Zaloguj się, aby obserwować  
MaccCry

Max Payne 3 - Temat Ogólny

480 postów w tym temacie

Dnia 01.06.2012 o 20:02, Leos8 napisał:

O, dziękuję. No cóż, szkoda klimatu ale ocenię jutro. A sama gra jak? Grywalność infinite?
:D

Ta mozaika - co to jest i bardzo sprzętożerna?

PS. Da się grę zainstalować na 2-3 kompach?



To będzie moja subiektywna opinia :

Granie wygląda tak : start misji - > 3 minutowy filmik -> auto zapis -> 10 minut rozwałki -> 3 minutowy filmik -> auto zapis -> 15 minut rozwałki -> 3 minutowy filmik -> autozapis -> 10 minut ostrej rozwałki -> 3 minutowy film -> brak autozapisu -> ostatnia część misji (jak się domyślasz 10 minut!) -> 5 minutowy filmik kończący misję -> przerywnik filmowy między misjami (zawsze taki sam!!! Max łyka "apap" i popija go alko. i wymiotuje) -> filmik wprowadzający do nowej misji (5 minut).

To nie jest Max Payne. To kolejna wariacja na temat "Kol of Djuti" dla gimbusów - taka jest moja opinia po 5 rozegranych misjach -> wspaniała grafika, wspaniała muzyka i zero klimatu! Szkoda, że kupiłem MP3 - strata kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.06.2012 o 20:02, Leos8 napisał:


Ta mozaika - co to jest i bardzo sprzętożerna?

Dnia 01.06.2012 o 20:02, Leos8 napisał:


Pisze tam na screenie, poziom teselacji / DX11 / ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, szkoda, że nie ma dema. Zastanowię się jeszcze nad zakupem. W końcu za dwa tygodnie Ghost Recon, a mi się nigdzie nie śpieszy ;)

@lis_23 -> A dziękuję, nie zauważłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie działa. Kapitalna gra i bardzo dobra optymalizacja. Wygląda lepiej i chodzi lepiej niż GTA IV. Czekamy na tak działające i wyglądające GTA V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Póki co grałem jakieś 3h (za jednym posiedzeniem, chociaż powinienem w tym czasie zakuwać na sesję) i mogę z całą śmiałością stwierdzić, że gra spełniła moje oczekiwania w 100%. Starcia to czysta poezja, chyba żadna gra nie dawała mi tyle radości z eksterminacji kolejnych fal wrogów. Całość jest bardzo filmowa, a przejścia pomiędzy scenkami (jest ich sporo i są świetnie wyreżyserowane) a właściwą rozgrywką właściwie niezauważalne. Kolejne etapy wyglądają jak znakomity film akcji! Pozostał ciężki klimat, a dialogi trzymają klasę, choć to już znak rozpoznawczy R* i nie trzeba było się o to martwić. Znakomite są również wszelkie animacje (polecam zwrócić uwagę na zbieranie broni z podłogi lub zażywanie tabletek), różnorodność upadków wrogów również daje masę frajdy. System kamer w Bullet Time to również małe arcydzieło. Dodajmy do tego świetny soundtrack i ciekawie zapowiadającą się fabułę i otrzymujemy jedną z ciekawszych gier akcji ostatnich lat.

Co jeszcze dla wielu ważne - gra została zadziwiająco sprawnie przeniesiona na PC. Wszyscy wiemy, jak wyglądały konwersje GTA IV i L.A. Noire, jednak tutaj o czymś podobnym nie ma mowy. Na moim podkręconym Pentium Q9550, 4gb RAM i GF 460GTX gra chodzi wymaxowana (poza MSAA). Jest to też jedyny tytuł z jakim miałem okazję się zapoznać, w którym włączenie teselacji nie wpływa drastycznie na ilość klatek wyświetlanych na ekranie. Świetna robota!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja sobie na razie nie pogtram gdyż mysz odmówiła mi posłuszeństwa i jadę na jakiejś starej, przedpotopowej ...
co do gry to nie liczyłem na to, że jakiś tytuł zajedzie mi kartę graficzną, a jednak, kilku rzeczy nie mogę włączyć bo mam za mało pamięci graficznej ...
a co do samej gry, rozgrywki - najbardziej wkurza fakt, iż nie można normalnie wejść na żaden murek, podwyższenie, zawsze trzeba się nań rzucić, używając bullet time ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 00:00, Some_kind_of_Devil napisał:

> na żaden murek, podwyższenie, zawsze trzeba się nań rzucić, używając bullet time
...
E

Dzięki, będę pamiętał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie ustawienia i gram bez problemu. Jedynie MSAA musialem dac z 8 na 2, bo czulem ze gra sie lekko buja, nie ciela sie, ale jednak do strzelania trzeba 100% plynnosci. Komputera nie mam jakiegos full wypas, moj sprzet to Core Duo E8400 @ 3.00Ghz, 4,00 GB Ram, Radeon XFX 6970 2048 MB, Win 7. Dodam ze grafika i tak dziala wolniej z powodu starej plyty glownej, mimo to giera na maksa w rozdzielczosci HD bez wspomnianego MSAA na full.

Edit: Moge dac w sumie MSAA na 4 wtedy jest uzycie pamieci 1421, przy 8 juz skacze do 2030/2048.

20120602000943

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz więcej pamięci graficznej ode mnie, u mnie nie da sie już nic podwyższyć bo przekracza pamięć graficzną a sama oprawa graficzna jakoś nie powala na kolana, ot, ładna ale nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 00:19, lis_23 napisał:

Masz więcej pamięci graficznej ode mnie, u mnie nie da sie już nic podwyższyć bo przekracza
pamięć graficzną a sama oprawa graficzna jakoś nie powala na kolana, ot, ładna ale nic
poza tym.


Zgadza sie, mnie tez grafika nie powalila ani troche, nie wiem z kad te wymagania, chyba z nie udolnosci tworcow (zreszta nie poraz pierwszy w przypadku PC). Oprocz tego gra sama w sobie bardzo fajna, czuje stary klimat Max Payne.

Pytanie do wszystkich : Czy mozna sie pochylic i zrobic obrot przy przeladowywaniu broni podczas Bullet-Time tak jak mialo to miejsce w czesci drugiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 00:40, Cykada85 napisał:

Zgadza sie, mnie tez grafika nie powalila ani troche, nie wiem z kad te wymagania, chyba
z nie udolnosci tworcow (zreszta nie poraz pierwszy w przypadku PC). Oprocz tego gra
sama w sobie bardzo fajna, czuje stary klimat Max Payne.

Polecam poćwiczenie języka polskiego...

Dnia 02.06.2012 o 00:40, Cykada85 napisał:

Pytanie do wszystkich : Czy mozna sie pochylic i zrobic obrot przy przeladowywaniu broni
podczas Bullet-Time tak jak mialo to miejsce w czesci drugiej?

Sprawdź. Shift i przeładowanie ;)

Co do optymalizacji: mój problem z brakiem możliwości dostosowania ustawień rozwiązało uruchomienie gry w trybie bezpiecznym i teraz hula spokojnie z takimi parametrami na laptopie Acer 5820TG (i3-380M, 2.53 GHz, 4 GB RAM, Radeon HD 6550M, Windows 7 64-bitowy).

20120602150445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę Was uspokoić. Na moim kilkuletnim sprzęcie (Intel Q9550, 4 gb ram, GTX 285 1GB) gra hula, że aż miło. Wszystko na "bardzo wysoki" oprócz cieni, które są na wysoki. Rozdzielczość 1920x1080. Z wiadomych względów nie DX11. Prawie stałe 60 fps - czasami tylko coś szarpnie i spadnie do 50, 40 (zadziwiające, ale raczej przy przerywnikach filmowych, a nie samej gry). Pamięć graficzną wykorzystuje zawsze ponad 900 mb.

Tak więc osoby, które jeszcze się wahały ze względu na optymalizacje mogą śmiało inwestować w tytuł.
Nie pograłem zbyt długo, ale już widzę, że gra ma kilka mocnych momentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie i niestety nie wyjdzie.

Czy Wam też nie działa Xfire w grze? Znaczy, uruchamiać przez x-a mogę i liczy on czas w grze, ale nie mogę robić screenów i rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 18:05, lis_23 napisał:

Hmm ... gra mi się zwiesiła i wyszła do pulpitu podczas filmiku na początku V rozdziału,
miał tak ktoś?.



Nie. U mnie wszystko ok. Jestem w 13 rozdziale i jak narazie żadnych problemów. :)

20120602191837

20120602191856

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 18:05, lis_23 napisał:

Hmm ... gra mi się zwiesiła i wyszła do pulpitu podczas filmiku na początku V rozdziału,
miał tak ktoś?.

Ja tak miałem już 3 razy. Zawsze przy ładowaniu kolejnego rozdziału, ale jestem w mniej więcej 9 więc nie jest tak tragicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2012 o 15:04, Harrolfo napisał:

Polecam poćwiczenie języka polskiego...


To jedyne miejsce w ktorym uzywam tego jezyka wiec moge czasem walnac gafe.

Dnia 02.06.2012 o 15:04, Harrolfo napisał:

Sprawdź. Shift i przeładowanie ;)


Dziekuje sprawdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować