Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

E3 2016: The Elder Scrolls Online z siedmioma milionami graczy

10 postów w tym temacie

Czy to sukces? Gra dostępna na 3 platformach, w którą zagrało (a nie nadal gra) 7 milionów ludzi... Do statystyk na pewno zliczone są też osoby, które grę sprawdziły i dość szybko z niej zrezygnowały - faktycznie: "sukces" - tyle, że nie bardzo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Czy to sukces? Gra dostępna na 3 platformach, w którą zagrało (a nie nadal gra) 7 milionów
> ludzi... Do statystyk na pewno zliczone są też osoby, które grę sprawdziły i dość szybko
> z niej zrezygnowały - faktycznie: "sukces" - tyle, że nie bardzo. :)

Nie, po wystepie sprecyzował na stronie, że triale/bety itp. nie są w to wliczone, sprzedali 7 milionów pudełek, jak dla Ciebie to nie jest sukces to znaczy że Wiedźmin 3 też sukcesem nie jest bo sprzedał sie podobnie. Gierka na PC była biedna, ale po konsolowej premierze trzepią na tym całym ESO niezłą kase, premka cały czas jest jednym z najlepiej sprzedających sie add-onów na PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie, po wystepie sprecyzował na stronie, że triale/bety itp. nie są w to wliczone, sprzedali
> 7 milionów pudełek, jak dla Ciebie to nie jest sukces to znaczy że Wiedźmin 3 też sukcesem
> nie jest bo sprzedał sie podobnie.
Hmmm, a czy wyznacznikiem jakości MMO nie jest przypadkiem ilość grających, a nie ilość sprzedanych kopii. Sam znam kilka osób, które tę grę kupiły i ani raz nie zakupiły suba, bo zrezygnowały - mimo tego są wliczone do tych 7 milionów, więc IMO 7 mln zakupionych kopii, a nie czynnych kont w przypadku MMO na 3 platformach to słaby wynik. Szkoda, że nie podali ile kont jest aktywnych i opłacanych do tej pory - pewnie wynik byłby "nieco" mniej korzystny. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Równiez jestem zdania, że nie powinno się porównywać zasięgu danej gry MMO na bazie sprzedanych pudełek tak jak ma to miejsce w przypadku gier singlowych. TESON jest płatne? No to policzyć konta, które zapłaciły subskrypcję na, powiedzmy, ostatnie 3 miesiące. Wtedy będzie to o wiele bardziej reprezentacyjne niż powiedzenie, że poszło 7 milionów pudełek to i mamy 7 milionów aktywnych graczy. Bethesda zrobiła moim zdaniem troszkę tak jak swego czasu Ubisoft mówiąc o wynikach sprzedaży Watch Dogs. Nie mówili wtedy o sprzedanych pudełkach, tylko ile pudełek trafiło do sklepów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku ESO też nie do końca jest tak, że można ocenić sukces gry po graczach, którzy płacą abo, bo obecnie nie jest to jedyna forma płatnego grania w to MMO. Są też osoby (jak ja), które kupują tylko DLC i okazjonalnie jakieś pety czy kostiumy. Z perspektywy osoby grającej ESO ma się teraz lepiej, niż pół roku po premierze. Z tego, co pamiętam, to liczba aktywnych kont podskoczyła im po przejściu na Tamriel Unlimited i nie wiem tego na pewno, ale przypuszczam, że ich liczba może się utrzymywać na podobnym poziomie, zwłaszcza po premierach DLC, czyli co trzy miesiące. Moje podejście jest takie, że jeśli oni są z wyników zadowoleni, to ja tym bardziej, bo płakałabym bardzo, gdyby zamknęli serwery. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2016 o 13:08, Kadaj napisał:

Takie to fajne? ;p


Ja lubię, fajnie mi się w to gra. Przede wszystkim dlatego, że jestem fanką serii TES, dlatego dla mnie już sama możliwość biegania swobodnie po całym Tamriel jest spoko. :P No i ciągle coś ulepszają, ciągle wprowadzają coś nowego (ostatnio Gildię Złodziei i Mroczne Bractwo), więc zawsze jest co robić, o ile się kupuje nowe dlc. Ale zważywszy, że sama podstawka kosztuje teraz jakieś 30 zł, a sama z siebie daje duże możliwości, to imo warto dać jej szansę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2016 o 14:38, Arande napisał:

imo warto dać jej szansę.

Mnie już kusi od jakiegoś czasu. : >

Jakby co, zostaniesz moim przewodnikiem? ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2016 o 14:29, Kadaj napisał:

Jakby co, zostaniesz moim przewodnikiem? ;d


No jacha, mój nick to @arande, jeśli kupisz, to dodaj mnie do znajomych i pytaj, o co chcesz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować