Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

W moim regionie na strzelankach są proste zasady, tzn. strzelasz w każdą inną część ciała (korpus, ręce, nogi) a nie w głowę chyba, że jedyną widoczną częścią ciała jest głowa. Oczywiście jest jeszcze zasada związana z odległością z której mogę oddać strzał. Więc jeżeli koleś siedzi w okopie, oknie, itp. i wystaje mu tylko głowa to sypię do niego krótką serią lub pojedynczo w głowę. Jeżeli jestem daleko to walę z broni głównej, jeżeli bliżej to mogę strzelić z bocznej, a jak go zajdę z flanki lub od tyłu to mówię że dostał lub nawet zdarzało się klepnąć takiego w ramię co było równoznaczne z trafieniem.
Są oczywiście ograniczenia fps-ów do zwykłych karabinów i inne do broni wsparcia, oraz karabinów snajperskich.

Nie raz dostałem serią po twarzy i nie narzekałem. Rzadko kiedy miałem jakiś ślad po trafieniu.

Często na spotkania/strzelanki przychodzą nowi, więc za każdym razem przez rozpoczęciem rozgrywki są przypominane zasady, tak więc każdy je pamięta. A jeżeli trafi się ktoś, kto definitywnie je olewa lub oszukuje nie przyznając się do otrzymania trafienia, to są sposoby na szybką poprawę, od serii w twarz (na pewno poczuje i się przyzna) po zakaz wstępu przez określony czas na spotkania organizowane przez nasze znajome grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 12:44, Kasendrol napisał:

Nie raz dostałem serią po twarzy i nie narzekałem. Rzadko kiedy miałem jakiś ślad po
trafieniu.


Miałeś niezłego fuksa bo w moim wypadku to czasem nawet przez kominiarkę to fajnie wyglądało nie wspominając o tym jak dostałem z 600fps''a z 45metrów w rękę to też był fajny ślad. Ale tak to miło wspominam snajperów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M60 piękna broń :D. Jak może będę w przyszłości robił reko 101st z Wietnamu to się zastanowie nad M60. A co do M249 to też dobra broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2009 o 12:44, Kasendrol napisał:

Nie raz dostałem serią po twarzy i nie narzekałem. Rzadko kiedy miałem jakiś ślad po
trafieniu.


Zwykłe szczęście moim zdaniem. Oberwanie z dwóch-trzech metrów nawet z 300 FPS gwarantuje wybite zęby, dziury w policzkach albo coś jeszcze, w zależności pod jakim kątem i w jaką część skóry kulka trafi.

Mnie się zdarzało oberwać z 450 FPS właśnie z dwóch metrów ale dzięki Bogu poszło po goglach, aż mnie do tyłu odgięło po takiej serii.

Adrenalina też robi swoje i postrzały z bliska często się zdarzają, zwłaszcza gdy teren jest mieszany, czyli zielonka plus jakieś budynki, fortyfikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Warto sobie kupić Kulochwt ?

Bo mój brachol gada że lepiej samemu zrobić, z Kartonowego pudła wyłożonego styropianem, i wydrukowanymi tarczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 20:20, Pablo1989 napisał:

Czy Warto sobie kupić Kulochwt ?

Bo mój brachol gada że lepiej samemu zrobić, z Kartonowego pudła wyłożonego styropianem,
i wydrukowanymi tarczami.

pewnie ze lepiej zrobic samemu wyjdzie to otsro taniej i w sumie praktyczniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 20:20, Pablo1989 napisał:

Czy Warto sobie kupić Kulochwt ?

Kulochwyt do ASG? O_o

Dnia 13.09.2009 o 20:20, Pablo1989 napisał:

Bo mój brachol gada że lepiej samemu zrobić, z Kartonowego pudła wyłożonego styropianem,
i wydrukowanymi tarczami.

dobrze twój brachol gada. Tylko żeby ci nie wpadło do głowy, żeby używać wystrzelonych kulek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że firmy nie kwapią się aby ponownie sprowadzić towar do sprzedaży ://. Ciekawe czy uda mi się jeszcze dorwać tanio tego SVD z taiwana ... o ile w ogóle jeszcze będzie, ale nie czekam tylko na niego :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 23:23, Damianuss1 napisał:

Widzę, że firmy nie kwapią się aby ponownie sprowadzić towar do sprzedaży ://. Ciekawe
czy uda mi się jeszcze dorwać tanio tego SVD z taiwana ... o ile w ogóle jeszcze będzie,
ale nie czekam tylko na niego :(.

trza było brać, póki było na stanie :D
Od siebie dodam, że na tego SWD może nawet sam bym się skusił... gdyby tp nie był SWD. Jeśli sprężynowe snajpy, to tylko z zamkiem mauserowskim. A czarny sprężynowy SWD bez optyki - a fuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 23:25, Graszcz napisał:

trza było brać, póki było :D

Zawsze mi się tak trafia, że jak jest towar to nie mam kasy, a jak mam to nie ma towaru. Poczekam jeszcze cierpliwie i odłożę. Mam nadzieję, że będzie kosztował tyle samo co za pierwszą dostawą.

Dnia 13.09.2009 o 23:25, Graszcz napisał:

Od siebie dodam, że na tego SWD może nawet sam bym się skusił... gdyby tp nie był SWD.
Jeśli sprężynowe snajpy, to tylko z zamkiem mauserowskim. A czarny sprężynowy SWD bez
optyki - a fuj

Tak pomyślałem, że skoro zrobili tą tanią replikę to mogli też pomyśleć o jakiejś taniej lunetce. Bez przesady, że kupię lunetę 2x droższą od samego karabinu :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2009 o 21:48, Graszcz napisał:

> Czy Warto sobie kupić Kulochwt ?
Kulochwyt do ASG? O_o
> Bo mój brachol gada że lepiej samemu zrobić, z Kartonowego pudła wyłożonego styropianem,

> i wydrukowanymi tarczami.
dobrze twój brachol gada. Tylko żeby ci nie wpadło do głowy, żeby używać wystrzelonych
kulek...


Niby czemu ?, parę mi upadło pod murkiem, wyczyściłem je wodą, wysuszyłem, i nadal gotowe do wystrzelenia, :D niestety tylko jedna się rozstrzaskała o wspomniany murek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alright :D, tak przy okazji wczoraj kolega :D szperająć na Allegrowcu podsyła mi na gg taki obrazek.

Co to ma być ? Pistolet Dla Rambo ?

Laser, jakiś bagnet, i Latarka (tylko tłumika , lunetki i większego magazynka brak), :D i do tego ten napis ARI SPORT GUN


http://www.allegro.pl/item735765760_asg_pistolet_karabin_glock_038a_na_kulki_gratis.html i link do aukcji

20090914103818

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym czymś to można sobie co najwyżej w swoją głowę strzelić, ale też nie będzie pewności czy w ogóle kulka wyleci więc zawsze pozostaje możliwość puknięcia się nim w czółko. Może to by sprawiło, że kupujący ten uber sprzęt z morderczym "bagnetem" w końcu by otrzeźwiał :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2009 o 05:53, Pablo1989 napisał:

Niby czemu ?, parę mi upadło pod murkiem, wyczyściłem je wodą, wysuszyłem, i nadal gotowe
do wystrzelenia, :D niestety tylko jedna się rozstrzaskała o wspomniany murek.

Nie rób tego. Jestem noga z fizyki, ale wiem, że kolizja z przeszkodą deformuje kulkę. Zresztą chyba nawet samo ciśnienie przy strzale zmienia kształt pocisku. No i usyfione kuleczki też nie są mile widziane przez lufę. Bo opłukanie wodą nie wystarcza.
Ja używam tylko nowiutkich i czyściutkich kuleczek, a i bez tego się zdarzają zacinki (nie mam precki!)

Dnia 14.09.2009 o 05:53, Pablo1989 napisał:

tak przy okazji wczoraj kolega :D szperająć na Allegrowcu podsyła mi na gg taki obrazek.

PISTOLET Z BAGNETEM?!?
takich ofert na Allegro jest mnóstwo, sam czasem lubię sobie poszperać, bo niektóre perełki potrafią rozbawić człowieka lepiej niż wszystkie kwasy razem wzięte. Załączam obrazek z moim faworytem. Uwielbiam, gdy ten pajac w kominiarce robi se zdjęcia z zabawką na tle mieszkania

@Damianuss1

Dnia 14.09.2009 o 05:53, Pablo1989 napisał:

Tym czymś to można sobie co najwyżej w swoją głowę strzelić, ale też nie będzie pewności > czy w ogóle kulka wyleci więc zawsze pozostaje możliwość puknięcia się nim w czółko.

O RLY?

20090914170135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować