Zaloguj się, aby obserwować  
Astmol

Air Soft Gun - hobby dla maniakow

3950 postów w tym temacie

Czyli podsumowując to wszystko wezmę jednak: CM.028 na początek w ASG to chyba dobryzakup ,za pare miesięcy kupię coś lepszego. Jaką żywtoność ma to CM.028? Jeżeli to kupie to bateria w tym będzie a ładowarke indywidualnie muszę? Jutro się wybiorę do krakowa, więc pewnie zobacze to przez zakupem jeśli będzie możliość a gdzie znjadę magazynki? bo jeden to chyba za mało. tak z 3-4 móglbym dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 15:43, Stian3D napisał:

Czyli podsumowując to wszystko wezmę jednak: CM.028 na początek w ASG to chyba dobryzakup
,za pare miesięcy kupię coś lepszego. Jaką żywtoność ma to CM.028?

Jak będziesz się z nią dobrze obchodził (regularne czyszczenie lufy, nie prucie długimi seriami, nie rzucanie o beton, ładowanie przy użyciu mikroprocesorówki, i tak dalej), to spokojnie ci starczy na znacznie więcej niż kilka miesięcy. A jak chcesz kupić za parę miesięcy coś lepszego, to nie ma sensu kupować czegoś "tymczasowego", tylko dozbieraj kasy

Dnia 14.04.2012 o 15:43, Stian3D napisał:

Jeżeli to kupie to
bateria w tym będzie a ładowarke indywidualnie muszę?

Ładowarka będzie w zestawie, ale kiepskiej jakości

Dnia 14.04.2012 o 15:43, Stian3D napisał:

Jutro się wybiorę do krakowa, więc
pewnie zobacze to przez zakupem jeśli będzie możliość a gdzie znjadę magazynki? bo jeden
to chyba za mało. tak z 3-4 móglbym dokupić.

Jeden hi-cap dodany do repliki w zestawie (kilkaset kulek pojemności) spokojnie ci starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 16:46, Graszcz napisał:

Jak będziesz się z nią dobrze obchodził (regularne czyszczenie lufy, nie prucie długimi
seriami, nie rzucanie o beton, ładowanie przy użyciu mikroprocesorówki, i tak dalej),
to spokojnie ci starczy na znacznie więcej niż kilka miesięcy.

Czyszczenie lufy przez jakieś rozkręcanie repliki, czy wyciorem podubać w lufie? dzięki za radę, żeby nie walić seriami- przyda się, rzucać o beton czy zięmię nigdy nie będę, ale trochę nie rozumiem tego ładowania przy mikroprocesorów, czy to jest jakaś najlepsza ładowarka czy jest najkorzystniejsza do ładowania?

>A jak chcesz kupić za

Dnia 14.04.2012 o 16:46, Graszcz napisał:

parę miesięcy coś lepszego, to nie ma sensu kupować czegoś "tymczasowego", tylko dozbieraj
kasy

Ja właśnie nie chce tymczasowego. Chce kupić na początek coś, żeby dobrze się zapoznać z ASG
przesadziłem z tym za parę miesięcy.

Dnia 14.04.2012 o 16:46, Graszcz napisał:

Ładowarka będzie w zestawie, ale kiepskiej jakości

Więc odrazu zamówić coś z wyższej półki i zacząć 1 ładownie z tą lepszą, żeby nie niszczyć sobie baterii z tą co będzie w pudełku? Ile się ładuje taka bateria?

Dnia 14.04.2012 o 16:46, Graszcz napisał:

Jeden hi-cap dodany do repliki w zestawie (kilkaset kulek pojemności) spokojnie ci starczy

Powiadasz, że na niedzielną strzelaninę w lesie starczy?

PS. Myślisz, że CM.028 będzie dobrym zakupem na pierwszy raz z ASG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 18:45, Stian3D napisał:

Czyszczenie lufy przez jakieś rozkręcanie repliki, czy wyciorem podubać w lufie?

Zerujemy hopup i dłubiemy wyciorem ze szmatką

Dnia 14.04.2012 o 18:45, Stian3D napisał:

dzięki za radę, żeby nie walić seriami- przyda się,

full auto oczywiście możesz używać, tylko jak będziesz wiecznie pruł jak z kaemu to po prostu szybciej ci się części zużyją i tyle

Dnia 14.04.2012 o 18:45, Stian3D napisał:

ale trochę nie rozumiem tego ładowania przy mikroprocesorów, czy to jest jakaś najlepsza
ładowarka czy jest najkorzystniejsza do ładowania?

Przy zwykłej ładowarce musisz podłączyć baterię na określony czas, żeby uniknąć niezdrowego dla batki przeładowania. Ładowarka mikroprocesorowa ci jej nie przeładuje, bo po zakończeniu ładowania przełącza się w stan podtrzymania. No i jest też funkcja rozładowywania, przydatna przy ogniwach NiCd, które za każdym razem trzeba rozładowywać. Oraz przy nowych batkach, które trzeba formatować

Dnia 14.04.2012 o 18:45, Stian3D napisał:

Więc odrazu zamówić coś z wyższej półki i zacząć 1 ładownie z tą lepszą, żeby nie niszczyć
sobie baterii z tą co będzie w pudełku?

Wybór należy do ciebie w zależności od warunków finansowych. Zawsze możesz zaopatrzyć się w nią później. "Zniszczeniem" bym tego raczej nie nazwał, po prostu nieco mniejsza żywotność batki i tyle.

Dnia 14.04.2012 o 18:45, Stian3D napisał:

Ile się ładuje taka bateria?

Jakieś 7 godzin, zależy jaka. Najwyżej spytasz przy zakupie.

Dnia 14.04.2012 o 18:45, Stian3D napisał:

Powiadasz, że na niedzielną strzelaninę w lesie starczy?

Zdecydowanie tak. Zanim zdążysz opróżnić maga, to będzie koniec akcji i czas na doładowanie

Dnia 14.04.2012 o 18:45, Stian3D napisał:

PS. Myślisz, że CM.028 będzie dobrym zakupem na pierwszy raz z ASG?

Tak. CM.028 jest powszechnie polecana jako replika na początek, w zasadzie jedyny słuszny wybór w tej cenie - obok G36C JG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 19:36, Graszcz napisał:

Wybór należy do ciebie w zależności od warunków finansowych. Zawsze możesz zaopatrzyć
się w nią później. "Zniszczeniem" bym tego raczej nie nazwał, po prostu nieco mniejsza
żywotność batki i tyle.

Aha czyli mogę ładować jakiś czas tą co była w zestawie? bo jednak wolał bym jak najdłużej mieć baterie która się nadaje do strzelania.

Podał byś linka do tego G36C JG? bo ja jakoś mam problem z szukaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 21:22, Stian3D napisał:

Aha czyli mogę ładować jakiś czas tą co była w zestawie? bo jednak wolał bym jak najdłużej
mieć baterie która się nadaje do strzelania.

Tak, będzie się nadawać do strzelania.

Dnia 14.04.2012 o 21:22, Stian3D napisał:

Podał byś linka do tego G36C JG? bo ja jakoś mam problem z szukaniem.

U krakmanów już nie ma, są jedynie dłuższe wersje.
http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg.html początek strony, te zaczynające się od 608
Równie dobre, różnią się tylko z zewnątrz.

Z tego co widzę w pozostałych sklepach, to zwyczajne G36C JG strasznie podrożało, po 450 zł, dopiero teraz zauważyłem
http://gunfire.pl/product-pol-1152189535-Replika-karabinu-szturmowego-JG608.html
http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=458&manufacturers_id=69

Wychodzi więc na to, że w cenie ~300 zł faktycznie jedynym wyborem jest CM.028

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2012 o 21:45, Graszcz napisał:

Wychodzi więc na to, że w cenie ~300 zł faktycznie jedynym wyborem jest CM.028


Dzięki wielkie chłopie za pomoc, nikt inny by mi tak nie pomógł wybrać 1 repliki na start ARG jak ty , trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory za post pod postem, ale muszę.

Co sądzisz o tym ;D? 3 zł mniej od CM 28, ale nie chodzi o cene tylko wygląd? czy cm 28 zwykła jest lepsza od tactical?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo, tylko inaczej wygląda. Wybierz to, co ci się bardziej podoba (ta druga wersja ma szyny na chwycie przednim, choć na dobrą sprawę nie wiem po kiego grzyba)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 02:11, Graszcz napisał:

To jest to samo, tylko inaczej wygląda. Wybierz to, co ci się bardziej podoba (ta druga
wersja ma szyny na chwycie przednim, choć na dobrą sprawę nie wiem po kiego grzyba)


A do CM.028 mogę sobie sprawić kolimator ? czy takie dodatki odpadają?
Poszperałem na allegro i znalazłem CM''y028, ale w licytacji opłaca na takie coś iść? czy kupić w sklepie nową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 10:07, Stian3D napisał:

A do CM.028 mogę sobie sprawić kolimator ? czy takie dodatki odpadają?
Poszperałem na allegro i znalazłem CM''y028, ale w licytacji opłaca na takie coś iść?
czy kupić w sklepie nową?

Znam 1001 lepszych sposobów na spożytkowanie kasy podczas początków z ASG niż kolimator. Zamiast kupować kolimator, kup lepszą replikę, dokup ładowarkę mikroprocesorową, jakieś części do repliki albo porządne buty. Jeśli po, powiedzmy, kilku miesiącach zabawy w airsoft podpatrzysz u kolegów kolimatorki, postrzelasz sobie osobiście, spodoba ci się i poczujesz potrzebę nabycia koli, bo wygodne i bardzo ci pasuje - okej, kup sobie.

Żeby na CM.028 umieścić optykę, trzeba dokupić dodatkową szynę. Bo nie wyobrażam sobie celownika na tych risach z przodu w wersji tactical

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 13:37, Graszcz napisał:

> A do CM.028 mogę sobie sprawić kolimator ? czy takie dodatki odpadają?
> Poszperałem na allegro i znalazłem CM''y028, ale w licytacji opłaca na takie coś
iść?
> czy kupić w sklepie nową?
Znam 1001 lepszych sposobów na spożytkowanie kasy podczas początków z ASG niż kolimator.
Zamiast kupować kolimator, kup lepszą replikę, dokup ładowarkę mikroprocesorową, jakieś
części do repliki albo porządne buty. Jeśli po, powiedzmy, kilku miesiącach zabawy w
airsoft podpatrzysz u kolegów kolimatorki, postrzelasz sobie osobiście, spodoba ci się
i poczujesz potrzebę nabycia koli, bo wygodne i bardzo ci pasuje - okej, kup sobie.

Jednak kupie tego CM.028, ale bez koli też się da strzelać dobrze prawda?

Dnia 15.04.2012 o 13:37, Graszcz napisał:


Żeby na CM.028 umieścić optykę, trzeba dokupić dodatkową szynę. Bo nie wyobrażam sobie
celownika na tych risach z przodu w wersji tactical

Da rady wklepać szynę do CM.028 bliżej spustu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2012 o 14:22, Stian3D napisał:

Jednak kupie tego CM.028, ale bez koli też się da strzelać dobrze prawda?

Ja pierdykam, człowieku, oczywiście że da się dobrze strzelać. Optyka to opcjonalny dodatek dla tych, którym jest tak wygodniej, a nie żaden obowiązkowy gadżet. Ja osobiście od około 1,5 używam mechanicznych przyrządów celowniczych.

Dnia 15.04.2012 o 14:22, Stian3D napisał:

Da rady wklepać szynę do CM.028 bliżej spustu ?

Tak, mówiłem właśnie o takiej szynie http://www.taiwangun.com/czesci-i-akcesoria/montaze-szyny-montazowe/szyna-montazowa-do-ak-acm.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2012 o 14:32, Graszcz napisał:

Ja pierdykam, człowieku, oczywiście że da się dobrze strzelać. Optyka to opcjonalny dodatek
dla tych, którym jest tak wygodniej, a nie żaden obowiązkowy gadżet. Ja osobiście od
około 1,5 używam mechanicznych przyrządów celowniczych.

Masz racje przesadzam z tym już.

Dnia 15.04.2012 o 14:32, Graszcz napisał:

też to widziałem, ale zrezygnuję z zakupu tej szyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2012 o 21:33, Graszcz napisał:

Jaja se robisz?

Nie, po otrzymaniu od kuriera CM.028 jestem zadowolony z zakupu( jak za taką cene replika jest OK). Oczywiście po dzisiejszym strzelaniu kumplami kolega do mnie tak: Kupie sobie emkę do 200z?l, nawet jakiś złom, żeby tylko postrzelać się z wami. Pisze o tym tutaj, żeby mu pomóc ( w co wątpię, wiem ze zostanę/ łem wyśmiany ale tak jak pisze, to nie moje słowa.

Ps. Też sie go zapytałem czy żartuje, po czym odpowiedział, że się nie zna na cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupisz gównianą, plastikową emkę za 200 zł. Taką wiesz, strzelającą na 10 metrów. Ale sensownej nie.

No i przy dużym szczęściu jakąś używkę, ale za tę cenę ciężko będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować