Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Bardzo ciekawy pomysł z tym GRAM''owym zjazdem ASG. Dobrym pomysłem tezjest wyjazd za rok, bo wtedy nie miałbym już problemu z podpisywaniem żadnych papierów, gdyż w wakacje 2008 osiemanście lat już będę miał na karku. Do tego czasu można oczywiście ulepszy swój sprzęt, a później tylko dobrze sie bawić i ogłosić najbardziej walecznego GRAM''owicza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2007 o 22:27, Moras1990 napisał:

Bardzo ciekawy pomysł z tym GRAM''owym zjazdem ASG. Dobrym pomysłem tezjest wyjazd za rok, bo wtedy nie miałbym już problemu z podpisywaniem żadnych papierów, gdyż w wakacje 2008 osiemanście lat już będę miał na karku. Do tego czasu można oczywiście ulepszy swój sprzęt, a później tylko dobrze sie bawić i ogłosić najbardziej walecznego GRAM''owicza :D


Co do najbardziej walecznego GRAM''owicza to byłby świetny pomysł, ale tu znów przewagę mają jakby to ująć zawodnicy z lepszym sprzętem, ale może urządziliśmy by parę konkurencji poza samym scenariuszem.

Proponuję np. strzelanie do tarczy, przejście na czas toru taktycznego z bronią itp. wojskowe konkurencje.

Mój starszy może mógłby mi załatwić wypożyczenie na jeden dzień poligonu to tam można byłoby je urządzić, ale to tylko taka moja propozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 10:43, Mikecod2 napisał:

A ja zastanawiam się nad kupnem takiej broni http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=789
jest to replika L96A1 czy to jest dobry karabin na początek zabawy z ASG ^^ ?


Moim zdaniem - nie. Ma dużą moc i dlatego raczej będziesz musiał leżeć w trawie i czekać na okazję niż bawić się na linii frontu. O budynkach nie ma mowy. Moim zdaniem na początek najlepsze są jakieś poręczne M4A1 Commando lub MP5A5 czy popularne AK nawet od Cymy (dużo staniały a wcale nie są złe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 10:43, Mikecod2 napisał:

A ja zastanawiam się nad kupnem takiej broni http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=789
jest to replika L96A1 czy to jest dobry karabin na początek zabawy z ASG ^^ ?


Z drugiej strony, jesli jara cie zabawa w snajpera, karabin zdaje sie byc rozsadnym wyborem. Kilku chlopakow ma na poligonie ten model i z tego co wiem, jest calkiem ok. Czasami bywaja problemy z ustawieniem HU w odpowiedni sposob, zeby uzyskac ladny tor lotu kulki ale to trzeba pokombinowac z roznymi kulkami itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe pytanko, ponieważ chciałbym obliczyć moc swojej repliki i nie wiem czy dobrze.

Wiem, że to trochę głupie pytanie, ale moglibyście mi powiedzieć jak z m/s przeliczyć na Fpsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam jaki jest efektowny przelicznik fps.
Np. 300FPS to ile metrów efektywnego zasięgu? I ile FPS to jeden metr? Nie chodzi mi o m/s bo to inna sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 14:33, kpt Nemo napisał:

A wiesz jaki jest zasięg tej repliki?


Ciezko powiedziec, na pewno skuteczny powinien byc ok 60 metrow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zaczac zabawe z ASG wraz z kilkoma znajomymi. Jaka bron polecacie za rozsadna cene? Zastanawialem sie nad zakupem jakiegos karabinku firmy Cyma, czy ogolnie te repliki nie zniszcza po kilku walkach bo slyszalem, ze tansze karabinki szybko sie psuja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.08.2007 o 10:16, gismo42 napisał:

Chcialbym zaczac zabawe z ASG wraz z kilkoma znajomymi. Jaka bron polecacie za rozsadna cene?
Zastanawialem sie nad zakupem jakiegos karabinku firmy Cyma, czy ogolnie te repliki nie zniszcza
po kilku walkach bo slyszalem, ze tansze karabinki szybko sie psuja ?


Cos z CYMY do dobra rzecz na poczatek, a i pozniej mozna sie tym niezle pobawic. Polecam kalachy cymowskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować