Muradin

Forum gram.pl - nowości, informacje, sugestie, tutaj zgłaszamy błędy!

294 postów w tym temacie

Na starym forum używałem jasnego skina, na tym dotychczasowym potworku także, teraz jednak przerzuciłem się na ciemnego, ale widzę jedno niedociągnięcie - chodzi o ramkę z cytatami, a konkretnie o informację na czyjego posta odpowiadamy: w postach z jaśniejszym tłem jest wszystko ok, ale w tych z ciemniejszym (przeplot) ma białe tło co się trochę gryzie ze stylem

Myślałem podobnie o polu wyszukiwarki, ale albo nagle przestało mi przeszkadzać, albo je w ciągu ostatnich godzin nieco przyciemniliście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciemna skórka, wielki plus.
Mnie jeszcze przeszkadzają wielkie awatary przy postach, reszta mi pasuje.
Zawsze to krok naprzód, ale chyba trzeba czegoś więcej, by rozruszać forum. Ja na Waszym miejscu przemyślałbym świeży start - może nowy adres, a na pewno nowe forum. Nie wiem, czy inni też tak to postrzegają, ale przydałby się jakiś miks nowoczesności z tradycją. Nowoczesny wygląd już jest (szlify pewnie wciąż będziecie robić), ale ja bym docenił smaczki - marzą mi się rangi ze starego forum cdp (pierwowzoru gramu) - paź, rycerz, itd. Były o wiele bardziej chwytliwe niż PRLowskie :)
Konkursy to bardzo dobry pomysł (to nimi Gram łapał wielu użytkowników), ale nagrody muszą być mniej, że tak to określę, niszowe. Jeśli gry/kody na gry odpadają, to lepsze były już nawet gadżety firmowe - smycze, kubki, cokolwiek.

edit:
Moim zdaniem w polskim necie potrzebne jest takie forum jak dawny Gram.pl - miejsce gdzie można porozmawiać o grach i nie tylko, ale na poziomie. Gdzie nie ma miejsca dla trolli, wulgaryzmów i chamskiego traktowania ludzi. To zawsze była dla mnie mocna strona tego forum i na tym powinniście się koncentrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2016 o 13:41, walgierz napisał:

Konkursy to bardzo dobry pomysł (to nimi Gram łapał wielu użytkowników), ale nagrody
muszą być mniej, że tak to określę, niszowe. Jeśli gry/kody na gry odpadają, to lepsze
były już nawet gadżety firmowe - smycze, kubki, cokolwiek.

O tym także myślę, więc zapewne jeśli znalazłby się jakieś gadżety to też bym organizował konkursy z takowymi do wygrania. Na start polecieliśmy z biletami na IEM, bo akurat temat się pojawił. Później będziemy kombinować z innymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawiają dwie sprawy: nie wiem czy to mnie oczy mylą, bo zmieniłem monitor na LCD, czy wraz ze zmianą layoutu strony głównej Forum czcionka zrobiła się jakby taka cieniuśka, cieniuteńska - a szary i niebieski tekst to wręcz rozpada się w oczach.

Also: mam problem z ustawieniem skalowania strony: gdy pomniejszę do rozsądnego poziomu zawartość wątku, to czcionka ze strony głównej ma takie maleńkie literki, że trudno odróżnić kropkę od przecinka.
Gdy z kolei stronę główną wyskaluję do czytelnego rozmiaru czcionki, to znowu wątki mają gigantyczną czcionkę (i jeszcze większe tytuły).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2016 o 22:12, NintendoPassion napisał:

Niech się gram.pl ze mną zgada, to zrobimy jakiś fajny konkurs z kodami na Steam. Ja
jestem bajka :) Czemu nie?!


A co, masz jakieś chody u Gabena? Hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2016 o 01:33, Outlander-pro napisał:


> Niech się gram.pl ze mną zgada, to zrobimy jakiś fajny konkurs z kodami na Steam.
Ja
> jestem bajka :) Czemu nie?!

A co, masz jakieś chody u Gabena? Hehe :D


Nie, ale z racji mojego miejsca pracy możemy zrobić jakiś konkurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2016 o 21:33, zadymek napisał:

Also: mam problem z ustawieniem skalowania strony: gdy pomniejszę do rozsądnego poziomu
zawartość wątku, to czcionka ze strony głównej ma takie maleńkie literki, że trudno odróżnić
kropkę od przecinka.
Gdy z kolei stronę główną wyskaluję do czytelnego rozmiaru czcionki, to znowu wątki mają
gigantyczną czcionkę (i jeszcze większe tytuły).

Po prostu przeglądarka zapamiętuje ustawienia powiększenia z całego forum. Co do poszczególnych wątków to myślę, że tym będziemy zajmować się jak tylko główna zostanie dokończona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2016 o 09:59, Muradin_07 napisał:

Po prostu przeglądarka zapamiętuje ustawienia powiększenia z całego forum. Co do poszczególnych
wątków to myślę, że tym będziemy zajmować się jak tylko główna zostanie dokończona.

Się własnie zastanawiałem ile w tym roboty forum a ile przeglądarki. BTW Gdy strona główna się ładuje to czcinka jest nieco większa, potem mignięcie i jest 2 rozmiary mniejsza - zupełnie jakby jakiś styl się wczytywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2016 o 10:07, maniekk napisał:

Jak dodać sygnaturkę do postu? Na starszych postach widać, mimo, że wcześniej nie było.

Na razie się nie da, choć forum sygnaturkę wyświetla. Mam do nich dostęp z poziomu narzędzi moderatorskich, ale tylko do jednorazowej zmiany. Zatem jest to kolejna rzecz do naprawienia.

Co mnie zastanawia...

Czy coś się teraz dzieje, czy dalsze zmiany są wstrzymane? Bo zaczęło się szybko, a teraz jakoś ostatnio cisza.
Jak idzie wprowadzenie daty postów, znacznika odpowiedzi na posty w danym wątku, listy stron u góry tematy, przycisku "powrót" na dole tematu, licznikach stron na głównej no i sygnaturek? Te wszystkie rzeczy nadal czekają na poprawki od prawie dwóch tygodni, coś się rusza? No i Myszasty zapowiedział, że nasmaruje grubego posta na forum, jakoś tego jeszcze nie widziałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2016 o 18:22, Muradin_07 napisał:

Na razie nie wiem, dowiem się w najbliższych dniach. Może jutro, pojutrze :)


Trzymaj rękę na pulsie, trzeba kuć żelazo póki gorące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie można być na raz zalogowanym na forum i na portalu?
Gdy loguję się na portalu, żeby skomentować jakiś news, automatycznie wylogowuje mnie z forum i mogę się nań ponownie zalogować dopiero wtedy, gdy wyloguje się z portalu / newsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musi być coś po twojej stronie. Przed chwilą spróbowałem, na Firefoxie mogę pisać tutaj i tutaj bez potrzeby ponownego logowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2016 o 21:58, maniekk napisał:

Musi być coś po twojej stronie. Przed chwilą spróbowałem, na Firefoxie mogę pisać tutaj
i tutaj bez potrzeby ponownego logowania.


Też używam firefoxa ( 44.0.2 ) i gdy loguję się w newsach to wylogowuje mnie na forum. Mam tak od momentu zmian na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2016 o 00:30, Akwyx napisał:

Może wyczyścić ciasteczka?


Robiłem to już kilkukrotnie za pomocą CCleaner i nic to nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2016 o 00:58, lis_23 napisał:

> Może wyczyścić ciasteczka?

Robiłem to już kilkukrotnie za pomocą CCleaner i nic to nie dało.

Sprawdzałeś inne przeglądarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się