Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Forum 3.0, nowe komentarze, notyfikacje - ajajaj, znalazłem/am błąd!

335 postów w tym temacie

Dnia 17.12.2015 o 18:35, Tuldor1 napisał:

W porywach do 15... ale bez obaw bo "jest lepiej!" :P

Bardziej kameralnie, możemy się lepiej poznać! <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ten masowy exodus jest powiązany bezpośrednio ze zmianami strony wizualnej i funkcjonalnej forum, czy jeszcze jakimiś wydarzeniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2015 o 19:12, ko-nik napisał:

A ten masowy exodus jest powiązany bezpośrednio ze zmianami strony wizualnej i funkcjonalnej
forum, czy jeszcze jakimiś wydarzeniami?


Pewnie tym że o zmiany gramowicze prosili OD LAT i wszyscy mieli nas gdzieś. A teraz tak z okazji "jubileuszu" dostaliśmy to odświeżone forum w którym połowa funkcji nie działa. Ciężko o to by tutaj coś się działo jeśli prawie cała ekipa gramu ma to gdzieś.

Ot, konkurencja się rozwija a gram nawet nie tyle stoi w miejscu co dostał regresu.

Gramsajty leżą i kwiczą (dosłownie - przy okazji zmiany forum rozwalili szatę gs-ów: http://puu.sh/lZaMU/be9d720a90.jpg). I to nawet nie są trudne rzeczy do poprawienia. Wręcz przeciwnie. Bo jakoś JA na własne potrzeby nie miałem trudności by to poprawić, zajęło mi to 3 linie kodu ( http://puu.sh/lZaPB/9d05352a96.jpg).

No i sam fakt że mimo iż od zmiany szaty minęły skromnie licząc 3 miesiące to nie mieliśmy żadnej oficjalnej wiadomości od kogoś z góry. Nic. Pojawił się w międzyczasie nowy redaktor naczelny, zdążył sobie nagrać parę podcastów ale na forum już się NIE pokazał. A więc skoro "góra" sama nie chce tego forum i pewnie przygotowują się do zamknięcia go w diabły to po co na nim siedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2015 o 19:12, ko-nik napisał:

A ten masowy exodus jest powiązany bezpośrednio ze zmianami strony wizualnej i funkcjonalnej
forum, czy jeszcze jakimiś wydarzeniami?


Zip właściwie napisał wszystko, co było do napisania, ja dodam jeszcze od siebie, że przed wprowadzeniem oficjalnych zmian prowadzona była dyskusja (czasem dość burzliwa) na temat tego, jakie zmiany są potrzebne w pierwszej kolejności. Kilkanaście stron wątku o zmianach zostało kompletnie olane przez "górę", która miała swoją własną wizję tego, czego gram potrzebuje - a wygląda na to, że ich zdaniem gram potrzebuje błędów, braku funkcjonalności, fatalnej szaty graficznej i oczojebnego tła. Nie potrzebuje za to prywatnych wiadomości, programu lojalnościowego i innych tego typu głupot.

Po wprowadzeniu zmian jedyny "odzew" jaki mieliśmy, to foszek Fetta jakieś 3 tygodnie temu, kiedy to po raz pierwszy od zmian zostaliśmy zaszczyceni jego obecnością. Wpadł, stwierdził, że on nie jest niczemu winien, bo chciał dobrze, a w ogóle to zrezygnował z funkcji i pretensje to nie do niego, po czym zniknął. To był ostatni "oficjalny" występ kogoś z redakcji (poza Muradinem, który jako jedyny utrzymywał kontakt ze społecznością i próbował coś robić). Od tego czasu zapadła cisza i nawet nie wiemy, że Myszasty jest naczelnym.

A najgorsze w tym wszystkim jest to, że błędy, niedociągnięcia i niedoróbki forum można naprawić w ciągu kilku godzin (co wielokrotnie udowodnił już Zip), tylko chyba ktoś zapomniał o tym, że dobrze byłoby to zrobić (oraz o tym, że to miejsce w ogóle istnieje) i ekipa IT w ogóle tu już nie zagląda.

Jeśli o czymś zapomniałem, uprzejmie proszę o wybaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to po co to było całkowicie zmieniać to forum? Ktoś narzekał że było źle i że trzeba wszystko zmieniać? Chyba zostaliśmy uszczęśliwieni na siłę. I jeszcze te głupawe wiadomości w stylu: "Świetnie! Twój post został opublikowany!" albo "Ojoj, nie jesteś zalogowany". Co to przedszkole jest? Ojojoj ajajaj, nowe forum nie ma jaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nadal uważam że jeśli byłoby to poprowadzone od początku do końca i dopracowywane byłoby imho dobrze.

Cały czas przez te 3 miesiące zastanawiam się dlaczego zostało to tak pozostawione samo sobie, a może inaczej - prace nad całą resztą elementów pojawiających się na forum poruszają się w ślimaczym tempie albo i nawet wolniejszym. Stylistyka stylistyką, teksty można zmienić. Nie mniej jednak powtarzać będziemy to chyba w nieskończoność - Zip pokazał, że można to ogarnąć tak, aby było dobrze, więc dlaczego nie jest?

Tego nie wie chyba nikt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś? Masz na myśli zipa tak? Bo on o tym pisał juz jakiś czas temu, więc albo zapomniałes i korzystasz z jego wtyczek albo gram zatrudnił w wyludnionym dziale IT jakąś sprzątaczkę i ta zrobiła kopiuj-wklej z jego rozwiązań... bo ktoś o lepszym rozeznaniu od sprzątaczki 1) najpierw by się za stricte forum zabrał 2) byłby w stanie zrobić cokolwiek od siebie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No muszę niestety powiedzieć, że sprawdziłem sam i wszystko jest tak jak mówi Kadaj - nie korzystam z ulepszeń Zipa głównie po to, aby widzieć czy w ogóle coś się dzieje.

Duże awki nadal są na głównej gramsajtowej, którą chyba kompletnie olano, bo jako jedyna jest na starym engine strony. Podobnie jak same gramsajty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oddajcie nam stare forum! na tym nerwicy można sie nabawić. jest nieprzejrzyście, nie da się dodać większej iliści obrazków w jednym poście (chociaż wszystkie razem ważą poniżej 1MB) a ten temat

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=22642&u=3074

zgłosiłem miesiąc czy dwa temu i nadal nie działa
Serio odechciewa się już tu wchodzić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nikt raczej starego forum nie odda... a i też groźba odejścia już chyba mało kogo straszy.

Ja to tak widzę i to też jest smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2015 o 23:41, Muradin_07 napisał:

Problem w tym, że nikt raczej starego forum nie odda... a i też groźba odejścia już chyba
mało kogo straszy.
Ja to tak widzę i to też jest smutne.


nie grożę odejściem tylko jak mam się o coś kogoś zapytać z branży gier to zaczynam to robić na innych forach bo tym jestem zniechęcony, a jestem tu od początku gram.pl (a i wcześniej byłem na forum CDP) i smuci mnie to :(
jak nie oddadzą starego to może by się w końcu ktoś zainteresował usuwaniem bugów. Wykonali zlecenie na stworzenie nowego forum, zrobili byle jak i cisza. a gdzie serwis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie niby wszystko jest... w toku.

Natomiast o odejściu mówię w kontekście całości, bo szczerze mówiąc wydaje mi się, że już dawno nikt o tę społeczność nie chce walczyć. Liczy się inna, ta zewnętrzna bo to ona faktycznie generuje całość. Tak jak mówiłem - to nie te czasy, że wszystko kręciło się wokół nas - forum, gramsajtów i tak dalej. Dziś liczy się co innego. Nadal mogą być poszczególne elementy serwisu, ale nikt nie będzie ich stawiał jako priorytety. Smutne, ale prawdziwe.

Oczywiście mówię to z mojego punktu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś raczy wyjaśnić dlaczego w Chrome nie wyskakuje okno do logowania, nie pojawia się też strona do resetowania hasła (które nie wiedzieć czemu też nie działa, musiałem zalogować przez Goggle+)? Chyba, że to wbrew regulaminowi żeby zapytać, ostatnio moderatorzy mnie wbijają książką z regulaminem w podłogę tak twardo, że zaczynam bardziej lubić to przepełnione wulgaryzmami od GOLu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez dość długi czas nie zaglądałem na Gramsajty i forum, ale przeglądając ten temat widzę, że coraz mniej ludzi to robi. Szkoda, ale może coś się jeszcze ruszy w temacie aktywizacji gramowej społeczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2015 o 14:49, Tuldor1 napisał:

> Dla calej reszty:
Rozumiem, że wolałeś to pominąć milczeniem :D ?

Znając życie, to pewnie forum zrobiło mu żart i nie dodało tego, co chciał dodać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2015 o 17:53, Henrar napisał:

Znając życie, to pewnie forum zrobiło mu żart i nie dodało tego, co chciał dodać :D

To pewnie znów te zagrywki cichych editów. ;-) Tak jak swego czasu post Alamuta.
Nie wiadomo skąd, kto, ale raczej nie niebiescy wtedy się bawili moderką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować