Muradin

Forum gram.pl - nowości, informacje, sugestie, tutaj zgłaszamy błędy!

294 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2016 o 01:15, Akwyx napisał:

Sprawdzałeś inne przeglądarki?


Teraz sprawdziłem i na Operze jest ok, ale ja jestem przyzwyczajony do Firefoxa i innych przeglądarek używam okazjonalnie.
Wygląda na to, że jeżeli najpierw zaloguję się na portalu to jestem też zalogowany na forum, ale jeżeli najpierw zaloguję się na forum a dopiero potem na portalu to po odświeżeniu strony wylogowuje mnie z forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Powoli ruszamy dalej ze zmianami, z tego wieść gminna niesie niedługo powinny się pojawić poprawki w ramach skalowania postów w tematach, a także zmiana dat.

Jako, że chcielibyśmy iść dalej z tym wszystkim liczę, że w najbliższych dniach pojawią się kolejne sugestie odnośnie kolejnych zmian. Z tego, co już napisaliście postaram się połączyć to w zgrabny feedback, więc oczywiście - to nigdzie nie zginie i będziemy mieli nadal na uwadze. Głównie mówimy tutaj o forum w tym momencie, natomiast jeśli macie także propozycje związane z innymi elementami gramu to chętnie je także tutaj przyjmiemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W większości tematów, jestem ostatnią wypowiadającą się osobą, nikt tu nie wchodzi, coście zrobili z moim ukochanym forum.gram.pl?! Ktoś powinien za to odpowiedzieć, zmiana wyglądu forum było gwoździem do trumny. Przykro mi to mówić, ale ja jestem zmuszony poszukać sobie nowego miejsca. Ale lipa! Cofnijcie wszystkie zmiany, niech forum będzie takie jak przed rokiem, może jeszcze ludzie wrócą, choć jak ktoś już odszedł i znalazł sobie jakieś miejsce w sieci to ciężko będzie o jego powrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: staramy się robić to, co możemy w tej chwili i z tym, z czym możemy ruszać. O tym, co robimy informujemy na bieżąco i czekamy na feedback.

Z rzeczy, które mogę nie tyle co zdradzić co mogę nieco nakreślić to to, że myślimy cały czas nad sprawą powrotu komentarzy spod newsów na Forum. Jest to jednak nieco grubszy temat do rozłożenia i potrzebujemy czasu, aby:

a) dowiedzieć się wszystkiego o tym, co możemy zrobić
b) dowiedzieć się co będzie najlepsze
c) zapytać się Was o zdanie w tej kwestii

Co do zmian to tak jak mówiłem i będę to powtarzał cały czas - powrót do tego co było wcześniej (w sensie layoutu) jest raczej nikły, ponieważ znowu byśmy mieli "dwa gramy" z dwóch różnych epok. Zresztą nadal mamy w postaci Gramsajtów. Co do rozwiązań - jest taka możliwość aby dostosować to wszystko do naszych potrzeb. Dlatego też stale rozmawiamy wraz z Myszastym o tym jak zrobić to wszystko jak najlepiej i możliwie najsprawniej.

W związku z tym tak jak poprosiłem jakiś czas temu nadal czekamy na propozycje i pomysły. Ze swojej strony staram się powiedzieć ile mogę odnośnie tego, co powinno być zrobione, ale być może są rzeczy, których nie zauważam i mnie nie kolą w oczy. Jak chociażby wygląd - nie boli mnie to aż tak, bardziej bolał mnie brak dark skina i kompaktowego trybu Forum. Więc ze swojej strony możesz także coś dorzucić do tego. Każdy może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2016 o 22:53, Muradin_07 napisał:

ciach

Moja propozycja, to dodawanie postów w okienku, obecnie pole pojawia się na samym dole, a nie oddzielnie, korzystam z forum głównie na PC, więc może i na smartfonie wygodniejsze jest to co teraz, ale może dałoby się dać funkcję dodawania postów jak dawniej w dodatkowym okienku? można sobie wtedy przewinąć forum, odnaleźć tekst jeszcze jednej osoby, chodzi mi o takie dodawanie postów jakie było przed zmianami, albo chociaż możliwość wybrania sobie takiej opcji dodawania postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało piszę, dużo czytam, ale jeśli prosicie o sugestie, to chętnie pomogę. Powrót newsów na forum to dla mnie zdecydowane TAK. Gram zawsze był dla mnie podstawowym źródłem informacji o świecie gier i gdy odczepiliście newsy od forum to zostałem mocno w tyle. Forum odpalam prawie codziennie i to z tego miejsca przechodziłem na interesujące mnie newsy.
Inna sprawa to wciąż czcionka. Ciężko mi sprecyzować co jest z nią nie tak jak trzeba, ale wg mnie wciąż dosyć niewygodnie się ją czyta. Może to zbyt duże odstępy między znakami? Dodatkowo sądzę, że wciąż jest jednak za jasna. Tutaj, w oknie edycji posta wydaje się ciemniejsza i dzięki temu zdecydowanie lepsza (używam białego tła). Możliwe, że to wzrok mnie zawodzi i jednak jest taka sama, bo złudzenia optyczne potrafią wiele zmienić, ale jeśli nie mam racji to mnie poprawcie. Osobiście popracowałbym nad czcionką. Mam wrażenie, że brakuje jej jednak do optymalności i ten element może być lepszy. Pojawił się też tutaj problem jej skalowania w różnych przeglądarkach. Możliwe, że to efekt tej natury, a używam Firefoxa.
Kolejna rzecz - czasami przeglądam forum na telefonie i w wersji mobilnej brakuje mi przycisków do wybranych stron na górze forum i tematu. Za każdym razem, gdy chcę przejść na inną stronę to zmuszony jestem przewijać ekran na sam dół. To dosyć męczące. Dodatkowo liczby na tych przyciskach wychodzą poza ich obręb, gdy liczba ta zaczyna osiągać setki. Używam Chrome na telefonie.
Ostatnia sprawa, która obecnie przychodzi mi na myśl - na stronie głównej forum pojawił się ostatnio temat o Guild Wars 2, ponieważ ktoś w nim napisał i w tym miejscu wyświetla się nick użytkownika Alaya. Gdy wchodzę w ten temat zupełnie nie widzę posta tej osoby. Czy tylko ja tak mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.03.2016 o 23:46, KubooPL napisał:

Ostatnia sprawa, która obecnie przychodzi mi na myśl - na stronie głównej forum pojawił
się ostatnio temat o Guild Wars 2, ponieważ ktoś w nim napisał i w tym miejscu wyświetla
się nick użytkownika Alaya. Gdy wchodzę w ten temat zupełnie nie widzę posta tej osoby.
Czy tylko ja tak mam?


Ja widzę. Krótki post z wczoraj, z linkiem do youtube. Jakiś poradnik zdaje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo... Widzę, że ostatnie zmiany na forum są krokiem na przód w dziedzinie ładnego wyglądu i użyteczności. Jeszcze kilka szlifów oraz możliwość większej ilości konfiguracji wyglądu przez użytkownika (ilość, układ postów) i będzie miód malina :D

Zastanawiam się czy będzie jakieś pospolite ruszenie w sprawie Kolektywu przy okazji forum? Bo nie wiem czy się męczyć ze swoim zakątkiem, by dostosować do obecnych standardów sieciowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2016 o 17:10, Piterus_Von_Drackus napisał:

Zastanawiam się czy będzie jakieś pospolite ruszenie w sprawie Kolektywu przy okazji
forum? Bo nie wiem czy się męczyć ze swoim zakątkiem, by dostosować do obecnych standardów
sieciowych...


W sumie ten temat też się ciągnie już długo... Dobra, postaram się wspomnieć o nim jutro i spróbuję się dowiedzieć coś w tej sprawie, bo sam ostatecznie nie wiem w którym miejscu stoi sprawa Kolektywu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2016 o 03:03, Kadaj napisał:

Taka drobna śmiesznostka - meryphillia zarówno jest na forum jak i go nie ma. ;d

Bo forum Gramu napędza kot Schrödingera :P


Hmmm... Serio!? Kliknięcie w obrazek powoduje otwarcie nowej karty, w której się od nowa otwiera ta sama strona tylko z efektem wyświetlenia klikniętego obrazka w pływającym okienku!? O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na forum dziś (w sumie przypadkiem - serio!) a tu takie zmiany :)
Może się przemogę i wrócę, bo po poprzednich zmianach wszystkiego mi się odechciało nie zaglądałem tu wcale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy Paradox (Europa Universalis, Crusader Kings, Hearts of Iron) poinformowal, ze ich najnowsza gra - Stellaris bedzie miala premiere 9 Maja 2016 a u was cicho... Nie lubicie gier Paradoxu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obliczanie czasu chyba nie do końca działa jak należy - patrz datę posta i aktualną godzinę - powinno być "godzinę temu" a nie "minutę temu".
W ogóle trwają jakieś prace nad forum? Mam wrażenie, że w celu uspokojenia społeczności rzucono na szybko parę zmian a potem zamknięto temat. Nie wiem czemu ma to służyć.

20160402160520437

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po tym jak mnie wylogowało z forum nie byłem w stanie zalogować się ponownie, klikanie na przycisk "zaloguj" w prawym górnym rogu forum jedynie odświeżało stronę samego forum bez otwierania okna logowania.
Jeśli ktoś napotka ten sam problem to można go rozwiązać przez usunięcie ciasteczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2016 o 16:06, tykus napisał:

Obliczanie czasu chyba nie do końca działa jak należy - patrz datę posta i aktualną godzinę
- powinno być "godzinę temu" a nie "minutę temu".
W ogóle trwają jakieś prace nad forum? Mam wrażenie, że w celu uspokojenia społeczności
rzucono na szybko parę zmian a potem zamknięto temat. Nie wiem czemu ma to służyć.


To wbrew pozorom jest stary błąd - forum nie potrafi prawidłowo podać wykorzystywanej strefy czasowej dla daty, przez co skrypt obliczający daty różnicowe zachowuje się jakby podana aktualna godzina była czasem zimowym. No worries, za pół roku samo się naprawi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2016 o 14:10, Karharot napisał:

Wczoraj po tym jak mnie wylogowało z forum nie byłem w stanie zalogować się ponownie,
klikanie na przycisk "zaloguj" w prawym górnym rogu forum jedynie odświeżało stronę samego
forum bez otwierania okna logowania.
Jeśli ktoś napotka ten sam problem to można go rozwiązać przez usunięcie ciasteczek.


Można to też załatwić wchodząc na główną gramu, wylogować się tam i z powrotem wtedy można się lognąć na forum. Zdarza mi się też czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na komórce (Chrome i Opera) w standardowej pozycji ekranu często znika treść postów i większość grafik. W "poziomie" problem ten nie występuje.

2016040817435493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj/dzisiaj zrobiliśmy mały update widoku wątku. Szczegóły opisane są tutaj:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=103048&pid=74
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=103048&pid=75
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=103048&pid=81

Żeby zobaczyć od razu zmiany prawdopodobnie potrzebne będzie odświeżenie cache przeglądarki dla domeny gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się