• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
ArcherPL

Karta Wi-Fi do grania

Pytanie

Całkiem niedawno zamówiłem nowy PC. Zamówiłem do niego kartę Wi-Fi TP-link tl-wn725n. Jak się okazało karta, na której chciałem przyoszczędzić uniemożliwia mi normalne korzystanie z mojego nowego komputera. W linii prostej od routera dzielą mnie 2-3 ściany i 10-15 metrów, a nie mam fizycznej możliwości, żeby pociągnąć kabel. Nie chcę wydać za dużo (nie więcej niż ok. 70 zł) na nową kartę Wi-Fi. Zanim podam moich kandydatów chciałbym zobrazować moje aktualne męczarnie w CS 1500 pingu i magicznym sposobem zmniejsza się do normy, kiedy poruszam kartą na boki w gnieździe USB, na speedteście mam 0,60 downloadu i 5 uploadu. Gry na steam pobierają się z prędkością 230 KB/s. Jeśli jesteś tu tylko po to żeby powiedzieć, że przez Wi-Fi się nie da to scrolluj dalej, bo się da na fonie mam 39 pingu 16,5 MB/s downloadu i 4,5 MB/s uploadu, a na moim starym laptopie z wbudowanym Wi-Fi w CS ping miałem normalny, a w speedteśćie miałem podobne wyniki do tych z telefonu. Myślę nad trzema kartami
TP-link TL-WN822N http://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn822n-adapter-usb-wireless-802-11n-300mbps-363179/
ASUS USB-N13 http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n13-bezprzewodowy-adapter-wifi-n300-ieee-802-11b-g-n-usb-2-0-trasfery-do-300mbit-s-289642/
TP-link USB AC600 http://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-adapter-usb-ac600-2-4ghz-5ghz-archer-t2u-655617/

O kartach na PCI raczej nie myślę. Może któryś z was posiadał którąś z tych kart i może powiedzieć kilka słów lub zaproponować mi jakąś inną kartę.

Mój komputer:
I3 6100
MSI H110M PRO-VD
GIGABYTE GTX 950 windforce 2X
Kingston HyperX 4GB DDR4 2133Mhz
Seagate Barracuda 1TB
Antec VP500PC
SilentiumPC Brustus S30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Prosta piłka - żadna z tych trzech. Tanie WiFi w PC-cie zawsze jest problematyczne (z bardzo prostego i głupiego powodu - dużych anten to tam nie ma... ani ich możliwości przesunięcia więc musisz obracać całym PC-tem w kierunku routera).

Ale jest skuteczne rozwiązanie jeśli nie możesz pociągnąć kabla a zależy ci na niskich opóźnieniach - myślałeś o adapterach PowerLine?

http://www.morele.net/d-link-powerline-av-mini-easy-starter-kit-2-ks-az-200-mb-s-1x-10-100-rj45-port-go-plk-200-e-615452/

Te cosie idą po twojej sieci elektrycznej. Jeden podłączasz w pobliżu routera (i kablem łączysz router z nim) a drugi taki adapter (dostajesz dwa w pakiecie) koło swojego PC-ta (i też kablem). Problem z głowy, pingi powinny być minimalnie wyższe niż bezpośrednio kablem LAN ale dużo niższe niż tanie WiFi w PC-cie.

Ale jeśli WiFi to mus to popatrzyłbym na ten pierwszy który wymieniłeś (głównie z uwagi na 2 anteny oraz co najważniejsze - 1 metrowy przedłużacz więc możesz sobie poszukać miejsca z dobrym zasięgiem). Ten ostatni nie ma żadnego sensu jeśli twój router nie wspiera 802.11ac (czyli żaden który dostajesz bezpośrednio od dostawcy internetu i w zasadzie też żaden tańszy).

Modele pod PCI/PCI-E zazwyczaj są swoją drogą bardziej niezawodne od tych idących po USB ale są też nieco droższe (bo w zasadzie to powinieneś wybrać wówczas taki z zewnętrznymi i RUCHOMYMI antenami na 1 metrowym kablu żeby móc je przesunąć bo będziesz mieć naprawdę kiepski sygnał - u mnie przykładowo przesunięcie anten o dosłownie 40 cm poprawia prędkość WiFi z 390 do 780 Mbps a pingi o średnio 5-10).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To ja zapytam jeszcze tylko czy to co podlinkowałeś to sprzęt już naprawdę porządny czy jednak w temacie PowerLine''ów warto poszukać czegoś może nieco droższego ale wartego swej ceny?
Bo niestety, na razie muszę być na Wi-Fi i o ile jestem w stanie ustawić komputer i antenę tak, żeby sygnał był naprawdę dobry i stabilny to jednak niekiedy wystarczy go lekko ruszyć kiedy coś się robi w pokoju i potem trzeba się znowu z tym bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.03.2016 o 08:49, Akwyx napisał:

To ja zapytam jeszcze tylko czy to co podlinkowałeś to sprzęt już naprawdę porządny czy
jednak w temacie PowerLine''ów warto poszukać czegoś może nieco droższego ale wartego
swej ceny?

To jest dość podstawowy model PowerLine''a więc jego realnym limitem jest stosunkowo niska prędkość - raczej więcej niż 80 Mb/s nie wyciśniesz (co w sumie zaczyna już mieć znaczenie, internet powyżej 100 Mb/s już od jakiegoś czasu nie jest abstrakcją w wielu miejscowościach). Jakość jest jednak całkiem niezła poza tym - o ile rzecz jasna nie masz przerdzewiałej i gnijącej instalacji elektrycznej w domu.

Jeśli potrzebujesz wyższych prędkości to ceny niestety rosną dość znacząco - za 500 Mb/s podchodzisz już pod 400 zł. Fakt - żeby takie prędkości osiągnąć przez WiFi to zapłacisz pewnie dwukrotnie więcej (z własnego doświadczenia - musisz mieć kartę sieciową która obsługuje 867 Mbps - ok. 130 zł. Oraz router z całkiem wysokiej półki - przykładowo Archer C5 pozwala ci nawiązać połączenie 867 Mbps ale realnie osiągasz nie więcej niż 250 Mb/s. Prawdziwe 600 to widziałem dopiero na Asusie RT-AC68U... który kosztuje 700 zł).

Dnia 09.03.2016 o 08:49, Akwyx napisał:

Bo niestety, na razie muszę być na Wi-Fi i o ile jestem w stanie ustawić komputer i antenę
tak, żeby sygnał był naprawdę dobry i stabilny to jednak niekiedy wystarczy go lekko
ruszyć kiedy coś się robi w pokoju i potem trzeba się znowu z tym bawić.


Ach, znam ten ból. U mnie router jest piętro niżej i jeśli idealnie się w niego wceluję (jeden jedyny punkt w pokoju) - to mam synchro na poziomie ~700 Mbps. Jeśli wceluje się nieco gorzej - 450-500. A jeśli przestawię antenę o 30 cm w inną stronę to mam już 350 Mbps i 3 kreski zamiast 4 (i wyraźnie już wyższy ping).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Instalacja powinna być ok. Ale czy jest sens czegoś szukać przy internecie 120 Mb/s czy raczej celować w modele podstawowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.03.2016 o 09:19, Akwyx napisał:

Instalacja powinna być ok. Ale czy jest sens czegoś szukać przy internecie 120 Mb/s czy
raczej celować w modele podstawowe?


Jeżeli zadowala cię 2/3 tej prędkości to może być model podstawowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować