Zaloguj się, aby obserwować  
Muradin

Zadaj pytanie naczelnemu gram.pl!

104 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2016 o 15:45, Muradin_07 napisał:

Hm... od jakiegoś czasu robiłem to trochę "z partyzanta" w okresie ciszy, teraz robię
to oficjalnie. Ale kilku dni na forum obecny jest także Mateusz, który poprawia Forum.
Więc teraz jest nas tutaj dwóch ;)


W cichych miesiącach byłeś tylko ty, oglądając z boku twoje starania, wyglądało to na walkę z wiatrakami. :(
Teraz jest światełko w tunelu (i nie jest to pociąg raczej), więc siłą rzeczy przyszły posiłki. ;D

Dnia 19.02.2016 o 15:45, Muradin_07 napisał:

No właśnie i tutaj dochodzimy do kolejnej kwestii - tego ważenia słów. Wspominaliście
o politycznym podejściu do tematu i odpowiedzi na pytania... no i własnie wygląda to
tak, że jeśli za dużo się będzie obiecywać bądź też ktoś zrozumie dane słowa inaczej
zaczynają się robić problemy. Zawsze wydaje mi się, że lepszym wyjściem jest powiedzieć
mniej, ale odpowiedzieć konkretnymi działaniami niż powiedzieć za dużo i nie zrobić nic.


Mówić mało, ale konkretnie i od razu przechodzić do działania - wydaje mi się, że tego oczekujemy. Piszę my, gdyż podejrzewam, że nie tylko ja tak myślę.
Obecnie mniej, więcej to mamy, więc jesteśmy w miarę zadowoleni, jedni w większym, inni mniejszym stopniu, gdyż wszystkim nie dogodzisz. :P

Dnia 19.02.2016 o 15:45, Muradin_07 napisał:

Natomiast tak jak mówię - będę zachęcał do udzielania się na forum także i Myszę, bo
raz na jakiś czas "słowo od rednacza" to byłby całkiem fajny dodatek. Ja ze swojej strony
natomiast mogę próbować myśleć o różnych aktywnościach dla społeczności. Ostatnio Przemek
zaproponował wspólne granie w Battlefronta, więc myślę że tego typu rzeczy/turnieje to
też fajna rzecz, aby zachęcić do udzielania się.


Aktywności brakowało, były konkursy, ale na ogół nie było czegoś takiego dla każdego. Nie wnikam, co tam dla nasz naszykujecie, wolę niespodzianki. ;)

Dnia 19.02.2016 o 15:45, Muradin_07 napisał:

Zostaje natomiast kwestia chociażby Wyborów Gramowiczów 2015. Ale o tym pogadam już w
przyszłym tygodniu, bo był na to pomysł, aby rozwiązać to w konkretny sposób. Ciekawy
jestem czy udałoby się coś w tej sprawie zrobić. Chciałbym, ponieważ nadal uważam, że
kilkoro użytkowników z naszej społeczności zasłużyło na coś więcej. Nawet, jeśli ich
już nie ma wśród nas.


Jeśli chodzi o WG 2015, koniec roku nie był miły, ale do października i w sumie po kataklizmie znaleźli by się godni walki o głosy społeczności.
Wydaje mi się, że gdy minie odpowiedni czas, oni powrócą, przynajmniej ich część. "Wierne myszki" wracają. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2016 o 16:28, Kakarotto napisał:

W cichych miesiącach byłeś tylko ty, oglądając z boku twoje starania, wyglądało to na
walkę z wiatrakami. :(
Teraz jest światełko w tunelu (i nie jest to pociąg raczej), więc siłą rzeczy przyszły
posiłki. ;D

Dlatego cieszę się, że się pojawiły ;)

Dnia 19.02.2016 o 16:28, Kakarotto napisał:

Mówić mało, ale konkretnie i od razu przechodzić do działania - wydaje mi się, że tego
oczekujemy. Piszę my, gdyż podejrzewam, że nie tylko ja tak myślę.
Obecnie mniej, więcej to mamy, więc jesteśmy w miarę zadowoleni, jedni w większym, inni
mniejszym stopniu, gdyż wszystkim nie dogodzisz. :P

Wiesz, niektórzy to chcieliby od razu powrotu gramu do początku jego istnienia i wielu innych... Dlatego idziemy do przodu powoli, ciekawe co następne się pojawi.

Dnia 19.02.2016 o 16:28, Kakarotto napisał:

Aktywności brakowało, były konkursy, ale na ogół nie było czegoś takiego dla każdego.
Nie wnikam, co tam dla nasz naszykujecie, wolę niespodzianki. ;)

To jest bardziej takie działanie zachęcające niż "wiem, że to na pewno pomoże". Już od dawna myślałem o aktywnościach na wyłączność dla społeczności gram.pl... ale nie chcę zapeszać ;)

Dnia 19.02.2016 o 16:28, Kakarotto napisał:

Jeśli chodzi o WG 2015, koniec roku nie był miły, ale do października i w sumie po kataklizmie
znaleźli by się godni walki o głosy społeczności.
Wydaje mi się, że gdy minie odpowiedni czas, oni powrócą, przynajmniej ich część. "Wierne
myszki" wracają. ;D

Wiem i dlatego uważam, że tych, którzy starali się robić coś w naszej społeczności, aby było lepiej to powinniśmy im za to jakoś podziękować. W tym roku mniej więcej głosy byłyby podobne, wśród Moderatorów także o tym dyskutowaliśmy, więc kilka osób mogłoby się znaleźć. I myślę, że wszyscy bylibyśmy godni w tej kwestii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2016 o 13:32, Muradin_07 napisał:

To może inaczej zapytam: jakiej byś oczekiwał? Nie pytam złośliwie, tylko z ciekawości
;)

Zresztą powiem wprost: w tej chwili oprócz tego, że został ustawiony priorytet na przywrócenie
funkcjonalności Forum i ja osobiście staram się przypominać się o większy kontakt ze
społecznością w tych sprawach czekam na poważniejsze rozmowy w tej kwestii. Tak jak Mysza
wspomniał będziemy pewnie o tym rozmawiać jeszcze wielokrotnie. Po jednej, dłuższej dyskusji
i wymianie wiadomości ciężko jest powiedzieć coś więcej lub obiecywać, że zrobimy to,
to i jeszcze to.


Gdybym był złośliwy, to odpowiedziałbym, że już to słyszałem i poza mówieniem: "wiemy, że jest źle, ale postaramy się, żeby było lepiej" nic się nie dzieje. Czyli, utrzymujemy status quo.
No, ale sprawa z forum ruszyła z kopyta można powiedzieć, że od razu. Także nasuwa się inne pytanie: Skoro tak łatwo było to zrobić, to co stało na przeszkodzie? :)
Żeby nie było, nie jestem nastawiony negatywnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2016 o 10:57, maniekk napisał:

Gdybym był złośliwy, to odpowiedziałbym, że już to słyszałem i poza mówieniem: "wiemy,
że jest źle, ale postaramy się, żeby było lepiej" nic się nie dzieje. Czyli, utrzymujemy
status quo.
No, ale sprawa z forum ruszyła z kopyta można powiedzieć, że od razu. Także nasuwa się
inne pytanie: Skoro tak łatwo było to zrobić, to co stało na przeszkodzie? :)
Żeby nie było, nie jestem nastawiony negatywnie :)

Chociażby przejmowanie władzy. Ktoś jednak musi odpowiednie działania zlecać. Niestety, takie rzeczy trwają chwilę, później wszedł okres świąteczny i... sprawa się wydłużyła. Z drugiej strony podejście do sprawy naczelnego też się zmieniło, bo o ile Fett tutaj nawet mówił, że nie ma szans na jakiekolwiek zmiany, to Mysza z tematem ruszył od razu.

Ja w tym bym upatrywał dwóch najważniejszych czynników, które się na to złożyły. Czy są inne nie mam pojęcia niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2016 o 16:39, Muradin_07 napisał:

Wiesz, niektórzy to chcieliby od razu powrotu gramu do początku jego istnienia i wielu
innych... Dlatego idziemy do przodu powoli, ciekawe co następne się pojawi.


Z całym szacunkiem do osób chcących powrotu dawnego, ale to nie możliwe. Kwestią czasu było, że pojawi się coś nowego, oczywiście niezbyt elegancko w pierwszym podejściu to nam zaserwowano, ale teraz się przynajmniej coś dzieje. :P
Gorzej być nie może. ;)

Dnia 19.02.2016 o 16:39, Muradin_07 napisał:

To jest bardziej takie działanie zachęcające niż "wiem, że to na pewno pomoże". Już od
dawna myślałem o aktywnościach na wyłączność dla społeczności gram.pl... ale nie chcę
zapeszać ;)


Dajcie ludziom igrzyska, a zapomną i wybaczą (przynajmniej w pewnym stopniu) co złego się działo. ;D

Dnia 19.02.2016 o 16:39, Muradin_07 napisał:

Wiem i dlatego uważam, że tych, którzy starali się robić coś w naszej społeczności, aby
było lepiej to powinniśmy im za to jakoś podziękować. W tym roku mniej więcej głosy byłyby
podobne, wśród Moderatorów także o tym dyskutowaliśmy, więc kilka osób mogłoby się znaleźć.
I myślę, że wszyscy bylibyśmy godni w tej kwestii.


Jeśli chodzi o wybory, to oczywiście popieram inicjatywę, ale jeśli mają one się odbyć, to by trzeba było już z nimi powoli startować, czyż nie? Jakby nie patrzeć, zaraz mamy marzec... Chyba, że coś już tam mieszasz w beczce zwanej ekipą gramu. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2016 o 15:43, Kakarotto napisał:

Z całym szacunkiem do osób chcących powrotu dawnego, ale to nie możliwe. Kwestią czasu
było, że pojawi się coś nowego, oczywiście niezbyt elegancko w pierwszym podejściu to
nam zaserwowano, ale teraz się przynajmniej coś dzieje. :P
Gorzej być nie może. ;)

No w teorii może, zawsze może ;P

Dnia 22.02.2016 o 15:43, Kakarotto napisał:

Dajcie ludziom igrzyska, a zapomną i wybaczą (przynajmniej w pewnym stopniu) co złego
się działo. ;D

Jeśli się uda to będą niedługo. Ale nie mogę tego potwierdzić w tej chwili, mam nadzieję że informacje będę miał jeszcze dziś.

Dnia 22.02.2016 o 15:43, Kakarotto napisał:

Jeśli chodzi o wybory, to oczywiście popieram inicjatywę, ale jeśli mają one się odbyć,
to by trzeba było już z nimi powoli startować, czyż nie? Jakby nie patrzeć, zaraz mamy
marzec... Chyba, że coś już tam mieszasz w beczce zwanej ekipą gramu. ;D

To znaczy w tym temacie jak mówiłem wolałbym tego typu nagrody rozdać odgórnie, ponieważ wydaje mi się że mamy podobne typy kogo nagrodzić. Tym razem ciężko byłoby o kategorię, ale zrobić zbiorową dla "najlepszych" to byłoby coś dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2016 o 11:15, Muradin_07 napisał:

Chociażby przejmowanie władzy. Ktoś jednak musi odpowiednie działania zlecać. Niestety,
takie rzeczy trwają chwilę, później wszedł okres świąteczny i... sprawa się wydłużyła.
Z drugiej strony podejście do sprawy naczelnego też się zmieniło, bo o ile Fett tutaj
nawet mówił, że nie ma szans na jakiekolwiek zmiany, to Mysza z tematem ruszył od razu.

Ja w tym bym upatrywał dwóch najważniejszych czynników, które się na to złożyły. Czy
są inne nie mam pojęcia niestety.


Zabrzmiało to tak, jakby tylko od naczelnego zależało co można, a czego nie można zrobić z forum. Czyli naczelny stwierdza, nie opłaca się, to reszta mówi "ok" :)
Jakby nad naczelnym nie było nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo jednak do naczelnego należy ostateczna decyzja w wielu sprawach, w tym sprawach związanych z Forum, a na pewno jeśli chodzi o to w jakim kierunku ma to wszystko iść. Oczywiście - góra zatwierdza, ale jednak droga zmian i ich styl wymagają kierowania przez niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2016 o 16:54, Muradin_07 napisał:

No bo jednak do naczelnego należy ostateczna decyzja w wielu sprawach, w tym sprawach
związanych z Forum, a na pewno jeśli chodzi o to w jakim kierunku ma to wszystko iść.
Oczywiście - góra zatwierdza, ale jednak droga zmian i ich styl wymagają kierowania przez
niego.


Aaa, no to wyjaśnia parę spraw. Tylko w takim razie, po kiego grzyba naczelnemu zależy na ukatrupieniu forum? Przecież to niejako jego środek utrzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2016 o 17:14, maniekk napisał:

Aaa, no to wyjaśnia parę spraw. Tylko w takim razie, po kiego grzyba naczelnemu zależy
na ukatrupieniu forum? Przecież to niejako jego środek utrzymania.

Czekaj czekaj - dlaczego na ukatrupieniu forum? o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2016 o 17:17, Muradin_07 napisał:

Czekaj czekaj - dlaczego na ukatrupieniu forum? o.O

Nie mówię o tym co się dzieje teraz. Cofnijmy się w przeszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2016 o 17:20, maniekk napisał:

Nie mówię o tym co się dzieje teraz. Cofnijmy się w przeszłość.

No ale też o tym mówię. Zmiany wcześniej tego nie miały na celu, a na pewno nie plan taki nie był. Bierzmy pod uwagę to, że pewne eksperymenty, próby zmienienia czegoś mogą nie wypalić. Akurat wtedy nastała zmiana w przypadku naczelnego i ostatecznie wszystko stanęło w miejscu przed dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Też sądzę, że wprowadzenie zmian, kiedy pyta się o nie społeczność, a potem robi po swojemu mija się z celem. Tylko po co w takim razie pytać kogoś o zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj po prostu pojawia się różnica w podejściach. Sam osobiście myślę, że gdyby dopracowywać to wszystko wraz ze społecznością to nie ma problemu żadnego w tym wszystkim. Jednak no... Nie wiedziałem, że akurat w tych dniach miały miejsce zmiany. Więc ostatecznie przez cały miesiąc zbierałem Wasze sugestie i można powiedzieć robiłem to trochę bez powodu. Ale jednak teraz się przydały i przydadzą się pewnie i później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dobrzy ludzie! :)

Jak chyba zauważyliście, zaczęliśmy działać. Tak jak mówiłem, nie wszystko na raz, ale po kolei, zgodnie z sugestiami. Teraz następnym punktem programu ma być przeskalowanie wielkości samych wątków, bo tez uważam, że to wszystko jest po prostu zbyt wielkie, i choć ładne, to mniej czytelne.

Przepraszam, że tak długo nie dawałem znaku życia, ale ledwie co wróciłem z chorobowego (ścięło mnie zaraźliwie i paskudnie), a dosłownie za chwilę jedziemy na IEM. Dlatego na razie anonsuję swoją obecność, wiedzcie, że czytam Wasze posty i wraz z Muradinem planujemy ustalanie kolejnych działań. Oczywiście piszcie co Wam na duszy leży, jeśli jakieś zmiany będą nie po Waszej myśli, także dawajcie znać - zdecyduje ewentualnie głos większości.

Do zobaczenia zatem wkrótce. :)

PS. Na indywidualne pytania też odpowiem po powrocie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2016 o 15:53, Myszasty napisał:

Do zobaczenia zatem wkrótce. :)

Spytam zatem lakonicznie: jak z tymi kolejnymi zmianami i programem naprawczym? Prawie 3 tygodnie temu Muradin zapewniał mnie, że "się dzieje", ale nic odkąd przeskalowano stronę główną forum się nie stało. Odpuściliście sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2016 o 16:23, Outlander-pro napisał:

Spytam zatem lakonicznie: jak z tymi kolejnymi zmianami i programem naprawczym? Prawie
3 tygodnie temu Muradin zapewniał mnie, że "się dzieje", ale nic odkąd przeskalowano
stronę główną forum się nie stało. Odpuściliście sobie?


Z tego co wiem "coś się dzieje" ;)

Nie no, ale żarty żartami. Następne w kolejności myślę, że będzie poprawienie tego, co jest w tematach w ramach przeskalowania elementów całości w stosunku do tematów na głównej forumowej. Co do reszty naprawdę wymaga to nieco dłuższej dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2016 o 15:47, Muradin_07 napisał:

naprawdę wymaga to nieco dłuższej dyskusji.


Nie mówimy tu chyba o kolejnym pół roku? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować