Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ponoć PlayStation 4 Neo zadebiutuje w sklepach jeszcze w tym roku

19 postów w tym temacie

Skoro Sony z Neo zamierza rywalizować z Project Scorpio pod względem specyfikacji sprzętowej to wydanie tego tak szybko byłoby kiepskim pomysłem. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę kolejność zapowiedzi, to raczej Microsoft chce rywalizować z Sony, ale to nie ma znaczenia.

Co może mieć znaczenie to kolejność pojawienia się na rynku.
Jeżeli Sony udostępni PlayStation 4 Neo jeszcze w tym roku, znowu odbierze Microsoftowi część klientów i zapełni rynek zanim pojawi się Project Scorpio od Microsoftu.
Oczywiście klienci, którzy nastawiają się na zakup konsoli Microsoftu niekoniecznie kupią PlayStation 4 Neo, jednak ci którzy to zrobią, niekoniecznie będą zainteresowani zakupem nowej konsoli Microsoftu za kolejnych kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza generacja konsol jaką widziałem, 3 lata od pojawienia się PS4 i Xbox one, Sony i Microsoft już zaczyna karmić nas i mamić doniesieniami o nowych konsolach. Biblioteka gier na owe konsole jest mała, konsole obecne na rynku nie pokazały i nie wyciskają doszczętnie całkowitej swojej faktycznej mocy, jedynie Uncharted 4 pokazało na co stać PS4. Jeżeli umie się robić gry to można zrobić naprawdę dobrą grę na konsole owej generacji i nie potrzeba do tego mocniejszego sprzętu. Nie wiem, jak wyjdą nowe konsole o większej mocy niż obecne, to naprawdę nie wiem czy zdecyduje się zainwestować pieniądze w nowy sprzęt, ponieważ może okazać się iż po 2 latach od premiery PS4 NEO może ukazać się jeszcze mocniejsza konsola np. PS5 itp. To w tedy chyba naprawdę lepiej zainwestować w mocnego PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Najgorsza generacja konsol jaką widziałem, 3 lata od pojawienia się PS4 i Xbox one, Sony
> i Microsoft już zaczyna karmić nas i mamić doniesieniami o nowych konsolach. Biblioteka
> gier na owe konsole jest mała, konsole obecne na rynku nie pokazały i nie wyciskają doszczętnie
> całkowitej swojej faktycznej mocy, jedynie Uncharted 4 pokazało na co stać PS4. Jeżeli
> umie się robić gry to można zrobić naprawdę dobrą grę na konsole owej generacji i nie
> potrzeba do tego mocniejszego sprzętu. Nie wiem, jak wyjdą nowe konsole o większej mocy
> niż obecne, to naprawdę nie wiem czy zdecyduje się zainwestować pieniądze w nowy sprzęt,
> ponieważ może okazać się iż po 2 latach od premiery PS4 NEO może ukazać się jeszcze mocniejsza
> konsola np. PS5 itp. To w tedy chyba naprawdę lepiej zainwestować w mocnego PC.

Ani Sony ani Microsoft cię nie okłamuje te konsole będą praktycznie takie same jak te stare na zwykłych HD nie będzie żadnej różnicy w rozdzielczości . Na starsze modele i te nowe będą wychodzić te same gry więc gdzie widzisz problem. Jak nie masz TV z 4K to ci te nowe konsole powinny koło tyłka latać i je olać ciepłym moczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ani Sony ani Microsoft cię nie okłamuje te konsole będą praktycznie takie same jak te
> stare na zwykłych HD nie będzie żadnej różnicy w rozdzielczości . Na starsze modele i
> te nowe będą wychodzić te same gry więc gdzie widzisz problem. Jak nie masz TV z 4K to
> ci te nowe konsole powinny koło tyłka latać i je olać ciepłym moczem

Troche slabo jestes poinformowany . Nowe ps4 ma byc wyraznie drozsze i jeszcze bardziej wyraznie lepsze od zwyklej 4 . Nie tylko filmy beda latac w 4k , ale i gry . Cene obstawiam cos w granicach 3200-3500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ani Sony ani Microsoft cię nie okłamuje te konsole będą praktycznie takie same jak te
>
> > stare na zwykłych HD nie będzie żadnej różnicy w rozdzielczości . Na starsze modele
> i
> > te nowe będą wychodzić te same gry więc gdzie widzisz problem. Jak nie masz TV z
> 4K to
> > ci te nowe konsole powinny koło tyłka latać i je olać ciepłym moczem
>
> Troche slabo jestes poinformowany . Nowe ps4 ma byc wyraznie drozsze i jeszcze bardziej
> wyraznie lepsze od zwyklej 4 . Nie tylko filmy beda latac w 4k , ale i gry . Cene obstawiam
> cos w granicach 3200-3500zl

A czy ja mówiłem o filmach mówiłem tylko o TV 4K to oczywiste przecież że i gry będą taką rozdziałkę obsługiwać. Jak już mam być bardziej dokładny to niektóre gry mogą mieć więcej klatek na sekundę i szybciej się doładowywać w nowej wersji, ale gry będą wychodzić te same na obie wersje więc nie ma co płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Ani Sony ani Microsoft cię nie okłamuje te konsole będą praktycznie takie same
> jak te
> >
> > > stare na zwykłych HD nie będzie żadnej różnicy w rozdzielczości . Na starsze
> modele
> > i
> > > te nowe będą wychodzić te same gry więc gdzie widzisz problem. Jak nie masz
> TV z
> > 4K to
> > > ci te nowe konsole powinny koło tyłka latać i je olać ciepłym moczem
> >
> > Troche slabo jestes poinformowany . Nowe ps4 ma byc wyraznie drozsze i jeszcze bardziej
>
> > wyraznie lepsze od zwyklej 4 . Nie tylko filmy beda latac w 4k , ale i gry . Cene
> obstawiam
> > cos w granicach 3200-3500zl
>
> A czy ja mówiłem o filmach mówiłem tylko o TV 4K to oczywiste przecież że i gry będą
> taką rozdziałkę obsługiwać. Jak już mam być bardziej dokładny to niektóre gry mogą mieć
> więcej klatek na sekundę i szybciej się doładowywać w nowej wersji, ale gry będą wychodzić
> te same na obie wersje więc nie ma co płakać.

Co nie zmienia faktu, że w gry z lepszą rozdzielczością, większą ilością klatek grałoby się przyjemniej niż na starej PS4, a skoro SONY wystraszyło się, to może jeszcze próbować odpowiedzieć - większą mocą konsoli - może i będą pod to dedykowane gry, jak np. VR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Ani Sony ani Microsoft cię nie okłamuje te konsole będą praktycznie takie same jak te stare na zwykłych HD nie będzie żadnej różnicy w rozdzielczości.

Hahaha tak wlasnie pisales . A teraz piszesz co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie, tam na tych nowych konsolach nie tylko będzie prawdopodobnie więcej klatek, ale też lepsza grafika, nie tylko rozdzielczość imo. Mi to w sumie zaczyna latać, po tym jak zobaczyłem God of War jak lata na PS4 to ja nie mam pytań pozamiatane. To, że w 30 fps to mi lata, i tak gram w wiekszość gier na tylu, bo moja karta już nie jest najlepsza. : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje zainwestować pieniądze w mocarnego PC niż konsole i w przyszłości robić upgrade PC. Sony i Microsoft pokazały że liczy się kasa i chcą ją od nas wyrwać za wszelką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2016 o 12:23, MichaelDicson napisał:

Microsoft pokazały że liczy się kasa i chcą ją od nas wyrwać za wszelką cenę.


Przecież nigdy nie było inaczej. Zmienił się sposób, cel pozostał ten sam. Płatnym online zarazili Sony, gry w ramach abonamentu również nie należą do najlepszych (co jest o tyle dziwne, że przynosi teraz znacznie większe zyski niż kiedyś) - remastery oraz DLC na porządku dziennym.

Cytując klasyka: "Taki mamy klimat"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Ani Sony ani Microsoft cię nie okłamuje te konsole będą praktycznie takie same jak
> te stare na zwykłych HD nie będzie żadnej różnicy w rozdzielczości.
>
> Hahaha tak wlasnie pisales . A teraz piszesz co innego.
Co takiego pisze innego? sam mnie zacytowałeś i pisze jak wół że na zwykłym telewizorze HD te rozdziałki niczym się nie będą różnić na starej i nowej wersji konsoli. Pomyśl jak nowa Ps4 na TV z720p i 1080p ma ci wycisnąć 4k rozdziały koleś na zdrowy rozum pomyślunku troszkę i czytania ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > > Ani Sony ani Microsoft cię nie okłamuje te konsole będą praktycznie takie same
> jak
> > te stare na zwykłych HD nie będzie żadnej różnicy w rozdzielczości.
> >
> > Hahaha tak wlasnie pisales . A teraz piszesz co innego.
> Co takiego pisze innego? sam mnie zacytowałeś i pisze jak wół że na zwykłym telewizorze
> HD te rozdziałki niczym się nie będą różnić na starej i nowej wersji konsoli. Pomyśl
> jak nowa Ps4 na TV z720p i 1080p ma ci wycisnąć 4k rozdziały koleś na zdrowy rozum pomyślunku
> troszkę i czytania ze zrozumieniem.
Ja często używam DSR i gry wyglądają o niebo lepiej, więc jeśli by im się chciało to by opracowali coś takiego na PS4, inna sprawa to moc starej konsoli...
Jeśli jednak nowa PS4 będzie mocniejsza, to kto wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Ja często używam DSR i gry wyglądają o niebo lepiej, więc jeśli by im się chciało to
> by opracowali coś takiego na PS4, inna sprawa to moc starej konsoli...
> Jeśli jednak nowa PS4 będzie mocniejsza, to kto wie...

Fakt masz rację zapomniałem o tym DSR od Nividi w pewnym zakresie poprawi jakość tekstur, cieni, efektów, wygładzania krawędzi, ale mimo wszystko bezwładu ludzkiego oka nie przeskoczymy. Programik do grafy tak wielkich cudów nie zdziała :d ale fakt lepsze to nisz nic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2016 o 20:49, Stack_Black napisał:


Troche slabo jestes poinformowany . Nowe ps4 ma byc wyraznie drozsze i jeszcze bardziej
wyraznie lepsze od zwyklej 4 . Nie tylko filmy beda latac w 4k , ale i gry . Cene obstawiam
cos w granicach 3200-3500zl


Skąd ta wiadomość? Do tej pory było mówione, że PS4 NEO ma mieć dwa razy lepszą kartę graficzną, trochę szybszy procek i ma odtwarzać filmy z płyt UHDBD, ale nie było mowy o rozgrywce w 4K/UHD - to ma zapewnić Scorpio, bo i XONE S ma tylko odtwarzać płyty UHDBD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lis23 -Sorry , ale wysil sie i sobie poszukaj tych info. Renchar - narazie tylko microshit oglosil ze ich nowa konsola bedzie dzialac tylko z tv 4k i wtedy moge zrozumiec twoje tlumaczenie , ale sony nic takiego nie powiedzialo . Wiec oprocz rozdzialki 4k bedziesz mial cala reszte bajerow jakie bedzie proponowala nowa konsola ,a to juz gigantyczna roznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Microsoft pokazały że liczy się kasa i chcą ją od nas wyrwać za wszelką cenę.
>
> Przecież nigdy nie było inaczej. Zmienił się sposób, cel pozostał ten sam. Płatnym online
> zarazili Sony, gry w ramach abonamentu również nie należą do najlepszych (co jest o tyle
> dziwne, że przynosi teraz znacznie większe zyski niż kiedyś) - remastery oraz DLC na
> porządku dziennym.
>
> Cytując klasyka: "Taki mamy klimat"
>
>
Mi tu bardziej chodziło o to iż te konsole co już są na rynku nie miały kiedy pokazać swojej całkowitej mocy jedynie przy Uncharted 4 PS4 pokazało swoją moc. Generacja jeszcze dobrze się nie rozwinęła (mała biblioteka gier), a my już dostajemy od Sony i Microsoftu kolejną maszynkę która ma być lepsza (mocniejsza) od PS4 i Xbox One. Obecna generacja ma dopiero niecałe 3 lata a już mamy niespodziankę typu PS4 NEO i ten Scorpio. Sony i Microsoft popełnia moim zdaniem błąd. Ja to odczuwam tak że, obie te korporacje uśmiercą PS4 i Xbox One właśnie wprowadzeniem lepszego sprzętu na rynek. Nie wiem jak to ma wyglądać jedna gra na obie wersje konsol PS4 i PS Neo na jednej płycie czy znaczne pogorszenie tekstur na klasycznym PS4. Wiem jedno to wszystko idzie w złym kierunku i rynek konsol po prostu upadnie. Nie wyobrażam sobie wymiany konsoli co 3 lata od jej premiery, po prostu to absurd i mija się z celem. Bo konsola to nie PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dobrym pomysłem :) Scorpio to nie Xone-and-a-half, tylko konsola następnej generacji. Ma się pojawić pod koniec 2017 roku, więc dla Sony wydanie Neo znacznie szybciej jest o wiele korzystniejsze- przede wszystkim z uwagi na różnice w specyfikacji sprzętowej. W bezpośrednim starciu Neo przegrywa, więc jego atrakcyjność spadać będzie w miarę zbliżającej się premiery Scorpio.
Konkurencją dla Xbox S będzie już prawdopodobnie zupełnie nowa konsola, wydana później ale za to z mocniejszymi bebechami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować