Muradin

Forum gram.pl - nowości, informacje, sugestie, tutaj zgłaszamy błędy!

294 postów w tym temacie

Ja muszę też dorzucić od siebie pochwałę, że naprawdę coś się dzieję. Jeżeli forum zostanie zrobione na tip top i pod lupę pójdą gramsajty to będę naprawdę bardzo zadowolony!

Swoją drogą, byłaby możliwość ustawiania dowolnego koloru forum samodzielnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na poważnie coś się ruszyło - zmiana wyglądu głownej na forum, dodanie ciemnego layoutu... Co w następnej kolejności? ;) Może powrót komentarzy pod newsami na łono forum? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słowo się rzekło. Dark mode dla forum jest już dostępne. Służy do tego przełącznik na górze strony (w breadcrumbie).
Klik zmienia kolorystykę strony. Wybór zostanie zapamiętany w konkretnej przeglądarce na konkretnym komputerze – tzn. nie jest przypisany do konta, a tworzy się cookie pozostające w pamięci podręcznej.
Można sobie to przełączyć w dowolnej chwili, bez przeładowania strony.

Na wstawianie własnych kolorów nie liczyłbym. To wymagałoby dużo pracy po stronie IT – przede wszystkim, ale nie tylko, stworzenie mini-admina dla was, przygotowanie css''a pod to, że można nadpisać pewne rzeczy itd.
Natomiast jest otwarte pole do tego, żebyśmy jeszcze nieco dostosowali ciemny skin – na razie startujemy jak jest i czekamy na feedback.

Jeśli komuś się coś dziwnie wyświetla, to proszę wpierw odświeżyć porządnie przeglądarkę, żeby pobrać nową wersję plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2016 o 17:51, mofftarkin napisał:

Słowo się rzekło. Dark mode dla forum jest już dostępne. /.../


Dzięki wielkie i od razu przeglądanie postów stało się mniej rażące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy czarnej kolorystyce ranga userów jest praktycznie niewidoczna, nawet po odświeżeniu strony (tak, wiem, czepiam się ;D). Poza tym uważam, że czcionka powinna być nieco jaśniejsza, bo ledwie co widać. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O rany rany! Dopiero teraz zmienił mi się wygląd forum! Aż sam się zaskoczyłem teraz bardzo, bardzo pozytywnie! Świetna robota!

Ja dodam tylko od siebie małą prośbę, wiem, że gramsajty są na później, że może dopiero za parę miesięcy je ruszycie, ale czy dałoby radę chociaż zniwelować problem z awatarami w komentarzach? Jak ktoś zaktualizował swój obrazek, to potem nim zasłania cały swój komentarz pod wpisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ostatnio czasem Miki nie wspominał, że problem zniknął? Bo ja żadnych dodatkowych pluginów nie instalowałem, mam duży avatar i nie mam już z tym problemu... :/

To znaczy problem nadal jest, ale na głównej gramsajtowej. Na samych gramsajtach nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2016 o 17:56, Prince_Miki napisał:

Przy czarnej kolorystyce ranga userów jest praktycznie niewidoczna, nawet po odświeżeniu
strony (tak, wiem, czepiam się ;D). Poza tym uważam, że czcionka powinna być nieco jaśniejsza,
bo ledwie co widać. ;-)


Ok, rozjaśnione o jeden ton w górę. Nazwy rang też już powinny odpowiednio jaśniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2016 o 18:07, mofftarkin napisał:

Ok, rozjaśnione o jeden ton w górę. Nazwy rang też już powinny odpowiednio jaśniejsze.

No, teraz wygląda to rewelacyjnie i, co najważniejsze, jest czytelnie. Nawet ładniej się prezentuje, niż w czarnej skórce znanej ze starego forum. Podziwiam! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no, całkiem nieźle to wygląda, oby tak dalej. Co do ciemnego skinu, to przydałoby się także ciemne tło dla informacji, że post został pomyślnie opublikowany.

Przy okazji - domyślam się, że to wina rozdzielczości (korzystam z 1366x768 i w najbliższym czasie się to nie zmieni), ale czy istnieje jakiś sposób, by poprawić czcionkę na stronie głównej forum dla takich właśnie rozdziałek? Jak widać na załączonym obrazku, wygląda to bardzo nieczytelnie. Podczas przeglądania poszczególnych tematów jest już OK.

20160217182147968

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2016 o 18:21, Gumisiek2 napisał:

No, no, całkiem nieźle to wygląda, oby tak dalej. Co do ciemnego skinu, to przydałoby
się także ciemne tło dla informacji, że post został pomyślnie opublikowany.

Przy okazji - domyślam się, że to wina rozdzielczości (korzystam z 1366x768 i w najbliższym
czasie się to nie zmieni), ale czy istnieje jakiś sposób, by poprawić czcionkę na stronie
głównej forum dla takich właśnie rozdziałek? Jak widać na załączonym obrazku, wygląda
to bardzo nieczytelnie. Podczas przeglądania poszczególnych tematów jest już OK.


To nie problem z rozdzielczością – a raczej kwestia kombinacji system operacyjny + przeglądarka. Z tego co pamiętam, to Chrome na Windowsie XP ma bardzo słaby rendering fontów. Szczególnie doskwiera na małych rozmiarach czcionki – rzędu 13px i niżej. Nie za wiele zdziałamy w tej kwestii.

W załączniku zrzut ekranu z Safari 9 + OS X 10.11

Ekran potwierdzenia – powinien już być ok. (Po porządnym odświeżeniu przeglądarki)

2016021718275562

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2016 o 15:10, Muradin_07 napisał:

O tym już rozmawialiśmy także. To zapewne da się załatwić, ale trzeba będzie w to włożyć
trochę więcej pracy. Na razie z tym się wstrzymamy, ale chciałbym żeby to też się tutaj
zmieniło :)

Czy aby na pewno? Jak odświeżam stronę główną forum, to przez chwilę przy postach widnieje dokładna data i godzina napisania, która dopiero po paru sekundach zmienia się na to nieszczęsne "x czasu temu", więc może wystarczy wyłączyć jakiś skrypt przeliczający to.

Czcionka na głównej forum mogłaby być o punkt większa.

Miło, że w końcu ktoś się za coś wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Następna rzecz w kolejce to kwestia daty dodania posta.
Testujemy na developerskiej wersji forum rozwiązanie z tradycyjnym modelem.

Poniżej zrzuty ekranu jak by to wyglądało.

Na razie skłaniamy się ku temu, żeby na liście wątków zostawić jak tak jak jest obecnie, a z kolei w samym temacie pokazywać pełną datę z godziną.

Dajcie proszę znać jakie jest wasze zdanie na ten temat.

2016021719371246

20160217193712328

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2016 o 16:05, Outlander-pro napisał:

Z takich drobnostek, które uprzyjemnią korzystanie z forum:

- lista stron danego tematu, oprócz tego, że jest na samym dole, również powinna być
na samej górze strony, tak jak w starym forum.
Dzięki temu nie trzeba scrollować na sam
dół, by cofnąć się o stronę.


Popieram!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tematach dokładna data i godzina to najlepsze rozwiązanie, a na głównej może coś w takim stylu, jaki jest teraz zastosowany na nazwie tematu, czyli pokazywać ile czasu temu, a po przytrzymaniu kursora by się zmieniało na dokładną datę i godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można prosić o dodanie/zwrócenie opcji informowania o tym, że ktoś odpowiedział na nasz post, w tej chwili tej opcji nie ma lub nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się