Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 19.07.2009 o 17:21, necron1501 napisał:

Pytanie: Jeśli już kupuje się karabin to jaki rodzaj najlpeszy: sprężynowy, elektryk czy gazowy?


Wszystko zależy od posiadanej kwoty pieniędzy i preferencji przyszłego właściciela.

Odsyłam do WMasg.pl - tam masz podstawowe informacje, ale jeśli chcesz rady w wyborze odpowiedniej repliki to pytaj dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 17:21, necron1501 napisał:

Pytanie: Jeśli już kupuje się karabin to jaki rodzaj najlpeszy: sprężynowy, elektryk
czy gazowy?


Najlepiej taki który Tobie się podoba i nie będziesz miał podczas zabawy poczucia, że wolisz jednak AK od M16. Gazowych karabinów nie polecam - są zbyt drogie i nawet po zakupie ciężko z nimi dojść do porządku. Są dobre pistolety gazowe z zasięgiem skutecznym w okolicach 40m, ale cena takiego wynosi z 600zł i poza tym przy niskich temperaturach pojawiają się duże problemy.

Sprężynowy karabin czy pistolet też lepiej sobie darować. Za każdym razem musisz taką replikę przeładować żeby oddać strzał, najciekawsze są snajperki ale w to najlepiej się bawić mając już jakieś większe doświadczenie.

Na początek najlepszym wyborem będzie coś w tym stylu http://www.taiwangun.com/shop,show,893 do tego paczka kulek o wadze 0.23 plus wytrzymałe okulary-gogle na oczy i w cenie 400-500 zł masz wszystko co trzeba na start do dobrej zabawy.
Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że jest to chiński produkt, aczkolwiek na całkiem dobrym poziomie, jednak z czasem trzeba będzie wymienić kilka części wewnętrznych oraz dokupić porządną ładowarko-rozładowywarkę do baterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 00:02, azur65 napisał:

> Do tego gwintu wew. wkreca sie takie małe przedłużenie, które ma gwint zewnętrzny,
na
> ktory nakręca sie właśnie tłumik
Czyli problemu nie będzie?


Problem bedzie jeśli sprzedawca nie dołącza tej przejściówki (a przeważnie nie dodają), trzeba ją sobie samemu kupić raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 21:56, piotr961103 napisał:

A ty od ilu lat grasz w ASG ?

Tak na bardzo poważnie od półtora roku.

Dnia 19.07.2009 o 21:56, piotr961103 napisał:

A jakie są rodzaje rozrywki ?

Jakie sobie wymyślisz i na jakie się zgodzą ludzie z którymi grasz ;] Najczęściej gra się zwykłego TDM, CTFa, na większych imprezach TDM z konkretnymi celami do wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 17:50, Szczur22 napisał:

Problem bedzie jeśli sprzedawca nie dołącza tej przejściówki (a przeważnie nie dodają),
trzeba ją sobie samemu kupić raczej.

A jest to przedmiot raczej łatwo czy trudno dostępny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 18:38, azur65 napisał:

> Problem bedzie jeśli sprzedawca nie dołącza tej przejściówki (a przeważnie nie dodają),

> trzeba ją sobie samemu kupić raczej.
A jest to przedmiot raczej łatwo czy trudno dostępny?


Poszukaj w sklepach internetowych, zapytaj się na wmasg- może ktoś ma a nie korzysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 18:55, Szczur22 napisał:

Poszukaj w sklepach internetowych, zapytaj się na wmasg- może ktoś ma a nie korzysta?

Szukać jako przejściówka do gwintu 14mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 17:52, Stalker69 napisał:

> A ty od ilu lat grasz w ASG ?
Tak na bardzo poważnie od półtora roku.
> A jakie są rodzaje rozrywki ?
Jakie sobie wymyślisz i na jakie się zgodzą ludzie z którymi grasz ;] Najczęściej gra
się zwykłego TDM, CTFa, na większych imprezach TDM z konkretnymi celami do wykonania.

A ja wiem co te skróty znaczą . :)
Sorry że cie dręczę a chce się jak najlepiej dowiedzieć o ASG .
Co te skróty znaczą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 20:25, piotr961103 napisał:

A ja wiem co te skróty znaczą . :)
Sorry że cie dręczę a chce się jak najlepiej dowiedzieć o ASG .
Co te skróty znaczą ?

Team Deathmatch (wygrywa drużyna która przetrwa) i Capture the Flag (zdobądź flagę przeciwnika).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2009 o 20:40, azur65 napisał:

> A ja wiem co te skróty znaczą . :)
> Sorry że cie dręczę a chce się jak najlepiej dowiedzieć o ASG .
> Co te skróty znaczą ?
Team Deathmatch (wygrywa drużyna która przetrwa) i Capture the Flag (zdobądź flagę przeciwnika).

Czyli tak jak w CoD multiplayer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 12:10, GUNNER napisał:

Czemu coraz większa liczba ludzi porównuje airsoft do CoD ? Ludzie, ogarnijcie się.

Mi chodziło przy określeniu CoD multiplayer o tryby rozrywki w ASG . Wiem że przeżycia są o wiele inne . Wiem że siedzenie przez komputerem a strzelanie w realu wiele się rożni .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 16:47, Damianuss1 napisał:

Obczajcie to cacuszko, które dosłownie przed chwilą pojawiło się na taiwanie :O. Szczerze
muszę przyznać, że mnie ciągnie żeby go sobie zamówić, ale czy jest to opłacalne? No
i ta cena?

http://www.taiwangun.com/shop,show,1557


Hmmm. 500 fps ? Naciąganie tej sprężyny będzie naprawdę wygodne, szczególnie w pozycji leżącej ;)
Aha i jeszcze jedno. Cena pewnie jest adekwatna do jakości więc trzeba uważać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 16:47, Damianuss1 napisał:

Obczajcie to cacuszko, które dosłownie przed chwilą pojawiło się na taiwanie :O. Szczerze
muszę przyznać, że mnie ciągnie żeby go sobie zamówić, ale czy jest to opłacalne? No
i ta cena?

http://www.taiwangun.com/shop,show,1557

Ta cena co najmniej dziwna.. Nawet jak na chińską "snajperkę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby wygląda ładnie(jak na SWD bez drewienek), ale za tą cenę to bym się trochę bał że mi wywali jakaś część w twarz.

Btw. nie byłem na żadnej strzelance od miesiąca :(
Wpisujcie miasta [*]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 17:04, Stalker69 napisał:

> Obczajcie to cacuszko, które dosłownie przed chwilą pojawiło się na taiwanie :O.
Szczerze
> muszę przyznać, że mnie ciągnie żeby go sobie zamówić, ale czy jest to opłacalne?
No
> i ta cena?
>
> http://www.taiwangun.com/shop,show,1557
Ta cena co najmniej dziwna.. Nawet jak na chińską "snajperkę".


No i ten hi-cap do repliki sprężynowej :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2009 o 16:47, Damianuss1 napisał:

Obczajcie to cacuszko, które dosłownie przed chwilą pojawiło się na taiwanie :O. Szczerze
muszę przyznać, że mnie ciągnie żeby go sobie zamówić, ale czy jest to opłacalne? No
i ta cena?

http://www.taiwangun.com/shop,show,1557

Sprężynowym SWD i/lub bez drewienek mówimy stanowcze NIE. Takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować