Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2008 o 15:40, Borsh napisał:

Co do kolimatora to najtańsze sensowne kosztuja około 90 zł


Co prawda ja kolimatora jeszcze nie mam, ale miałam sugestię od moich, żeby w ogóle nie oglądać nawet takich od ASG, a poszukać wyprzedaży "kolekcjonerskich" z demobilu i kupić porządny, prawdziwy wojskowy. Z tym, że cena od 200 zł w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze nie tak latwo taki dostać a do tego w asg zadnej przewagi nad asgowym kolimatorem nie da (takim za 200 zł).Tak wogole kolimator to kolimator część to poprostu to kopie modeli kupowanych od pewnych firm przez wojsko,działa praktycznie tak samo.Ty Fumiko to masz burszujski zespół (bez obrazy) oni ci tak sugerują bo chca być kozakami ale jeśli ktoś pyta o aega do 300 zł to nie kupi kolimatora za drugie tyle z przesyką.Jesli mamy tyle kasy ze nam to wsio mozna wydac 500 zł na kolimator lecz dla normalnej persony taka inwestycja nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś pyta o AEGa do 300 złotych to zawsze ma tradycyjne przyrządy celownicze. Team mam średnio burżujski a ekstremalnie praktyczny (nie kupujemy rzeczy, które mogą zawieść w ciężkich warunkach) a kilkanaście kolimatorów do ASG jakie zdarzyło mi się oglądać miało zasięg faktyczny gdzieś tak w połowie tego, co było napisane na pudełku (mój osobisty kałach ma zasięg normalnie ok 20-25 metrów, a planuję go jeszcze nieco zwiększyć w przyszłości - nie kupie "kolimatora" który po ustawieniu powyżej 10 daje mi tylko rozmazaną plamę z kropką).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fumiko nie wiem jakie ty oglądałas kolimatory ale dziwne masz obserwacje...
A co do tych 20-25 metrów zasiegu to raczej w nie wierze,to by musiało mieć chyba 200 fps..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh chyba wiem o co chodzi....
Celowanie przy pomocy kolimatora polega nie na skupianiu wzroku na kropce ale na patrzeniu "wdal" na nasz cel.
Jesli bedziesz patrzyla na kropke nie dziw sie ze bedze rozmazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaje zasięg minimalny w mało optymalnych warunkach. Ma to sporo wspólnego z ekstremalnie praktycznym teamem... I wiem jak korzystać z kolimatora, dziękuję za światłe uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 09:35, Borsh napisał:

Dobrze dobrze przeciez nie wiem co sie gniezdzi w twoim kobiecym umysle....


Powiedz jeszcze że baby do garów a nie do ASG i parę innych równie "dowcipnych" uwag i miejmy to już za sobą, ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano kobieta to moze co najwyzej sanitariuszką byc.
Broni potrzeba zolnierzowi ktory zrobi z niej uzytek a nie kobiecie ktora potrafi strzelac na 20 metrów ;)

Jestem szowinistą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ee ... nie przesadzaj. To, że jednej osobie nie podoba się Twój sposób patrzenia na różne sprawy, to nie znaczy, że musisz się od razu " wyrzucić" ten temat. Moim zdaniem zawsze przyda się zdanie, kogoś, kto stoi po drugiej stronie barykady. Przecież, jak ktoś Ci dokucza, to możesz go zwyczajnie olać. A jeżeli czyjaś wypowiedź ( na tle szowinistycznym ) Cię uraziła, to zawsze możesz powiedzieć o tym odpowiednim osobom. Kwestia tego czy będziesz w stanie, to zrobić, w tym sensie, że niektórzy nie potrafią ( na ) kogoś "zakapować". Takie jest moje zdanie. Z drugiej strony fajnie by było, żebyś została, ponieważ jesteś raczej w tym temacie doświadczona i mogłabyś niektórym ( w tym mnie ) doradzać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2008 o 15:44, Borsh napisał:

Ano kobieta to moze co najwyzej sanitariuszką byc.
Broni potrzeba zolnierzowi ktory zrobi z niej uzytek a nie kobiecie ktora potrafi strzelac
na 20 metrów ;)
Jestem szowinistą...


Szowinistą, w dodatku kiepsko poinformowanym. Poczytaj o armii izraelskiej.
A za treści szowinistyczne w myśl regulaminu:
"Co jest zabronione:
szeroko pojęte odbieranie innym przyjemności korzystania ze strony (a w szczególności grożenie innym wirtualnie jak i w rzeczywistości, pomawianie, obrażanie na tle przekonań, wyznania, rasowym, religijnym, płciowym, przynależności społeczno-kulturowej itp.)"
Ostrzeżenie.
I dodam, że absolutnie nie ma się czym chwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To z tymi 20 metrami Ci jeszcze wyjaśnię, żeby Cię nie zmanierowali: prosta logika - powiem że mam zasięg 35 metrów, dostanę miejscówkę z wiatrem w twarz i 35 się poszło kopać. A 20 jest zawsze, chyba że warunki są takie, że i tak by strzelanki nie było. Wspominałam, że team jest bardzo praktyczny, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, przecież to jest jak najbardziej logiczne. Lepiej podać "pewny" zasięg, który się nie zmniejsza przy warunkach pogodowych, niż dać jakąś niewyobrażalną liczbę, która przy większym wietrze i deszczu będzie o połowę mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Borsh... wiesz, że swoim zachowaniem, wypowiadaniem się pokazujesz swoją inteligencję
w negatywnym świetle... a swoją drogą mówisz że jesteś szowinistą czyli jesteś krótkowzrocznym,
zadufanym chłopcem w przekonaniu o własnej sile i czymś tam małym na dole, chodź nie wiem czy Ci się to już wykształciło... tylko gdzie ta siła kiedy biegniesz do mamusi z płaczem... a swoją drogą sanitariuszka to jest bardzo szanowany zawód i faceci powinni to docenić bawiąc się i krzywdząc w tych swoich głupich małych wojenkach z dużymi zabawkami i przerośniętym ego... Zastanów się więc czasem czy to co powiesz nie obróci się bardziej przeciwko Tobie samemu...

Ps. hmm... szowinista... a może coś więcej? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh a oczka na koncu posta nikt nie zauwazyl i chyba sarkazmu nie zwietrzyl ale coz kazdy czlowiek postrzega siwat po swojemu.

> to jest odpowiedź na posta dodanego przez Borsh

> Dobrze dobrze przeciez nie wiem co sie gniezdzi w twoim kobiecym umysle....


Powiedz jeszcze że baby do garów a nie do ASG i parę innych równie "dowcipnych" uwag i miejmy to już za sobą, ok?

Mówisz masz moze nie dokładnie to co chciałaś aczkolwiek lepszy rydz niz nic i nie bocz sie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na przeprosiny sie nie siliłem ale chyba tak zrobie.
Przyjmij moje szczere przeprosiny i wiedz ze choc troche sie z toba nie zgadzam jest mi przykro ze bierzesz to wszystko tak do siebie.
Nie badzcie sztywni jak pal Azji no to niezdrowe czego przykładem jest Azja ;)

A co do tych kobiet w wojsku,żarty żarty swoją drogą ale wiadomo ze walczyć tez potrafią od to np.sarmackie wojowniczki,ruskie sałdatki z czasów II wojny czy nawet kobiety w polskim wojsku,a tu wszyscy wszystko na powaznie....

Na koniec kilka moich mądrości o zasięgu
-w asg zasięg broni podajemy mówiąc o tzw. zasięgu skutecznym w warunkach bezwietrznym bo coś takiego jak zasięg minimalny trudno określić,jak w czasie huraganu urzadzimy strzelanke kulka po 10 metrach poleci w kosmos a tak znamy dystans jaki w dosc normalnych warunkach kulka pokona po linii prostej.

A zeby bylo na temat to na ganfajerze sa bardzo zacne ze tak ujme markowe chinczyki marki ACM polecam zerknac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może zmienię temat rozmowy. Już niedługo zacznie się zlot w Bornem Sulinowie. Czy ktoś z gramowiczów wybiera się tam? To będzie Mój pierwszy taki zlot, wcześniej były tylko strzelanki na 100 osób max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować