Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Właśnie do mnie przyszła kamizelka FSBE, chińska z tajwana.
Szczerze mówiąc spodziewałem się gorszej jakości, a tak na sucho jest całkiem nieźle(w niedzielę strzelanka, napiszę jak się sprawuje w boju)
Kolor jest ładny, nie błyszczy się. Kamizelka jest wygodna, w obecnej dostawie są 3 ładownice na magazynki M4/M16 i pochodne, oraz jeden utility pouch i admin panel(na którym rzep mógł by byc nieco większy)
Co ważne, w ładownicach od M4/16 mieszczą się magazynki od G36, jeden w jednej ładownicy. Z ładownic można też wyjąc te "klapki", dzięki czemu w warunkach CQB możemy szybciej wyjąc magazynek(który nam nie wypadnie, bo są wszyte takie gumki które go trzymają)

System Quick Relase działa, dośc ciężko, ale działa. Tylko sporo jest roboty z przeplataniem tej linki ;)
Mamy też miejsca na wkłady SAPI, w zestawie są zrobione atrapy z takiej pianki, lekkiej a sztywnej.

A minusy? W niektórych miejscach wystają nitki, mogło by byc troszkę staranniej zrobione.

Ale ogólnie nie jest źle, myślę że za tą cenę warto.

Jak ktoś chce zdjęcia, to proszę napisac, to coś pstryknę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2009 o 15:46, Rumcajs52 napisał:

Właśnie do mnie przyszła kamizelka FSBE, chińska z tajwana.
Szczerze mówiąc spodziewałem się gorszej jakości, a tak na sucho jest całkiem nieźle(w
niedzielę strzelanka, napiszę jak się sprawuje w boju)
Kolor jest ładny, nie błyszczy się. Kamizelka jest wygodna, w obecnej dostawie są 3 ładownice
na magazynki M4/M16 i pochodne, oraz jeden utility pouch i admin panel(na którym rzep
mógł by byc nieco większy)
Co ważne, w ładownicach od M4/16 mieszczą się magazynki od G36, jeden w jednej ładownicy.
Z ładownic można też wyjąc te "klapki", dzięki czemu w warunkach CQB możemy szybciej
wyjąc magazynek(który nam nie wypadnie, bo są wszyte takie gumki które go trzymają)

System Quick Relase działa, dośc ciężko, ale działa. Tylko sporo jest roboty z przeplataniem
tej linki ;)
Mamy też miejsca na wkłady SAPI, w zestawie są zrobione atrapy z takiej pianki, lekkiej
a sztywnej.

A minusy? W niektórych miejscach wystają nitki, mogło by byc troszkę staranniej zrobione.

Ale ogólnie nie jest źle, myślę że za tą cenę warto.

Jak ktoś chce zdjęcia, to proszę napisac, to coś pstryknę.


Hahahaha, do mojego dowódcy dziś, albo wczoraj dotarło :D W tym też moja kamizelka, ale zobaczę ją dopiero w sobotę na strzelance :) Też mówił że jak na taką cenę to się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też brałem olive, woodland ma totalnie schrzanione kolory, ACU też. Multicam i Coyote dają radę.

Zdjęcia dam jutro, dzisiaj już nie mam siły nic robic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 12:50, Damianuss1 napisał:

> Jakie mundury najlepię sprawdzają sie w Polsce?
WP wz.93, woodlandy i multicamy? :D


Do polskich lasów najlepszy jest FLECKTARN. Czytałem kiedyś test na wmasg i najlepiej kamuflował on właśnie. Jest w dodatku tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry, tani.
Tylko nie pokazuj się w nim PASGT i M4 albo jakimś AK. Brytofile Cię rozszarpią, do DPM''a tylko L85 :D

A na serio to jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 15:55, Rumcajs52 napisał:

Dobry, tani.
Tylko nie pokazuj się w nim PASGT i M4 albo jakimś AK. Brytofile Cię rozszarpią, do DPM''a
tylko L85 :D

A na serio to jest dobry.


Mam kałacha, a mi to rybka co oni tam sobie uważają :P
Kurde mam problem z mid-capem nadal ;/ wystrzela troche, a potem to tylko do góry nogami strzela, a mnie oczywiśćie szlak trafia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przesmarowałeś go?
Wkładasz 10 kulek, trzymasz chwilkę wyjmujesz je i smarujesz. Potem 20 kulek i to samo. Potem 30 kulek. Itd.


ps. ja też jestem brytofilem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 13:18, Irc100 napisał:

> > Jakie mundury najlepię sprawdzają sie w Polsce?
> WP wz.93, woodlandy i multicamy? :D
>

Do polskich lasów najlepszy jest FLECKTARN. Czytałem kiedyś test na wmasg i najlepiej
kamuflował on właśnie. Jest w dodatku tani.


35-50 zł za spodnie + bluza, i tak, jest najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań, sam lubię się trochę pomalować, gdyż mam paintballa, ale jeśli chodzi o ludzi tu u nas jest bardzo mało, do tego dochodzi nabijanie butli za którą muszę jeździć i szukać chętnych kto by mi ją nabił, a ostatnio dostaję prawdziwej nerwicy jak co serię mi ścina kulkę :/.Dlatego zastanawiam się na ASG, czy są jakieś ograniczenia wymogi ? bo tak lookam po stronkach i patrze 500 fps średnia mają elektryki ;/. Co jest dla mnie dziwne gdyż max u nas to 300 fps. Czy takie strzelanie nie jest niebezpieczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 16:12, Rumcajs52 napisał:

Ale przesmarowałeś go?
Wkładasz 10 kulek, trzymasz chwilkę wyjmujesz je i smarujesz. Potem 20 kulek i to samo.
Potem 30 kulek. Itd.


ps. ja też jestem brytofilem :>


Ta robiłem tak.

Kupiłbym L85 gdyby było jakieś dobre i tanie....., a że moja grupa używa DPMa to już jestem zmuszony kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 16:58, Adamo 55 napisał:

Kupiłbym L85 gdyby było jakieś dobre i tanie.....,

R85 Army (www.taiwangun.com) całkiem niezłe, a jak trochę jeszcze do niego dołożysz to w ogóle jest całkiem fajne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenia i wymogi to każda grupa ma inne ;)
I nie wiem gdzie ty masz średnią 500fps w elektrykach, nawet chińczyki mają jak narazie max. ~420 fps.
Ale nawet 500fps jest bezpieczne, bo zauważ że kulka ASG jest o wiele mniejsza i lżejsza niż paintballowa, więc przy takiej samej prędkości ma mniejszą energię.

Oczywiście silniejsze repliki mogą zrobic krzywdę, ale tylko w przypadku gdzy osoba strzelająca jest debilem i z bliska strzela po twarzy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2009 o 17:06, Rumcajs52 napisał:

Ograniczenia i wymogi to każda grupa ma inne ;)
I nie wiem gdzie ty masz średnią 500fps w elektrykach, nawet chińczyki mają jak narazie
max. ~420 fps.
Ale nawet 500fps jest bezpieczne, bo zauważ że kulka ASG jest o wiele mniejsza i lżejsza
niż paintballowa, więc przy takiej samej prędkości ma mniejszą energię.

Oczywiście silniejsze repliki mogą zrobic krzywdę, ale tylko w przypadku gdzy osoba strzelająca
jest debilem i z bliska strzela po twarzy ;p


No dobra ten 500 fps to tylko jeden widziałem :P . Takie pytanko maskę mogę mieć od paintballa czy raczej gogle + hełm bo jakoś mi się nie podobają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować