Muradin

Forum gram.pl - nowości, informacje, sugestie, tutaj zgłaszamy błędy!

294 postów w tym temacie

To teraz inaczej, jest jakiś łatwy sposób, aby swoje wpisy na gramsajcie gdzieś zachować na dysku? Trochę szkoda byłoby, żeby wszystko od 2007 roku mi przepadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2016 o 16:35, Osiol napisał:

To teraz inaczej, jest jakiś łatwy sposób, aby swoje wpisy na gramsajcie gdzieś zachować
na dysku? Trochę szkoda byłoby, żeby wszystko od 2007 roku mi przepadło.



Wystarczy ci tylko tekst? Jeśli tak to jakieś 3 miechy temu ktoś mnie poprosił o taką funkcję więc poświęciłem godzinę czasu, jest już pobieraczka do gramsajtów.
http://gram.techstorm.info/gramo/txtgram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2016 o 16:42, Muradin_07 napisał:

Oświadczenie w sprawie sytuacji portalu i sklepu gram.pl, ponieważ pojawiły się pewne
niejasności:

http://www.gram.pl/news/2016/08/03/oswiadczenie-w-sprawie-sytuacji-portalu-i-sklepu-gram-pl.shtml


A spytam tak - gdyby jednak do pogorszenia sytuacji miało dojść (bo jak pokazała sprawa z Optimusem w przeszłości - spółka może sobie działać legalnie a i tak zostać ukatrupiona przez fiskusa...) to, tak już pomijając w ogóle oficjalną część tego wszystkiego, dostaniemy info o tym fakcie chociaż z 2-3 dni szybciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2016 o 17:23, ziptofaf napisał:

A spytam tak - gdyby jednak do pogorszenia sytuacji miało dojść (bo jak pokazała sprawa
z Optimusem w przeszłości - spółka może sobie działać legalnie a i tak zostać ukatrupiona
przez fiskusa...) to, tak już pomijając w ogóle oficjalną część tego wszystkiego, dostaniemy
info o tym fakcie chociaż z 2-3 dni szybciej?


To już niestety nie ja wydaję tego typu oświadczenia, więc nie odpowiem Ci na to pytanie. Tak czy inaczej - gram działa cały czas i działać będzie, więc obawiać się nie musicie tego, że niespodziewanie ktoś zamknie serwis/forum czy inne jego elementy.

Jeśli natomiast chodzi o zmiany to tak jak powiedziałem: gdy będziemy mieli dla was nowe informacje to takowe podrzucę tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2016 o 17:23, ziptofaf napisał:

A spytam tak - gdyby jednak do pogorszenia sytuacji miało dojść (bo jak pokazała sprawa
z Optimusem w przeszłości - spółka może sobie działać legalnie a i tak zostać ukatrupiona
przez fiskusa...) to, tak już pomijając w ogóle oficjalną część tego wszystkiego, dostaniemy
info o tym fakcie chociaż z 2-3 dni szybciej?


Nie dostaniemy, po prostu któregoś dnia będzie błąd 404. Jesteśmy za małe płotki, żeby ktoś się nami zainteresował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2016 o 21:27, maniekk napisał:

Nie dostaniemy, po prostu któregoś dnia będzie błąd 404. Jesteśmy za małe płotki, żeby
ktoś się nami zainteresował.


Dlatego właśnie zapytałem bezpośrednio Muradina czy zrobiłby to "przy okazji" z pominięciem oficjalnej części. Tak gdyby np. już wiedział że go zaraz zwolnią i akurat nie miał podpisanej lojalki i mały wyciek, choćby pojedyncze zdanie żebyśmy się pakowali, by mógł przejść mu płazem. Ot, na zasadzie "gdzie drwa rąbią tam wióry lecą". Bo na to że coś dostalibyśmy oficjalnego z góry, a nie daj Boże jeszcze jakiejś pomocy przy ewentualnej migracji gdyby miało dojść do najgorszego, to się nigdy nawet nie nastawiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj już dobra, dobra... Spokojnie, już sprawa się wyjaśniła, więc myślę że nie ma sensu przedstawiać takich scenariuszy.

Na tę chwilę mogę tylko powiedzieć, że nadal staramy działamy, aby zmieniać gram.pl i mam nadzieję, że niedługo będę mógł podzielić się z wami czymś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Któryś raz poruszę ten temat:
Czy nie dałoby się dodać opcji przy logowaniu, żeby forum pamiętało nasz login i hasło?
Korzystam z Firefoxa, przy każdym zamknięciu i ponownym uruchomieniu przeglądarki muszę się ponownie logować, a więc wpisywać adres email i hasło - mało tego, muszę to robić dwukrotnie, gdyż po pierwszym zalogowaniu się i próbie odpowiedzi w jakimś wątku, forum znowu mnie wylogowuje i muszę się logować ponownie i jest to dosyć męczące - do tego stopnia, że czasami nawet nie chce mi się logować i tylko czytam forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2016 o 14:12, lis_23 napisał:

Któryś raz poruszę ten temat:
Czy nie dałoby się dodać opcji przy logowaniu, żeby forum pamiętało nasz login i hasło?
Korzystam z Firefoxa, przy każdym zamknięciu i ponownym uruchomieniu przeglądarki muszę
się ponownie logować, a więc wpisywać adres email i hasło - mało tego, muszę to robić

To twój problem, na moim FF forum pamięta, że jestem zalogowany. Proponuję przetrzepać listę wyjątków dla akceptacji ciastek, bo ani chybi masz ustawione blokowanie tych z gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2016 o 15:10, zadymek napisał:

To twój problem, na moim FF forum pamięta, że jestem zalogowany. Proponuję przetrzepać
listę wyjątków dla akceptacji ciastek, bo ani chybi masz ustawione blokowanie tych z
gram.pl.


Gdzie szukać tej opcji i czy to mogło się zrobić samo z siebie? Problem występuje od momentu, gdy forum zmieniło swój wygląd, czyli gdzieś od roku, może ciut dłużej.
W opcjach FF wszedłem w bezpieczeństwo i zachowane dane logowania i tam jest zapamiętany mój adres email (ostatnia zmiana: 17.10.2014 - ostatnie użycie: 9.10.2015), może to być w jeszcze innym miejscu?
Aha, nie mam żadnych wyjątków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że gdy jestem zalogowany na głównej stronie Gram.pl to nie mogę się zalogować na forum, muszę się najpierw wylogować na głównej. Wystarczy, ze wejdę w jakiś artykuł do którego jest odnośnik w temacie na forum, automatycznie loguje mnie na głównej i wylogowuje na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2016 o 15:27, lis_23 napisał:

Gdzie szukać tej opcji i czy to mogło się zrobić samo z siebie?

Z siebie to raczej się nie zrobiło, ale jeśli np ustawiłeś akceptowanie ciastek za każdym razem (w starszej wersji FF, nowa już nie ma tej opcji), albo ciasteczko zostało uszkodzone, to wtedy stron cię "nie pamięta". Możesz skasować dane/wszystkie ciastka i zobaczyć czy to coś pomoże.
Zarządzanie ciasteczkami dostępne jest w Opcje=>Prywatność (tamże są ustawienia blokowanych wyjątków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2016 o 17:54, zadymek napisał:

Z siebie to raczej się nie zrobiło, ale jeśli np ustawiłeś akceptowanie ciastek za każdym
razem (w starszej wersji FF, nowa już nie ma tej opcji), albo ciasteczko zostało uszkodzone,
to wtedy stron cię "nie pamięta". Możesz skasować dane/wszystkie ciastka i zobaczyć czy
to coś pomoże.
Zarządzanie ciasteczkami dostępne jest w Opcje=>Prywatność (tamże są ustawienia blokowanych
wyjątków).


Czyli mam wyczyścić ostatnią historię, czy jak?
Od momentu, gdy forum zmieniło swój wygląd wiele razy czyściłem już historię przeglądarki, np. za pomocą CClenera, a problem na Gramie występuje nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2016 o 18:09, lis_23 napisał:

Czyli mam wyczyścić ostatnią historię, czy jak?
Od momentu, gdy forum zmieniło swój wygląd wiele razy czyściłem już historię przeglądarki,
np. za pomocą CClenera, a problem na Gramie występuje nadal.

Ciasteczka, masz wyczyścić ciasteczka. Weź tylko pod uwagę, że jeśli masz, jakimś cudem, ustawiony wyjątek dla ciastek z gram.pl, to nawet to nie pomoże. Wchodzisz w "Opcje", dalej "Prywatność" i tam masz button "Wyświetl ciasteczka...". Klikasz to i wyświetli ci się okno zarządzania ciasteczkami. Jest tam opcja usunięcia wszystkich ciastek. Oczywiście jeśli wiesz które ciasteczka są od gram.pl, to wywal tylko te.
Upewnij się też, że nie masz ustawionej (w menu Prywatność) w "Przechowywanie ciasteczek" opcji "Do zamknięcia programu Firefox". Zerknij też w "Wyjątki...", by upewnić się, że ...nie ma tam wyjątków. Jeśli to nie pomoże, to może lepiej odpuścić kombinowanie, wywalić Firefox, resztki po nim (ścieżka c:/Użytkownicy/"tutwojanazwakonta"/appdata//local/ i kasujesz folder Mozilla), i zainstalować ponownie - zwykle pomaga.
BTW Najnowsza wersja to 48.0.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2016 o 21:58, zadymek napisał:


> np. za pomocą CClenera, a problem na Gramie występuje nadal.
Ciasteczka, masz wyczyścić ciasteczka. Weź tylko pod uwagę, że jeśli masz, jakimś cudem,
ustawiony wyjątek dla ciastek z gram.pl, to nawet to nie pomoże. Wchodzisz w "Opcje",
dalej "Prywatność" i tam masz button "Wyświetl ciasteczka...". Klikasz to i wyświetli
ci się okno zarządzania ciasteczkami. Jest tam opcja usunięcia wszystkich ciastek. Oczywiście
jeśli wiesz które ciasteczka są od gram.pl, to wywal tylko te.
Upewnij się też, że nie masz ustawionej (w menu Prywatność) w "Przechowywanie ciasteczek"
opcji "Do zamknięcia programu Firefox". Zerknij też w "Wyjątki...", by upewnić się, że
...nie ma tam wyjątków. Jeśli to nie pomoże, to może lepiej odpuścić kombinowanie, wywalić
Firefox, resztki po nim (ścieżka c:/Użytkownicy/"tutwojanazwakonta"/appdata//local/
i kasujesz folder Mozilla), i zainstalować ponownie - zwykle pomaga.
BTW Najnowsza wersja to 48.0.1.


W "prywatność" nie mam opcji "wyświetl ciasteczka", mam tylko "wyczyść ostatnią historię" lub "usuń pojedyncze ciasteczka".
Firefox też mi się nie zaktualizował i mam wersję 47.0, jak go zaktualizować?
Bzy jeżeli odinstaluję FF i usunę wszystkie jego pozostałości i zainstaluję od nowa przeglądarkę, to znikną mi wszystkie ustawienia? Zakładki, skróty u góry przeglądarki, itp.?
Dziwne jest to, że tylko z Gram.pl mam taki problem, inne strony i fora FF zapamiętuje normalnie, a cały problem zaczął się w momencie, gdy Gram zmienił swój wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2016 o 00:27, lis_23 napisał:

Teoretycznie powinienem usunąć to z pierwszego screena, czy z drugiego? A może oba?

Oba. Usuń wszystkie ciasteczka, które mają powiązania z gram.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2016 o 08:54, Rick napisał:


Oba. Usuń wszystkie ciasteczka, które mają powiązania z gram.pl.


Nic innego mi się przez to nie pochrzani w przeglądarce? Teoretycznie, gdy to usunę, zaloguje się na forum Gram.pl, zamknę przeglądarkę i uruchomię ją ponownie, powinno już być ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, post-test. Sprawdzam czy dostałem permanentnego bana czy też niemożliwość dodawania postów to jakiś nowy ficzer na forum. Thanks!

Update: Ok, już rozumiem. Nie wiem tylko czy się cieszyć czy smucić... Poprawcie działanie forum! Jak chce dodać post pod artukułem to wyswietla sie blank page a post się nie dodaje. Z kolei jak chce znaleźć temat dotyczący artukułu na stronie forum to nie jest to możliwie. Ciężko znaleźć temat przez forumową wyszukiwarkę a randomowe 'ulubione' nie pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się