Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2010 o 19:08, Graszcz napisał:

Jedzie ktoś na tegoroczną Mangustę w Łodzi?



Ja może się wybiorę, choć nie jestem na 100% pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 15:13, McKing23 napisał:

strzelacie sie cos w zime i jak wasze repliki to znosza, znacie przypadek gdzie mroz
zniszczyl replike?

nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2010 o 19:08, Graszcz napisał:

Jedzie ktoś na tegoroczną Mangustę w Łodzi?


Moze bym sie wybral, musialbym tylko sobie sprawic cos do "szczelania" ;]
Kiedys chodzilem regularnie na strzelanki, ale odkad padla mi moja replika i sie przeprowadzilem, to nie chodze.
Myslalem, zeby powrocic do tego hobby i zastanawiam sie nad kupnem jakiejs Cymy... moze to:

- http://allegro.pl/item902384181_ak_47_cyma_cm_0_28_lekki_tuning_asg_okazja.html

co Wy na to?

Aha, i na tej stronie:

http://www.batlodz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=293&Itemid=62

jest napisane, zeby wziac ze soba materialy pirotechniczne. Jak ja chodzilem na strzelanki, to robilem bomby dymne z mieszanki saletra potasowa + cukier (proste i bardzo duzo dymu daje ;)). Czy byloby to w porzadku, jakbym cos takiego zabral, czy moze sa jakies "wymogi bezpieczenstwa"? Oczywiscie moge wziac cos mocniejszego, ale za wszelkie obrazenia zadane odpowiadac nie bede :D
Chyba lepiej napisze do organizatorow maila. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 15:26, kuba9876543210 napisał:

CM.028 to dobry sprzęt, nie ma sensu się zastanawiać. A jeszcze z drewnem to palce lizać

Dnia 09.02.2010 o 15:26, kuba9876543210 napisał:

jest napisane, zeby wziac ze soba materialy pirotechniczne. Jak ja chodzilem na strzelanki,
to robilem bomby dymne z mieszanki saletra potasowa + cukier (proste i bardzo duzo dymu
daje ;)). Czy byloby to w porzadku, jakbym cos takiego zabral, czy moze sa jakies "wymogi
bezpieczenstwa"? Oczywiscie moge wziac cos mocniejszego, ale za wszelkie obrazenia zadane
odpowiadac nie bede :D

Piszesz, jakby pirotechnika była obowiązkowa

Dnia 09.02.2010 o 15:26, kuba9876543210 napisał:

Chyba lepiej napisze do organizatorow maila. ;]

tak, to dobry pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 15:28, Graszcz napisał:

Piszesz, jakby pirotechnika była obowiązkowa


tak to troche odebralem czytajac na stronie: "Wszyscy uczestnicy Manewrów, zobowiązani są do posiadania wszystkich niezbędnych rzeczy, potrzebnych na 6-8 godzinną akcje (amunicja, pirotechnika, napoje, pożywienie)."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2010 o 15:13, McKing23 napisał:

strzelacie sie cos w zime i jak wasze repliki to znosza, znacie przypadek gdzie mroz
zniszczyl replike?

Tak. Tylko pamiętaj, że przypadki o których tu mówię, przez wielu uważane są za ekstremalne do AS :F Czyt. kilka godzin na ponad -20 stopniach. Największy mróz na jakim się strzelaliśmy to -26 :F

A więc łamanie się różnych części body, pękające znalowe części, złamane zębatki przy mocnej sprężynie, zerwane zęby tłoka. Jak na trzy sezony zimy to całkiem nieźle :)

Moja eMka, ICS C-15, pełen stock jedynie problem z body, górna część, zaraz pod szyną RIS, przy naciągu zamka. W sumie niewielkie uszkodzenie, ale w takim miejscu że problematyczne, ogólnie śrubki słabo trzymają, a jedna (z dwóch) "blaszka" do której przymocowany jest RIS się wyłamała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej sluchajcie mam pytanie jutro szykuje mi sie akcja i nie wiem czy akumulator wytrzyma posiadam Firefox Ni-Cd 2000 mAh czy mogę go doładowac i nie bedzie mialo to skutkow ubocznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 14:08, McKing23 napisał:

hej sluchajcie mam pytanie jutro szykuje mi sie akcja i nie wiem czy akumulator wytrzyma
posiadam Firefox Ni-Cd 2000 mAh czy mogę go doładowac i nie bedzie mialo to skutkow ubocznych?

najlepiej rozładowac i naładowac od nowa, ale powiem szczerze, że ja jeszcze nie spotkałem się z przypadkiem, w którym przez ''doładowywanie'' stało się coś akumulatorowi...
@Bartex69
a może powiesz, o jaką Berettę ci chodzi? Bo takie spamowanie nic nie wnosi do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 14:30, Damianuss1 napisał:

> Beretta 92FS asg mówią ,że nice broń,to prawda?
A jaki model konkretnie :)?

Przepraszam...Nie jestem znawcą broni itp. Więc jeśli mogę wiedzieć jakie są tej broni modele :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 16:12, Bartex69 napisał:

> > Beretta 92FS asg mówią ,że nice broń,to prawda?
> A jaki model konkretnie :)?
Przepraszam...Nie jestem znawcą broni itp. Więc jeśli mogę wiedzieć jakie są tej broni
modele :P?

Model broni, na którym wzrowoana jest replika ASG ma najmniejsze znaczenie. Chodzi o producenta i model (repliki, nie oryginału)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 16:12, Bartex69 napisał:

Przepraszam...Nie jestem znawcą broni itp. Więc jeśli mogę wiedzieć jakie są tej broni
modele :P?

Na przykładzie np sklepu Cybergun takie:
Wersja Green Gas - http://www.cybergun.pl/cyber-gun_161m/beretta-92fs-full-metal-blow-back_5858t.html

Sprężynka - http://www.cybergun.pl/cyber-gun_161m/beretta-m92fs-power_2643t.html
I jeszcze jedna sprężynka - http://www.cybergun.pl/cyber-gun_161m/beretta-92fs-hpa-pistolet-asg_2939t.html (ten model sam posiadam od "bardzo długiego czasu" i służy do dzisiaj).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wyście się jeszcze nie skapnęli, że on wszedł tutaj, tylko żeby napisać 2 posty, z... lić sobie że jest bliżej awansu, a potem wyjść? Offtopik mały odemnie, już nie bedę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 14:08, McKing23 napisał:

hej sluchajcie mam pytanie jutro szykuje mi sie akcja i nie wiem czy akumulator wytrzyma
posiadam Firefox Ni-Cd 2000 mAh czy mogę go doładowac i nie bedzie mialo to skutkow ubocznych?

Ni-Cd nie wolno doładowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na pierwszej strzelance w tym roku. Zjechało się 10 osób, kumpel z ekipy, 2 znajomych niezrzeszonych i 6 osób z E6, w tym jedna osoba która przyjechała zobaczyć jak to wygląda.
Było super, tyle że przed strzelanką kumpel mi coś źle zmontował gumkę przez co miałem słaby zasięg i celność.
Mimo że śniegu wszędzie jeszcze sporo, i wszyscy mogliby wpuścić do butów rybki, to każdy był zadowolony.
Fajnie rozpoczęliśmy sezon, żeby już tylko zima nie wracała, bo w śniegu to się ciężko trochę biega.
Muszę sobie zakupić batkę do HK, bo stockowa to jednak słaba jest, potem kupie dłuższą lufę precyzyjną i tłumik aby lufa nie była na widoku.

A wy Panowie to strzelacie się trochę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować