Zaloguj się, aby obserwować  
Fett-PL

Forum 3.0, nowe komentarze, notyfikacje - ajajaj, znalazłem/am błąd!

335 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2015 o 19:15, Azvar napisał:

Ktoś raczy wyjaśnić dlaczego w Chrome nie wyskakuje okno do logowania, nie pojawia się
też strona do resetowania hasła


Czy odpowiedź "teren budowy" jest wystarczająca? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zostaw tych biednych Moderatorów w spokoju... Chociaż w sumie nowa, zastępcza drama i "gram się skończył" w słowach powracających weteranów. Ach, ten zapach napalmu o poranku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2015 o 18:38, Braveheart napisał:

> Znając życie, to pewnie forum zrobiło mu żart i nie dodało tego, co chciał dodać
:D
To pewnie znów te zagrywki cichych editów. ;-) Tak jak swego czasu post Alamuta.
Nie wiadomo skąd, kto, ale raczej nie niebiescy wtedy się bawili moderką :P

Nikt się moderką nie bawił. Dodałbym obrazek, ale forum odrzuca, więc uwierz na słowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2015 o 19:15, Azvar napisał:

Ktoś raczy wyjaśnić dlaczego w Chrome nie wyskakuje okno do logowania, nie pojawia się
też strona do resetowania hasła (które nie wiedzieć czemu też nie działa, musiałem zalogować
przez Goggle+)? Chyba, że to wbrew regulaminowi żeby zapytać, ostatnio moderatorzy mnie
wbijają książką z regulaminem w podłogę tak twardo, że zaczynam bardziej lubić to przepełnione
wulgaryzmami od GOLu.


Uwierz mi, że również moderatorka również ma swoje zasady i nikomu na złość nie robimy. Szkoda, że nikt nie zauważył że ostatnio czas reakcji na zgłoszenie sporo się wydłużył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2015 o 20:21, Muradin_07 napisał:

Już zostaw tych biednych Moderatorów w spokoju...

Oni biedni?
Phi... to stare zarobasy mające się dobrze "pracujące na pół etatu" Pewnie w newsach / reckach większy ruch niż na ogólnym.
Ale ogólnie to do dziś wciąż się trzymam z jednym. Nie wiem jak inni.

Spoiler

Kto od pojawienia się forum 3.0 nie skomentował ani jednego "szarego tematu" ?? ;> :>



]:->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee... Wiesz, powiem tak - jeśli nadal masz faktycznie zamiar pisać w ten sposób to może dyskusja nie ma sensu. Dobrze wiesz, że Moderatorzy nie są współpracownikami gram.pl. W dodatku, o czym pisał zresztą Zekzt - moderacji tak naprawdę nie ma w newsach. Więc ci, którzy chcieli wolności - ją mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2015 o 22:37, Muradin_07 napisał:

Eeee... Wiesz, powiem tak - jeśli nadal masz faktycznie zamiar pisać w ten sposób to
może dyskusja nie ma sensu. Dobrze wiesz, że Moderatorzy nie są współpracownikami gram.pl.
W dodatku, o czym pisał zresztą Zekzt - moderacji tak naprawdę nie ma w newsach. Więc
ci, którzy chcieli wolności - ją mają

Hmmm tyle, że on z tego co pamiętam też coś wspominał o jednym wielkim czasie porządków jak już sobie przysiądzie itp itd.
Reasumując, jedno wielkie czyszczenie ;] Ale to tylko tak na boku. A co dalej to nie wiem, nie wnikam, Dla mnie dział newsów i komentarzy po prostu nie istnieje. Ci na górze dobrze wiedzieli jak co niektórym spamerom uprzykrzyć życie by ich jako tako zniechęcić do szerzenia postów. No na mnie poskutkowało :P

Dobra spadam. zaraz 30 "Grudziądz" trzeba iść do trumny zregenerować siły na kopanie 2015 po tyłku by sobie poszedł i nie wrócił. Więc pomyślności w nowym roku i jak najmniej problemów, choć tych zawsze za wiele ^_^
Ja sylwestra zaczynam od jutra a kończę 3. Idealnie pierwszy poniedziałek 2016 się trafił. Jest co gonić więc do rychłego gramowicze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram.pl to było pierwsze forum internetowe na jakim się zarejestrowałem - właściwie na dobre mój pierwszy kontakt z "wielkim" internetem :D szybko wyrwałem bana i zaliczyłem paroletnią przerwę no ale sentyment jest ogromny - tym bardziej smutno mi widzieć wszystko w takim stanie w jakim teraz jest.
Mniej więcej rok temu zdjęto mi bana, wciąż funkcjonowała stara wersja forum i mam bezpośrednie porównanie. Nowa wersja dostaje baty na całej linii od starej, o ile się nie mylę wersji która weszła 10 lat temu. No... trzeba przyznać ciekawy koncept - na uczczenie 10-lecia kompletnie zepsuć forum i sprowadzić je na granicę zdatności do użytku.
Na początku tego roku (pojutrze już zeszłego :D) udzielałem się tutaj co jakiś czas, sam design miał swój ciekawy klimat - wszystko było bardzo dobrze czytelne. Strona w magiczny sposób przyciągała. Nie miałem żadnych zarzutów poza tym, że avatary były odrobinę za małe i nie zawsze dało się poznać danego użytkownika po samym obrazku. Cała reszta funkcjonowała świetnie.
Na jesieni zmieniono wszystko, myślałem że po prostu przeczekam i wrócę aż zmiany się skończą - ku mojemu zdziwieniu wszystko stoi w miejscu. Trochę jak te kaszany early access na Steamie xD

Pewnie wszystko było już napisane dziesiątki razy ale wymienię główne grzechy nowego designu, MOŻE ktoś jeszcze coś zrobi. Raczej płonna nadzieja. No ale żeby dobrze zamknąć trumnę potrzeba czterech gwoździ, Forum 3.0 to za mało :D
- kolor czcionki jest TRAGICZNY, ktokolwiek wpadł na pomysł dania szarawego koloru na białym tle nie powinien już wpadać na żadne pomysły
- główna strona to masakra, do niższych działów nikt nie zagląda bo trzeba dymać kółko myszy aby tam w ogóle dotrzeć. ktoś nowy nawet by się za szybko nie zorientował czy coś tam jest poza starymi tematami z forum ogólnego. Pamiętam że w 2009 działy typu Quizy i Zabawy czy Rodzina i Dzieci żyły niemal równie dobrze jak Forum Ogólne. Ba! Nawet z poczatku tego roku było lepiej niż teraz.
- za jasne tło plus wcześniej wspomniany tragiczny kolor czcionki tworzą morderczą kombinację. Nie chce mi się przyciemniać monitora za każdym razem tylko po to żeby przeglądać jakieś forum = przeglądam je rzadziej. Przecież to skandal żeby forum internetowe powodowało fizyczny ból przy przeglądaniu go xD
- wszystko jest za duże. Z jednej strony traktujecie czytających forum jako ślepców i powiększacie każdą rzecz a z drugiej dajecie beznadziejny kolor liter o którym już pisałem. lol
- przeprowadzone zostały zmiany na forum a o gramsajtach które umarły już wcześniej ktoś kompletnie zapomniał. No ale może i dobrze bo jeśli zmiany byłyby tak "dobre" jak na forum to nawet sporadycznie by się tam już żadne teksty nie pojawiały.

Sam sklep przestał być konkurencyjny dawno temu i nie widzę żadnego zysku z kupowania na gram.pl kiedy wystarczy wygooglować nazwę gry a od razu pojawią się bardziej interesujące oferty. Ostatnie moje zamówienie z tutejszego sklepu to Burnout Paradise w okolicach jego premiery na PC... czyli chyba całkiem dawno. Przy każdej innej grze znajdowałem lepsze ceny. Własnie przez to dochodzę do wniosku, ze gram zwyczajnie zdecydował o nieopłacalności forum. Można je kompletnie olać, z punktu widzenia firmy jest to jak najbardziej dobra decyzja. Nie wiem jak sam sklep przędzie ale też pewnie już nie tak dobrze jak kiedyś. Gdy nie prowadzi się programów lojalnościowych tym bardziej sens forum znika.

Do wszystkiego swoją cegiełkę dołożył prawdopodobnie też spadek popularności "ogólnych" forów internetowych. Dziś niemal każda gra ma swoje forum przy stronie producenta/wydawcy lub niezależne fora prowadzone przez fanów. Ktoś szukając pomocy przy danej grze zwykle ląduje właśnie w takim miejscu a nie na forum o bardzo ogólnej tematyce jak gram.pl gdzie teraz i tak nie otrzyma pomocy bo mało kto tu pisze.

No to by było na tyle moich wywodów. Powtarzam - mam świadomośc że takie posty pojawiały się w dużej ilości ale mimo że to "bzdurna" stronka internetowa - ogarnia mnie lekki smutek z powodu sentymentu. W obecnym stanie wątpię żeby nawet przywrócenie forum starego wyglądu cokolwiek uratowało. Oczywiście forum nie umrze o ile ktoś u góry nie wyciągnie wtyczki ale na popularność bym nie liczył. Za rok zrobi się z tego kameralne miejsce z kilkoma znającymi się wyjadaczami i chyba by było na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2016 o 11:28, kerkas napisał:

Ponieważ statystyki słabo działają albo nie działają wcale.
Link poniżej powinien choć trochę pomóc
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=39238&tpage=1
To jeszcze ze starych dobrych czasów gram.pl

Chyba chciałeś powiedzieć: wyszukiwarka słabo działa ;-) bo statystyk już nie ma od dawien dawna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2016 o 19:45, Braveheart napisał:

Chyba chciałeś powiedzieć: wyszukiwarka słabo działa ;-) bo statystyk już nie ma od dawien
dawna :P


Moje jeszcze działają, tylko się nie aktualizują. Nota bene tam też jest lista tematów z wyszukiwarką - powinna być praktyczniejsza niż ręcznie robiona lista sprzed 7 lat: http://gramstaty.rob006.net/topics/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2016 o 21:25, Paoro napisał:

> ciach
Rob dlaczego gramstaty nie działają?


Odpowiem za Roba. Był sobie gramowy downgrade z okazji dziesięciolecia więc zmieniono layout. Pozmieniano nazwy obiektów w HTML''u, zmieniono ilość postów która się wyświetla, sama strona główna forum ładuje się znacząco dłużej itp.

Trzeba by sporą część bota przepisać żeby znów działał... a po co skoro na tym forum i tak jest pusto? Zwłaszcza że to jest jedna z tych rzeczy którą trudno wykonać od zewnątrz ale nieprawdopodobnie wręcz prosto gdyby w ekipie gramu pracował jakikolwiek programista bo masz wówczas bezpośredni dostęp do bazy danych i całość robisz z 20x łatwiej, szybciej i przyjemniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to naprawa indeksera postów i tematów nie byłaby taka trudna, a mechanika forum praktycznie się nie zmieniła. Ale na początku nie chciało mi się, bo na starcie forum miało mnóstwo bugów i indekser trzeba by pewnie poprawiać przy każdej mniejszej lub większej zmianie. A teraz to już nie ma dla kogo przy tym dłubać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że może jestem nie w temacie, ale chciałem coś poszukać na tym nowym forum.
Wszystko co widzę na głównej stronie to praktycznie tematy założone pół roku temu i starsze.
Jest gdzieś może podstrona z nowymi tematami?

Dodam jeszcze, że są błędy w naliczaniu postów, a ich treści także się bugują i występują takie komunikaty na liście moich komentarzy.


ADODB.Recordset error '800a0cc1'

Item cannot be found in the collection corresponding to the requested name or ordinal.

/inc/forum_common_lib.asp, line 574

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, widzę, że są tematy, które automatycznie ustawiają pogrubianie w postach. A, i nie można tego usunąć. Brawo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2016 o 15:51, Outlander-pro napisał:

Gram nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w kwestii ogólnego fakapu :P


Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności i ciągły brak zainteresowania - ostatniego słowa nie będzie. ;P

Szybciej zobaczysz błąd 404. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2016 o 15:47, Kakarotto napisał:

Szybciej zobaczysz błąd 404. ;D

Nie zdziwilbym sie jakby sie okazalo, ze kiedys taki blad sie pojawi, a ja sie o nim dowiem albo z innego forum albo miesiac po fakcie chcac wejsc na gram ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować