• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
wkrotce34

Jaki mikrofon do gier?

Pytanie

Witam!

Jestem zainteresowany kupnem mikrofonu na statywie. Służyć ma zarówno do gier multimlayer jak i nagrywania głosu. Zależy mi na dobrej jakości. Mój budżet wynosi ok 150 zł. proszę o jakies wskazówki co do wybrania mikrofonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 22.12.2015 o 18:50, wkrotce34 napisał:

Witam!

Jestem zainteresowany kupnem mikrofonu na statywie. Służyć ma zarówno do gier multimlayer
jak i nagrywania głosu. Zależy mi na dobrej jakości. Mój budżet wynosi ok 150 zł. proszę
o jakies wskazówki co do wybrania mikrofonu.

Z takim małym budżetem możesz zapomnieć o dobrym jakościowo mikrofonie. Jedynie co na myśl mi przychodzi to Samson Go Mic USB, w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2015 o 15:39, wkrotce34 napisał:

A jak zwiększe budżet do 350 zł?

Zanim coś zaproponuje zadam podstawowe pytanie, jaką masz kartę dźwiękową? Jeśli zintegrowaną to Samson w zupełności wystarczy. Kupno droższego mica bez dedykowanej karty mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 29.12.2015 o 16:50, DarkWolf_PL napisał:

Zanim coś zaproponuje zadam podstawowe pytanie, jaką masz kartę dźwiękową? Jeśli zintegrowaną
to Samson w zupełności wystarczy. Kupno droższego mica bez dedykowanej karty mija się
z celem.


Nie tyle dedykowanej karty co miksera - mikrofony pojemnościowe jednak wymagają zasilania Phantomowego a i dynamiczne nierzadko mają opór sięgający 600 ohmów - o wiele zbyt dużo dla większości układów (chyba że mowa o jakimś AIM SC808, w to że ten sobie by poradził rzeczywiście jestem gotów uwierzyć).

No, są wyjątki - Blue Yeti jest mikrofonem pojemnościowym i wymaga tylko gniazdka USB. Ale jest też naprawdę drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Chyba, że kolega zdecyduje się na używki. Cyfrowy mixer dj`ski behringera z kartą dźwiękową można wyrwać za 150 zł, a do tego można już kupić jakąś niedrogą pojemnościówkę. 200 zł to wystarczająco na przyjemnego (w zastosowaniach co najwyżej semi-pro) Dexona (sam mam dwa i do nagrywania talerzy na potrzeby dem zespołów są wystarczające:) Można się również rozejrzeć za DAP`em. Poza tym, ja wiem, że pojemnościówka brzmi dumnie, ale ja jednak rozejrzałbym się za shotgunem (mikrofon ultrakierunkowy), aczkolwiek one również wymagają phantoma. Kolega napisał, że chciałby nagrywać dźwięk i grać w multi, więc innym dobrym rozwiązaniem IMHO byłby DAP PL-08, lub audiotechnika mb3k. Ta ostatnia do niedawna kosztowała nawet 600 zł, a teraz da się ją wyrwać za 180 zł. Pytanie tylko an ile takie rozwiązania są w ogóle dla kolegi możliwe. Wydaje mi się, żę trzeba mierzyć siły na zamiary i na początek taki samson w zupełności wystarczy.

Od siebie dodam, że unikaj tanich azus, alphardów, shurów etc. Modele które podałem (nowe) to w swoich klasach chyba najtańsza sensowna alternatywa. Aczkolwiek ja i tak rozejrzałbym się za używką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować