojlerem jest całkiem dobrze widoczny... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować