Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Xbox Play Anywhere - znamy pełną listę gier

9 postów w tym temacie

Dobra opcja. Kupiłem na XO Quantum Break za 230zł, dostałem Alan Wake i Alan Wake AN na wsteczną kompatybilność oraz dostałem klucz na PC do gry który poszedł za 120zł na allegro w 2 sekundy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2016 o 19:14, Skelldon napisał:

Czyli można wnioskować, że dzięki Play Anywhere Xbox One już nigdy nie dostanie żadnego
exclusive''a? Nie do końca dobry ruch...


Dla mnie też to głupie rozwiązanie bo teraz nie wiem po co mi xbox.
Mogę mieć lepsza grafikę na PC i to w 4k, mogę grać na padzie przed dużym tv, osiągnięcia są dopisywane do mojego konta microsoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Czyli można wnioskować, że dzięki Play Anywhere Xbox One już nigdy nie dostanie
> żadnego
> > exclusive''a? Nie do końca dobry ruch...
>
> Dla mnie też to głupie rozwiązanie bo teraz nie wiem po co mi xbox.
> Mogę mieć lepsza grafikę na PC i to w 4k, mogę grać na padzie przed dużym tv, osiągnięcia
> są dopisywane do mojego konta microsoftu.

Oj tam ale na PS4 tego nie będzie a gracze tak przecież kochają exy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może być ostatni gwóźdź do trumny dla Xbox One.
Nie spodziewałem się, że będzie go wbijał z uśmiechem na twarzy sam Phil Spancer.
Czy w tej sytuacji Xbox One S i Project Scorpio mają jakiś sens ?
Czy będą chętni do wydawania $ na sprzęty, które są w 100% niepotrzebne do zagrania we wszystkie tytuły Microsoftu ?
Może ktoś kto nie ma PC kupi powiedzmy "nowego" mniejszego Xbox One S, ale czy znajdzie się chętny do wydania większej kasy na Project Scorpio ?
Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy optymalizacji niektórych gier od MS na PC, to zakup XOne jak najbardziej ma sens. :P Pamiętam premierową wersję GoW Ultimate Edition, gdzie gra co chwilę gubiła płynność, dopiero po paru patchach udało się to naprawić.
Z drugiej strony, jest to świadomy ruch MS, bo wiedzą, że przegrali tę generację konsol, więc próbują chociaż sprzedać gry. Jeśli tytuły zaczną się sprzedawać, to zaczną walić exy na Scorpio pod kątem osób, które np. dobrze bawiły się w GoW 4 albo Scalebound etc etc.
Natomiast, jeśli MS nie zamierza badać w ten sposób rynku zainteresowania na same gry to istnieje przecież opcja, że PeCetowe wersje będą kierowane do osób, którym chce się bawić w składanie kompa, a wersje konsolowe do osób, które chcą usiąść i grać. Jedyny ich wybór będzie polegał na tym czy wybiorą wersję uboższą czy ''ulepszoną'' (czyt. zwykły XOne czy Scorpio).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie też to głupie rozwiązanie bo teraz nie wiem po co mi xbox.
> Mogę mieć lepsza grafikę na PC i to w 4k, mogę grać na padzie przed dużym tv, osiągnięcia
> są dopisywane do mojego konta microsoftu.

I właśnie o to chodzi. PC dotychczas też oferowały grafikę w 4k - ale zanim zapowiedzieli Project Scorpio nie było żadnej alternatywy. Teraz jest i może dla nas, w Polsce, gdzie rządzą komputery nie ma to sensu, ale przecież akurat my nie jesteśmy w żaden sposób znaczącym rynkiem - a już w USA czy w krajach Europy Zachodniej gracze mając do wyboru mocną konsolę i mocnego PC często sięgają po to pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, że więcej osób ma, lub w przeciągu dwóch lat będzie mieć telewizor UHD, niż monitor z taką rozdzielczością (sam właśnie zastanawiam się nad zmianą tv na UHD), więc taka konsola jak Scorpio będzie dla nich idealna (o ile na prawdę zaoferuje rozgrywkę w 4K chociaż z częścią efektów dostępnych na PC), a PC towcy będą mogli grać w swoją wersję i wszyscy będą zadowoleni, gdyż ludzie lubią mieć wybór. Najbardziej wkurzają ceny w sklepie Microsoftu: "Rise of the Tomb Raider" na Stema w pudełku to koszt 139 zł, a w Windowsowym sklepie chyba z 250 zł ... śmiech na sali. Oby zaczęli wydawać więcej gier na inne platformy i w niższych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować