• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
danieldg7

PROBLEM Gothic 2 na Windows 7

Pytanie

Siemano. Ostatnio przypomniałem sobie jaką wielką frajdą jest spędzenie parudziesięciu godzin na rozgrywce w Gothic 2, więc postanowiłem zagrać znów. Niestety mam niemały kłopot z uruchomieniem gry. Czytałem już masę PORAD, problem włączenia gry wydaje się dość pospolity, jednak żaden z przypadków nie odzwierciedlał mojego. Podkreślam, że Gothic 1 ( zainstalowany z oryginalnej płyty ) uruchamia się i działa bez zarzutu. Część druga zaczęła marudzić dopiero po zmianie windowsa z XP na 7, na poprzednim systemie wszystko elegancko. JAK TO WYGLĄDA: po poprawnej instalacji gry, po dwukrotnym kliknięciu w ikonę NIE DZIEJĘ SIĘ NIC. Doczytałem na forach porady typu :
- uruchom w zgodności z XP
- uruchom grę dwa razy i wyłącz proces rundll.32
- wyłączaj procesy po kolei, bo któryś z nim blokuje grę,
no i masę jakichś innych znachorskich rad, niestety kolokwialnie mówiąc, każda na gówno się zdała. Irytujące. Dlaczego? Ponieważ w moim przypadku po dwukrotnym kliknięciu w ikonę proces Gothic2.exe pojawia się, po czym znika po 2 sekundach. I dalej cisza, nic. Próbowałem ściągnąć jakieś Nvidia emulatory, grzebać w zgodności, odpalać tak i srak. NIC. Rzecz niebywale wkur****ca. Grę instalowałem i z oryginalnej płyty, i z obrazów płyt zgranych na Pendrive od kolegi ( na jego Win7 chodzi normalnie ). PROSZĘ O POMOC i RADY ( oczywiście mile widziane inne, niż te wymienione wyżej ), nie ogarniam tematu na tyle, żeby sam sobie z tym poradzić!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Z tego co wyczytałem:
1. Gothic 2 średnio lubi się z Nvidią w przypadku Windows 7.
2. Czasem pomaga uruchamianie gry z nowego konta.
3. Gra może się uruchamiać do 20 min. Wtedy, po starcie aplikacji idziemy sobie od komputerka, żeby nic nie robić i czekamy.
4. Komuś pomogła instalacja moda Gothic multiplayer.
5. Podobno lepiej zamiast w zgodności z XP uruchomić w zgodności z Vistą SP2.

Nie wiem na ile to pomoże, u mnie działał bez problemu ale:
1. Mam Radeona.
2. Mam 32 bitowy system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować