Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 14.09.2007 o 10:22, Mac Cry napisał:

Hmm, no to mam problem. Nie mam takiego budżetu na ASG :/ Więc jaki pistolet polecacie do 100zł?
(najlepiej beretta lub jakiś glock).


najlepiej desert eagle UMC.. prawie każdy kiedyś od takiego zaczynał.. polecam strone www.snajperasg.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 13:50, sstofik napisał:

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=796 Jak myślicie dobre to jest?


Powiedziałbym, że świetny, ale tylko i wyłącznie dla początkującego snajpera. Osobiście nie lubię siedzieć w miejscu i czekać, aż ktoś wpadnie pod lunetę więc wybrałbym AK-47 lub M4A1. Lecz jeśli ty wolałbyś tego typu walkę to trafiłeś idealnie. Zatem bierz póki ktoś zaraz nie wykupi, ponieważ często tak bywa - mi wykupili minutę przed zamówieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem z ekipą postrzelać w terenie (mój pierwszy raz). Wszystko polegało na tym, że w małym budynku była paczka i jedna drużyna jej pilnowała, a druga musiała ją zabrać. Jako że nie mam żadnego guna, kolega pożyczył mi shotguna. Jedno jest pewne, w terenie się nie sprawdza, jest po prostu mało celny. Dwóch jeszcze miało shotguny (takie za 15zł), trzech miało MP5 (elektryki), kałasz oraz M4 (koleś dał za niego 900zł:P). Ogólnie fajnie było, ale koniecznie muszę skombinować sobie jakiś doby karabin i pistolet. Shotguna sobie odpuściłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2007 o 14:33, stiffyone napisał:

Właśnie zauważyłem minimi i to jaka okazja - tylko, że nie mam akurat kasy kiedy należy - może
komuś z was się uda kupić przy takiej okazji - kupujcie póki jest taka promocja: http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=819


Ło, dzięki za info, zastanowię się nad tym cacuszkiem. :P Tylko mojego sprzedam - zabraknie mi z 400zł. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 21:15, masterHADES napisał:

jedno pytanie: opłaca się kupywać sprzet na allegro ??
bo chciałbym zaczać zabawe z asg ale mam dosyć marne fundusze :P


Nie ma na to pytanie odpowiedzi, aukcja to aukcja. Jeżeli chcesz zacząć zabawę to najlepiej pogadaj z ludźmi z którymi się chcesz bawić a którzy mają w tym doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 21:15, masterHADES napisał:

jedno pytanie: opłaca się kupywać sprzet na allegro ??
bo chciałbym zaczać zabawe z asg ale mam dosyć marne fundusze :P


Kupowanie replik klasy "hiper mega ultra full wypas, m4 z latarka kolimatorem, RISem i celownikiem laserowym-150pln" raczej przysporzy ci nerwicy niz zabawy. Chyba ze wszyscy ludzie, z ktorymi chcesz sie bawic dysponuja takim sprzetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2007 o 00:29, Astmatyk napisał:

Kupowanie replik klasy "hiper mega ultra full wypas, m4 z latarka kolimatorem, RISem i celownikiem
laserowym-150pln" raczej przysporzy ci nerwicy niz zabawy. Chyba ze wszyscy ludzie, z ktorymi
chcesz sie bawic dysponuja takim sprzetem.


Racja, ale ja tam ostatnio uważam, że soft to nie wojsko, i można darować sobie jakieś celowniki, lasery i latarki. Nie dość że replika jest mniej poręczna wtedy to jeszcze szybkość reakcji spada - zamiast strzelać to ludzie najpierw przymierzają się przez kolimator. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu bym polemizowal. Z jednej strony w ASG tor lotu kulki jest na tyle wolny, ze widzimy gdzie leci. Mozna wiec celowac "po lufie", szybko i w miare skutecznie korygowac namierzanie. Tez nie jestem jakims zwolennikiem nadmiernego gadzeciarstwa i montowania mnostwa bezuzytecznych elementow, jak np celownik laserowy. Z drugiej strony celownik kolimatorowy nie od parady jest ulubionym urzadzeniem celowniczym oddzialow specjalnych. Odkad sobie takowy sprawilem i odpowiednio skalibrowalem, "umieralnosc" wroga znacznie sie podniosla. Ponadto uzywam ciemnych kulek, ktorych po prostu nie widac podczas lotu. Kolimator bardzo sie przydaje na otwartym terenie. Natomiast w typowym CQB nie uzywam. Tam po prostu z reguly nie ma czasu na jakiekolwiek mierzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz że różne dodatki są zbędne, że wtedy replika jest mniej poręczna. W sumie mogę się zgodzić z tym drógim, zwłaszcza w przypadku gdy ktoś przykręcił do repliki pełno dodatków aby tylko "lepiej wyglądała" (ale na ogół wygląda po protu śmiesznie) Jeśli na tomiast ktoś przykręci sobie kolimator (bardzo dobrze się z tym celuje) czy latarkę i jakąś rączkę (bo np. walka odbywa się w pomieszczeniach) to takie dodatki mogą jedynie wspomóc w walce. Myślę że nie zawsze dodatki mogą przeszkadzać, wystarczy dobrać je z głową, w zależności od rodzaju prowadzonych walk czy własnych upodobań. A jak ktoś przesadzi to może być pośmiewiskiem wśród ekipy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2007 o 10:50, Kasendrol napisał:

Mówisz że różne dodatki są zbędne, że wtedy replika jest mniej poręczna. W sumie mogę się zgodzić
z tym drógim, zwłaszcza w przypadku gdy ktoś przykręcił do repliki pełno dodatków aby tylko
"lepiej wyglądała" (ale na ogół wygląda po protu śmiesznie) Jeśli na tomiast ktoś przykręci
sobie kolimator (bardzo dobrze się z tym celuje) czy latarkę i jakąś rączkę (bo np. walka odbywa
się w pomieszczeniach) to takie dodatki mogą jedynie wspomóc w walce. Myślę że nie zawsze dodatki
mogą przeszkadzać, wystarczy dobrać je z głową, w zależności od rodzaju prowadzonych walk czy
własnych upodobań. A jak ktoś przesadzi to może być pośmiewiskiem wśród ekipy:)


Jak zaczynałem, to myślałem o kolimatorze, o celowniku laserowym, latarce, granatniku i innych rzeczach które mógłbym dorzucić do broni. Ale po kilku akcjach i jednej nocce doszedłem do wniosku, że to jest bez sensu. Rozumiem, że niektórzy dla klimatu dorzucają różne zabawki, chcą jak najwierniej odwzorować jednostki wojskowe itd. Ale na tych wszystkich akcjach nie było znaczenia czy ktoś ma koli czy nie ma - raz wygrał, raz dostał i tak w kółko. Latarka w sofcie? Moim zdaniem to głupota. Zawsze jak ktoś zaświecił u nas latarkę czy jakieś światełko to zaraz leciały w to miejsce całe serie. Latarka w budynku? Też zdradza pozycję, łatwiej może w nocy ale w dzień to przesada. Może akurat u mnie jest taki budynek, w którym to jest nieopłacalne (opuszczony blok z mieszkaniami). Ja na prawdę lepiej się czuję, gdy nie mam różnych bajerów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem pistolet maszynowy UMP H&K na stronie www.taiwangun.com . Przesyłka powinna być maksymalnie do Piątku, więc w Niedzielę go przetestuje w akcji. Strzelałem już z niego, ale tylko przez chwilę i mi się spodobał. Body z tworzywa (jak oryginał, kolor identyczny) w środku wszystko metalowe, GearBox v.3, 350 fps-ów, 4 szyny RIS (metalowe). Cena 399zł. http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=801 strona UMP (replika nosi nazwę M89A, ale to jest UMP) Bardzo fajny pistolet maszynowy dla początkujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mianowicie chodzi o to: czy akumulatory do AEG-ów typu Ni-MH trzeba przechowywać rozładowane, czy może lepiej żeby były naładowane? Korzystając z okazji dodam kilka fotek mojego UMP.

20071019110051

20071019110111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować