Muradin

Forum gram.pl - nowości, informacje, sugestie, tutaj zgłaszamy błędy!

294 postów w tym temacie

A tak przy okazji drogi Gramie - jak już (może) kiedyś rozwiążecie część problemów z forum to może zajmiecie się jedną ważniejszą rzeczą:

https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html?d=gram.pl

F... kurde no, zaktualizujcie serwer WWW bo jednak u was się podaje dane osobowe choćby przy zakupach, to nie jest mały blog a spory sklep jednak. No i tak w ogóle to miło by było zobaczyć certyfikat wildcard - ja wiem że te 300 zł rocznie boli względem 30 za zwykły ale wtedy i https by działało jak trzeba także na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2016 o 12:48, ziptofaf napisał:

A tak przy okazji drogi Gramie - jak już (może) kiedyś rozwiążecie część problemów z
forum to może zajmiecie się jedną ważniejszą rzeczą:

https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html?d=gram.pl

F... kurde no, zaktualizujcie serwer WWW bo jednak u was się podaje dane osobowe choćby
przy zakupach, to nie jest mały blog a spory sklep jednak. No i tak w ogóle to miło by
było zobaczyć certyfikat wildcard - ja wiem że te 300 zł rocznie boli względem 30 za
zwykły ale wtedy i https by działało jak trzeba także na forum.


Przekazałem informację w tej sprawie do naszego działu IT, dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, podfora jakoś ogarnięte, ale wciąż brakuje oznaczeń tematów, jakiegos oznaczenia, że ktoś odpowiedział na naszego posta i w ogóle możliwości dodania tematu do podforum pomocy technicznej. O narzędziach moderatorskich już nie wspomnę, bo to w ogóle działa na starych śmieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, fajnie że ekipa coś robi by doprowadzić to forum to stanu używalności. Ale nawet jeśli się to stanie to należałoby wysłać listy przebłagalne i prosić o powrót tych wszystkich, którzy rozczarowani opuścili forum, albo stworzyć jakąś kampanie reklamową, co by przyciągnąć nowe twarze. Mam wrażenie, że to forum jest jak stara zakurzona dobra książka w bibliotece - oprócz grupy wieloletnich fanów nikt po nią nie sięgnie, wszyscy wolą nowsze wydawnictwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2016 o 17:09, Outlander-pro napisał:

Coś się zmieniło? U mnie wszystko po staremu, nic nowego nie widzę.

Yup, jakieś - o ile mnie pamięć nie myli - dwa tygodnie temu została zmieniona kolejność podforów (teraz pod Forum Ogólnym jest Pomoc Techniczna zamiast Quizów i Zabaw, jak to miało miejsce wcześniej). ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2016 o 17:09, Outlander-pro napisał:

Coś się zmieniło? U mnie wszystko po staremu, nic nowego nie widzę.

To co chciałem - tzn. żeby Pomoc Techniczna (najbardziej przydatne podforum, żeby nie powiedzieć jedyne) było na samej górze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni post kogoś z ekipy dokładnie miesiąc temu przy okazji naprawy zegarka i od tamtej pory głucha cisza.
Nie liczę jednostrzałowca sprzed kilku dni, ale podejrzewam, że cały gram napitala w pokemony, bo nikt się tu nie udziela, a teksty z newsów mają tyle byków, jakby ktoś między pisanymi wyrazami rzucał pokekulką.
Gramie ogarnij się, albo utoń na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2016 o 21:55, sirufok napisał:

Ostatni post kogoś z ekipy dokładnie miesiąc temu przy okazji naprawy zegarka i od tamtej
pory głucha cisza.
Nie liczę jednostrzałowca sprzed kilku dni, ale podejrzewam, że cały gram napitala w
pokemony, bo nikt się tu nie udziela, a teksty z newsów mają tyle byków, jakby ktoś między
pisanymi wyrazami rzucał pokekulką.
Gramie ogarnij się, albo utoń na dobre.

To forum umarło wraz z jego odświeżeniem. Nie chce mi się o nic pytać, bo nawet powiadomienia o tym nie dostanę. Newsy to typowe clickbaity. Słabo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2016 o 19:36, Rick napisał:


> Coś się zmieniło? U mnie wszystko po staremu, nic nowego nie widzę.
To co chciałem - tzn. żeby Pomoc Techniczna (najbardziej przydatne podforum, żeby nie
powiedzieć jedyne) było na samej górze.


Na stronie głównej na wierzchu może i tak jest, ale jak się wejdzie w link PRZEJDŹ NA FORUM przy pomocy technicznej to przenosi do działu gier i zabaw, a link przy tym dziale przenosi do działu pomocy technicznej, ktoś chyba zapomniał linków pozmieniać :P

http://forum.gram.pl/forum.asp?r=2
http://forum.gram.pl/forum.asp?r=3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2016 o 14:02, mad_cinus napisał:

Na stronie głównej na wierzchu może i tak jest, ale jak się wejdzie w link PRZEJDŹ
NA FORUM
przy pomocy technicznej to przenosi do działu gier i zabaw, a link przy
tym dziale przenosi do działu pomocy technicznej, ktoś chyba zapomniał linków pozmieniać
:P

U mnie jest w porządku. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2016 o 15:01, Rick napisał:

U mnie jest w porządku. :P


http://forum.gram.pl/forum.asp?r=3 ten link znajduje się przy dziale pomoc techniczna.
http://forum.gram.pl/forum.asp?r=2 ten jest przy grach i zabawach.
Nazwy działów są dobre, jednak tematy nie pasują.

Dodatkowo zapodaje screeny jak to u mnie widać z działów wewnątrz gdzie jak widać tytuły działów nie pasują do ich zawartości :P
Tak się dzieje zarówno jak jestem zalogowany lub nie, na wszystkich przeglądarkach tak jest, na smartfonie też jest taki błąd, twarde odświeżenie nie pomaga, podobnie czyszczenie ciasteczek.
Wszystko dobrze wygląda na głównej, ale po wejściu do tych działów wszystko jest pomieszane.
Może tylko na kontach admina/moderatora wszystko wygląda jak trzeba?

20160729151151171

20160729151154187

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2016 o 15:19, mad_cinus napisał:

Wszystko dobrze wygląda na głównej, ale po wejściu do tych działów wszystko jest pomieszane.
Może tylko na kontach admina/moderatora wszystko wygląda jak trzeba?

A rzeczywiście. Myślałem, że chodzi jedynie o Nazwy podfor, a nie o zawartość. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2016 o 17:05, maniekk napisał:


No popatrzcie, gram może być niedługo zamknięty i mamy ku temu coraz mocniejsze przesłanki. Najwyższy czas się dogadać i założyć jakieś własne forum, albo coś w ten deseń, aby resztki community mogły przetrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2016 o 23:16, Outlander-pro napisał:

No popatrzcie, gram może być niedługo zamknięty i mamy ku temu coraz mocniejsze przesłanki.
Najwyższy czas się dogadać i założyć jakieś własne forum, albo coś w ten deseń, aby resztki
community mogły przetrwać.


To się chyba jeszcze nigdy nikomu nie udało bez oficjalnego wsparcia "władz". Dużo na tym forum tu i teraz nie zostało ale nadal mamy tysiące stron postów i taki świeży start zbyt przyjemny też nie jest. Założyć sobie forum to jest kwestia 15 minut, paru godzin jeśli zrobić to porządnie ale żeby taka migracja mogła wyjść to musiałby być wielki przypięty temat który krzyczy o przenosinach i może nawet powiadomienia mailowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2016 o 23:38, ziptofaf napisał:

To się chyba jeszcze nigdy nikomu nie udało bez oficjalnego wsparcia "władz". Dużo na
tym forum tu i teraz nie zostało ale nadal mamy tysiące stron postów i taki świeży start
zbyt przyjemny też nie jest. Założyć sobie forum to jest kwestia 15 minut, paru godzin
jeśli zrobić to porządnie ale żeby taka migracja mogła wyjść to musiałby być wielki przypięty
temat który krzyczy o przenosinach i może nawet powiadomienia mailowe...


Wiem, że takie przenosiny nie byłyby niczym przyjemny, ale taki pomysł krąży mi po głowie już od paru miesięcy, jeszcze jak siedziałem w moderce i widziałem dokąd to wszystko zmierza. Zresztą nosiłem się z tym by może obgadać to z Tobą i Robem (jako, że jesteście stara gwardia, a i jedyne osoby z gramowiczów znających się na sprawach technicznych). Fakt jest taki, że coraz poważniejsza jest groźba całkowitego zamknięcia gramu. Wtedy przepadnie i community, wszystkie posty, tematy, posty, historie. Chciałbym to jakoś uratować. Wiem dobrze, że ciężko byłoby wszystkich namówić na przenosiny, przywrócić starych userów itp, ale w sumie nawet jeśliby przetrwało te kilkanaście, kilkadziesiąt userów, to i tak chyba byłby sukces. Jak chcesz Zip (bo chyba nie jesteśmy znajomymi na steamie) odezwij się, username outlander_pro, avatar ten sam co tu, a może coś się wymyśli. Bo po prostu byłoby szkoda tego wszystkiego, a jak sami userzy czegoś nie zrobią, to nikt tego nie zrobi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Jak chcesz Zip (bo chyba nie jesteśmy znajomymi

Dnia 02.08.2016 o 23:48, Outlander-pro napisał:

na steamie) odezwij się, username outlander_pro, avatar ten sam co tu, a może coś się
wymyśli. Bo po prostu byłoby szkoda tego wszystkiego, a jak sami userzy czegoś nie zrobią,
to nikt tego nie zrobi ...


Twój steamowy profil chyba jest ukryty ;-;
Może spróbuj dodać mnie, pójdzie szybciej: http://steamcommunity.com/profiles/76561197999293824

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się