Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

A czemu dla maniaków? Ja mam Gana tylko za 1000zł:). A tak naprawdę jak sie chce to można się strzelac i targówą czyli jakims skorpionem z Double Eagle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 21:17, Piotr13PL napisał:

ooo tak....skorpion....pamietam te czasy, sam miałem takiegoo. Nawet fajny był. :D


Ja tym zaczynalem sie bawic. No zaczynalem sie bawic pistoletami z kisoku, to byla moja pierwsza powazna replika :D Wszyscy sie mnie bali :D Niestety bardzo szybko tracil zasieg. Poczatkowo strzelal w granicach 23 metrow-byl bardzo nie celny, margines bledu na odleglosci 9 metrow wynosil ~10 cm. Po okolo 20 tysiacach strzalow "celny" (czyli o marginesie wiekszym niz 20 cm) zasieg wahal sie pomiedzy 17-19 metrami (mierzone miarka). Po wystrzeleniu nastepnych 3 tysiecy kulek zasiegnie przekraczal 15 metrow, a celnosc byla w granicy 30 cm na odleglosci 15 m. Szybko go wymienilem na nowa "tania" replike sprezynowa. Kupilem M4A1 Boyi za 45 zl. Poczatkowy sasieg przekraczal 25 metrow ale po okolo 3 tysiakach strzalow nie dolatuje na 20 metr. Celnie moge trafic z odleglosci 17 metrow potem kulka gwaltownie spada-nie mam HU. Teraz najprawdopodobniej kupie mp5 a3 TM Spring albo m15a2 CA rowniez Spring`a. Niestety musze jeszcze do wakacji latac z M-ka.
Ten karabin boyi jest zrobiony na "styk". Po rozkreceniu zobaczylem ogromny cylinder i duzy tlok, lufa jest aluminiowa a uszczelka nawet mi sie podoba :D. Gdy chcialem go skrecic nie moglem sie polapac gdzie co ma byc-najwiecej trudu mialem z lufa (ma ona okolo 240mm)-nie moglem jej wlorzyc do obudowy lufy. Wydawala sie za krotka, pozniej zaczailem, ze w obudowie wysunela mi sie szczerbinka ktora miala za zadanie przytrzymywac lufe.
Po zlozeniu tlok nie dochodzi do konca (nie ztyka sie z uszczelka), odchodzi od niej o jakies 0,3-0,5mm.
Po strzale scisle do niej przylega ale jak znowu naciagne cylinder nie dochodzi do konca. Trace cenne powietrzne potrzebne do wypchniecia kulki, mimo, ze sa to malutenkie ilosci moge na nich wyciagnac kilkanascie cm :D
Po sobocie bede czyscil karabin (w srodku) wiec jak moacie jakies fajne pomysly do tanich replik (na poprawienie osigow) to mowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2007 o 22:29, Piotr13PL napisał:

Dobra, a teraz do rzeczy. A mianowicie, czy jest ktoś chętny z Poznania na Strzelankę w lasku
Bolechowskim??


A skoro mowa o Poznaniu - może kiedyś uda się zrobić Poznań vs. Częstochowa? Tylko gdzieś u Was, bo jest na pewno więcej terenu do wyboru. Ale to się jeszcze dogada, teraz to tylko moje marzenia na międzymiastowe strzelanki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2007 o 12:44, Galadin napisał:

> Dobra, a teraz do rzeczy. A mianowicie, czy jest ktoś chętny z Poznania na Strzelankę
w lasku
> Bolechowskim??

A skoro mowa o Poznaniu - może kiedyś uda się zrobić Poznań vs. Częstochowa? Tylko gdzieś u
Was, bo jest na pewno więcej terenu do wyboru. Ale to się jeszcze dogada, teraz to tylko moje
marzenia na międzymiastowe strzelanki. :)


Gdybyscie to rozgrywali w czasie wakacji lub po i w czestochowie to napiszcie tutaj. Przyjade i pobawie sie z wami bo mam niedaleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się spytać profesjonalistów co by wybrali bo mam dylemat, którą broń kupić:
Kałach - http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1139002138-Kalashnikov-AK47-ZEWNETRZNA-OBUDOWA-Z-METALU.html

G3 SAS - http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1141340996-G3-SAS-stala-kolba-metalowy-gearbox-v2.html

MP5 J - http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1145817960-Cyma-MP5-J-CM027J-metalowy-gearbox-v2-PROMOCJA.html

Prosiłbym o pomoc w wyborze. Ogólnie to podoba mi się najbardziej chyba kałach a do tego jest najtańszy. W G3 SAS będzie na 100% denerwował mnie ten przełącznik, gdyż jest w miejscu, gdzie trzyma się kciuk... przy okazji pewnie będzie się przełączać... a MP5 J jest takie nijakie, tak po środku. Ale pytam się Was prosów w tej dziedzinie =P Do tego oczywiście będzie dokupiona maska, zapasowa broń (taka gorsza np. shotgun), kamizelka, kulki itp. Proszę tylko nie mówcie, żebym nie zamawiał w tym sklepie bo raz już zamówiłem i nie miałem problemów z nimi. Więcej pieniędzy niestety nie mam na broń bo limit to 700 zł i to co chce zamówić i tak wychodzi ponad 700zł.

P.S. Jestem z Poznania jakby co =P
P.S. 2 Czy jeśli mam 13 lat to nie powinienem jeszcze się strzelać? Czy już mogę o ile będę bardzo odpowiedzialny oraz pod nadzorem dorosłych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 23:33, PolmonellPL napisał:


Tu nie ma się co pytać profesjonalistów. Strzelanie z AK to sama przyjemność, a karabinek jest bardzo dobry i prawie niezawodny. Sam przymierzam się do kupna ak74 (SLR).

Dnia 17.04.2007 o 23:33, PolmonellPL napisał:

P.S. Jestem z Poznania jakby co =P
P.S. 2 Czy jeśli mam 13 lat to nie powinienem jeszcze się strzelać? Czy już mogę o ile będę
bardzo odpowiedzialny oraz pod nadzorem dorosłych?


Ciężko będzie, ogólne prawo mówi, że powinieneś mieć 16 lat najlepiej. Ale też zależy od warunków. Jak Cię przyjmą i pozwolą iść na strzelanki to chyba nie ma przeszkód. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 23:33, PolmonellPL napisał:

Chciałbym się spytać profesjonalistów co by wybrali bo mam dylemat, którą broń kupić:
Kałach - http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1139002138-Kalashnikov-AK47-ZEWNETRZNA-OBUDOWA-Z-METALU.html

G3 SAS - http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1141340996-G3-SAS-stala-kolba-metalowy-gearbox-v2.html

MP5 J - http://www.sklep.airsoftguns.pl/product-pol-1145817960-Cyma-MP5-J-CM027J-metalowy-gearbox-v2-PROMOCJA.html

Prosiłbym o pomoc w wyborze. Ogólnie to podoba mi się najbardziej chyba kałach a do tego jest
najtańszy. W G3 SAS będzie na 100% denerwował mnie ten przełącznik, gdyż jest w miejscu, gdzie
trzyma się kciuk... przy okazji pewnie będzie się przełączać... a MP5 J jest takie nijakie,
tak po środku. Ale pytam się Was prosów w tej dziedzinie =P Do tego oczywiście będzie dokupiona
maska, zapasowa broń (taka gorsza np. shotgun), kamizelka, kulki itp. Proszę tylko nie mówcie,
żebym nie zamawiał w tym sklepie bo raz już zamówiłem i nie miałem problemów z nimi. Więcej
pieniędzy niestety nie mam na broń bo limit to 700 zł i to co chce zamówić i tak wychodzi ponad
700zł.

P.S. Jestem z Poznania jakby co =P
P.S. 2 Czy jeśli mam 13 lat to nie powinienem jeszcze się strzelać? Czy już mogę o ile będę
bardzo odpowiedzialny oraz pod nadzorem dorosłych?



BIERZ SAS''A!!!!!!!!! to jest najlepsza bron w ich sklepie!! wszyscy moi członkowie klanu go maja i nie mam z nimi szans z moim M83 Commando :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 11:14, Piotr13PL napisał:

BIERZ SAS''A!!!!!!!!! to jest najlepsza bron w ich sklepie!! wszyscy moi członkowie klanu go
maja i nie mam z nimi szans z moim M83 Commando :D



Eee.. toś się pośpieszył z odpowiedzią =P Zamówiłem już Kałacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 16:31, PolmonellPL napisał:

Eee.. toś się pośpieszył z odpowiedzią =P Zamówiłem już Kałacha.


Błędu nie zrobiłeś. Co za różnica, ważniejsze jak grasz a nie co masz za sprzęt. :) Po 30 kwietnia zobaczę co mi bardziej będzie odpowiadało, czy ak47 beta spetznas czy ak74 (SLR), zależy od finansów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2007 o 20:44, Lisun napisał:

Pomożecie?Chcę sobie kupić replikę i mam dylemat między: /../


Zależy, na początek nie kupuj nic drogiego, to co pokazałeś wystarczy, potem możesz zainwestować w coś lepszego, bo wiesz, ten sprzęt co podałeś w linkach jakby to powiedzieć - szybko się zjedzie. Ale weź AK, będziesz miał większe szanse i więcej zabawy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 14:00, Kubeczek77 napisał:

Czym sie strzela w tym asg? Kulkami z farbą czy tymi jakimiś bezszwowymi??


Nie, to małe kulki bardzo podobne do tych co w zwykłych pistoletach-zabawkach, tylko specjalnie przystosowane, odpowiednia waga itp. Zero zabrudzeń, ale czujesz jak dostaniesz, dlatego ważna jest ochrona głowy, oczu, twarzy (po twarzy się zresztą nie powinno strzelać). Kulki nie są drogie, pakowane w tysiącach sztuk, wychodzi kilka razy taniej niż paintball.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2007 o 15:01, Kubeczek77 napisał:

No ale to się gra tak, że trzeba się przyznać w takim razie tak ? Bo tego nie widać?


Gra się z zasadami, jak nie przestrzegasz i oszukujesz to do widzenia mówi się. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować