Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2009 o 19:13, nightfaler napisał:

Spokojnie :P Jak nic nie spartolę to biere coś takiego :
http://www.taiwangun.com/shop,show,682
chyba że coś lepszego mi w oko wpadnie . Hmm co do tamtych co zdaję się że muszę poszukać
kulek poniżej 20g.

Tak tak! To G36 jest świetne na sam początek jak i na późniejsze okresy.

Dnia 13.02.2009 o 19:13, nightfaler napisał:

Mam pytanie. Chciałbym sobie kupić air soft gun''a, ale jest jeden problem: lubię broń
starszą typu muszkiet . Czy znajdę coś takiego w sklepie z Air Soft Gunami?

Szczerze wątpię : P. Przynajmniej w naszym kraju pobawić można się od czasów IIWŚ (repliki za czasów IIWŚ) i dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 21:02, nightfaler napisał:

Tak jakoś wyszło że braciszek kupuje coś takiego :
http://www.taiwangun.com/shop,show,1380 nie zawiedzie się ?


Nie wart żadnej złotówki. Może, ze jest śmiertelnie zakochany w AK bez wzgledu na gatunek. Niech dozbiera z 100zl wiecej chociaz i kupi coś takiego jak chociazby te G36C. Jesli jednak jest zwolennikiem rodziny AK to nich juz wybiera chociaz coś takiego jak seria 74 lub po prostu AKM moze byc i z cymy, ale najlepsze chinskie AK robi boyi, ale tu juz troche doplacamy znów. One jeszcze jakoś sie prezentuja i sa bardziej, ze tak powiem taktyczne. AK to gola stal i w ASG nie sprawdza sie reguła prostoty budowy i niezniszczalnosci. Ten kawał znalu nie poniesie kulki na dalekie odleglosci ze wzgledu na te beta lufę, a tym bardziej nie bedzie dobry do pomieszczeń za wzgledu na stala kolbę, która nie ma w sobie nic taktycznego. Odradzam szczerze i chyba nie moge wiecej powiedzieć- wybor nalezy do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2009 o 21:18, Damianuss1 napisał:

> Tak jakoś wyszło że braciszek kupuje coś takiego :
> http://www.taiwangun.com/shop,show,1380 nie zawiedzie się ?
Moim zdaniem nie. Fajny sprzęcik do CQB :).



Cóż to CQB ?

stiffyone hmmm tu będzie problem bo twardo trzymie przy swoim, ale tu jest jeszcze za mały na jakieś wyjazdy i nie potrzebuje super wypaśnej broni on raczej będzie tu u nas się strzelał i jako (narazie) hobby traktował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początek są dwie możliwości. Albo cm.028 jeśli lubisz AK47 a jeśli lubisz nowsze bronie to G36C JG (JG608).

Są to dwie najczęściej polecane (a właściwie jedyne) repliki do 500 zł przez WMASG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CQB - Close Quarters Battle

Typ walki na krótkim dystansie. Sa to zazwyczaj bronie do walki w zamkniętych pomieszczeniach :) To jesli juz tłumaczyć tę definicje krótko po polsku.

Wracając do repliki to cm.028 to AKS. Jest to również stara wersja AK - po prostu ma jedynie składana kolbę pod magazynek. Jest to juz troche lepszy wybór ze wzgledu na dłuzsza lufę, ale i tak polecałbym coś nowszego. Chociaż i tak to jeden shit jesli juz porównywac do G36 produkcji JG. Po tylu komentarzach na pewno zmieni zdanie. Najlepiej wyszłoby mu jesli mógłby "pomacac" przed zakupem, ale jesli nie ma takiej mozliwosci niech przejrzy forum WMasg i zobaczy, ze te repliki nie zbieraja dobrych opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam cm.028 a kolega g36c. I wykazujesz dużą ignorancję mówiąc że cm.028 to shit. Jest lepsza bo ma dłuższą lufę czyli lepszy zasięg i celność. Za to się do budynków nadaje średnio. Ma też stałą kolbę więc nie ma problemu z wkładaniem baterii no i jest w typu large. Ogólnie wybór zależy od gustu. Ja wolę AK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 12:20, Irc100 napisał:

Mam cm.028 a kolega g36c. I wykazujesz dużą ignorancję mówiąc że cm.028 to shit. Jest lepsza bo ma dłuższą lufę czyli lepszy zasięg i celność. Za to się do budynków nadaje średnio. Ma też stałą kolbę więc nie ma problemu z wkładaniem baterii no i jest w typu large. Ogólnie wybór zależy od gustu. Ja wolę AK.


Tak, ale jaka armia używa AK w dzisiejszych czasach. Jedyne miejsce chyba gdzie jeszcze jest dosyc popularny to kraje dzikiej Afryki. Od tamtego czasu powstały miliony odmian i pochodnych tego karabinka. Jesli sie stylizujecie na wzór jakies armii to jest problem, ale jesli wam nie zalezy również na historii to jestescie jak terrorysci i tez nie macie problemu. Problem w tym, ze terrorysci maja w dzisiejszych czasach lepszy sprzet niz mogloby sie wydawać. W tym kontekscie nie ma wpływ umiejscowienie akumulatora i zasieg strzału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 13:15, stiffyone napisał:

> Mam cm.028 a kolega g36c. I wykazujesz dużą ignorancję mówiąc że cm.028 to shit.
Jest lepsza bo ma dłuższą lufę czyli lepszy zasięg i celność. Za to się do budynków nadaje
średnio. Ma też stałą kolbę więc nie ma problemu z wkładaniem baterii no i jest w typu
large. Ogólnie wybór zależy od gustu. Ja wolę AK.

Tak, ale jaka armia używa AK w dzisiejszych czasach. Jedyne miejsce chyba gdzie jeszcze
jest dosyc popularny to kraje dzikiej Afryki. Od tamtego czasu powstały miliony odmian
i pochodnych tego karabinka.

Większośc krajów wschodnich używa właśnie AK i jego odmian npAK74, 74U, nie jest tak że AK47 wyszedł z użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 14:09, Adamo 55 napisał:

Większośc krajów wschodnich używa właśnie AK i jego odmian npAK74, 74U, nie jest tak że AK47 wyszedł z użytku.


Nie ma czegos takiego jak AK47 tylko wlaśnie poprawna nazwa to po prostu AK. Karabinka AK juz nie uzywaja. Co najwyze własnie pochodnych następców - czytaj ze zrozumieniem. Doradzam własnie, aby kupic juz tego AK74 lub najlepiej AKM lub jeszcze lepiej AKMŁ i jakąś inną taktyczna odmianę.

>O zabawie pisałem wczesniej - nie mieszajmy radosci czerpanej z rozgrywki, a stylizacji czy jeszcze lepiej rekonstrukcji.<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ak47 to nazwa amerykańska, wzięta od roku produkcji 1947. AK to po rusku Automat kałasznikowa.

Nie wiem dokładnie ale czy czasami polska nie używa ak47? Albo beryla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2009 o 18:16, Irc100 napisał:

Nie wiem dokładnie ale czy czasami polska nie używa ak47? Albo beryla.



Nasi używają wyłącznie Beryli. A co do starszych wzorów to AKMS-y i inne tego typu leżą w składnicach wojskowych na wypadek mobilizacji gdyby wybuchła wojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować