Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2009 o 19:06, Graszcz napisał:

Pragnę tylko zauważyć, że wiatrówka to nie to samo co ASG


Mogę się mylić, ale zasada działania jest chyba ta sama, po za tym nie widzę różnicy w AEGu wiatrówce czy nawet w moim starym markerze .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 19:10, nightfaler napisał:


> Pragnę tylko zauważyć, że wiatrówka to nie to samo co ASG

Mogę się mylić, ale zasada działania jest chyba ta sama, po za tym nie widzę różnicy
w AEGu wiatrówce czy nawet w moim starym markerze .....


To udaj się do lekarza o specjalizacji "okulista", da ci takie szkiełka do oglądania lepszego świata. Wtedy widzi się czym stół różni się od okna a AEG od wiatrowki...

Znaj moją litość:
Wiatrówka czy marker są napedzane gazem/ sprężonym powietrzem- AEG to skomplikowana konstrukcja mechaniczna, i niektore rzeczy doble dla gaziaków nie są dla niej dobre. Poza tym- słyszałeś kiedyś o uszczelnianiu AEgów smarem? Ja też nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 19:13, Szczur22 napisał:

Znaj moją litość:
Wiatrówka czy marker są napedzane gazem/ sprężonym powietrzem-

Przecie AEG to też mechanizm pneumatyczny - w końcu tłok wypycha powietrze, a razem z nim kulkę. Ale owszem, to nie to samo, co wiatróweczki i markery na kolorową żelatynę spożywczą

Dnia 01.07.2009 o 19:13, Szczur22 napisał:

Poza tym- słyszałeś kiedyś o uszczelnianiu AEgów smarem? Ja też nie...

I ja również. A tym bardziej laniu silikonowego do gearboxa

nightfaler

Dnia 01.07.2009 o 19:13, Szczur22 napisał:

Mogę się mylić, ale zasada działania jest chyba ta sama, po za tym nie widzę różnicy w
AEGu wiatrówce czy nawet w moim starym markerze .....

Nie ma to jak porównywanie napędzanego silnikiem elektrycznym gearboxa do rurki plującej dwutlenkiem węgla. Widziałeś kiedyś elektryczną wiatrówkę? A może marker? Bo ja nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 19:21, Graszcz napisał:

> Znaj moją litość:
> Wiatrówka czy marker są napedzane gazem/ sprężonym powietrzem-
Przecie AEG to też mechanizm pneumatyczny - w końcu tłok wypycha powietrze, a razem z
nim kulkę. Ale owszem, to nie to samo, co wiatróweczki i markery na kolorową żelatynę
spożywczą
> Poza tym- słyszałeś kiedyś o uszczelnianiu AEgów smarem? Ja też nie...
I ja również. A tym bardziej laniu silikonowego do gearboxa


Wiem ze pneumatyczny, ale konstrukcja wszystkiego jest inna, więc różnica jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 19:13, Szczur22 napisał:


To udaj się do lekarza o specjalizacji "okulista", da ci takie szkiełka do oglądania
lepszego świata. Wtedy widzi się czym stół różni się od okna a AEG od wiatrowki...

Skończyłeś ?

Dnia 01.07.2009 o 19:13, Szczur22 napisał:

Znaj moją litość:
Wiatrówka czy marker są napedzane gazem/ sprężonym powietrzem- AEG to skomplikowana konstrukcja
mechaniczna, i niektore rzeczy doble dla gaziaków nie są dla niej dobre. Poza tym- słyszałeś
kiedyś o uszczelnianiu AEgów smarem? Ja też nie...

Jeśli tak to nie mogłeś mi tego od razu normalnie wytłumaczyć ?
Nie każdy ma tak rozbudowaną wiedzę na ten temat jak ty......
Lepiej już nic nie będę pytał w tym temacie bo przecież za każdym razem robią z ciebie idiotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2009 o 19:27, nightfaler napisał:

eśli tak to nie mogłeś mi tego od razu normalnie wytłumaczyć ?
Nie każdy ma tak rozbudowaną wiedzę na ten temat jak ty......
Lepiej już nic nie będę pytał w tym temacie bo przecież za każdym razem robią z ciebie
idiotę.


Nie każdy ma też bana na wmasg.pl więć zap... odawaj tam i się ucz a nie rób burdelu w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 19:27, nightfaler napisał:

Lepiej już nic nie będę pytał w tym temacie bo przecież za każdym razem robią z ciebie
idiotę.

Ależ ty nie potrzebujesz naszej pomocy! Doskonale sobie sam radzisz w tej roli!
Szczuras ma rację, poczytaj na wmasg (no właśnie, NAJPIERW POSZUKAJ I POCZYTAJ, a głupie pytania zadawaj tylko wtedy, gdy jesteś pewien, że nie znajdziesz na nie odpowiedzi w dotychczasowych postach), a pogłębisz swoją wiedzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wmasg już o parę rzeczy pytałem i nie zostałem zjechany ......
BTW, co do tego filmiku o wyciąganie gearboxa z body. Chodzi mi o to czy w dłuższej wersji (g36k) też wystarczy tak zrobić ? Zauważyłem, że muszę dodatkowo odkręcać śrubki trzymające lufe tak, żeby mógł ją wysunąć dopiero wtedy mogę go wyciągnąć, dalej robię coś źle czy jednak nie da się tego tak zrobić jak na filmiku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 21:03, nightfaler napisał:

Na wmasg już o parę rzeczy pytałem i nie zostałem zjechany ......
BTW, co do tego filmiku o wyciąganie gearboxa z body. Chodzi mi o to czy w dłuższej
wersji (g36k) też wystarczy tak zrobić ? Zauważyłem, że muszę dodatkowo odkręcać śrubki
trzymające lufe tak, żeby mógł ją wysunąć dopiero wtedy mogę go wyciągnąć, dalej robię
coś źle czy jednak nie da się tego tak zrobić jak na filmiku ?


Widocznie tak prosta czynności jak rozkrecenie giety przekracza twoje mozliwości, bo G36c i G36k są praktycznie identyczne, jesli nie liczyć dłuższego front gripu.

-Wyciągasz pin trzymający front grip, sciągasz go
-odkręcasz wejście na maga, ściągasz
-wyciągasz lufę razem z komorą hop-upa (żeby to zrobić musisz docisnąc ją i przekręcic o jakieś 90 stopni)
-odkręcasz inne śrubki i wyciągasz reszte bebechów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2009 o 22:02, Szczur22 napisał:

-Wyciągasz pin trzymający front grip, sciągasz go
-odkręcasz wejście na maga, ściągasz
-wyciągasz lufę razem z komorą hop-upa (żeby to zrobić musisz docisnąc ją i przekręcic
o jakieś 90 stopni)
-odkręcasz inne śrubki i wyciągasz reszte bebechów



A ty zaś swoje co ? Ja się pytałem czy jest możliwość wyciągnięcia gearboxa tak jak na filmiku, ty odpowiedziałeś mi sarkastycznie, co miało znaczyć że tak jednakże okazuje się że tak się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 22:04, nightfaler napisał:

A ty zaś swoje co ? Ja się pytałem czy jest możliwość wyciągnięcia gearboxa tak jak na
filmiku, ty odpowiedziałeś mi sarkastycznie, co miało znaczyć że tak jednakże okazuje
się że tak się nie da.


No dziwne, bo ja jakoś w swojej giecie robiłem tak jak na filmiku. Gdybym jej nie sprzedał to bym nakręcił własny zeby ci pokazać i mieć spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2009 o 22:15, Szczur22 napisał:


No dziwne, bo ja jakoś w swojej giecie robiłem tak jak na filmiku. Gdybym jej nie sprzedał
to bym nakręcił własny zeby ci pokazać i mieć spokój


Więc widzisz w mojej się tak nie, ba po trzeba lufę wysunąć do przodu a co za tym idzie odkręcić parę śrubeczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2009 o 22:21, nightfaler napisał:


>
> No dziwne, bo ja jakoś w swojej giecie robiłem tak jak na filmiku. Gdybym jej nie
sprzedał
> to bym nakręcił własny zeby ci pokazać i mieć spokój

Więc widzisz w mojej się tak nie, ba po trzeba lufę wysunąć do przodu a co za tym idzie
odkręcić parę śrubeczek.


Czekaj czekaj- ty rozkrecasz lufę zwenętrzną i wyciagasz z niej wewnerzna? Masz z JG, więc jest identyczna w konstrukcji jak moja była. Więc jednak jestes niepełnosprytny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.07.2009 o 22:43, Szczur22 napisał:

Czekaj czekaj- ty rozkrecasz lufę zwenętrzną i wyciagasz z niej wewnerzna? Masz z JG,
więc jest identyczna w konstrukcji jak moja była. Więc jednak jestes niepełnosprytny.


Nieeee o to mi łazi nie wyciągam lufy wewnętrznej z wewnętrznej tylko całą a korpusu trochę przestawiam, ponieważ dysza ( z gearboxa) się... ekhem brakuje mi słów, klinuje, synek na filmiku tego problemu nie miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zauważyłem że na capri asg mają promocję na pistolety, a takowy zamierzam kupić. Chciałbym się zapytać was o opinię na temat paru replik. Czy są może za tą cenę bardziej wytrzymałe albo z lepszą celnością? Może łatwiej dostać no nich części zamienne w przypadku zepsucia, chociaż to mniej ważne bo gwarancje będę mieć.

Mój faworyt (Ma lufę zewnętrzną z ABS ale nie przeszkadza mi to za bardzo):
http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=2869

Cała reszta:
http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1564
http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=1637

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.07.2009 o 12:48, Jacobek92 napisał:

Ja bym sie w to niebawił .coś zle zrobisz i dupa :(


Wszystko można łatwo naprawić, i cięzko jest cokolwiek zepsuć, ale niektórzy (wiedza że o nich mowie) mają wybitny talent do komplikowania sobie na siłę prostszych rzeczy do tego stopnia ze nikt im nie potrafi pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować