Muradin

Forum gram.pl - nowości, informacje, sugestie, tutaj zgłaszamy błędy!

294 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2016 o 19:48, Isildur napisał:

Jak ekipa będzie zaangażowana i ludzie będą widzieć zaangażowanie ekipy to sądzę, że
razem wspólnymi siłami coś zdziałamy.

Chcieć to móc. Jeśli Ci naprawdę zależy, to możesz, podobnie jak ja, napisać maila do wybranych osób, które dały sobie spokój z Gramem przez zmiany z października ubiegłego roku, zachęcając je do zapoznania się z bardziej czytelną wersją forum (czyli tą wdrożoną w lutym) i delikatnie sugerując powrót. Mi jakiś czas temu się udało w ten sposób zachęcić kilka osób do pisania na forum. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, forum ma się ku lepszemu... A jednak nie, nieuważnie spojrzałem. ;D
Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale za niecałe pięć miesięcy minie rok od dobrej zmiany z października... Jak ten czas leci, gdy się mało dzieje.

Piszecie o zachęcaniu do powrotów, tych którzy niewytrwali? Nadal nie ma do czego, raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2016 o 20:33, Kakarotto napisał:

Piszecie o zachęcaniu do powrotów, tych którzy niewytrwali? Nadal nie ma do czego, raczej.


Dlatego też cały czas przypominam się ze zmianami i pytam się tych, którzy jeszcze tu pozostali co powinniśmy zmienić w następnej kolejności.

Tak jak zresztą napisałem Outlanderowi - niektóre z tych rzeczy, o których pisaliście mam zapisane i trzymam je w widocznym miejscu. Powrót komentarzy to jedna z tych rzeczy, ale chciałbym także rozmawiać nie tylko o Forum, a o całym gramie. Jeśli już zmieniać wszystko co zmieniajmy, ulepszajmy jeśli jest taka okazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co poprawić na gramie?
- zrobić forum
- przestać obiecywać, a zacząć robić
- zmienić stronę główną, jest nieczytelna
- nie wiem czy ktoś jeszcze korzysta ze sklepu, bo jest mało estetyczny i drogi
- ogarnąć newsroom - newsy pojawiają się z opóźnieniem. Nawet kilkudniowym!
- przestać robić z nas idiotów i żartować z naszej inteligencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie ostro:

Jak w kilku krokach doprowadzić do upadku dużego portalu:

1. Nie zmieniać nic na forum.
2. Zadać pytania użytkownikom, o to co chcieliby zmienić.
3. Olać kompletnie te sugestie i zrobić po swojemu.
4. Forum będące w stanie agonalnym po własnych zmianach zamknąć.
5. Wykupić ??? Za bezcen.

Nie no ja naprawdę rozumiem potrzebę zmian, ale dlaczego pytacie się tych kilku osób, którzy zostali na forum? Nie macie w składzie marketingowca, który potrafiłby się tym zająć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem - chcę zacząć tym dyskusję. Jak wejdą zmiany odnośnie powrotu komentarzy tutaj będziemy chcieli puścić ten temat szerzej, bo bez względu na wszystko tak być powinno od samego początku. Oczywiście także ten feedback powinien być brany pod uwagę w dużym stopniu przy naprawie tego wszystkiego.

Tylko też nie ma co się czarować zbytnio, bo mleko się wylało i trzeba naprawiać. Nikt raczej forum zamykać nie ma zamiaru z tego co mi wiadomo, tak samo jak nie słyszałem nic o żadnym przejęciu gramu czy też forum ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tupet to zgubiliście chyba w niszczarkach gdzie wrzuciliście podrzucone wam pomysły na ZMIANY i URATOWANIE tego pożal się Boże forum. Tutaj nic się już bardziej spartolić nie da, zrobiliście to do granic możliwości wiec zamiast prosić o kolejne propozycje to może weźcie się łaskawie do roboty. O ile ktokolwiek w tym cyrku myśli jeszcze o podtrzymywaniu trupa zamiast odłączyć mu wtyczkę. A na tym wszyscy by wyszli najlepiej. Wy mielibyście problem z głowy, my nie musielibyśmy patrzeć jak wasza niekompetencja zniszczyła świetne miejsce w sieci.
Kolejne pytanie o pomysły na zmiany, co będzie następne? Kolejna mowa Wielkiego Naczelnego Pana Forum Naszego który powie nam jakie są plany, a my zamiast wyników doczekamy się kolejnego pytania o pomysły? Czy może jednak będzie jakaś nowość w waszym rozumowaniu i zaszczycie nas kwestią: Gramowicze, cieszę się że przysłaliście nam tyle pomysłów. Bardzo chętnie je wdrożymy, ale z pewnych względów musimy oprócz cierpliwości poprosić was o coś jeszcze. Chcąc stworzyć to forum naprawdę świetnym miejscem tworzonym przez forumowiczów dla forumowiczów poprosimy o wpłaty które pozwolą nam odbudować dawną świetność forum, a nawet ją przebić.
Niemożliwe? Spartolenie czegoś co działało było możliwe więc skromnie oceniam szanse tej kwestii jako: prawdopodobne.
Odłączcie wtyczkę, pozwólcie nam się pogodzić ze stratą przyjaciela. Usilne podtrzymywanie go przy respiratorze tylko zwiększa cierpienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej riebiata!

Wbrew temu, co myślą niektórzy z Was, cały czas działamy. Przyznam, nie jest to może zbyt powalające tempo, ale wynika to między innymi z faktu, że chcemy mieć pewność, że wprowadzane zmiany (czy powrót do starych rozwiązań) nie będą na bakier z tym, czego na forum chcecie. Dodam tutaj też, że odwracanie procesów bywa czasem trudniejsze, niż wdrażanie nowych rozwiązań. Ale zapewniam, że to się cały czas dzieje. I dziać będzie. :)

Dlatego po raz kolejny pytania o to, co zmienić w pierwszej kolejności. Minęło sporo czasu, sporo się tutaj zmieniło, a ja chcę żeby teraz te zmiany poszły we właściwym kierunku. Żeby realizować w pierwszej kolejności to, co najważniejsze. I jak już wcześniej mówiłem, nie będę obiecywał, że zrobimy wszystko i od razu, to po prostu niemożliwe. Tym bardziej, że niekiedy mały drobiazg potrafi okazać się twardym do zgryzienia orzechem, przysparzającym więcej pracy, niż zdałoby się wielka rewolucja.

Muradin robi kawał dobrej roboty, zbiera wszystkie sugestie i opinie, dorzuca swoje pomysły i na tej podstawie planujemy kolejne posunięcia. I nie mamy zamiaru przestać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2016 o 15:44, Myszasty napisał:

Dlatego po raz kolejny pytania o to, co zmienić w pierwszej kolejności. Minęło sporo
czasu, sporo się tutaj zmieniło, a ja chcę żeby teraz te zmiany poszły we właściwym kierunku.
Żeby realizować w pierwszej kolejności to, co najważniejsze. I jak już wcześniej mówiłem,
nie będę obiecywał, że zrobimy wszystko i od razu, to po prostu niemożliwe.


To może na początek poprawcie godzinę systemową i to jak wyświetlany jest w ogóle czas dodania posta.
Bo inaczej to się robią takie kwiatki:
http://puu.sh/oXALm/7d7a4f42fc.png
Minutę temu?
http://puu.sh/oXAMq/3830ee979e.png
Mi to bardziej wygląda jak godzinę temu.

No i sam fakt iż dodając post o godzinie przykładowo 15:10 to forum twierdzi że został (zostanie? :P) on dodany o godzinie 15:13. Ten błąd to zresztą siedzi w kodzie tego forum od dosłownie wielu już lat...


No i nadal brakuje chociaż LISTY newsów dostępnych z poziomu forum. Ot, coś o co prosili chyba wszyscy, napisanie tego trudne nie jest (zresztą - moja własna modyfikacja sprzed bez mała 5 miesięcy tyle robiła i to było poniżej godziny pracy...), jak wam nie będzie wychodzić to mogę podesłać nawet kod źródłowy pobierający listę bezpośrednio z waszego kanału RSS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2016 o 15:44, Myszasty napisał:

Wbrew temu, co myślą niektórzy z Was, cały czas działamy. Przyznam, nie jest to może
zbyt powalające tempo, ale wynika to między innymi z faktu, że chcemy mieć pewność, że
wprowadzane zmiany (czy powrót do starych rozwiązań) nie będą na bakier z tym, czego
na forum chcecie.


Naprawdę myślisz, że na tym etapie, z tym jak stoimy z forum wciskanie takiego kitu jest na miejscu? To jawna obraza.
Co niby robiliście przez ostatnie 2 miesiące w kierunku zmian? Co to za obawa by "zmiany nie były przeciwne temu co na forum chcemy"? Doskonale wiecie co chcemy, takie mydlenie oczu mogłoby przejść może z 5 lat temu, gdy było tu więcej ludzi i więcej złudzeń. Teraz to my jesteśmy /.../ i taka gadka to jedynie potęguje.

Od lat na gramie jest grana ta sama płyta - przychodzi jeden naczelny, olewa forum i community, przychodzi następny, też olewa, potem jakiś się pojawia, mówi o radykalnych zmianach, robi /.../ i się zmywa, wpadasz Ty, też jest pompa że jednak #dobrazmiana i odwracamy to co wyszło źle, a potem lejesz na to wszystko strumieniem ciepłego moczu. Ludzie odchodzą, są zmiesmaczeni, a ci co tu jeszcze siedzą, to taka reszta przyzwyczajenia. Kilkudniowe opóźnienia na newsach, badziewne, zupełnie niekonkurencyjne ceny w sklepie i jeszcze burdel na forum i struganie wariata. Kto daje na to pieniądze, ten serwis w ogóle zarabia na siebie, ktoś się tym wszystkim interesuje?

Jak tu Wam w ogóle w cokolwiek wierzyć? Myślicie że jest do Was jakiekolwiek zaufanie jak teraz niby lecą kolejne obietnice zmian? Bez żadnego posypania głowy popiołem, uczciwym, należytych przeprosin?

Kończ waść, wstydu oszczędź, jak dla mnie, to możecie zamykać tę budę.
Podobają się takie oczekiwania użytkowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną prośbę: koniecznie opisz swój powrót z Katowic! W końcu musiały się tam dziać niezłe rzeczy, skoro zajęło to dwa i pół miesiąca. Widzę tu materiał na cykl co najmniej dziesięciu artykułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak. Przy okazji tego super trudnego zadania jakim jest możliwość wyświetlenia newsów (no bo kurde ekipie Gramu blisko rok na to nie wystarczył) z poziomu forum i wyświetlenie normalnie działającej daty zamiast nie działającej wersji jaka panuje obecnie. Kwadrans pracy.

Całość działa na przeglądarkach opartych na silnikach Chrome z wtyczką Tampermonkey lub Firefox z Greasemonkey.

Ogólny proces instalacji wtyczki ten sam co miesiące już temu i opisany tutaj (przepraszam tylko za niedziałające już screenshoty):
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=102812&pid=1

201605221302280

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2016 o 15:44, Myszasty napisał:

Wbrew temu, co myślą niektórzy z Was, cały czas działamy. Przyznam, nie jest to może
zbyt powalające tempo, ale wynika to między innymi z faktu, że chcemy mieć pewność, że
wprowadzane zmiany (czy powrót do starych rozwiązań) nie będą na bakier z tym, czego
na forum chcecie.


Prawie pół roku nie odzywałem się na gramie. Zaglądałem tu od czasu do czasu, coraz rzadziej i rzadziej (ostatnio jakoś tak raz w tygodniu, może raz na 10 dni). Ale nie miałem ochoty nic pisać. Aż do teraz.

Nie wiem, jaki trzeba mieć tupet, żeby napisać coś takiego, jak Twój post. Ponad pół roku temu zarżnęliście gram (czy może raczej dorżnęliście, bo gram umierał powolutku już od dłuższego czasu), kompletnie olewając wszystko to, o co prosili gramowicze. Cały wątek poświęcony sugestiom, propozycjom itp. został zignorowany i nie wprowadzono kompletnie NIC z tego, o co prosiła społeczność, a co mogłoby pomóc gramowi. Po drastycznych zmianach w październiku ubiegłego roku, które skutecznie pogrzebały forum, ludzie z uporem godnym lepszej sprawy wielokrotnie tłumaczyli, co powinno zostać zmienione (czytaj: przywrócone), żeby forum miało ponownie sens. Mija parę miesięcy, gram robi sobie jakąś durną kampanię reklamową, nakręca filmiki, pojawiają się szumne zapowiedzi zmian (na lepsze, naturalnie, bo gorzej być już nie może) i wtedy na scenę, po raz pierwszy, wkracza ON. Nowy Naczelny. Obiecuje, że będzie dobrze, że będą zmiany, że teraz to już na pewno, żeby dać mu szansę... po czym znika na kolejne tygodnie. A na gramie zmienia się minimalnie układ strony i nic. A teraz, po tym całym czasie, uzasadniasz to tym, że chcesz się przekonać, czego naprawdę chcą gramowicze?! Serio? Mało jest postów o tym, czego chcieliśmy, o co prosiliśmy, co sugerowaliśmy? Pojawić się tu po takim czasie milczenia i rzucić taki tekst, to jest po prostu szczyt chamstwa i braku szacunku. To splunięcie w twarz tym wszystkim, którzy się tu aktywnie udzielali przez lata, a następnie wmawianie im, że to ciepły, letni deszczyk pada.

Byś się pan, panie naczelny, nie ośmieszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, mam jeszcze jedno pytanie/sugestię: kiedy w końcu napiszecie artykuł o tym, że używanie Adblocka podczas przeglądania Gramu jest już ok? Bo w tekście, w którym prosiliście, żeby wyłączyć tę wtyczkę, są słowa: "Rozumiemy czemu nie chcecie oglądać reklam, dlatego umieszczamy na stronie tylko takie, które nie są przesadnie uciążliwe". No chyba że wyjaśnicie mi dlaczego uważacie, że reklama którą prezentuję na załączonym obrazku, nie jest przesadnie uciążliwa (a tego typu reklamy pojawiają się już od dłuższego czasu).
Będę czekał maksymalnie pół roku na odpowiedź.

20160525183927781

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2016 o 06:59, Ring5 napisał:

Prawie pół roku nie odzywałem się na gramie. Zaglądałem tu od czasu do czasu, coraz rzadziej
i rzadziej (ostatnio jakoś tak raz w tygodniu, może raz na 10 dni). Ale nie miałem ochoty
nic pisać. Aż do teraz.


Brakuje jeszcze wypowiedzi naszego karierowicza, redaktora naczelnego - niejakiego FETT''A czy tam "PETA", który z uśmiechem na ustach oznajmiłby, że forum wciąż się rozwija i najlepiej jego wygląd upodobniłby do interfejsu METRO z windowsa 10, bo przecież mamy "2016 rok i trzeba iść za nowymi trendami", mimo że wszyscy użytkownicy krzyczą "nie!" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra dobra, jeśli już dyskutujemy to obrażajmy innych - trzymajmy się jakichś norm dyskusji, bo powoli to się wymyka spod kontroli.

Jak już wspominałem nie raz: każdy ma własną wizję, każdy ma własne pomysły. Nie zawsze muszą one się podobać, trafiać w gusta innych, albo mogą się po prostu nie sprawdzać w danym środowisku. Jeśli się nie próbuje, to niestety nic się nie zyskuje. Dlatego też sam z mojego punktu widzenia uważam, że jednak wyjście komentarzy z forum było pomysłem nietrafionym. A może inaczej - przedstawionym w tej formie jako nie trafiony, ponieważ myślałem że będzie to rozwiązane nieco inaczej. Chociażby tak, jak zrobił to Zip - że stream newsów na forum i tak będzie gdzieś się pojawiał i użytkownicy będą mogli do tych komentowanych na bieżąco newsów przechodzić z forum i tam dyskutować o nich. Zresztą tak samo sprawa wygląda z powiadomieniami, które nie zawsze działają i tak można byłoby wymieniać.

In other words - gdyby wszystko było połączone w dobry sposób i działałoby tak jak należy może nie byłoby tak złe, jak się wydaje. Ewentualnie warte dopracowania, aby było jak najbardziej wygodne do użytkowania. Ale wyszło inaczej, więc trzeba spróbować jak najmocniej wrócić do starych rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2016 o 23:59, SplitGrave napisał:

Brakuje jeszcze wypowiedzi naszego karierowicza, redaktora naczelnego - niejakiego FETT''A
czy tam "PETA", który z uśmiechem na ustach oznajmiłby, że forum wciąż się rozwija i
najlepiej jego wygląd upodobniłby do interfejsu METRO z windowsa 10, bo przecież mamy
"2016 rok i trzeba iść za nowymi trendami", mimo że wszyscy użytkownicy krzyczą "nie!"
:D


Cieszę się, że ulżyłeś swojej frustracji, Twój dzień na pewno jest lepszy, bo napisałeś tak odważny i głęboki komentarz.

To co zobaczyliście na gramie w zeszłym roku to dosłownie kilka procent tego, co planowaliśmy z Martivarem. Ja od października, a Martivar nieco krócej nie pracujemy już w gram.pl, więc tym bardziej obrażanie ludzi, którzy próbowali coś zrobić, jest tu nie na miejscu.

Inna sprawa, że obrażanie kogokolwiek jest nie na miejscu, ale przecież nie muszę tego tłumaczyć wybitnym władcom języka i wytrawnym szydercom.

(BTW, chyba dalej mam forumową rangę naczelnego :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2016 o 23:59, SplitGrave napisał:

Brakuje jeszcze wypowiedzi naszego karierowicza, redaktora naczelnego - niejakiego FETT''A
czy tam "PETA", który z uśmiechem na ustach oznajmiłby, że forum wciąż się rozwija i
najlepiej jego wygląd upodobniłby do interfejsu METRO z windowsa 10, bo przecież mamy
"2016 rok i trzeba iść za nowymi trendami", mimo że wszyscy użytkownicy krzyczą "nie!"
:D


Ok krytyka krytyką, ale obrażanie jest już karane i nie podoba mi się to strasznie... Nie masz prawa nikogo obrażać bo coś Tobie się nie podoba. Fett-PL już Ci odpisał, ale ja za obrażanie wlepiam ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2016 o 18:40, matiz123 napisał:

O, mam jeszcze jedno pytanie/sugestię: kiedy w końcu napiszecie artykuł o tym, że używanie
Adblocka podczas przeglądania Gramu jest już ok? Bo w tekście, w którym prosiliście,
żeby wyłączyć tę wtyczkę, są słowa: "Rozumiemy czemu nie chcecie oglądać reklam, dlatego
umieszczamy na stronie tylko takie, które nie są przesadnie uciążliwe". No chyba że wyjaśnicie
mi dlaczego uważacie, że reklama którą prezentuję na załączonym obrazku, nie jest przesadnie
uciążliwa (a tego typu reklamy pojawiają się już od dłuższego czasu).
Będę czekał maksymalnie pół roku na odpowiedź.


Z tego, co nie raz było wspominane tego typu welcome powinien pojawiać się raz, a nie przy każdym wejściu do tekstu czy tez na forum. Jeśli możesz to powiedz mi z jakiej przeglądarki korzystasz. Podam dalej temat jutro, bo możliwe że znowu coś zmieniło się po ostatnich update''ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się