• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Martimat

Savegame''y - a GameHack na WinXP

Pytanie

Witam!

Mam pytanie. Czy ktoś z was obrabia jeszcze save''y itp. programem typu Game Hack. Chodzi mi o dorobienie jakiejs kasy czasem itp. nie korzystam z kodów do gier, a grzebiąc w savie można się wiele ciekawiego dowiedzieć o samej gierce (np. w przypadku seria HoMM).

To samo dotyczy grzebania na włączonej gierce (przeszukiwanie adresów pamieci, itp. szukanie zmian).

I tak oto doszliśmy do meritum sprawy.
Mam wspomnianego GH wersje 2.0. Program przestał być rozwijany ok. 2001 roku. Wiec nie działa zbyt dobrze na WinXP. Uruchamiam go jako zgodny z Win98 (inaczej sie nie odpala nawet). Fakt jest taki, że niedawno chciałem pogrzebac w saveach HoMM4 ... i nie mogę. Na starym kompie (oddałem siostrze) z Win98 działało ok. Ale teraz nie da rady. Czy ktoś zna/wie inne programy, z których mogę skorzystać, może nowsza wersja GH (na oficjalnej stronie nic nie ma)? Może wyspecjalizowany trainer, choć wolałbym programik do uniwersalnego grzebania.

Proszę o odzew. Dzięki :D

PS: wymiana doświadczeń na tym polu mile widziana. podesłanie wersji darowej programu (dla chętnych wejścia w temat) mailem.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Jeśli chodzi o serię HoM&M i grzebanie w kodzie - niegdyś w jakimś tipsomaniaku z CDA (chyba 2001) znajdował się kompletny opis podnoszenia wszelkich wartości w zapisanych grach. Wystarczyło mieć specjalny program do otwierania plików i umieć liczyć w kodzie szesnastkowym.

Niestety nic więcej nie pamiętam - dawne dzieje i mi się przypomniało :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Kiedyś się tym bawiłem. Pamiętam, że aby działał na Win Xp nie tylko musisz ustawić tryb zgodności, ale także w ustawieniach GH zmienić Range Mode na All (niestety u mnie trzeba było to zmieniać przy każdym włączeniu GH).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

no własnie odkurzam starego "winhexa" i "hexedita"

zobaczymu czy pójdą. bedę porównywał pliki zawartoscią (po zmianie save''a) i znajde gdzie co piszczy. w 2001 nie było HoMM 4 - tym bardziej 5 hehe :D

a w nich bede grzebal

mnie głównie chodziło o to żeby robic to w locie, a taki programik typu GH działający pod win XP byłby idealny

sorr - powtarzam się

CU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.08.2006 o 00:38, Macios napisał:

Macios


a wiesz nie myślałem o tym. zmieniłem na all ...

i teraz działa !!! - nawen "heksa" nie zdarzyłem poużywać :D

wielkie dzieki !!!

no i rzeczywiscie zapisywanie ustawien mimo przycisku "save" nie działa :/

ale to tez da rady wygrzebac w plikach GH :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.08.2006 o 00:40, Martimat napisał:

no własnie odkurzam starego "winhexa" i "hexedita"

hexedit działa na 100% pod XP bo wczoraj właśnie testowałem. A ten programik, o którym mówisz działa jak jakiś okienkowy edytor, czy jest to coś jak hexedit rozbudowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

->Abi Dalzim

tak wiem że działa :D

Gh jest edytorem "okienkowym" - porównania może robić na tym co akurak siedzi w ramie - wiec włączonej gierce. jest to wygodniejsze niz obrabianie saveow - bo widac od razu zmiany. ale czasem grzebanie edytorami (hex itp.) w plikach jest skuteczniejsze - lub nie ma innego wyjscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.08.2006 o 07:37, Dumston napisał:

Jest też program moim zdaniem lepszy od Game Hacka nazywa się GameWiz32 i działa na XP normaslnie
bez trybu zgodności.



hej - mogłbym dostac namiary na ten sofcik ??

dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.08.2006 o 19:37, Martimat napisał:

ej ten adres tez nie działa

Działa, działa :)
Trzeba po prostu wejść w dział download, ale myślałem, że tyle to już umiesz ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 01.08.2006 o 19:50, Abi Dalzim napisał:

> ej ten adres tez nie działa
Działa, działa :)
Trzeba po prostu wejść w dział download, ale myślałem, że tyle to już umiesz ;D


no dobra - w koncu zadziałało :P może serwis był niedostępny albo 3 razy powtórzyłem błąd podczas "kopiowania" adresu

jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować