Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 26.02.2009 o 16:39, Damianuss1 napisał:

"Sportline"

Poczytaj sobie najlepiej na wmasg, ja sam nie miałem styczności, ale z tego co wyczytałem to podobno mało opłacalny zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w drużynie są dwa M4 Sportline CA. Jeden jest więcej razy w naprawie niż wszystkie drużynowe chińczyki razem wzięte, a z drugim nie ma problemów. Tak czy inaczej ja bym nie brał ;]

Co do odsyłania na wmasg.pl, ostatnio baaardzo zwątpiłem w forum, jak zobaczyłem paru kolesi, którzy sami pisali że są zieloni itd. a za chwilę w innym temacie udzielali rad innym..

Jedzie ktoś w tą sobotę na Raszówkę? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sportline miał być konkurencja dla chiskich replik, ale moim zdaniem nie warto przeplacac za sama firme. Przy tym wytworze chinczyki wychodza o wiele lepiej, tym bardziej biorac pod uwage fakt, ze ca zaoszczedzilo na plastikowych czesciach, a moc pozostala ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem szczęśliwym posiadaczem AEG-a Cymy AK-74 (CM.031), ładna pukawka, b. dobre odwzorowanie, nosi kulki daleko i celnie. Magazynek jest dość pojemny, ale "w terenie" łatwo odkleja się dolna jego część. Sam gun jest niestety ciężki i mało wyważony, ale do zwykłej strzelanki "w sam raz".

Poza tym posiadam pełny mundur Bundeswery (Flektarn) + kurtka, kamizelka taktyczna (6 ładownic + dwie kieszenie, kolor niebieski), także hełm do ASG (wygląda jak replika tego amerykańskiego, od sił specjalnych)

Podoba mi się ten sport, i jakby był ktoś z pod Warszawy (Pruszków, Nadarzyn itd.), jestem chętny do wspólnego meczyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Pewnie nie wiesz ze względu iz rozpoczynasz grę z ASG o istnieniu portalu: http://warrior.pl/

Sprawdź i na pewno znajdziesz ekipy z tamtego regionu, a jesli nie to zawsze możesz w wwie znalexc chetnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
Trochę będą się ślizgać, ale po za tym powinny spełnia odpowiednio funkcje. Zawsze lepsze to niz nic - tyle, że nie wiem czy nie lepiej jak zrezygnujesz z nałokietników, bo krępują ruchy, a nie przydaja sie w ASG. Czasem w budynkach, ale są niewygodne i lepiej jak kupisz same nakolanniki. Parę osób widziałem z nimi i jednej tylko nity odpadły i zniszczyła nakolannik, ale chyba nie było więcej takich. Jesli nie jesteś tak wymagający i unikasz czołgania, skakania, padania na tzw. glebę to powinny to wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś taniego (we Wrocławiu) i chyba tylko to jest jakieś sensowne. Jak ktoś ma w jakimś Wrocławskim sklepie dobre nakolanniki to prosiłbym o link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2009 o 22:48, Irc100 napisał:

Szukam czegoś taniego (we Wrocławiu) i chyba tylko to jest jakieś sensowne. Jak ktoś
ma w jakimś Wrocławskim sklepie dobre nakolanniki to prosiłbym o link.


Zostawianie naładowanych akumulatorków wiąże się z jakimś ryzykiem ? Tzn uszkodzeniem, wyczerpaniem ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 12:59, nightfaler napisał:

> Szukam czegoś taniego (we Wrocławiu) i chyba tylko to jest jakieś sensowne. Jak
ktoś
> ma w jakimś Wrocławskim sklepie dobre nakolanniki to prosiłbym o link.

Zostawianie naładowanych akumulatorków wiąże się z jakimś ryzykiem ? Tzn uszkodzeniem,
wyczerpaniem ich.


Czemu cytujesz mój post?

Według mnie lepiej rozładować do końca aczkolwiek lepiej poszukać na wmasg.pl
Ja kupiłem rozładowywarkę TM i rozładowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2009 o 13:02, Irc100 napisał:

Czemu cytujesz mój post?


Ups, zamiast dodaj to z przyzwyczajenia dałem odpowiedz :). Chyba aż taka bardzo cie nie zdenerwowałem :P

Dnia 28.02.2009 o 13:02, Irc100 napisał:

Według mnie lepiej rozładować do końca aczkolwiek lepiej poszukać na wmasg.pl
Ja kupiłem rozładowywarkę TM i rozładowuje.


Póki co nie mam rozładowywarki, da się w jakiś inny sposób ? Oczywiście nie ma tu na myśli samego strzelania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

k***a... te emki są powalone... Kupiłem Dystansery i gumke Hu systemy, zalozylem gumke, ale dystanser do komory nie wchodzil ( gumka sie blokowala). Po 5 godzinach, jakoś udało mi się to złożyć, rozkładając od góry komorę. Z tym ze jak wyciagnalem gumke, to ZNOWU jest przecięta tam, gdzie dociska ją dystanser. Z tym ze replika dalej nie strzela, jakby nie było kulek ~.~
Po pewnym czasie zaczęła strzelać ( na tej pęknietej systemie ... ), przebijała styropian, a za nim leciała jeszcze radosnie jakby nic nie dotknęła ( test robiony w domu...), odbijała się od poduszek z pełną siłą, od sufitu, podlogi itepe... Uradowany wbiłem tylni pin, i już chciałem się upewnić czy napewno działa... I nie strzela. Wybiłem pin, i dalej nic. Jak obracam replike do gory nogami to leci normalnie, a jak strzelam ''zwyczajnie'' to po 10 strzałach może jedna wytoczy się z lufy ... O co chodzi?
P.S Czy ta systema się nada do użytku jeszcze? bo już na gumki wydałem 60 zł, i to już druga pękła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 13:05, nightfaler napisał:

Póki co nie mam rozładowywarki, da się w jakiś inny sposób ? Oczywiście nie ma tu na
myśli samego strzelania się.

Rozładowywarki nie są drogie, ale dobrze się sprawdzają także malutkie niskonapięciowe żaróweczki halogenowe. Wystarczy pokombinować z drucikami i już elegancko świeci, rozładowując baterię do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma do tego typ repliki? Równie dobrze mogłoby sie to przydarzyć w AK. Jak 5 godzin męczysz sie z zakładaniem gumiki co mi zajmuje 30 sekund to na prawde masz problem. Może llepiej daj komus doświadczonemu ja do złożenia, albo lepiej. Wyslij na serwis ;D

Sprawdź czy nie zablokowała ci sie kulka miedzy gearboxem, a komorą. Może magazynek nie dociska. Rozumiem, ze replika strzela, ale kulek nie podaje. Chyba wiesz jak sie dystanser zakłada, bo jesli peka ci gumka za każdym razem to chyba nie jestes pewien. Przed każdym zakładaniem nasparuj gumkę olejem silikonowym to wejdzie gładziutko. Po drugie wpierw rozkręcasz komorę, a potem od góry wkładasz dystanser. Oczywiście wyregulowany na zero.

Lepiej nie da sie tego zrobić. Jak zniszczysz kolejne gumki to chyba zrobie instrukcje z obrazkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 15:04, stiffyone napisał:

Co ma do tego typ repliki? Równie dobrze mogłoby sie to przydarzyć w AK. Jak 5 godzin
męczysz sie z zakładaniem gumiki co mi zajmuje 30 sekund to na prawde masz problem. Może
llepiej daj komus doświadczonemu ja do złożenia, albo lepiej. Wyslij na serwis ;D

Sprawdź czy nie zablokowała ci sie kulka miedzy gearboxem, a komorą. Może magazynek nie
dociska. Rozumiem, ze replika strzela, ale kulek nie podaje. Chyba wiesz jak sie dystanser
zakłada, bo jesli peka ci gumka za każdym razem to chyba nie jestes pewien. Przed każdym
zakładaniem nasparuj gumkę olejem silikonowym to wejdzie gładziutko. Po drugie wpierw
rozkręcasz komorę, a potem od góry wkładasz dystanser. Oczywiście wyregulowany na zero.

Lepiej nie da sie tego zrobić. Jak zniszczysz kolejne gumki to chyba zrobie instrukcje
z obrazkami.


Tak zrobiłem. 5 Godzin nie męczyłem się nad założeniem gumkiem, tylko nad doprowadzeniem broni do ładu i składu. Na nic. Gumke łącznie zakładałem około 10 minut ( łacznie z rozłożeniem i złożeniem komory hu). Gumka nie pekała jak ją wyciągałem z 10 razy, za 11 jak wyciągałem leciutko to była rozcięta. To w czymś przeszkadza?
I dalej nie wiem co zrobić z samą repliką... magazynek dociska, bo sprawdzałem 3. Tak, replika strzela, ale kulki nie lecą, mimo że sa w środku, raz na 10-15 strzałów wyleci jedna kulka, z prędkością 5 m/s...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

To sa trzy opcje:

1. Masz wielką nieszczelność w cylindrze/dysza.

2. Sprężyna magazynka nie podaje kulek.

3. Cos blokuje te kulki i mozliwe, ze jest to gumka. Jednak mimo to, musiałaby być naprwdę mocno zgięta, aby tak blokować. Jesli jest peknięta to po prostu nie będzie podkręcać, bo się nie rozciągnie podczas wypluwania kulki, ale mimo to powinny kulki leciec. Spróbuj jeszcze bez gumki (jest taka mozliwość, ale będą bardzo słabo lecieć).

Jesli nic nie pomoże to skocz dojakiegos kumpla i pożycz od niego gumeczkę i magazynek i wtedy próbuj. Ja lepiej nie jestem w stanie pomóc. Zawsze mogę wstawić opis nakładania gumki na lufę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2009 o 16:50, stiffyone napisał:

>/ciach/

To sa trzy opcje:

1. Masz wielką nieszczelność w cylindrze/dysza.

2. Sprężyna magazynka nie podaje kulek.

3. Cos blokuje te kulki i mozliwe, ze jest to gumka. Jednak mimo to, musiałaby być naprwdę
mocno zgięta, aby tak blokować. Jesli jest peknięta to po prostu nie będzie podkręcać,
bo się nie rozciągnie podczas wypluwania kulki, ale mimo to powinny kulki leciec. Spróbuj
jeszcze bez gumki (jest taka mozliwość, ale będą bardzo słabo lecieć).

Jesli nic nie pomoże to skocz dojakiegos kumpla i pożycz od niego gumeczkę i magazynek
i wtedy próbuj. Ja lepiej nie jestem w stanie pomóc. Zawsze mogę wstawić opis nakładania
gumki na lufę :)


Pozyczalem gumke, i maga. I to samo. Kulki się własnie nie blokują, a jak się zablokują to rzadko. Ktoś mi powiedział że to może być pęknieta głowica tłoka... kit z tym, emke odeśle do krakmanów, i tutaj mam pytanie. Czy mam zdjąć tą peknięta systeme i założyć starą gumkę? I czy przyuczepia się do tego, że nie mam tej klapki która odskakuje po odciągnięciu zamka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Najlepiej wyslij. Głowica tłoka to równiez prawdopodobne jak pęknięta dysza czy nieszczelność cylindra. Obie są peknięte, więc to bez róxnicy. Gwarancja obejmuje naruszenie geraboxa, więc jak nie będzie klapki to żaden problem. Po prostu to wada mechaniczna, którą nawet nie będe brac pod uwagę. To samo jak miałbyś połamaną kolbę czy body.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować