Muradin

Forum gram.pl - nowości, informacje, sugestie, tutaj zgłaszamy błędy!

294 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2016 o 16:27, Muradin_07 napisał:

Eh, zaczynamy od nowa...


/ciach/

Pisząc ''góra'' nie miałem Was na myśli, raczej chodzi mi o osoby które mają faktyczną władzę nad forum i decydują czy ono jest czy nie(czy też wisi sobie w niebycie jak teraz). Nie mam pojęcia które to osoby są, ale zapewne takie istnieją.
Rozumiem to że często tutaj pojawiają się oskarżenia skierowane pod Wasz adres, co słuszne zapewne nie jest(i bywa frustrujące, jak zawsze w takich przypadkach).

Generalnie to widziałem już na przykładzie forum serii CM/FM jak wyglądały takie rządy(w nieco mniejszej skali bo to mniejsza społeczność, ale też swego czasu były problemy żeby zmienić cokolwiek w forum na lepsze). Tam zmieniła się ekipa i nagle okazało się że wszystko da się zrobić w miarę prosto i sprawnie, mam nadzieję że kiedyś i tutaj się tak stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.05.2016 o 10:58, Isildur napisał:

Nie wiesz jaka jest sytuacja to proszę nie tak ostro, akurat Myszasty tutaj nie jest
niczemu winny, więc troszkę przystopuj z oskarżeniami skoro tak naprawdę nie znasz wszystkiego.


Drogi Isildurze, faktycznie, nie znam wszystkiego. Z bardzo prostej przyczyny - ponieważ "łączność" między "górą" a zwykłymi gramowiczami praktycznie nie istnieje. I, co gorsza, nikt z tamtej strony (poza jednym, biednym Muradinem, który, siłą rzeczy, zbiera za innych po głowie) nie jest zainteresowany tym, by ten dialog prowadzić. Myszasty, podobnie jak Fett przed nim, ma czas na wiele rzeczy poza właśnie komunikowaniem się ze społecznością. By informować, jak przebiegają prace, jak wygląda obecnie sytuacja, czym spowodowane są opóźnienia. To są naprawdę drobne rzeczy, które nie wymagają wiele wysiłku (ani czasu), a jednak z jakiegoś powodu wydają się wykraczać poza możliwości zarówno obecnego, jak i poprzednego Naczelnego. Czy zajrzenie tu raz na kilka dni, opisanie postępu prac, zadanie paru pytań, czyli zwykłe pokazanie, że komuś z góry nadal na tym miejscu zależy, jest naprawdę takie trudne?

Piszesz nie tak ostro... wiesz, pół roku temu, rok temu, jeszcze pewnie bym się tym przejął. Zapewne bym się zastanowił. Bo może faktycznie było za ostro, a nawet jeśli nie, to moderator ma prawo upomnieć. W tej chwili jednak... pomijając fakt, że obecnie mało mi zależy na moim koncie na gramie (to jest mój drugi post od stycznia), pozwolę sobie jednak podtrzymać moją poprzednią wypowiedź i nie zgodzić się z Tobą co do tego, że mogła być za ostra. Otóż nie, nie była. Biorąc pod uwagę bezczelność, jaką wykazał się Myszasty pisząc to, co napisał, moja wypowiedź była daleka od "ostrości". Skoro jednak nie dostrzegasz problemu, pozwól, że Ci no naświetlę, abyś miał pełny, obiektywny obraz sytuacji.

Po pierwsze, wątek "Obrady na temat gram.pl" ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=89009&u=866) - 45 stron wypowiedzi dotyczących tego, jakich zmian oczekuje społeczność, jakie są największe problemy gramu i czym należałoby się zająć w pierwszej kolejności. Wątek kompletnie zignorowany przy wprowadzaniu nowej wersji forum.

Po drugie, wątek "Witajcie na Forum 3.0" ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=102805&u=786) - 40 stron krytyki, wskazywania błędów, niedociągnięć itp. W tym także próśb o to, by jednak przywrócić poprzednią funkcjonalność forum, by newsy znowu były widoczne na głównej stronie forum. Tego było najwięcej.

Po trzecie, wątek "Poprawiamy forum" ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=102812&u=41) - który w naturalny sposób wyewoluował z poprzedniego. Kilka osób, ale przede wszystkim Ziptofaf, udowodniło, że te wszystkie problemy "nie do przeskoczenia", z którymi sztab IT gramu wozi się od października, można ogarnąć w ciągu kilku godzin. Co więcej, udowodniono nawet, że możliwe jest wyświetlanie newsów z poziomu forum! I to wszystko "z zewnątrz"! Skoro jeden Zip był w stanie to wszystko zrobić, trzeba było się z nim dogadać, żeby to ogarnął gramowi. Byśmy się zrzucili na karton dobrego whiskacza i sprawa by była załatwiona już dawno.

Po tym wszystkim (oraz po kilkumiesięcznym milczeniu) nagle wpada tu Myszasty i z uśmiechem na ustach informuje wszystkich (po raz kolejny) że jest dobrze, będzie jeszcze lepiej i należy być dobrej myśli, a dotychczasowa zwłoka spowodowana jest tym, że chce się upewnić, czego tak naprawdę chcą gramowicze. I jeśli teraz chcesz mnie przekonać, że mając do dyspozycji łącznie ponad sto stron (bo jeszcze dochodzą tematy ten oraz z pytaniami do RedNacza) komentarzy dość jednoznacznie wskazujących, czego oczekuje społeczność, tłumaczenie opóźnień tym, że nie chce się działać wbrew woli forumowiczów, nie jest bezczelnością, to myślę, że po prostu w tej kwestii nie dojdziemy do porozumienia. Bo, wybacz, jak to właśnie tak widzę - materiałów jest wystarczająco wiele, by zdać sobie sprawę z tego, czego chcą forumowicze (a jeśli nadal ktoś tego nie zauważył, to pozwól, że to podkreślę: POWROTU NEWSÓW NA FORUM) i udawanie, że jest inaczej, jest po prostu zaklinaniem rzeczywistości. Oraz właśnie owym pluciem w twarz gramowiczom, o którym wspomniałem wcześniej.

Od października było wystarczająco wiele czasu, by ogarnąć temat, by nawiązać dialog z tymi niedobitkami, którzy jeszcze nawiedzali/nawiedzają forum. Przez pierwsze 2-3 miesiące po wprowadzeniu Forum 3.0 ludzie próbowali walczyć, próbowali coś zmieniać, licząc na to, że może jednak ktoś ich wysłucha, ktoś doceni fakt, że nadal tu byliśmy, nie machnęliśmy ręką i nie zrezygnowaliśmy. Ale ile można? Brak jakiegokolwiek odzewu, reakcji (poza toczącym nierówną walkę z wiatrakami Muradinem) sprawiły, że w tej chwili faktycznie nie ma sensu ratowanie tego miejsca, bo ile tu zostało regularnych forumowiczów? Pięciu? I po raz kolejny słyszą oni to samo, co powiedziano już wcześniej - prężnie działamy, zobaczycie, że forum będzie cudowne. Tylko powiedzcie nam, czego oczekujecie, żebyśmy nie robili niczego, co by się wam mogło nie spodobać.

Podsumowując i kończąc jednocześnie, pozwól, że odpowiem tak: nie widzę powodu, dla którego miałbym z jakimikolwiek oskarżeniami stopować, ponieważ nie przypominam sobie, by w moim poprzednim poście jakiekolwiek oskarżenia się pojawiły. Napisałem jedynie, jak wygląda zachowanie Naczelnego z perspektywy zwykłego, szarego użytkownika gramu. Użytkownika, który w przeciwieństwie do Ciebie, nie ma dostępu do wiedzy tajemnej, znanej tylko wybrańcom. Ale za to pamięta, co działo się na forum w trakcie miesięcy przed wprowadzeniem Forum 3.0 i co działo się po tym feralnym dniu. Pamięta, jak społeczność traktował poprzedni Naczelny i który widzi, jak traktuje ją obecny Naczelny. To, drogi Isildurze, nie są żadne oskarżenia. To są zwykłe fakty, nic więcej. Naczelny ze społecznością nie rozmawia, Naczelny albo nie zapoznał się z przytoczonymi przeze mnie wątkami, albo postanowił je zignorować. Różne mogą być tego powody, zgoda, ale nie zmienia to faktu, że jest dokładnie tak, jak napisałem. Chcesz mi powiedzieć, że teraz mówienie jak jest może skutkować "nagrodą" od moderatorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystko, co tu ostatnio napisano i cóż. Nic się nie zmieniło, nie zmieni i chyba nie warto czekać. Ogólnie ciągle ta sama śpiewka i tyle. Nie chce mi się nawet tego komentować i dawać jakiś wyszukanych porównań i metafor, więc coś niskich lotów.
Mamy tutaj taki taniec-wywijaniec na mogile (forum).gram.pl trzech grup: "góry (ONI)", "tych, co najmniej znaczą (my)" i "tych, którzy wiją się gdzieś pomiędzy (tamci)". Na najwyższym parkiecie są ONI, tamci skaczą wysoko, ale ciągle niewystarczająco, a my chyba przeszkadzamy wszystkim, bo nikt się z nami nie liczy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic mówić, bo wiem jaki argument pojawi się zapewne po mojej odpowiedzi ale...

Od momentu rozpoczęcia się tej całej dyskusji jedynym dniem pracującym był piątek. A mamy dziś sobotę, po godzinie dwudziestej drugiej. Kiedyś ktoś zapytał się mnie, po ogłoszeniu wyniku jakiegoś konkursu, czy my nie mamy godzin pracujących i jest zaskoczony tym, że odpisałem o tak późnej porze.

Otóż niestety - takowe istnieją. Ja działam na nieco innych zasadach, więc jestem tutaj w ramach możliwości cały czas i wcale nie z przymusu. Natomiast niedawno jeszcze gdy rozmawialiśmy o dark skinach i innych tego typu usprawnieniach potrafiliśmy wymieniać się mailami do późnych godzin wieczornych.

Jednak naprawdę - jeśli spodziewałeś się, że o tej godzinie "coś się zmieni"...

Dlatego powtórzę to jeszcze raz, napisałem to chyba w piątek: w poniedziałek będę chciał w kilku kwestiach porozmawiać z ekipą o tym, co możemy odpalić jako kolejne tak, abyście mieli lepszy ogląd sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać obrazek żeby pokazać jak rozjeżdżają się niektóre tabelki na telefonie, ale... Znany postulat - dodać normalne dodawanie obrazków bo drag&drop + telefon to kiepskie połączenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2016 o 22:31, Muradin_07 napisał:

Nie chcę nic mówić, bo wiem jaki argument pojawi się zapewne po mojej odpowiedzi ale...
Od momentu rozpoczęcia się tej całej dyskusji jedynym dniem pracującym był piątek. A
mamy dziś sobotę, po godzinie dwudziestej drugiej. Kiedyś ktoś zapytał się mnie, po ogłoszeniu
wyniku jakiegoś konkursu, czy my nie mamy godzin pracujących i jest zaskoczony tym, że
odpisałem o tak późnej porze.
Otóż niestety - takowe istnieją. Ja działam na nieco innych zasadach, więc jestem tutaj
w ramach możliwości cały czas i wcale nie z przymusu. Natomiast niedawno jeszcze gdy
rozmawialiśmy o dark skinach i innych tego typu usprawnieniach potrafiliśmy wymieniać
się mailami do późnych godzin wieczornych.
Jednak naprawdę - jeśli spodziewałeś się, że o tej godzinie "coś się zmieni"...


Nie bardzo rozumiem, o co ci chodzi... Nigdzie nie napisałem, ze ma się coś zmienić w sobotę o 22.
Napisałem, że ogólnie ta sama śpiewka. A i jestem realistą, więc pisanie, że coś się zmieni w kilka dni, skoro niewiele zmieniło się od ponad pół roku, byłoby niezbyt logiczne.

Dnia 28.05.2016 o 22:31, Muradin_07 napisał:

Dlatego powtórzę to jeszcze raz, napisałem to chyba w piątek: w poniedziałek będę chciał
w kilku kwestiach porozmawiać z ekipą o tym, co możemy odpalić jako kolejne tak, abyście
mieli lepszy ogląd sprawy.


Gratuluję cierpliwości i samozaparcia, według wielu nadzieja umarła, ale TY ciągle walczysz... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż od paru miesięcy na forum nie zaglądałem (tzn co jakiś czas odpalałem, żeby sprawdzić czy jeszcze żyje, ale nie czytałem co się dzieje), a tu widzę że wszystko dalej wygląda jak wyglądało. Cały czas jesteśmy w stanie "coś się na górze dzieje, ale nie powiemy co" ;D. O ile pół roku temu nie wiedziałem czy się śmiać, czy płakać to teraz już wiem - śmiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 23:19, Outlander-pro napisał:

Jak wszyscy widzą praca wre aż wióry lecą! Tyle się dzieje, że ciężko nadążyć za zmianami!

Budżet przewiduje zajęcie dla jednego praktykanta w czasie przerwy na fajkę. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 23:19, Outlander-pro napisał:

Jak wszyscy widzą praca wre aż wióry lecą! Tyle się dzieje, że ciężko nadążyć za zmianami!


Oczywiście Ty najlepiej wiesz Out, co się dzieje po tej stronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2016 o 23:19, Outlander-pro napisał:

Jak wszyscy widzą praca wre aż wióry lecą! Tyle się dzieje, że ciężko nadążyć za zmianami!


Dobrze, że Wiedźmin wyszedł. Przynajmniej nikt nie pyta kiedy coś się zmieni :D:D CDP Red ratuje redakcję gram.pl :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smutno tu jakoś. Uderzacie w grobowe tony.
Statystyk gram.pl nie ma już chyba kilka lat (ktoś je jeszcze pamięta? :)), więc nie wiem dokładnie, ale wygląda na to, że obecnie na forum pojawia się kilkanaście postów dziennie - z czego pewnie zdecydowana większość w tym wątku. Osoby, które się tu przewijają pewnie można policzyć na palcach jednej lub dwóch rąk.

Osobiście nie wyobrażam sobie, co musiałoby się stać, by na podstawie tak kruchej - ale wyjątkowej - społeczności udało się odbudować (lub zbudować od podstaw) forum, które nie jest wrzodem na tyłku, tylko istotną częścią biznesu. Przychodzi mi do głowy tylko jeden krok, ale za to taki, na który nie zdecydował się chyba jeszcze nikt nigdy na świecie: płatne członkostwo. W dobie upadku grup dyskusyjnych na rzecz Facebooka i Twittera pomysł wydaje się szalony.

...a może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2016 o 19:59, ziptofaf napisał:

Ło żesz, stał się cud. Widzę newsy z poziomu forum!


Taka niespodzianka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.06.2016 o 07:34, Muradin_07 napisał:

Oczywiście Ty najlepiej wiesz Out, co się dzieje po tej stronie :)


Wiem doskonale, w końcu postępy widać jak na dłoni, ekipa gramu jest z użytkownikami szczera i zapewnia dużą transparentność swoich działań! :) Jest super!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przez przypadek natknąłem się na dziwny błąd - na głównej stronie forum, w podglądzie, kto napisał ostatni post w danym temacie, niektórym (KannX, Muradin, Kadaj, Henrar) zniknęły awatary, mimo iż na ich GS-ach nadal one widnieją, zatem bardzo wątpię, by ktoś miał je skasować. Załączam poniżej screen owego babola:

20160608191857203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w sumie to ciężko jest mi powiedzieć z tej perspektywy, bo u mnie "wszystko działa". Ale podam dalej i spytam się czy mogą sprawdzić co i jak.

Na razie podałem także temat czasu na forum i ogólnie na gramie, bo jak widzicie - wiele osób u nas pisze w różnych strefach czasowych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2016 o 19:54, Muradin_07 napisał:

Wiesz, w sumie to ciężko jest mi powiedzieć z tej perspektywy, bo u mnie "wszystko działa".

U mnie też występuje ten problem - obstawiam, że jeśli ktoś napisze komentarz pod newsem na głównej, to wtedy na liście tematów forum nie wyświetla się jego avatar. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w ogóle awatary kompletnie się nie wyświetlały przez chwilę. Już zapisałem i podałem dalej, ale z tego co już wstępnie rozmawiałem na zmiany kolejne będzie trzeba poczekać pewnie do "po E3". Wiadomo - aktualnie szykuje się dość gorący okres dla wszystkich, więc dużo roboty przy tym także będzie od strony redakcyjnej i nie tylko. Ale jeśli będzie jakaś opcja, aby naprawić co ważniejsze rzeczy to zapewne polecą one w pierwszej kolejności :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się