Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2009 o 07:58, John_McClane napisał:

> > W takim przypadku parują mi okulary. Jest też to cholernie niewygodne i szalenie

> niebezpieczne.
>
> oO a dlaczegóż to szalenie niebezpieczne? Bo też poszukuje jakiś dobrych gogli tak
żebym
> mógł w zwykłych okularach w nich biegac gdyż szkła kontaktowe w moim przypadku odpadają.


Ponieważ gogle w castoramie nie są testowane pod względem wytrzymałości w walkach (w
końcu budowlane są) i ja bym nie ryzykował. Nie rozumiem jak można oszczędzać na ochronie
oczu...


Ehhhh...

Nie parują, bo one ściśle nie przylegają. I co że nie są testowane pod takim wzgledem, skoro wytrzymują uderzenia o energii kinetycznej o wiele większej niż 500 FPS (przy większych pojawiają się zadrapania). Wiem, bo sam je przestrzeliwałem i stosuje, podobnie jak parę osób z którymi się strzelam. Są bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 10:36, Szczur22 napisał:

Nie parują, bo one ściśle nie przylegają. I co że nie są testowane pod takim wzgledem,
skoro wytrzymują uderzenia o energii kinetycznej o wiele większej niż 500 FPS (przy większych
pojawiają się zadrapania). Wiem, bo sam je przestrzeliwałem i stosuje, podobnie jak parę
osób z którymi się strzelam. Są bezpieczne.


Sam podsunąłeś mi jeden jeszcze argument. Nie przylegają ściśle do oczu co też nie jest bezpieczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat zszedł na gogle, to mam do was małe pytanie:) Otóż, które z gogli poniżej są według was lepsze? Sam osobiście skłaniałbym się raczej ku tym od G&P, bo raz że mają więcej pozytywnych opinii, a dwa że w innym sklepie można je dostać za 90zł... No, ale chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_167&products_id=4176
http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_167&products_id=1769

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 15:38, Kreeg napisał:

Skoro temat zszedł na gogle, to mam do was małe pytanie:) Otóż, które z gogli poniżej
są według was lepsze? Sam osobiście skłaniałbym się raczej ku tym od G&P, bo raz że mają
więcej pozytywnych opinii, a dwa że w innym sklepie można je dostać za 90zł... No, ale
chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_167&products_id=4176
http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_167&products_id=1769


Te za 105 zł lepsze. Aczkolwiek niewiele się różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 07:58, John_McClane napisał:

Ponieważ gogle w castoramie nie są testowane pod względem wytrzymałości w walkach (w
końcu budowlane są) i ja bym nie ryzykował. Nie rozumiem jak można oszczędzać na ochronie
oczu...


No ale przecie jak już Szczur22 powiedział są one na tyle wytrzymałe iż 500 FPS''ów przetrzymają tak wiec nie wiem w czym problem a z tym przyleganiem to już indywidualna sprawa każdego człeka i kształtu jego łba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 19:08, Xsaw napisał:

> Ponieważ gogle w castoramie nie są testowane pod względem wytrzymałości w walkach
(w
> końcu budowlane są) i ja bym nie ryzykował. Nie rozumiem jak można oszczędzać na
ochronie
> oczu...

No ale przecie jak już Szczur22 powiedział są one na tyle wytrzymałe iż 500 FPS''ów przetrzymają
tak wiec nie wiem w czym problem a z tym przyleganiem to już indywidualna sprawa każdego
człeka i kształtu jego łba.


No jak chcecie ale ja wole wydać 100-200 zł na coś co przylega dokładnie do głowy i jest testowane niż potem stracić oko. I tak lepsze to niż strzelanie bez ochrony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 19:46, John_McClane napisał:

> > Ponieważ gogle w castoramie nie są testowane pod względem wytrzymałości w walkach

> (w
> > końcu budowlane są) i ja bym nie ryzykował. Nie rozumiem jak można oszczędzać
na
> ochronie
> > oczu...
>
> No ale przecie jak już Szczur22 powiedział są one na tyle wytrzymałe iż 500 FPS''ów
przetrzymają
> tak wiec nie wiem w czym problem a z tym przyleganiem to już indywidualna sprawa
każdego
> człeka i kształtu jego łba.

No jak chcecie ale ja wole wydać 100-200 zł na coś co przylega dokładnie do głowy i jest
testowane niż potem stracić oko. I tak lepsze to niż strzelanie bez ochrony...


Żeby kulka trafiła cię w koko musiała by miec pół milimetra średnicy, ty musiałbyś byc pochylony do przodu a oko musiałoby ci wystawać przed brew żebyć ta kulką w nie dostał. To co robisz to nadinterpretacja...
Po co ci cos coś mega super testowanego w kwstii airsoftu przez producenta skoro setki jesli nie tysiące airsoftowcow w polsce używają tych gogli i są zadowoleni. Był ostatnio przypadek ze ktoś mało co nie stracił oka. Przez markowe, przeznaczone do airsoftu google za 80 zł. Wypadła z nich szybka. Sama radość, szczególnie że były firmowo testowane i przystosowane do warunków airsoftowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jestem na forum to stwierdzam, że najlepszymi goglami na okulary są X800 Bolle. Dwóch kumpli ich używa z okularami. Mam pare takich gogli i mogę odsprzedać jedną w granicy 80 PLN. Nieznaczne rysy na szybce - spowodowane użytkowaniem w ciężkim terenie (krzaczki), a nie kulkami. Kupiłem je tutaj: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_167&products_id=833 Oczywiście sa to oryginalne gogle produkcji Bolle - nie podróbki.

Jesli jednak ktos ma problemy z parowaniem to jest bardzo wiele srodkow i z tego co wiem kazdy z nich dziala minimum miesiac bez parowania. Sam przy okularach Peltora uzylem antifoga i dziala juz pol roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 14:10, Rumcajsev napisał:

Mi najwięcej satysfakcji daje to, jak się schowam w jakiś krzakach, dam przejść przeciwnikowi
i strzelam mu w plecy :)


ja widziałem akcję gdy jeden marines schował się pod suchymi gałęziami przy punkcie kontrolnym, gdy 5 przeciwników przyszło go zająć i się okopać (stali zaledwie 1-2 metry od niego), wyskoczył z krzaków i powiedział coś w stylu no panowie coś mi się zdaje że nieżyjecie! I 5 gości poszło do spawna! xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komedii M4A1 ciąg dalszy.
Gdy po 2, czy 3 miesiącach udało nam się naprawić broń ( winny okazał się gearbox, paranoja. Wymieniliśmy tłok i cylinder). Po oddaniu dobrych 20 strzałów... coś nagle strzeliło kilka razy(tzn jakby tłok kilka razy się ruszył), i papa. Spaliło się... albo wszystko, albo tylko kable tam z przodu. Mam farta do tych chinoli, no nie? Planuję teraz Akt desperacji, bo sam nie mam siły. Oddaje replikę do Cyberguna.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 13:12, Pernia napisał:

Komedii M4A1 ciąg dalszy.
Gdy po 2, czy 3 miesiącach udało nam się naprawić broń ( winny okazał się gearbox, paranoja.
Wymieniliśmy tłok i cylinder). Po oddaniu dobrych 20 strzałów... coś nagle strzeliło
kilka razy(tzn jakby tłok kilka razy się ruszył), i papa. Spaliło się... albo wszystko,
albo tylko kable tam z przodu. Mam farta do tych chinoli, no nie? Planuję teraz Akt desperacji,
bo sam nie mam siły. Oddaje replikę do Cyberguna.........


Coś strzeliło? Może zębatki poszły?

Co do chińskich replik to od początku najlepiej jest w sklepie w którym się zamawia zlecić: wymianę wszystkich kabli, przeczyszczenie styków, lufy, dokręcenie wszystkiego, zmianę gumki i dystansera, uszczelnienie teflonem czy jak to się nazywa. Wtedy można liczyć że replika nie odstawi cyrku po krótkim rozruchu, chociaż nigdy nie ma 100% pewności nawet w markowym sprzęcie. :) Za taką usługę którą wymieniłem razem z gumką poniesiemy koszty do 100zł, ale zwiększymy szanse że za dwa dni nie będziemy odsyłać repliki z powrotem do serwisu.

A dodam jeszcze porady dla innych - warto kupić ładowarko/rozładowywarkę mikroprocesorową która porządnie sformatuje za każdym razem baterię. Kosztuje około 100-120zł, ale sprawi że nie trzeba będzie wymieniać chińskiej baterii (często ostatnio bardzo dobrej baterii) na markową (również kosztująca w granicach 100zł) i przedłuży jej żywotność oraz pozwoli wystrzelić więcej kuleczek na jednym naładowaniu.

I oczywiście amunicja - nigdy jakaś mało znana. Wyłącznie kuleczki Excel, Systema, Tokyo Marui, G&G. Jest więcej porządnych ale o tych czterech nigdy złego słowa nie słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 19:35, Galadin napisał:

> Komedii M4A1 ciąg dalszy.
> Gdy po 2, czy 3 miesiącach udało nam się naprawić broń ( winny okazał się gearbox,
paranoja.
> Wymieniliśmy tłok i cylinder). Po oddaniu dobrych 20 strzałów... coś nagle strzeliło

> kilka razy(tzn jakby tłok kilka razy się ruszył), i papa. Spaliło się... albo wszystko,

> albo tylko kable tam z przodu. Mam farta do tych chinoli, no nie? Planuję teraz
Akt desperacji,
> bo sam nie mam siły. Oddaje replikę do Cyberguna.........

wątpie zeby zębatki poszły, bo replika pomimo akumulatora nie wydaje zadnego dzwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś roku razem ze znajomymi uprawiamy amatorsko ASG czyli repliki góra do 100zł - co oznacza że trzeba było grać w koszulkach typu "krótki rękaw" by było coś czuć przez materiał. Ostatnio jednak chciałem kupić sobie coś takiego http://www.taiwangun.com/shop,show,788 I tu moje pytanie: czy bezpiecznie będzie używanie jej na bardzo małych przestrzeniach np. jeśli strzelę z tej repliki do kogoś z odległości nieco ponad 20m to czy najpierw usłyszę "O @#!&*^%" a potem zobaczę kogoś z raną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 20:13, Ciej napisał:

od jakiegoś roku razem ze znajomymi uprawiamy amatorsko ASG czyli repliki góra do 100zł
- co oznacza że trzeba było grać w koszulkach typu "krótki rękaw" by było coś czuć przez
materiał. Ostatnio jednak chciałem kupić sobie coś takiego http://www.taiwangun.com/shop,show,788
I tu moje pytanie: czy bezpiecznie będzie używanie jej na bardzo małych przestrzeniach
np. jeśli strzelę z tej repliki do kogoś z odległości ok. 20m to czy najpierw usłyszę
"O @#!&*^%" a potem zobaczę kogoś z raną?

Hm. Osobiście oberwałem headshota z 2 metrów z 400 FPS kulką 0.25. Bolało przez najwyżej minutę, a guz zniknął w ciągu dwóch dni. Myślę więc, że tą snajperką się nie pozabijacie.
Inna sprawa, że ten karabin to niezbyt dobry wybór. Zasięgiem niewiele przewyższa szturmówkę, zresztą nie ja jeden Ci to powiem, że ceny dobrych snajperek zaczynają się od tysiąca złotych. I jak ty się chcesz bawić w snajpera na dwudziestu metrach? Bierz CM.028 albo G36C JG (ze wskazaniem na to drugie) i rusz dupę zamiast leżeć w krzakach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 20:24, Graszcz napisał:

Hm. Osobiście oberwałem headshota z 2 metrów z 400 FPS kulką 0.25.

400fpsów "normalnie" czy 400fpsów na o.25? ;]

Dnia 09.05.2009 o 20:24, Graszcz napisał:

Inna sprawa, że ten karabin to niezbyt dobry wybór. Zasięgiem niewiele przewyższa szturmówkę,
zresztą nie ja jeden Ci to powiem, że ceny dobrych snajperek zaczynają się od tysiąca
złotych. I jak ty się chcesz bawić w snajpera na dwudziestu metrach? Bierz CM.028 albo
G36C JG (ze wskazaniem na to drugie) i rusz dupę zamiast leżeć w krzakach :)

Dokładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu czasami gramy u kumpla na działce a ona jest dłuuga ale strasznie wąska więc czasami dochodzi do takich sytuacji. A na takie repliki za ten tysiąc na razie mnie/nas nie stać więc sobie odpuszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 20:29, Stalker69 napisał:

> Hm. Osobiście oberwałem headshota z 2 metrów z 400 FPS kulką 0.25.
400fpsów "normalnie" czy 400fpsów na o.25? ;]

Normalnie, 400 FPS na 0.20 :)

A ty się Cieju, nie baw w snajpera, tylko w dobrego elektryka zainwestuj. BTW, chciałbym zauważyć, że jesteśmy z tych samych okolic, może byśmy się kiedyś spotkali i postrzelali? :)

@Galadin
Co do mikroprocesorowych ładowarek problem jest taki, że te cybergunowe za 100 zł są awaryjne jak cholera. Przynajmniej tak wynika z opinii ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować