Zaloguj się, aby obserwować  
MaccCry

Max Payne 3 - Temat Ogólny

480 postów w tym temacie

Bardzo dobra i udana gra ale do jedynki to bardzo daleko tej grze. No nic nie przebije fabuły, klimatu z jedynki. A ostatnia misja w wieżowcu to majstersztyk który jest nie do pobicia. Więc nie dziwię się panom z Rockstar że im się nie udało pobić dzieła Remedy. Ale i tak wykonali kawał porządnej roboty. Bardzo mi brakowało komiksów jak z poprzedniej części, które opisywały fabułę. Tu mamy za to bardzo fajne i dynamiczne sceny ale jednak wolałbym ładnie narysowane komiksy które dały dodatkowy klimat. Następna sprawa chowanie się za ścianami to fajny pomysł ale już gorzej było coś z celowaniem. W takiej Mafii 2 było to o wiele lepiej zrobione a tutaj to tak nie do końca wiedziałeś gdzie ten celownik Ci pójdzie. Nie miałem takiego wyczucia jak wyżej wymienionej grze. A tak po za tym głupie błędy, które wywalają do pulpitu bo tak to optymalizacja całkiem niezła jak na R*. Multi ma potencjał ale krew mnie zalewa jak przy wczytywaniu wywala mnie z powodu połączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 13:39, Dante_Syn_Spardy napisał:

Bardzo dobra i udana gra ale do jedynki to bardzo daleko tej grze. No nic nie przebije
fabuły, klimatu z jedynki. A ostatnia misja w wieżowcu to majstersztyk który jest nie
do pobicia. Więc nie dziwię się panom z Rockstar że im się nie udało pobić dzieła Remedy.


Za ten tekst masz u mnie piwo :)

Ps. Piwo oczywiście bezalkoholowe , nie ma jeszcze 23:00 :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm.Na chomikuj już do ściągnięcia ... Chociaż policja mówi że chomikuj jest legalne płaci się z 20 zł za ściągnięcie MP3 (bo transfer) a normalnie 140 zł kosztuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że jestem zdziwiony tym, że gra wcale nie wygląda aż yak rewelacyjnie jak to niby miałoi być a tak żre zasoby ....
mam takie ustawienia, czy są one optymalne, czy mógłbym coś zmienić żeby gra wtglądała lepiej?:
niestety, nie da się dodać screena ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 13:57, Durzo napisał:

hmm.Na chomikuj już do ściągnięcia ... Chociaż policja mówi że chomikuj jest legalne
płaci się z 20 zł za ściągnięcie MP3 (bo transfer) a normalnie 140 zł kosztuje .

Chomikuj samo w sobie jest legalne. Pobieranie 99% zawartości już nie. A zwłaszcza gier pokroju Max Payne 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boshe weź nie umieszczaj screenów na tym imagesh*t bo to szajs jak cholera. Nie dość, że nie działa to i jakby działąło trza z 5 min czekać na załadowanie się obrazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 17:24, Crew_900 napisał:

Boshe weź nie umieszczaj screenów na tym imagesh*t bo to szajs jak cholera. Nie dość,
że nie działa to i jakby działąło trza z 5 min czekać na załadowanie się obrazka.


Niestety, nie da się dodać screena do postu tak jak kiedyś, gdy próbuję to post się po prostu wyłącza ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 14:49, lis_23 napisał:

Muszę przyznać że jestem zdziwiony tym, że gra wcale nie wygląda aż yak rewelacyjnie
jak to niby miałoi być a tak żre zasoby ....


Jak się ustawia FXAA i MSAA na raz, to nie dziwota, że gra żre zasoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jak ma się obie włączone to FXAA wyklucza MSAA, tzn. MSAA nie dział ale żre pamięć.
Poza tym polecam tylko FXAA bo bardzo dobrze działa, praktycznie nie widać krawędzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 17:28, Crew_900 napisał:

Poza tym polecam tylko FXAA bo bardzo dobrze działa, praktycznie nie widać krawędzi.

FXAA owszem, ładnie wygładza i nie jest wymagający, ale jak przyjrzysz się z bliska teksturom, to zobaczysz, że są nieco rozmyte. Ot, wina technologii. I tak jest to duży postęp względem starego quincunksa, użytego nota bene przez Rockstara w GTAIV i RDR na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z optymalizacją nowego Maksa ?
Co jak co jedynka i dwójka gościła na moim sprzęcie w dniach swojej świetności długimi miesiącami, nawet już zapomniałem ile to ja wieczorów z jedynką straciłem...
Czego się mogę spodziewać po MP3 ?

Sprzęt jest na GSie, ale dla wygody szybki spis : C2D E8400 [oc 4.0] GTX 260, 3.25GB Ram, WinXP SP3.

Pytam bo znajomi mają sprzeczne opinie, jednemu na sprzęcie dosyć znacznie słabszym niż mój gra chodzi ok drugiemu z kolei na piecu dosyć dużo mocniejszym fpsy się wleką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, ja się na tym nie znam ... więc co wyłączyć a co polepszyć?
ogolnie chodzi mi też o to, że jak na taką " zasobożerność " to gra jakoś rewelacyjnie nie wygląda, na pewno nie wygląda lepiej niż taki Crysis 2 na DX11 i z teksturami w wysokiej rozdzielczości, czy nawet Wiedźmin 2, mimo że to tylko DX9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 18:07, lis_23 napisał:

No widzicie, ja się na tym nie znam ... więc co wyłączyć a co polepszyć?

MSAA wyłącz i zostaw FXAA. Ew. w drugą stronę - wyłącz FXAA a zostaw to drugie. Wydajnościowo pierwsza opcja jednak będzie znacznie lepsza.

Dnia 10.06.2012 o 18:07, lis_23 napisał:

ogolnie chodzi mi też o to, że jak na taką " zasobożerność " to gra jakoś rewelacyjnie
nie wygląda, na pewno nie wygląda lepiej niż taki Crysis 2 na DX11 i z teksturami w wysokiej
rozdzielczości, czy nawet Wiedźmin 2, mimo że to tylko DX9.

Problem w tym, że obie powyższe gry też są zasobożerne i wcale na takie nie wyglądają (do pewnego momentu).
Wiedźmin 2 to niesławny ubersampling, C2 z kolei to najdziwniejsza implementacja DX11 w historii gier komputerowych (teselacja obiektów, na których się nie zwraca uwagi zamiast tych głównych czy woda, która cały czas jest liczona w grze, mimo że na mapie jej nie ma - http://techreport.com/articles.x/21404/3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do osób grających w Maxa na PS3 lub Xboxsie: Czy wyszła już łatka dodająca polskie napisy ? (miała być według zapewnień wypuszczona w kilka tygodni po premierze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2012 o 09:50, BluesBoy napisał:

Do osób grających w Maxa na PS3 lub Xboxsie: Czy wyszła już łatka dodająca polskie napisy
? (miała być według zapewnień wypuszczona w kilka tygodni po premierze).

Jeszcze nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2012 o 21:55, Dimachu napisał:

ja mam problem z multi, przy kazdym uruchomieniu wyskakuje mi problem z polaczeniem,
wie ktos jak to rozwiazac;/

Też to mam. Pewnie masz prywatne ip i przez to masz problem z NAT-em. Zobacz czy nie blokuje Ci firewall, antywirus albo router. Bo mi to blokuje prywatne ip ale się dowiedziałem że będę mógł za darmo wziąć publiczne ip i problem powinnien zniknąć bo jesteś dla wyszystkich widoczny. Ale czy to do końca to, to nie mam pewności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2012 o 18:24, Henrar napisał:

> No widzicie, ja się na tym nie znam ... więc co wyłączyć a co polepszyć?
MSAA wyłącz i zostaw FXAA. Ew. w drugą stronę - wyłącz FXAA a zostaw to drugie. Wydajnościowo
pierwsza opcja jednak będzie znacznie lepsza.


Wyłączyłem tę opcję a wzamian podniosłem sobie cienie na max ale nie wiem, czy gra wyglada teraz lepiej, gorzej?
w ogole, jestem trochę zawiedziony oprawą wizualną MP 3, zwłaszcza patrząc na wymagania sprzętowe i zasobożerność ... gra ma niby tekstury w wysokiej rozdzielczości, przed chwilą miałem jakis dowód, ulotka na ziemi obok worka na śmieci - zbliżenie na ulotkę i ów worek na śmieci, pikseloza jak w grach sprzed 15 lat ... i to maja być te super tekstury? ... tak na prawdę wrażenie robi wykonanie postaci głównego bohatera i animacja jego ruchów, reszta nie wychodzi ponad ponad poziom oprawy wizualnej innych tego typu gier ... nie wiem, moze mam za słaby sprzet żeby zobaczyć gradiczny geniusz tej gry?
poza tym, jest masa baboli, gra ciągle sie zacina i muszę używać menedżera zadań ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować